star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: 1 ... 71 72 [73]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 444509 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1800 -: Август 23, 2012, 15:58:33 »

Ами нямам сърбеж, но течението е пресечено. Дали е възможно да е от протриване. Снощи ми се струва, че се получи нещо такова, та не знам дали не е от това? За овулация - да. Днес тестът ми за О. е с наситена втора черта, но досега не ми е било такова по време на О.

Аз понякога след секс имам засилено бяло течение, не знам дали се води пресечено...та може и да е от нещо такова, не знам.
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #1801 -: Септември 04, 2012, 15:42:12 »

Момичета, обръщам се към вас с въпрос.
Никога не съм лекувала гъбички, не съм имала такива инфекции, но забелязвам не много обилно течение, с наличие на бели/кафеникави малки топченца. Не знам как да го обясня.
Парене и сърбежи нямам, но това ме притесни в момента, защото няма как да се обърна към гинеколог.
И имам гадното усещане, че шийката все едно ми се е смъкнала. Какво е това чудо, един Бог знае...  Confused
В случай, че е някаква инфекция, или започне парене и сърбеж, а няма начин да отида на лекар в близките 2 седмици,  как да реагирам?
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 15:46:31 от lady_dy » Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #1802 -: Септември 04, 2012, 18:44:42 »

Никой ли не може да отговори?  Sad
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1803 -: Септември 07, 2012, 21:20:28 »

Ти продължавай да хъхкаш и свистиш по други теми, и чакай някой да се отнесе с разбиране към теб.
Как да ти отговорим, като може и нищо да ти няма, а може и да е по-зле от гъби?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #1804 -: Септември 08, 2012, 09:26:39 »

Много знаеш къде ти е шийката, че и да се смъкне. Без микробиология няма какво да се направи, иди на лекар.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #1805 -: Март 27, 2014, 22:06:15 »

Много ретро тема изкарах, но уви.
Някой скоро да е морил кандида? Да си сверя часовника с новите лекарства, че вече трети месец какво ли не изпих и ефект - 2 дни и после пак се появяват проклетиите. Четири курса с Полижинакс, три пъти пих Микомакс, веднъж слагах Гиназол, сега последно гинекологът ми изписа някакво ново - Фунгокап от 200 мг (а всички останали са с активна съставка 150 мг). Обаче никъде не го намерих по аптеките, фармацевтките ме убедиха, че едва ли не от 200 мг ще ми замине черния дроб и си взех Фунгокап 150. Пих едно хапче преди цикъл с 6 таблетки Полижинакс, и след цикъл още 6 глобули и 2 Фунгокапа през 72 часа. И не усещам да са ме напуснали окончателно. Чудя се вече да отида ли на кожен лекар с надеждата да ми изкара някой тарикатлък и да ги утрепя най-после. Или пък все пак да си поръчам от по-силното лекарство?
Май и на преглед пак ще ходя, макар вече доктора да е вдигал ръце от мене.
Промивки с хлебна сода някой да е пробвал? Или със смрадлика?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #1806 -: Април 14, 2014, 14:46:39 »

Аз съм правила със смрадлика. Единственият път, когато съм имала гадове, след първото раждане  Razz Тъй като не знаех даже какво е, просто се подмивах, а на прегледа констатираха, че съм ги утрепала.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #1807 -: Април 21, 2014, 14:06:30 »

Лъвче, купи си Био-култ Кандеа, това е хранителна добавка и се ползва заедно с лекарствата, които са ти изписали.
Знам, че сега ще ме награбите, но последния път когато имах, си правих тампони от чесън и ги избих.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #1808 -: Май 28, 2014, 09:53:55 »

Пфу, тъкмо след като се оплаках и изведнъж изчезнаха, дори си пуснах контролна микробиология (съвсем чиста), и се чувствах съвсем наред, дори наваксахме пропуснатото заради гъбичната карантина, под която бях, и преди две седмици изведнъж избухнаха като за първи път. Този път ми изписаха Кандизол и Ломексин, които по принцип са ми помагали, с цикъла разбираемо изчезнаха, обаче сега започвам да усещам една сухота, и ще стана агресивна.
Уна, видях го този Биокулт, ама близо 50 лева! А пробиотик си пия по принцип, но сега ако пак гръмнат ще питам гинеколога дали си струва да дам 50 лв за Биокулт.
Мислите ли, че кожен лекар би извадил някой трик, за който не са се сетили два гинеколога? Обмислям вече и такъв да търся, ама нещо некомфортно ми се вижда кожен лекар да ме преглежда гинекологично.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1809 -: Май 28, 2014, 10:50:52 »

Ако успееш да ги хванеш от самото начало (при първия сърбеж и дискомфорт), много помагат промивки с лайка и смрадлика.  Аз си държах хладен разтвор в шише. В началото на бременността имах симптоми и ги спрях за 2 дена само с промивки. Ама в тежката фаза сигурно няма да помогне, де  Sad
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #1810 -: Май 28, 2014, 10:56:41 »

Лъвче, възможно ли е да е от организма нещо? Нещо разбутано пх, с храни генерално дали не можеш да повлияеш? Имаше разни препоръки сутрин да взимаш сода с мед или нещо такова.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #1811 -: Май 28, 2014, 11:49:28 »

Какво да имам от организма, Биз? Как да разбера какво ми е пх-то?  Confused Правих удано една седмица само на кисело мляко от мандра и грайпфрути, и след това известно време всеки ден ядох по една кофичка, но освен, че вкиснах от толкова кисело друго не стана.
Те с антибиотик тръгнаха още януари месец, иначе с години не бях имала никакви проблеми - сигурно поне 5 години не бях се скопосвала. Ама и АБ не бях пила... Сега 7 дни ги храних с Клацид и вече 5 месеца ги боря. Ако не бях била АБ все щях да спра да кашлям за 5 месеца, така да ме е яд.
За кожния какво мислите.. Дали е добра идея Unsure
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #1812 -: Май 28, 2014, 14:42:44 »

Лъвче, биокулта действително е много скъп, но вътре има бактерии за 12 различна щама гъби, ако не се лъжа де, но като му вкараш името в гугъл, ще ти излезе листовката. Пробвай и с чесън, нищо не губиш, няма как да изгориш, ако от това се притесняваш. Сутрин, като го извадиш, по тензуха виждаш как са се налепили...

Относно консултация с кожен, мисля, че нищо няма да загубиш.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1813 -: Юли 13, 2014, 12:41:09 »

Аз за първи път се огъбих. Започна с як сърбеж, на прегледа с просто око, лекарката ми заяви твърдо, че е анаеробна инфекция, заради секрета, който вижда (газиран) и докато излезе резултата от изследването си слагах свещички Арилин. Леко поутихна, но после пак яко засърбя и засуши. Иначе някакъв обилен секрет не мога да кажа, че съм имала или усещала. От резултатите излезе кандида - бях на Гиназол, Кандизол и Клотримазол за мазане, усещам голямо облекчение, но вече мина почти седмица от Гиназола, който нормално нали си изтичаше и сега имам пресечно течение обилно и не мога да разбера още ли от лекарствата или както си мисля - не съм се оправила. Тази седмица съм на контролен така или иначе, но влизам по-скоро да питам дали мога и аз да си нахакам някой тампон с чесън, сода или не знам какво ще препоръчате, че някак не съм свикнала да имам проблеми долу и ми е леко терсене, че с лечението няма да изчезнат така лесно, както се надявах :/
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #1814 -: Юли 13, 2014, 17:00:32 »

На мен тампон, напоен със сребърна вода ми оправя всякакви неразположения.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #1815 -: Юли 13, 2014, 22:20:54 »

Сода в никакъв случай, тъй като е много вероятно да ти липсват мллечнкисели бактерии и ти съвсем да си алкализираш средата и да я направиш благоприятна за всякакви неприятели. Кандизола хапче, нали?

Аз принципно не съм фен на готварски продукти във влагалището. Каква е идеята на чесъна и няма ли буквално да те подпали?!
Активен

Моето име е Любов.
lioness
Newbie
*

« Отговор #1816 -: Юли 13, 2014, 22:31:27 »

Биз, на мен ми отне точно 6 месеца този път. Сега за сефте регистрирах цял чист цикъл и се броя оправена. Ама то всеки месец намаляваше, и си гъчех кандизоли, глобули, кремове, пробиотици и тъкмо мислех да ходя на врачка вече и се изчистих.
Ама падна голямо гладене на гащи, разделно пране, ограничаване на сладко, секс, плаж и всичко, което си върви в комплект с гадта. Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1817 -: Юли 21, 2014, 14:34:39 »

Днес бях на преглед, въпреки, че очаквам всеки ден да ми дойде, ама успя да ми разгледа секрета, каза, че всичко изглежда наред на пръв поглед и няма да ми взима парите за още едно изследване. Само като ми свърши, да си взема Залаин, видях, че никой не е писал за това тук, някакъв нов медикамент явно. Една глобулка е, еднократно и пише, че е срещу няколко вида гъби. Пиша, ако някой реши да пита и пробва.

Аз се надявам да не ме повтарят, а след Залаина ще правя курс с едни лактоглобулки, които и преди съм ползвала.
Активен

Страници: 1 ... 71 72 [73]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: