star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: 1 ... 70 71 [72] 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 444391 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #1775 -: Март 13, 2012, 23:51:43 »

И на мен постоянно ми се мокри бельото, но го намирам за съвсем нормално, защото знам какво е, когато се усили. Тогава си е и гъсто, по-бяло и го усещам чак как "тръгва". Мисля, че никога не съм имала периоди да ми е било сухо. Съответно всеки път като е гъсто, бяло и осезаемо повече, си е имало причина, а така като си тека, никога не ми е било отбелязвано като проблем. И също на ОК си беше повече и по-гъсто.
Иначе все се каня да ползвам ежедневни, но така и не ги харесах. По-удобно и чисто ми е, но ми е досадно, а най-мразя като се разхвърляме за секс да си събуя гащите с превръзка, много ми е противно.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1776 -: Март 13, 2012, 23:53:19 »

+1 Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1777 -: Март 14, 2012, 09:34:43 »

Абе и на мене не ми е хич приятно, ама ако се стигне до секс преди да съм минала през банята, предпочитам гащи с превръзка, отколкото гащи с бели петна  Razz Щото при мен има бели петна.  Unsure
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1778 -: Март 14, 2012, 09:41:28 »

Ама мен не, че ме е срам от мъжа ми или нещо такова, все му е едно на него превръзки ли ще гледа или мокри гащи, просто на мен ми е гнуснярско такова.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #1779 -: Март 14, 2012, 09:46:27 »

Абе гнусно си е, аз като човек, който няма мъж, който да е свикнал с естествените ми течения, ами превръзката и затова си е защита, щот като наближи момента все можеш да изтичаш до банята или да си я метнеш в чантата, увита в носна кърпичка, т'ва ако няма баня и дънките/панталоните са достатъчно широки, че да можеш почти незанелязано да я измъкнеш без баня. Хахах, триковете на необвързаните. Lol
Сега се замислих, че откакто нося редовно, почти не съм правила секс, язък ми за усъвършенстваните трикове. Smile
« Последна редакция: Март 14, 2012, 09:48:02 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #1780 -: Март 14, 2012, 10:07:45 »

Оф и аз винаги съм била със засилено течение, което два пъти годишно изследвам и, да чукна на дърво, нищо не ми откриват... Обаче тва с превръзките не е вариант при мен - или ме протриват, или са прекалено малки (пробвах онези на Либрес, които Лора ми препоръча) и просто не са ми удобни за употреба.. Като преди имах приятел все успявах да ги наглася нещата с бърз душ преди сйекса, гащете си бяха без петна в заветния момент. А сега като ми се отдаде случай  да правя секс само дето вана с мед, мляко и амброзия дето не си приготвям, няма шанс да се окажа с цял ден носено каквото и да било.
Активен

C’est tout!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #1781 -: Март 15, 2012, 09:46:53 »

Аз също си имам някакво течение и не ми е проблем. Въпреки многото ви коментари тук, аз си нося ежедневки. По комфортно ми е. Особено ако цял ден трябва да съм навън - я в университета, я на работа. При мен се усилва при по-натоварен ден, ако съм опънала няколко пъти разстоянието от вкъщи до университета, при стрес. И ежедневките са ми перфектното решение. Не мога да си представя да ходя цял ден с мокро петно по гащите. По-лесно ми е превръзка да сменям в университетската тоалетна, отколкото гащи... нали...
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #1782 -: Април 11, 2012, 20:25:06 »

Аз пък днес на лекар, с гъби, с неспукан фоликул и изместване на матката в ляво....то човек като не прави секс ей до това се стига. Rolling Eyes

Направо съм в шок, никога не съм имала гъби или каквито и да е проблеми. та сега ми предписаха преди празниците, докато излезнат разултатите 3 глобули за успокоение. И после ми каза че месец съм щяла да си се лекувам...ужас.
Дано от изледването да нямам и други неща, че ще се гръмна  Smile.

А на Спа ще ходя, какво спа, кви пет лева  Lol. Аз ако се бухна в горещия минерален басейн, незнам с какво ще се върна  Lol.
Активен
isi
Newbie
*
Публикации: 24

« Отговор #1783 -: Май 12, 2012, 12:24:46 »

Здравейте Smile Имам въпрос (най-вече към майките във форума) свързан с лечение на гъбички и кърмене.

В момента кърмя, а гинеколожката вчера ми изписа Канестен за гъбички. Пропуснах да я питам дали лекарството е съвместимо с кърмене, а в листовката има информация за приложението му само в случай на бременност.

Интересувам се дали вие сте го използвали (или друг подобен продукт) в такава ситуация след консултация с гинеколог?
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #1784 -: Май 29, 2012, 09:46:08 »

Оф, пак съм с гъби и разни бактерии, като за още по-голямо щастие. Направо вече ми писнА. Уж, лекарства, глупости, изчистя се и после пак. Докъде ще я докарам така, не знам. Сега пак съм на АБ.
Какво за подсилване на организма да вземам, докато го пия?  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1785 -: Май 29, 2012, 10:00:11 »

Б комплекс, някакъв пробиотик. То не за подсилване, за гъбите. АБ за бактериите ли ти е? Иначе витамини, пчелни неща.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #1786 -: Май 29, 2012, 10:08:40 »

АБ е за бактериите, да. Б комплекс определено, трябва да си взема. Сега се сещам и че у нас трябва да имам някакъв елексир на пчелна основа.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #1787 -: Май 29, 2012, 11:24:00 »

Има един нов продукт на пазара- казва се Гинофилус- пребиотик, пробиотик и еубиотик. Съдържа живи млечникисели бактерии и много напомня на великия лактофем, но е махнат щама, който води до дискомфорт при някои жени. Аз в момента си правя профилактика с него. Забравих да уточня, че са вагинални капсули Smile Ако искаш след лечението си направи 1-2 курса.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1788 -: Май 29, 2012, 13:14:21 »

А, за локално не се сетих. Аз ползвам Лактожил, пак е с живи бактерии и съм доволна. Гъби не съм имала, но дискомфорт след секс (или по принцип) много бързо ми минава след едно поставяне.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #1789 -: Май 29, 2012, 15:29:52 »

Не го намерих това, а ми стана интересно. Мен ме кефи в Гинофилуса, че млечнокиселите са така обработени, че не трябва да се съхранява в хладилник. Защото съм си купувала "живи", които в аптеката ми ги вадят от някое чекмедже и дефакто са минали покрай живите Lol
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1790 -: Май 29, 2012, 15:51:04 »

Ами тия са за хладилник - http://apteka.framar.bg/30014963/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-10
Скъпи са, но гинеколожката ми каза да си ги държа в хладилника и да не правя цял курс, а по 1-2 глобулки месечно. Това правех първите месеци, последните хапчета си ги държа при нужда.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1791 -: Май 29, 2012, 16:00:13 »

Трябва ли рецепта за тези глобули? Защото и аз съм така устойчива на гъби и ако имам някакво раздразнение, обикновено гинеколожката ми казва да мия с един гел с по-високо ph (на А-дерма, ph8) и ми минава, но може и това да пробвам.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #1792 -: Май 29, 2012, 16:26:55 »

Много полезна информация давате. Иначе на мен с АБ, лекарят ми изписа и глобули, именно за гъбите - Gyno Daktarin. 
А тези, които Биз и Хепи казаха са много добър вариант за след лечението и още повече при първи признаци на неразположение. Определено ще ги имам предвид. И аз се зачудих за нуждата от рецепта, специално при тези.  Rolling Eyes
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #1793 -: Май 29, 2012, 16:44:27 »

Лора, ама щом ти казва да се миеш с по-високо пх значи си много кисела, тоест тези неща не са подходящи за теб.
Не ти трябва рецепта, но аз бих питала за мнение и как са ми лактобацилите Smile Иначе съм ползвала и Лактажин, ама Биз първия път написа друго име  Smile Гинофилуса за 14 капсули за 16-17лв.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #1794 -: Май 30, 2012, 08:44:45 »

Хаха, Хепи, аз точно като писа, че не си ги намерила и си мислех, че съм объркала името, погледнах ги - Аа, не, не съм Lol
Не знам дали са с рецепта, едва ли. На мен не са ми давани за гъби обаче, а след раждането, за възстановяване на флората. Един път само имах някакви зачатъци на гъби, тогава ми изписа една единствена някаква глобула, ама не й помня името Rolling Eyes
Активен

kotanka
Newbie
*

« Отговор #1795 -: Май 30, 2012, 20:57:54 »

На мен ми предписаха Гинофилус след лечението, ама още незнам как ми се отразява, че трябва да отида тези дни на изледване да видиме дали съм ги изчистила.
И някакъв фоликул имам, та да видиме и с него какво става, че за него ми е притеснено  Rolling Eyes.
Активен
kotanka
Newbie
*

« Отговор #1796 -: Август 16, 2012, 13:48:28 »

Аз съм пак с проблеми, този път повече.
След морето имах сърбеж, но не бях в София, купих си Микомакс( 1 хапче), сложих си няколко глобули Положинакс и се мазах външно с Клотримазол. Нещата след 2 дни отшумяха, веднага като се прибрах отидох на лекар и след микробиологията ми откриха хиляди неща.

Ентерококи оскъдно количество, 7-8 левкоцита на поле( това дори не знам какво е), пак кандида 10 на втора степен, дрожди, коки и оскъдно количество лактобацили( това е нормално при толкова много бактерии).

Предписаха ми хиляди антибиотици; Доксициклин, Интраконазол за гъбите и някакви специални глобули, който се приготвят и те са антибиотични.
Трябва да ги започна след цикъла, обаче аз се чудя дали да не отида на друг лекар за второ мнение. Честно казано така да не ми започва с тези силни антибиотици, че няма до къде.
Нямала съм проблеми досега, толкова сериозни и съм се панирала, какво ли не четох.

Другото нещо което ми направи впечатление е че лекарката ми каза, да си слагам мед със малко сода вагинално с тампон, против гъбите...и ако успея да издържа цяла нощ, да използвам този метод превантивно от време на време, след цикъл и т.н......доста странно за мен и се чудя нормално ли е това...дори се чудя в компетентността на лекарката. Но аз нямам и голям опит, така че може и да е нормално, знам ли.

Имал ли е някой такива проблеми, дайте някакво мнение, да започвам ли лекарствата, да отида за второ мнение ли, какво да правя....направо незнам.

Активен
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #1797 -: Август 23, 2012, 15:48:12 »

Момичета, аз да се оплача. След морето май съм хванала гъби! Нямам сърбеж, но пресеченото бяло течение си го има. Няма как да се чуя с док, че е в чужбина. как да действам. Сега и бебеправим, какви мерки мога да взема?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1798 -: Август 23, 2012, 15:54:14 »

Ако нямаш сърбеж откъде си сигурна, че си гъби?
Може да си е просто засилено течение заради овулация или след секс и какво ли не...

Не се шашкай толкова, аз лично винаги имам такива течения без да имам гъби. изчакай няколко дни и виж дали няма да мине.

и вие ли бебеправите, много сладко Smile Очакваме следваща форумна вълна ;) Ще бъдете заедно с Джъст  Cheesygrin

Аз ще си чакам на опашката с Катрин и Утопия  Razz
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #1799 -: Август 23, 2012, 15:56:20 »

Ами нямам сърбеж, но течението е пресечено. Дали е възможно да е от протриване. Снощи ми се струва, че се получи нещо такова, та не знам дали не е от това? За овулация - да. Днес тестът ми за О. е с наситена втора черта, но досега не ми е било такова по време на О.
« Последна редакция: Август 23, 2012, 15:57:55 от mi6lence » Активен

Страници: 1 ... 70 71 [72] 73   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: