star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 255225 пъти)
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #1100 -: Юни 09, 2009, 16:19:45 »

Ми вика ми - "имаш си от всичко" - баси! - гъби , дрожди  Crazy не помня там кво каза още , че много бързо говореше.Отедлно и споменах за кафеникавото течение по време на овулация , което пък било друго ... нещо от шииката на матката .. бе нищо не й разбрах  Unsure Предписа - фасижин за мен и за партьора .След една седмица по още една опаковка фасижин.И Гиналгин.  Rolling Eyes Обадих се на една приятелка веднага след прегледа и тя се ядоса повече от мен и се обади и ми записа час при нейната гинеколожка и ми каза да не купувам лекарствата.А чак след прегледа утре.
Исках веднага да започна лечението , хич не ми се чака до утре , че ми писна с тва течение , но един ден все ще го изкарам . Но ми е много кофти и много притеснено .

п.с.- Бамб все още се колебая дали да не ги взема лекарсвта днес , че ми е мн притеснено.Или да изчакам и утре да ми пуснат изследвания ? ох.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 16:21:46 от Sahne » Активен

Don’t feed the forum trolls
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #1101 -: Юни 09, 2009, 16:52:26 »

Да питам често страдащите от гъбички: още ли носите гащи от синтетични материи, дантели и прашки? Интересно ми е и същото питах една хронично страдаща приятелка.
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #1102 -: Юни 09, 2009, 16:53:50 »

носим  Cheesygrin
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #1103 -: Юни 09, 2009, 16:55:56 »

Е, чакам и другите да си признаят без бой:)
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1104 -: Юни 09, 2009, 19:04:50 »

Разбира се. Никои гъби няма да ме накарт да нося бакини и боксерки извън дома ми. Особено на това топло време, спарват още повече. Навън не мога да вирея без изрязано бельо, вкъщи пък не мога без удобни боксерки, памучни разни.

Сметане, явно имаш бактерии. Фасижин и Гиналгин са ок. Според мен -купувай ги, пий и слагай. След като минеш курса на лечение, вече отиди при новия гинеколог и му обясни какво си ползвала. А може и да изчакаш - но ще минат около 3-4 дни преди да са ти готови изследванията, но това време не е от значение. И никакъв секс без презерватив. И да не забравиш да купиш и опаковка за партньора Wink Че без неговото лечение все едно нищо не правите.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 19:11:26 от Bambina » Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #1105 -: Юни 09, 2009, 20:25:19 »

памук да спарва???
аз нямам хронични гъби, обаче вкъщи ходя само с памучни бикини, когато одеждите ми лятото го позволяват-пак ходя с такива, зимата си ги нося също тях предимно...постарах се вече да нямам много прашки от идиотски материи, поне тези за ежедневие...Изобщо прашките ми омръзнаха и са ми скучни, затова гледам да се снабдя със секси гащи от по-фини материи.
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #1106 -: Юни 09, 2009, 23:52:32 »

ами не ги взех , утре отивам на изследвания,тя така или иначе ще ми напише рецепта ..
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #1107 -: Юни 10, 2009, 05:36:07 »

Аз си нося прашки. Не мога да свикна с другите гащи, ей. Само за вкъщи.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Maggie
Newbie
*
Публикации: 738

« Отговор #1108 -: Юни 10, 2009, 10:49:19 »

Оффф...

Да си направя ли типизация на гъбите или да не си направя  Confused

Някой дали си е правил и колко струва?

Лекарката ми каза, че така било по-добре, за да не се тъпча излишно с лекарства... Така и така са резистентни към обичайните лекарства - преди и след лечение резултатите дават кандида масово...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
una hada
Newbie
*
Публикации: 5224

« Отговор #1109 -: Юни 10, 2009, 13:59:33 »

Аз нося само памучни. Без значение дали бикини, боксерки или прашки...
Бикини и боксерки нося предимно у дома, но ако дрехите ми го позволяват мога да изляза с тех и навън...
Дантела слагам само за да ми я свалят  Cheesygrin
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #1110 -: Юни 10, 2009, 17:56:09 »

Така , ходих в 1-ва частна АГ блоница - Света София.Пълен преглед от - до ... оказа се че всичките ми проблеми - кървенето и всякакъв вид течения имат един източник - раничка.След една семдица чакаме и резултатите от излследванията и да прецени според тях какво да ми предпише и какъв точно ще е наина на лечение.Спомена , че може да се стигне и до горене ... Sad
Тъпото е че сега още една семдица ще си ходя с течение,въпреки , че интересно защо почти изчезна , сърбежа също , а не съм взимала никакви лекарства все още.Само сума ти прегледи.
Та това лечение само на гъби и течение , което съм правила до сега , е моментно , т.е. изчиствам се за малко и тази раничка го приинява пак след един , два месеца .Защото раничката щом не се лекува - тя все си се инфектира след време и всеки път едно и също.А до сега никой лекар не ми беше казал , че имам раничка  Closed eyes
Страх ме е какъв ще е вида на лечението .Моя приятелка каза , че също е имала раничка и е ходела да я мажат в седмицата по 2 пъти .Така няколко седмици и се оправила.
ХМ! Та имам въпроси към запоззнатите относно тия ранички . С глобули лекува ли се такъв проблем? Освен това да ходя толкова често там за да ме мажат или най-лошия вариант да я горят?
Т.е. какви са алтернативите за лечение по - принцип ?
Сега ще се поразровя в интернет да намеря малко инфо.
Другото , което е ... питах я дали няма да ми изпише за сега нещо заради течението , каза , че е абсурдно - трябвало да изчакаме резултатите за да прецени кое ще е най-доброто лечение за мен .Малко ми стана тъпо щото сега ще си ходя с тва течение ... и секса ще бъде мираж още и аз не знам колко време ебасиииииии  Cursing  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6206

« Отговор #1111 -: Юни 10, 2009, 18:04:55 »

Горенето става с едно мазило не с пламък примерн, както си представяш, доколкото знам. Има и вариант с ток?!

Иначе секса ще е още дълго мираж заради самата раничка. Оставям по-компетентните да споделят опит Smile
Активен

Моето име е Любов.
Sahne
Newbie
*

« Отговор #1112 -: Юни 10, 2009, 18:08:07 »

аз знам как става горенето , не си го представям с огън хепи  Lol Не с ток , а с лазер е другия вариант - доколкто знам аз ...

Самата раничка до сега не ми е пречила явно на секса .Пречи ми теченито щото ще е кофти.
Ти пък пепел ти на устата!!!  Thumbdown Lol  Трябваше да попитам ,но бях леко в джаза в тоя момент от тва разчекване и не се сетих.

п.с.- приятелка каза , че с йод също се гори , но това е отживяла работа май , та става с мазила някакви .хмм..
А с йод адски много боляло , на нея са й го прилагали .
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 18:10:55 от Sahne » Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6206

« Отговор #1113 -: Юни 10, 2009, 18:16:57 »

За йод не съм чувала. Тя разничката не ти пречи на секса, но той й пречи на нея понеже травмира мястото, а тя трябва да мине първо.
Активен

Моето име е Любов.
Sahne
Newbie
*

« Отговор #1114 -: Юни 10, 2009, 18:56:10 »

Намерих информация , която допълва това , което знаех за този проблем .... и ме хвана якия страх :(((
Това малко не е за тази тема , но ... Пък и е важно да се знае от хората , които четат форума ни и имат подобни проблеми , че когато имат течение не е от нищо  , а зад него може да се крие по - сериозен проблем.

Раничка на шийката на матката
Изразът „раничка на шийката на матката” е особено разпространен сред пациентите. За съжаление не малко лекари допринасят за продължаващата популярност на този архаизъм. В следващите редове ще се опитам да обясня какво обикновено се крие зад израза, какво значение има, каква е връзката с рака на маточната шийка и какво пациентът да очаква от своя лекар като поведение.

В същност в големия си процент „диагностицираните” „ранички” представляват нормално състояние. При преглед се установява по-голям или по-малък зачервен участък на маточната шийка. Той се дължи на това, че при жените между юношеството и менопаузата, под влияние на високото ниво на половите хормони, лигавицата, която покрива вътрешната част на матката достига малко извън нея.Image Маточната лигавица, за разлика от тази покриваща влагалището, е много тънка – представена от един слой клетки. Поради това през нея прозират кръвоносните съдове, които са с червен цвят. По такъв начин този участък, където тя е разположена на маточната шийка контрастира отчетливо с околната тъкан (снимката). Без при това да става въпрос за никаква раничка! Когато това състояние е по-изразено и обхваща по-голяма част от маточната шийка се обозначава с медицинския термин ектропион. При жени с хормонални нарушения водещи до ниско ниво на половите хормони този феномен не се наблюдава и може да даде първоначална ориентация на лекаря. След менопаузата (спиране на менструациите) „тънката” лигавица се премества навътре към маточната кухина – това е причината при жените от тази възраст „раничките” да изчезват.

При обикновен преглед с невъоръжено око освен да се констатира това зачервяване, което както се разбра в повечето случаи е нормален феномен, не е възможно категорично да се заключи дали има или не болестни изменения. За това на помощ идват цитонамазката и колпоскопията. Извършването им е важно, защото чрез тях се диагностицират промените, които предшестват рака на маточната шийка или началния рак. Ясно трябва да се подчертае – ектропионът не е причина за рак! Днес има безспорни данни за връзката на рака с човешкия папиломен вирус (HPV) – предаван по полов път. За щастие трансформацията на нормална към ракова тъкан изисква време – често десетилетие, през което се извършват промени в клетките. Тези промени могат да се установят от опитен лекар (цитолог) при изследване на цитонамазка. Вземането на цитонамазка е безболезнена манипулация представляваща „обърсване” на маточната шийка с памучно тампонче, четчица или специална щпатула. Така събрания секрет се разстила на тънко стъкло и фиксира. След необходимата обработка цитолога се произнася дали клетките са „нормални”. У нас все още се използва система, при която резултатите се категоризират в пет групи, някои с подгрупи. Най общо ПАП 1 и 2 са напълно нормални, 3 междинна – изискваща уточнение, 4 и 5 – има явни болестни изменения. На всяка жена се препоръчва не по-късно от три години след започване на полов живот веднъж годишно да се взема цитонамазка – до 70 г. възраст. При наличие на три последователни цитонамазки с нормален резултат изглежда безопасно интервала на изследване да се удължи на две години. Ако нямате оплаквания, лекарят ви е казал, че имате раничка, от цитологичното изследване всичко е наред – например ПАП 1 или 2 и ви предлагат”раничката” да се „обгори” (с ток, лазер или лекарство) – най-добре потърсете второ мнение, обгарянето вероятно ще е безцелно и потенциално вредно! При наличие на цитонамазка от ПАП 3 до 5 следващата стъпка, която обичайно се прави е колпоскопия – също безболезнено изследване, при което се оглежда маточната шийка с уред наречен колпоскоп – той представлява оптична система и светлинен източник даващ увеличен образ на тъканите. Така може да се забележат нарушения, които да ориентират лекаря, от къде да вземе биопсия (частица тъкан). Вземането на биопсия причинява минимална болка (а често и никаква), практически не изисква обезболяване. Това обаче е изследване „златен стандарт”, с което категорично се преценява има или не болестни изменени и тяхната степен. За успокоение на пациентките ще спомена, че в големия си процент цитонамазките от група ПАП 3 се дължат на възпалителни промени или неподходящ момент на вземането им. В такива случаи е достатъчно съответното лечение и последващ контрол. Безразборното „обгаряне” на „ранички” освен стрес и дискомфорт на жената, може да се окаже далеч по-вредно. Първо – дава фалшиво чувство за сигурност на пациентката, че е решила бъдещи проблеми с маточната и шийка и тя престава да прави ежегодните цитонамазки. Второ – след обгарянето премествайки границата между лигавиците навътре към кухината на матката, тя става недостъпна за наблюдение и по-трудна за цитологично изследване, което би могло да забави ранната диагностика на рака. Защото HPV вирусите могат да атакуват и участъци разположени в канала на шийката на матката.

В какъв случай обгарянето е полезно?

Диатермокоагулация или лазеркоагулация (форми на унищожаване на тъканта със специален ток или лазер) се правят, когато има предраково изменение на тъканите. Медицинския термин е дисплазия. Изборът на метод зависи от степента на дисплазията и нейното място. По принцип се предшества от изследване на тъкан (биопсия) Възможно е деструкция („обгаряне”) да се извърши и на ектропион, при условие, че секрецията от него е причина за неповлияващо се по друг начин влагалищно течение. Това обаче е рядко и обгаряния правени без цитологични или хистологични промени по принцип са безсмислени.

Както по-горе стана въпрос, като основен виновник за рака на маточната шийка се смята HPV. Този вирус има множество типове, като само някои от тях причиняват рак. Това е причината в някои случаи да се налага освен цитонамазка да се определи и типа на вируса. Така лекарят по-точно може да прецени потенциалната опасност и да предложи оптималното лечение. Особено при млади жени, които тепърва ще раждат. Изследването е по-скъпо от цитонамазка и не се заплаща от здравната каса, но е осъществимо и у нас.

И накрая няколко думи за профилактиката. Както повечето пациенти знаят, вече има ваксини против рака на маточната шийка. До сегашните данни са повече от обещаващи. Ваксините създават имунитет срещу най-опасните типове HPV. Ефикасността им е пряко свързана с ранното приложение – още преди жената да се е срещала с вируса. За това подходяща възрастова група са момичетата и жени от 9 до 26 години. Ще направя само две уточнения: първо – ваксините не предпазват 100% от рак. Те предпазват почти 100% само срещу типовете човешки папиломни вируси, които наистина са най-чести причинители, но не единствени (тип 16 и 18 - отговорни за около 70% от случаите на рак). Второто уточнение: сравнително краткия период на тестване. За цялостна оценка на ефекта ще е нужно още време.

Така че, ежегодните посещения при лекар и цитонамазката като метод за ранна диагностика са повече от препоръчителни.
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 18:58:57 от Sahne » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1115 -: Юни 10, 2009, 21:10:30 »

Смети, щом имаш раничка, секс не се прави. Не е най-важното секса. И течението също ще се оправи. Раничката сега ти е номер 1 и докато тя не мине, така казано - трябва да си в напрежение, нащрек, за да я пазиш. Изчакай си резултатите търпеливо.
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #1116 -: Юни 10, 2009, 22:15:55 »

добре  Sad баси тъпото :(
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #1117 -: Юни 10, 2009, 23:00:34 »

На мен с ток ми гориха,болеше,ма поне вече имам течение само преди цикъл и по друго време не.
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #1118 -: Юни 10, 2009, 23:07:17 »

На мен с ток ми гориха,болеше,ма поне вече имам течение само преди цикъл и по друго време не.
ох ... как болеше ? аз днеска докато ме разчекваха щех да писна ... пък каму ли тва , ужасссс
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #1119 -: Юни 10, 2009, 23:42:04 »

Аз също имах раничка преди година.Моята беше малка и мина с мазане.Ходих точно по два пъти на седмица в продължение на месец и се оправи.Не се стигна до горене.Дано и при теб се развият така нещата.На моя приятелка я гориха и каза, че било доста неприятно. Razz
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #1120 -: Юни 11, 2009, 02:41:55 »

На мен още преди години са ми горили раничка с лазер. Не ме е боляло чак много.  Wink

Сметано, само спокойно, няма нищо толкова страшно. Ти не си ли си правила цитонамазка преди, че чак сега започваш да търсиш инфо и се очудваш за раничката?  Unsure
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #1121 -: Юни 11, 2009, 13:02:33 »

Имам един много важен въпрос за мен.
Преди 3дни бях на гинеколог и той  ми предписа Низорал,някакви хапчета,които да пия в продължение на 5дни и по 2 на ден и на веднъш.Като първия ден когато ги пия да си сложа и една свещичка Ломексин и  последния ден,в който пия хапчетата,тоест петия да си сложа още една свещичка Ломексин.
До сега не съм пила тези хапчета,а ломексин са ми предписвали само паста.
И вчера(на следващия ден от свещичката) имам нещо ужасно бяло,което  не изтича,само като се мия го махам,но е страшно много и малко се притеснявам.За това искам да ви питам дали някоя от вас е била подлагана на  същото лечение и дали това е от лекарствата и какво изобщо може да бъде това,защото наистина малко се попритесних?
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1122 -: Юни 11, 2009, 13:08:08 »

Нормално е. Глобулата се освобождава в продължение на няколко дни. И недей да миеш толкова, защото отмиваш лекарството.
Активен
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #1123 -: Юни 11, 2009, 13:11:11 »

Мерси Smile
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #1124 -: Юни 11, 2009, 15:09:56 »

И аз мога да потвърдя, че с Ломексина е така.Тече доста дни - може да продължи и до седмица дори.Съвсем нормално е.
Активен

Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: