star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Нищо ново под слънцето..(гъбички)
Страници: [1] 2 3 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нищо ново под слънцето..(гъбички)  (Прочетена 452154 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2684

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« -: Ноември 06, 2007, 21:05:08 »

Днес бях на гинеколог, след близо месец отлагане... По-важното, смених го, защото предната направо си е за бой.
Както и да е, какво ли ми има? - Я, изненада, отново гъбички. Вече ми иде наистина да се хвърля от някъде, защото ми писна, мамка им и гадни твари. По-интересното е, че нямах почти никакви симптоми, едно по-засилено течение и туй то. И слава Богу де, защото ако го имаше и "онзи" сърбеж, досега да са ме затворили някъде...
Обясних на лекарката историята ми с тия гадове и поне тя има благоразумието да ми обясни, че, видиш ли, провеждали се поне 3 курса на лечение, за да не се появи "рецидив" и няколко месеца по-късно пак да си вреш разни глобули.А мъде ли имаше в устата предишната да ми го каже това??? Защото, да, аз пия ОК, което си е "системен фактор" за появата на гъбички. Спазвам останалите препоръки, антибиотици дори не поглеждам. ОФФФФФФФФФФ  Cry Cry Cry Cry Cry
Изписа ми Микомакс, Гино Певарил (този път кремче) и Трилобактер - обичайните заподозрени за подобен случай. Това което ме озадачи и я разпитах за чии ми е аджеба беше Тинидазал Актива. Ползва се за лечение на трихомони  Blink   Е, обясни ми де.. Използвало се и при лечение на Грам + бактерии и имало някакъв превантивен характер...
А бе, слушах я с половин ухо (въпреки, че аз си я питах), защото още си мислех за раничката на шийката... Ми да и раничка си имам  Cry Cry   Цитонамазка каза, че ще вземе след първия курс на лечението..
Изобщо, чудничко си живея. Единственото "добро" от цялата ситуация е , че поне имам оправдание пред бебко, защо не му пусках в последно време. Е, бях му казала, че сигурно ми има нещо (заради течението), ама иди му обяснявай. Сега пък се муси колко пари отидоха за лекарства, а най-вече, защото следващия курс на лечение включва и него...А споменах ли абсолютната забрана за секс, която ми наложи докторицата?!  Razz Razz
Еми мразя пък   Razz Razz Razz

« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 13:43:13 от Bambina » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #1 -: Ноември 06, 2007, 21:11:18 »

Отвратителна е тази картина,която си сложила!

По темата-зареди се със спокойствие,защото борбата с гъбичките не е лесна и за няколко дни работа. Важно е всеки път да казваш и повтаряш какви лекарства си пила и какви пиеш,защото щамовете стават бързо резистентни.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
paiachka
Newbie
*

« Отговор #2 -: Ноември 06, 2007, 21:16:00 »

Честно казано вече се чудех кой ще ми се скара за мацето  Razz МИР, мащам я  Smile
Зная, изисква се търпение и поне 3-4 месеца гълтане на лекарства и мазотене с кремчета, гелчета и тем подобни. Ще устискам.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13243

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Ноември 07, 2007, 13:26:57 »

Уеуе, милата! Съчувствам ти и ти желая бързо оздравяване!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 08, 2007, 12:11:29 »

Благодаря много, дано Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2007, 12:14:39 »

при кого ходи на преглед ? (ако е в Габрово де)
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2007, 12:23:20 »

Спазваш ли лекарски препоръки? Щото и аз дълго време постоянно страдах от гадни гъби. Сега съм ок откъм гъби. Препоръки като:
1. Никакви прашки, поне докато не се стабилизират нещата. Никакви дантели. Удобно, памучно бельо.
2. Всичкото бельо да си го изпереш поне веднъж на 60-90 градуса или най малкото да го минеш с ютия на пара. Това важи и за хавлияята- може да се заразяваш отново и отново от бельото, което переш на ръка.
3. Да си сменяш често самобръсначката.
4. Никакви тампони.
5. Никакво подмиване със сапуни. Само медицински гелове.
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2007, 12:29:46 »

Беладона, супер съвети!  Clap Дребни неща, на които понякога не обръщаме внимание, ама са важни
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 08, 2007, 12:32:04 »

При мен подеиства, а съм кекава  Smile
Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2007, 12:32:32 »

мхм важни са ама аз без прашки не мога да оцелея Rolling Eyes смисъл, че да нося само бикини докато се лекувам примерно ми е ааадски непосилно  Cry но ако сега нещата са сле след прегледа, може и да кажа чао на прашките за малко - поне са ми памучни и не са от онези дето са само вързалки, т.е. бая са си "големи" з апрашки.
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #10 -: Ноември 08, 2007, 12:43:10 »

ааа, и аз като теб си мислех, че без прашки не мога...до ме видиш сега. Снощи реших след душа да обуя едни любими на мъжо прашки и едвам ги издържах. Еба си врязването. Много неудобна гаща, чудя се как съм ги носила с години. В момента съм си с памучни бикини и не ги усещам Smile
Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #11 -: Ноември 08, 2007, 12:52:43 »

добре ама не си ли личат тия бикини през панталон/дънки Rolling Eyes това също ми е малка причина да не нося бикини навън.

имах едни много тънки преди време, дантелени бла бла и пак си личаха през някой по-тънък панталон или по по тялото? а памучни бикини не би ли трябвало повече да си личат Rolling Eyes
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
paiachka
Newbie
*

« Отговор #12 -: Ноември 08, 2007, 13:00:22 »

Точно се бях зачудила какво да правя с гащовете и тъй като са предимно прашки, мисля да ги натиря всичките и поголовно да си напазаря памучни гащи. Безкрайно удобни.
А кърпите - едно пране-варене на 90 и да не съм ге чула повече.
Сапун - найн. Не ползвам там.
Тампони  Confused Confused Това само веднъж съм го тествала, но явно не го бях и поставила като хората, защото като се пробвах да седна свитки ми излязоха. А и ми звучи адски нехигиенично. Ewww  Razz
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 13:02:50 от paiachka » Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 08, 2007, 13:20:49 »

добре ама не си ли личат тия бикини през панталон/дънки Rolling Eyes това също ми е малка причина да не нося бикини навън.

имах едни много тънки преди време, дантелени бла бла и пак си личаха през някой по-тънък панталон или по по тялото? а памучни бикини не би ли трябвало повече да си личат Rolling Eyes

Ами зависи какви си купиш. Аз имам доста бикини вече, някои изрязани, някои тип боксерки. Има безшевни, които не личат. А и да ти кажа, вече от доста мъже чувам, че им е писнало от прашки и напълно избръснати ... Казват, че вече предпочитат да има нещо отдолу, а и смятат гащичките за супер секси:) От не един и двама го чувам. Един приятел даже ми каза, че смята за много секси да вижда отпечаталите се бикини под панталона, било като ренгенови очи  Cheesygrin И аз вече се чувствам по-секси с бикини или боксерки. Прашките са ми някак смешни. Един гол задник и никаква защита. Ето някои модели, които не личат много (освен ако не си с ластичен панталон):

Безшевни, не си личат и стоят сладко:

Любимият ми модел. Няма по удобни и секси гащи според мен, че и според мъжо:) Ето ги:

Не си купувай нещо от това долу обаче. Дори да нямаш дебело дупе, създава такава илюзия и много личи под панталони:
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 15:02:42 от belladonna™ » Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Ноември 08, 2007, 13:33:46 »

Ангелке, понеже теб те забравих преди малко - не, не съм в Габрово. Случиха се разни неща, останах си в София, разделих се с онова момче. Сега съм с, така да се каже, бившия, с когото ходихме 4 години, живеем заедно, а се замисляме и за развитие.. Но, всичко по реда си. Поне най-после сме на една вълна и искаме еднакви неща. Понеже разликата ни е 6 години, преди за него бях дете, но вече с работа и (сравнително) трезво мислеща, ставам за годявка май  Razz Razz
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #15 -: Ноември 08, 2007, 13:37:13 »

Ангелке, понеже теб те забравих преди малко - не, не съм в Габрово. Случиха се разни неща, останах си в София, разделих се с онова момче. Сега съм с, така да се каже, бившия, с когото ходихме 4 години, живеем заедно, а се замисляме и за развитие.. Но, всичко по реда си. Поне най-после сме на една вълна и искаме еднакви неща. Понеже разликата ни е 6 години, преди за него бях дете, но вече с работа и (сравнително) трезво мислеща, ставам за годявка май  Razz Razz

сори тогава, не съм в час и за това попитах
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Ноември 08, 2007, 13:41:44 »

Няма нищо, аз днес не съм на работа и съм пълна с енергия за писане  Razz Razz (както и с омраза към скапания компютър на котьо дето няма ВР и се мъча на малките червени буквички отдолу. Мразим  Exclamation )
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #17 -: Ноември 11, 2007, 23:19:12 »

Докато не спреш ОК, гъбичките, можеш да си на 100% убедена, че няма да ги излекуваш.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 01:01:00 »

Да, замислих се и за това. Дори казах на докторицата, че ако трябва ги спирам, а тя само мо погледна едно такова - бе я по-добре не забременявай. Все едно съм олигофрен и за други начини за предпазване не знам.
Впрочем и презервативи няма да ползвам, защото и лубрикантите много зле ми действат. Та май ще караме на добрия стар прекъснат акт. Две години нямахме грешка с него, дано и за в бъдеще да "действа".
Мерси, че ми обърна внимание, Бамбинке, решила съм да ти спирам. Само чакам да свърши опаковката, за да не е точно по средата и да си скапя всичко - да ми дойде 2-3 седмици по-рано примерно.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 12, 2007, 12:58:53 »

Аз страдах от същия проблем близо 2 години. Станах ходещ ценоразпис за всички нови и познати глобули/хапчета/кремове/гелове/хомеопатии и т.н. ; обиколих един куп гинеколози; докато най-накрая не се отворих, че каквото и да правя, ако продължавам приема на ОК, ще ги лекувам за малко и след известно време ще следва рецидив..

Та спрях ги, минаха един - два месеца; след което посетих наистина добър гинеколог и се доизчистих с наистина ефикасен препарат (орално; глбулите на вършат особена работа) за около за седмица и сагата приключи. Smile

Мисълта ми е - добре си решила; другото нещо, което трябва да напрвиш сега е да потърсиш по-добър гинеколог..
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15149

« Отговор #20 -: Ноември 12, 2007, 15:57:45 »

Та май ще караме на добрия стар прекъснат акт.

Това не, докато се лекуваш, надявам се.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 12, 2007, 23:08:41 »

Не, разбира се. Ясно ми е, че за секса забравяме.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 12, 2007, 23:19:59 »

За по-добър гинеколог, моля дефинирай  Razz
Нямам опит с тях, била съм всичко на всичко при двама, а нямам намерение половината лекарски съюз да ме пребърка докато го открия въпросния.  Lol Lol
Трябва ли един гинеколог да е частен, за да е добър, или ??
Да, готова съм да дам колкото трябва пари и за прегледи и за лекарства. И ще ги дам, стига да знам, че ще има ефект. Защото да пълня джобата на Пешо през месец, понеже знае, че за всеки преглед си му цакам по 20-30лв... Айде, няма нужда.
Пак повтарям ще ги дам и хоро ще играя и ръка ще му целувам, само да ме спаси  Unsure Unsure Unsure
Бамбуче, не се заяждам, просто ми е ужасно  Cry Cry Мразя и гъбите му и простотиите нйедни  Cry Cry Cry
Прошепни ми на ушенце (лична  Razz ) кой е този вълшебник... Ама ти не беше от София, нали.... Unsure Unsure Cry Cry Cry Оф, ще се зачета в Белия списък и ще си избера оттам освен...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Ноември 12, 2007, 23:30:38 »

Знам какво е, знам.. Ще ти пиша на ЛС, най-добре, за подробности.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #24 -: Декември 11, 2007, 09:52:15 »

Пиша си в моята тема, за да не отварям нова.
Сутринта бях на лекар, чак сега след лечението, защото беше отпуска. Каза, че "възпалението" било попреминало и все пак ми изписа ... още глобули  Cry Cry
Полижинакс и някакви други, които до редувам.
Айде, това ще го преживея. Но също каза, че раничката на шийката ми била голяма, пита ме къде съм ходила преди това на гинеколог и какви очи отвори като й казах, че при нейната колежка в другата смяна.. Както и да е, взе ми цитонамазка и каза да ида след нова година за резултати и пак преглед.
Вече официално ми иде да се гръмна. Писна ми на оная работа (БУКВАЛНО!!!).
И не е честно, с извинение, ама има хора дето се е*ът под път и над път и нищо им няма, а аз дето винаги се пазя ...  Cry Cry Cry МАМКА МУ И ПРАСЕ!!!

п.п.
Извинете ме за езика, много ми стана вече. Зная, че всеки си казва - "Защо точно на мен?" и все пак - ЗАЩО, ПО ДЯВОЛИТЕ, ТОЧНО НА МЕН???

Утешението е, че каза, цитирам - "Секс, само с презерватив" и аз  Confused , не мога да повярвам - "Ама, може ли??"... "Ее, може, но само с презерватив и да се пазиш, мила".. Забравила съм вече какво е, а котьо милия каза - Еее, аз тъкмо бях свикнал, пу  Cheesygrin Cheesygrin

п.п.
А и ОК спрях, и докторицата кима умно - Да, правилно! Само се пази сега.
Стискайте палци след нова година  Sad eyes Sad eyes
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: