star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 246655 пъти)
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #150 -: Януари 16, 2008, 14:55:56 »

И за гъбички става също, но ако те притеснява по-добре отиди да те прегледа гинеколог. Най-малкото ще си по-спокойна...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 7284

Just Married!

« Отговор #151 -: Януари 16, 2008, 15:07:38 »

Бях на лекар- изпитах най-гадната болка- толкова съм възпалена и отекла, едва издържах  Cry Сега пак ще пия Микомакс- според този гинеколог Микомакса се пие двукратно през 72 часа (тъкмо довечера ми идва да го пия), и на следващия месец- веднъж за тотално разбиване на всяко останало микробче. Освен това Гиназол еднократно, продължавам си с Тридерм-а и половинката ще се маже с Канестин, въпреки че тази година секс не сме правили, за всеки случай да не е прескочила някоя гъба по въздушно-капков път.  Razz Мразим  Razz Другия месец ще ходя на профилактика.
Човекът ми каза за нищо на света да не пия аб при грип, освен ако не съм пред пневмония  Razz Еми, аз кой да слушам вече  Sad За какво дадох 50 лв за аб? Да дам още толкова за гъби Sad И дано да е до тук.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Eli
Newbie
*
Публикации: 4758

« Отговор #152 -: Януари 16, 2008, 16:52:32 »

Оф, лъвче Unsure много неприятно. Бързо да се оправяш! Clover Clover Clover

Човекът ми каза за нищо на света да не пия аб при грип, освен ако не съм пред пневмония  Razz Еми, аз кой да слушам вече  Sad

Слушай ме мене, и аз това разправях, че в България предписват АБ за щяло и нещяло и хич не им пука какви ще са последствята.

А Микомакс-а не знаех, че може да се пие по 2 пъти, ама щом така ти е казал-слушай го.
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #153 -: Януари 17, 2008, 10:02:50 »

Микомакса са ми го изписвали и по 3.Зависи какъв му е грамажа... Има от 50мг,150мг,200мг... не знам ,може и други да има.

Лъвче,да се оправяш бързо!!! Kiss
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #154 -: Януари 18, 2008, 10:46:26 »

А колко време след приема на Микомакс усетихте облекчение?
Активен
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #155 -: Януари 18, 2008, 10:49:22 »

Аз облекчение след Микомакс никога не съм усещала. Не знам защо се получава така, странно е.
Иначе на мен като са ми изписвали са ми казвали да пия една капсула в началото на лечението и една в края.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #156 -: Януари 18, 2008, 12:23:28 »

След първия Микомакс ми спря почти течението, но остана сърбеж, парене, бели налепи и подуване. След втория още на сутринта нямаше подуване и налепи кажи-речи няма. Не знам дали само от него, или и от Гиназола, който още се разтваря в мен, но в момента се чувствам добре, снощи леко ми щипеше, но се трае  Smile
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #157 -: Януари 18, 2008, 19:33:31 »

Чудесно е ,че бързо се оправяш Kiss
Аз питам,защото ми е изписван Микомакс за гъбички в следствие на антибиотично лечение...И помня,че точно така стана от 1 хапче-спря ми течението,а дразненето продължи...
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 12:50:17 от cristall » Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #158 -: Януари 19, 2008, 10:34:33 »

Оправям се аз..... Снощи не съм спала от сърбел Cry На всичкото отгоре най-рано в понеделник мога да отида на гинеколог, а очаквам да ми дойде утре  Sad Подозирам, че доста ще се възпалят от цикъла  Sad Има ли нещо успокояващо, че аз както съм минимум със 7 дена цикъл, не знам  Sad
Вече обмислям да отида при др. Томов- кожни и венерически болести, поне сме го изпробвали неведнъж и все е уцелвал супер лечение.
И още нещо- дори и да съм в цикъл, ако отида на гинеколог дали ще може да ми изпише нещо? В смисъл цикълът пречи ли на лечението?
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #159 -: Януари 19, 2008, 11:01:52 »

Ами лъвче аз като бях с гъбички по време на цикъл и да ти кажа затихна,смисъл не ме дразнеше.Щом ми свърши започна пак да си ме дразни.
А за лечението изобщо не знам,но си мисля,че може да ти даде нещо облекчаващо все пак.Ако трябва,обаче,да се правят изследвания няма как да стане по време на цикъла...
Дано се оправиш бързо!
И май съм с твоя проблем Cry Сутринта се сабудих с течение,отидох при гинеколожката(добре,че беше там до обяд) и тя ми каза,че съм червена и имам възпаление.Каза,че може да е от някои хапчета(аз пия доста) и има съмнения за гъбички.Изписа ми Микомакс една таблетка еднократно,промивки с гинекологичната течност на Лактацид и Клотримазол паста и каза никакъв секс докато не се оправя.Обаче гаджето е от сряда в София и тази сутрин се чух с него и той ми каза,че има проблем.Защо толкова по-късно ни се появи проблема?След няколко дни?Гинеколожката ме пита дали той има проблем,казах не,защото не знаех(и на него му е от тази сутрин).И не ми каза нищо за него.
Та аз ако не съм добре до понеделник пак ще ходя,обаче той няма къде да иде сега и не знам какво да му кажа?!?!Много объркано го написах,но не знам дали и той да не си вземе Клотримазол докато не ида пак в понеделник на преглед???И да му кажа ли и на него да си вземе Микомакс?Не знам,не ми се ще да го оставям до понеделник така...

« Последна редакция: Януари 19, 2008, 12:49:46 от cristall » Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 11169

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #160 -: Януари 19, 2008, 12:52:14 »

Не можеш ли поне да й звъннеш. Много кофти така  Rolling Eyes
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4758

« Отговор #161 -: Януари 19, 2008, 13:06:08 »

По-добре пробвай да й звъннеш. Аз лично хич не съм доволна от Клотримазол-а даже имам чувството, че още повече дразни.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #162 -: Януари 19, 2008, 16:02:45 »

Ами лошото е,че нямам неин личен телефон.Имам на здравното заведение,в което работи.Днес беше до обяд:(

Клотримазол и друг път ми е изписвала,имала съм облекчение от него.Сега не знам как ще подейства.Попринцип гъбички винаги са ми минавали за няколко дни,винаги са били последствие от хапчета.Този път,oбаче,не съм пила нещо силно(антибиотици и тн).
Аз себе си ще оправя,ще изтърпя до понеделник,ще ида пак,може изследвания да ми пусне...Притеснява ме гаджето,не знам как да му помогна Sad
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #163 -: Януари 20, 2008, 23:00:46 »

Съжалявам, че пак ще занимавам аудиторията с гъбите си.
Въпросът ми е- колко време след лекарствата ( Микомакс в сряда и Гиназол вагинално еднократно) трябва да усетя ефект? Симптомите намаляха, в смисъл, че сърбежът не е зверски и течението е почти нормално, но гъбите са си там, виждам ги, и отново съм подута и отекла.  Cry
Дилемата е дали още утре да отида на гинеколог и да ми даде нещо др, или да изчакам да ми свърши ( а трябва да ми дойде възможно най-скоро) и така да отида. Да не би просто да трябва да изчакам още? Но като гледам, днес само се разрастват  Sad Мъка, мъка.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #164 -: Януари 21, 2008, 00:34:57 »

Хм.Предполагам относително,при мен ефект от Гиназола нямаше голям,но може би с комбинацията Микомакс ще е друго.Да речем,че за около месец.

Абе как си виждаш гъбитЕ?
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #165 -: Януари 21, 2008, 08:18:34 »

Еми виждат се- бели грозни налепи, и съм отекла.  Unsure
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #166 -: Януари 21, 2008, 09:55:37 »

И аз си виждах моите...Днес съм на преглед,оплакванията почти ми минаха...Ще видим лекарката какво ще каже...Лъвче,аз и преди като съм пила Микомакс не съм усещала ефект,и сега не усетих...Най-много ме облегчи Лактацида...Много добре ми стана след него.А гиназола не съм го ползвала...
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6182

« Отговор #167 -: Януари 22, 2008, 10:41:51 »

Бях обещала на Бизар да пиша какво е станало с лекарката. Отидох в 6 и пред мен имаше 10 човека така че се отказах и ще мисля други варианти. Като имам повече инфо ще споделя.

Иначе мога да се похваля, че онзи дискомфорт след секс е изчезнал, което само може да ме радва.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14835

bizzetka

« Отговор #168 -: Януари 22, 2008, 10:45:34 »

Еми супер, дано да е случайно Smile Аз не съм сигурна какво предпочитам - да е случайно и да не се притеснявам, но да ме дразни без причина, или пък да има причина, но да знам, че се лекува. Крайно време е и аз да си запиша час вече де. А ти без час ли отиваш на лекар, че ти се налага да чакаш?
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6182

« Отговор #169 -: Януари 22, 2008, 10:54:41 »

Въпросната лекарка има най-скоро часове за втората половина на февруари!!! Майка ми говори с нея по телефона, защото се познават и са колежки. Тя каза, че мога да отида без час след 18. Оказа се обаче, че пред мен има 7 жени без час и тя още не е прегледала всички, които са с час. Това означаваше, че трябва да чакам до 8-9 минимум.

Може да звучи глупаво, но ми беше доста притеснено ПРЕДПОЛАГАМ, защото досега не съм ходила на жена гинеколог, а освен това тя е майка на една съученичка от горния випуск, която е от класа на бившия ми. Аз така си обяснявам притесненията ми. Бях яко сдухана и ако трябваше да чакам имаше опасност да получа инфаркт. Та сега ще видим къде ще ходя и какво ще правя.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14835

bizzetka

« Отговор #170 -: Януари 22, 2008, 10:58:36 »

И аз си записах час за докторка, и аз не съм била при жена до сега. Всъщност досега не съм си сменяла и гинеколога де. Само, че си записах за днес и не съобразих, че току-що ми приключи цикъла и нямам представа дали съм се изчистила добре. Да взема да го отменя ли?
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #171 -: Януари 22, 2008, 12:28:38 »

Според мен по-добре да го насрочиш за утре или други ден.На мен също ми приключи днес/всъщност късно вечерта/ и сега ще дебна до края на седмицата да ида.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #172 -: Януари 27, 2008, 10:02:14 »

Само да вметна, че Гиназол не върши почти никаква работа, Микомакса не е достатъчно силен за подобно възпаление; Лактацид не се използва, когато имаш дори съмнение за гъбички; а Орунгал се купува на отделни хапчета, всяко, от които струва по 7-8 лв. ( т.е. определено не е необходимо да дадеш 92 лв за цяла голяма опаковка, най-малкото ,защото ти трябват около 7-8 хапчета максимум, за да излекуваш гъбично възпаление) ;

Дано да са ви минали гадовете и да го пиша само информативно Smile
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #173 -: Януари 27, 2008, 10:39:08 »

Аз ходих на гинеколог в сряда- измрели са за сега, но продължавам с кремчето, след цикъл ще изпия още един Микомакс и да се надяваме, че няма да повтарям.

Като казах на лекаря, че не искам повече да ме повтаря, и той вика: "По учебниците пише, че на всяка жена и се случва средно по 3 пъти в живота с различна сила", и аз му викам: "Ами веднъж минах, като сложим още 2 пъти за бременностите и мисля, че си изпълних нормата" Lol
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 10:49:13 от lioness » Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #174 -: Януари 27, 2008, 10:45:04 »

И моито ги няма Cheesygrin
Имам да си довърша курса с Гиналгин глобули.Гинекологичната течност много ми успокои дразненето,когато още ги имаше гадовете.Добре,че бързо мина...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: