star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 444510 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #25 -: Декември 11, 2007, 15:08:40 »

А ти си напълно сигурна за секса?? Щот с това възпаление  Confused Не че разбирам много, ама да не се влоши още повече. Правя предположения само, не че те отказвам от секса Smile
И защо чак след нова година ще излязат резултатите? Не е ли много време, а ако ти има нещо (не дай си Боже).
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #26 -: Декември 11, 2007, 15:23:30 »

Офф, и аз съм същата история (само че раничката ми е малка). От 2 месеца насам уж ги гадните гъбички лекувам, излекувам ги и пак тарата песен на нов глас...

Изгладих де що има чаршаф вкъщи, всичкото бельо също се глади, пера на високи градуси, правя си външни промивки със сода, пия разни чайове, увеличих течностите. Въобще всичко, което се препоръчва. Отделно лекарствата... Надявам се скоро да се приключи...

Иначе за секса не мисля, че трябва да правите. Доколкото съм чела, хич не е препоръчително. Аз тука въобще съм го спряла, приятелят ми мрънка, но знае, че е за добро. Иначе и той се лекува (твоят лекува ли се???). Доста неприятно е, но за здравето се налага.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 15:25:06 от Cookies » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #27 -: Декември 11, 2007, 21:50:10 »

Ами, ще се доверя на лекарката си. Щом тя каза, че стига да сме с презерватив, всичко е наред ..
Честно казано, два месеца си е много време. Не стига че преди като нямах приятел стоях на сухо, ми и сега ли.. Толкова ми е писнало вече, че нямам думи.  Exclamation
Симптоми от гъбичките вече нямам. Само леко засилено течение, но лекарката каза, че е заради раничката. Пък и съм в овулация и не може да се съди.
Разберете ме, не искам да си насаждам излишно паника. В крайна сметка преди нова година няма да разбера, а смятам да се опитам да прекарам седмиците около празниците нормално.. Ебаси, откакто отново се събрах с котьо, нищо не е било нормално. Просто искам да си дадем малко нежност, и двамата го заслужаваме.  Sad eyes

п.п.
Питах я за лечение и за него и ми каза - след нова година.
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 21:52:37 от paiachka » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #28 -: Декември 13, 2007, 18:09:20 »

За гъбичките, според мен е въпрос на време да ти минат след като си спряла ОК, не се отчайвай ! А освен глобулите, изписаха ли ти някакъв по-силен орален препарат, доочистващ?

Колко до раничката   Unsure, с нея какво ще правите ?

Приятелят ти трябва да се лекува, обезателно. При тях е доста по-ефективно и бързо лечението.

Аз секс в твоя случай, не бих правила. Все пак имаш и голяма раничка, защо да рискуваш влошаване и на двата проблема.. Много гинеколози не изключват секса с презерватив, но е факт, че раздразваш положението. (също така гъбички можеш да предадеш/или да получиш и С презерватив;/ оралният секс пък се изключва съвсем) Пък и може да те боли и да изпитваш силен дискомфорт. Не знам, помисли си  Unsure
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #29 -: Декември 17, 2007, 23:40:22 »

Искам да се оплача.Реших ей така без нищо да отида на гинеколог,защото не бях ходила от сума ти време.Отивам аз,взима мис е микробиология,излиза резултат- Гарднерела вагиналис +,микроскопски данни за бактериална вагиноза...аз получавам кик.Чета за Гарднерелата и пише,че при 40% оп жените си живее нормално,без да прави бели.отивам при докторицата и получавам мощно лечение-2 пъти таблетки Флажил и по 1 глобула флажил дневно за 5 дни,за любовника само хаповете.И на втория ден 1 капсула Кандизол профилактично,че да не си залепя гъба по време на лечението.И на първия ден правя си всичко аз,и на сутринта се събуждам гъбясала Blink ...е,мина един ден докато се осъзная,че тва е гъба,щот ми е сефте,ама бая тъпо ми стана!Проклета Кандида,а така добре си живеехме с Гарднерелата...та за 3-4 дни се оправих де,ама беше гадно!Пих една капсула Кандизол,взех си глобули Гино-певарил и мазилка Низорал,промих се със сода и се оправих.Ама следващия път като отида на гинеколог ще е преди да забременея.

Забравих да кажа,че горкия любовник и той се огъби след 2 таблетки Флажил.Та двамата си страдахме и се мазахме.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #30 -: Декември 18, 2007, 00:06:58 »

Тоя Флажил ми е болезнено познат...С бифшия имахме, как да го нарека, физическа несъвместимост. Тялото ми беше буквално алергино към него. Всике път, когато си докоснеше членът до мен, без презерватив, получавах бактериална вагиноза. Човекът е абсолютно здрав. Правил си е изследвания и все пак много негои бивши се оплакват от него. Секретт, който отделя при възбуда отделял някакъв сегмент. Такива били 3% от всички мъже.  Докато бях с него, за 2 години, 7 пъти използвах Флажил или подобни лекарства. Интересно ми е дали на някоя от вас се е случвало да попадне на подобен мъж...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #31 -: Декември 18, 2007, 00:21:33 »

Флажила е отвратителен препарат, действаше ми страшно нервно, раздразнително и направо не знаех къде ходя, докато го пиех. За някаква бактерия беше и при мен. При партньора - по същия начин, направо му се замайваше главата. Имам чувстовто, че това е единственото лекарство, на което му се проявяват повечето от оргомния списък странични ефекти. Frown

А бтв. Гарденрелата не мирише ли доста кофти, или не е при всички ? 
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #32 -: Декември 18, 2007, 22:09:35 »

Ми моята колежка и тя имаше същото,нейното миришело-тя така каза,а и докторицата и казала така.Ама моето-на нищо не миришеше,аз и теч нямах някъв,който заслужава внимание.При мен явно си е резидент...баси Флажила...Колежката ми сега го пие-по същата схема с и с глобули и нищо и няма гъбни проблеми.
Активен
ileana
Newbie
*
Публикации: 205

« Отговор #33 -: Декември 20, 2007, 22:57:32 »

и аз не бях ходила на гинеколог,от както ми обгориха раничката,та отидох най-сетне и имам някакво рецидивиращо,остатъчно възпаление,имам увеличено бяло течение,което е без мирис,но трябва да се лекувам.изписаха ми микомакс по схема и макмирор-вагинални таблетки,12бр. за героинята-аз,приятеля ми ще се маже с кремче-канестен.казаха ми да намаля сладкото,аз ям мн. мн. сладки неща,за да си помогна!а,колкото до флажила-уникална работа-не знаех къде се намирам,сърцебиене,главоболие-ужасно,нищо не можех да запомня и стомаха ме болеше,беше кошмар и все пак си изпих рецептата както ми беше казано.ами дан Smileо по-малко такива неприятни неща да ни се случват!
Активен

Човек е жив, докато има мечти.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #34 -: Декември 21, 2007, 10:05:36 »

Искам да питам ....какво е хубаво да се приема по време на третиране с много силни антибиотици? Само В комплекс стига ли? Изкарах един месец на мускулни инжекции, но не съобразих да пия нищо, добре съм засега, имам само леко дразнение долу, но не мисля, че е нещо опасно. Въпросът е, че май ми се очертава още един курс, а не знам това как се отразява на организма. Не съм сигурна дали съм чувала за кисело мляко или само така ми се струва. Има ли да смисъл да пия Лактофлор, при положение, че не ги приемам през устата. Т.е. Лактофлора действа на целия организъм  или само локално на стомаха и червата?
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #35 -: Декември 21, 2007, 12:23:32 »

Ами като се поразтърсих из нета май единственото хомеопатично, което срещнах са алое-капсули и разни витамини. Останалите са разни лекарства, които могат да ти изпишат паралелно с лечението.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 21, 2007, 14:34:17 »

Между другото и аз си мислех за алое капсулите, знам, че са противовъзпалителни. Ами ще видим, аз изпуснах личната вече, така, че дори и да трябва пак да ме ръгат, поне няколко седмици ще имам почивка да си възстановя малко системата.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #37 -: Декември 21, 2007, 14:39:05 »

Оле, още ли ще те бодат с онези ужасни инжекции?  Sad
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Декември 21, 2007, 14:41:55 »

Еми направих си вчера изследването и не мога да повярвам, но нямаше грам промяна, т.е. както в началото. А лекарката не пожела да ми обърне внимание по телефона и сега ще чакам до другата година, ако не успея да видя през следващата седмица в работните дни.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #39 -: Декември 21, 2007, 17:57:22 »

Да се оплача и аз с моите рундове с гъбки.От 14годишна раздавам шамари,ама не се предават и си цъкат всяка година по веднъж.Преди месец натиснах татьо да ми даде направление,че ама от частници и чат Ешерихия коли.Добре ли Я?/асеновградско/.

Лечихме се,лечихме,уж нямам и днес звъни лекарицата -"Ама дай пак да направим изследвания,че за тази лаборатория нещо...".Ще има чекнене пак по студа.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Декември 21, 2007, 18:13:45 »

Биз, противогъбично можеш да си пиеш Лактофлор, с нищо няма да ти навреди и като цяло действа страшно добре на метаболизма. Има и разни други хомеопатии, трябва да попиташ в някоя аптека, ще ти предложат варианти. Само В комплекс няма да помогне. А попринцип за най-сигурно изписват Низорал или Нистатин. Сега се сетих, че може и да си слагаш, от време на време, по една глобулка Вагизан - те са с млечно кисели бактерии и действат чудесно.

Мале, Алинка, Ешерихията- зле. Страшно упорито.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 18:17:53 от Bambina » Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #41 -: Декември 21, 2007, 18:24:17 »

Паралелно с антибиотично лечение повечето микробиолози препоръчват Фунголон.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Декември 21, 2007, 18:34:55 »

Да, но Фунголона е доста силничък.. иначе е ефикасен. Но за профилактика ми се струва прекалено  Rolling Eyes
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #43 -: Декември 21, 2007, 20:32:10 »

Снощи ми беше последната глобула, нали редувах два вида за 10 дни.
Очаква се да ми дойде утре, а бе тия дни принцпно.
Но нещо ме озадачи - обикновено ми идва рязко и доста тъмно червено, а днес цял ден ми е едно влажно и всеки път като претичам до тоалетната виждам само по-обилно течение, съвсем леко примесено с много малки жилки розовко. Странно ми е, защото принципно не е така и се претистискам да не е от раничката нещо.. Освен това цял ден, от време на време ме присърбява леко.
Което ме подсеща можете ли да ми дадете линк с таблица с възможните резултати от цитонамазка и да ми пообясните дали да се притеснявам  Razz В смисъл - освен горене (което както разбирам не е чак болка за умиране, даже и болка НЯМА), какво друго се прави, много ли е опасно? Ако резултата, както се очаква, не е цветущ, какво ме очаква? Ще се мре ли?
И, ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ, само на мен никой не ще да ми пусне изследвания, ми си констатират - гъбички, и тва е. А аз от поне 3 месеца не съм се чувствала, и като споменахме - изглеждала, добре там долу. Освен, че е зачервено перманентно, имам и нещо като обривче, по-червено и изглежда като прежулено, освен това на места се е изменила пигментацията към по-светло. А бе изобщо - ОТВРАТ!!!!!
Като отида за резултатите и на преглед тая ще ми пусне някакви изследвания или не знам просто. Ебаси и смотанячките.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #44 -: Декември 21, 2007, 20:41:23 »

Сега се сетих, че може и да си слагаш, от време на време, по една глобулка Вагизан - те са с млечно кисели бактерии и действат чудесно.
Вагизан ми го предписаха веднъж, след като 1 антибиотик така ми разби флората, че бях цялата в рани отдолу. Да не можеш да се измиеш без да виеш от болка-ужас! Иначе лекарството е много добро- облекчение след първата глобулка.
Паячке, само изкоментирах за Вагизана, иначе по твоя въпрос...не мога да дам мнение:-(
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 22, 2007, 01:37:09 »

Е как е много добро, като те е докарало до рани Blink И те е облекчило в съшото време?
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 22, 2007, 09:41:03 »

Биз, антибиотикът я е докарал до рани, а с Вагизана - обрекчение. Аз така разбрах.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Декември 22, 2007, 10:45:36 »

Много съм зле, явно късно вечер не мога да чета, сори. И Вагизана си е безвреден, т.е. не е като лекарство?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #48 -: Декември 22, 2007, 12:32:39 »

Малко късно, но да кажа нещо за Гарднелата. И аз я имах тази красавица и много дълго си миришкахме с нея. Изписаха ни накрая  Арилин Рапид и от една свещичка изчезнахме! Да чухка на дърво не се появиха гъбки,макар в листовката да пишеше,ч е може от това лекарство да се появят гъбки.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 22, 2007, 19:30:05 »

"Vagisan®  е препарат подходящ за профилактика на дисбактериози при едновременно приемане на антибиотици или контрацептиви, както и за профилактика след месечен цикъл. Съдържа млечна киселина"

Биз, глобулките ( 7 на брой в опаковка) са на същата фирма, която прави и интимния гел Дерком. Няма как да ти навредят и в този смисъл не е лекарство.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: