star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Любими филми
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любими филми  (Прочетена 14360 пъти)
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« -: Октомври 04, 2007, 20:42:33 »

Понеже няма такава тема, проверих, кажете кои/кой е любимият ви филм, защо ви е любим, за какво се разправя, кой участва. Целта е препоръки към не толкова известни и нови филми. Аз за  сега се сещам за следните:
ДЖЕРИ МАГУАЙЪР (Jerry Maguire)
Жанр: Романс
Година: 1996
Производство: САЩ
Времетраене: 138 минути
Виж също: Филмът в енциклопедия IMDB
Актьори: Ерик Столц, Бони Хънт, Реджина Кинг, Джей Мор, Боб Дилан, Куба Гудинг Дж., Рене Зелуегър, Джеръми Суарез, Донал Лог, Ивана Миличевич, Дрейк Бел, Том Круз, Бриджит Джонсън, Лорънс Марк, Кели Престън
Режисьор: Камерън Кроу
Оператор: Януш Камински
Музика: Нанси Уилсън
Продуцент: Камерън Кроу

П.П -На това винаги си рева на едно определено място. Харесва ми тънкото непросташко чувства за хумор и чисто човешката история, която не включва стрелби, ревлмиви сцени ала "Титаник" (където Джеймс Камерън чак дразнещо се опитва да ме разреве), натрапващ се морал.

НАИСТИНА ЛЮБОВ (Love Actually)
Жанр: Драма - комедия
Година: 2004
Производство: Великобритания, САЩ
Времетраене: 135 минути
Виж също: Официален сайт, Филмът в енциклопедия IMDB
Актьори: Хайке Макатш, Елиша Кутбърг, Джон Шериън, Джон Шариън, Томас Сангстър, Чиветел Еджиофор, Дженюари Джонс, Джулия Дейвис, Лаура Лини, Роуан Аткинсън, Едуард Хардуик, Лора Лини, Колин Фърт, Алън Рикман, Хю Грант, Били Боб Торнтън, Ема Томпсън, Мартин Фриймън, Родриго Санторо, Сиена Гилъри, Бил Наий, Кейра Кнайгтли, Лиъм Нийсън
Режисьор: Ричард Къртис
Музика: Крейг Армстронг
Продуцент: Тим Беван

Сюжет:
Живата и забавна романтична комедия "Наистина любов" е почти толкова пресищаща, колкото и смешна. Режисирана със замах от британския майстор на жанра (поне като драматург) Ричард Къртис, тази мозайка от любовни истории внушава че всичко, от което се нуждаем дори в трудни времена, е любов.

П.П. - Не е американски:) Не знам защо, но ме трогва. Възможно е да е сладникав, но в крайна сметка не познавам мъж, на който да не му харесва.

Форест Гъмп
Forrest Gump

Държава: САЩ
Година: 1994
Времетраене: 139 минути

Жанрове: Драма
Звук: Dolby Digital, DTS
Премиера на видео: 25.09.1995

Рейтинг: 90.91%

(Да 10, Не 1)

Режисьор: Робърт Земекис
В ролите: Сали Фийлд, Робин Райт, Гари Синиз, Том Ханкс, Микелти Уилямсън
Сценарист: Ерик Рот
Продуцент: Стив Тиш, Уенди Файнърман, Стив Старки
Музика: Алън Силвестри
Оператор: Дон Бърджис
По романа на: Уинстън Груум

Световен разпространител: Paramount Pictures
Разпространител видео: Александра видео

Светът няма да e вече същият, след катo го видите през очите
на Форест Гъмп.

П.П.- Въпреки, че не е съвсем като книгата (която не се среща често) и този филм успя да ме трогне.

Завръщане в бъдещето
Back to the Future

Държава: САЩ
Година: 1985
Официален сайт
Времетраене: 111 минути

Жанрове: Комедия, Приключенски, Фантастика
Звук: Dolby A
Премиера на видео: 04.03.1996
Премиера на DVD: 06.11.2002

Рейтинг: 85.19%

(Да 23, Не 4)

Режисьор: Робърт Земекис
В ролите: Кристофър Лойд, Майкъл Фокс, Били Зейн, Кейси Семашко, Лиа Томпсън, Криспин Глоувър
Сценарист: Боб Гейл, Робърт Земекис
Продуцент: Стивън Спилбърг, Франк Маршал, Катлин Кенеди
Музика: Алан Силвестри

Световен разпространител: Universal Pictures
Разпространител видео: Александра видео
Разпространител DVD: Александра видео

С помощта на налудничав учен, тийнейджър се връща 30 години назад във времето, за да помогне на смотания си баща да стане мъж.

Награди и номинации: 2 награди Оскар'85 - монтаж на звукови ефекти
3 номинации за Оскар'85 - оригинален сценарий, звук и песен: "The Power of Love"
4 номинации за Златен глобус - комедия, комедиен актьор за Майкъл Фокс, сценарий и песен: "The Power of Love"
6 номинации на Британска академия - филм, оригинален сценарий, монтаж, сценография, специални ефекти
Номинация на Сценарна гилдия на Америка - оригинален сценарий

П.П.- Ами де да знам, и трите части ми бяха любими още в детинство. Носталгията ме наляга като го гледам. Кефи ме оплетената история и свежият хумор  Cheesygrin
Активен

deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #1 -: Октомври 04, 2007, 22:02:08 »

Dr. Strangelove
 Режисьор е Стенли Кубрик, луд филм, нямам какво да кажа...Подзаглавието му е How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb. Уж сериозни работи стават, но на моменти се съсипва Cheesygrin Извратен хумор, най-добре ми звучи Cheesygrin
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
lily
Newbie
*
Публикации: 488

« Отговор #2 -: Октомври 05, 2007, 22:27:09 »

Форест Гъмп е наистина добър филм !  Още си го пазя на компа .. заслужава си да се гледа  Exclamation Wink
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13210

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Октомври 06, 2007, 15:56:20 »

Pearl Harbor!
Този филм съм го гледал над 10 пъти, ако не и над 20! Убожавам всеки един момент, любовната история, та даже когато знам, какво ще се случи във всяка следваща сцена! Все още ми е тръпкаво да го гледам и едва ли ще ми омръзне скоро  Cheesygrin
Cruel Intentions!
И тук харесвам всичко! Даже и жестокостта на сценариста  Cheesygrin Когато ми е супер сдухано си го пускам, действа ми странно релаксиращо и отпускащо.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #4 -: Октомври 06, 2007, 17:40:43 »

Cruel Intentions!
И тук харесвам всичко! Даже и жестокостта на сценариста  Cheesygrin Когато ми е супер сдухано си го пускам, действа ми странно релаксиращо и отпускащо.

малко off - когато го гледах през 1999 бях много разочарована и се оплаквах на една приятелка, че това е възможно най-гадният финал на филма. Няма да забравя как тя ми каза "напротив, това е най-хубавият край, защото така ще се запазят само хубавите моменти ... защото той е такъв и няма да се промени и след време ще я разочарова" ... Много ми беше тъпо тогава, но сега съм съгласна с нея ;) както виждам така е станало и в живота им  Unsure
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #5 -: Октомври 06, 2007, 18:38:40 »

Cruel Intentions!
И аз така. Гледала съм го милион пъти. И продължава да е любим филм.

Другият ми любим филм е Първороден грях (Original sin).
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #6 -: Октомври 06, 2007, 20:48:48 »

Cruel Intentions!

Аз съм плакала на тоя филм и дълго време бях влюбена в бат Раян,какви устни,какво хърбаво тяло..ммм.

Обикновено тъжния край на филма гарантира по-голямо впечатление и по-дълги спомени.Поне при мен.Хепи енд-а в повече ми е като нереален.

Любим филм...хмм...чак пък любим,по-скоро имам филми,които като ги гледам пак са ми интересни,но не умирам от желание да ги търся.
Гладиатор ми харесва,Момчетата на плачат,Момиче за милион долара и куп безсмислени филми със зомбита,мутанти и т.н.

« Последна редакция: Октомври 06, 2007, 20:51:47 от aleto » Активен
Orgos
Newbie
*
Публикации: 47

« Отговор #7 -: Октомври 08, 2007, 11:38:39 »

Lord of War

Не само, че Никълас Кейдж ми е един от най-любимите актьори, но и филма си е просто страхотен.. И като се замисли човек.. наистина тези неща се случват по света и ще се случват ( войни, глад, смърт, търговия на нелегални стоки и т.н. ). А и особенно като се замисля за една сцена от филма ( когато се налага Н.Кейдж и пилотите да се приземят със самолета в Африка и за едно денонощие всичко от него бива разграбено, та дори повече от половината корпус на самолета също ) и направо се зачудвам как може да съществува такова нещо.
С една дума - стахотен е.. с малко повече - много си заслужава ;)
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #8 -: Октомври 08, 2007, 16:02:49 »

Cruel Intentions!
Другият ми любим филм е Първороден грях (Original sin).

Аз първо прочтох книгата "Опасни връзки", по която е правен въпросния Cruel Intentions. Не я препоръчвам на всеки, тъй като е под формата на писма (доколкото знам истински намерени писма) и не всеки има нерви да чете написана по този начин книга. Аз лично я глътнах за 2 дена  Cheesygrin После изгледах филма "Dangerous liaisions": http://zamunda.net/details.php?id=59524  с брат ми. И двамата ни потресе, вдъхнови и общо взето после 1 седмица ходихме леко като ударени с мокър парцал. Глен Клоуз е толкова добра в този филм, че от тогава ми е леко антипатична. Джон Малкович пък толкова добре играе плейбой, че през цялото време си мислих как и аз бих паднала в капана (а на външен вид направо ме плаши по принцип). След няколко години взе, че излезе и този Cruel Intentions който ми се стори американизирана, лигава гавра с класика. Иначе, ако не бях чела истинската версия можеше и да ми се стори готино филмче:) Което ми напомни, че "Опасни връзки" ми е в топ 10 за любими книги:)

Але, "Момчетата не плачат"? Много гадно ми беше след този филм. Ти си мазохист  Confused

Други любими филми: http://zamunda.net/details.php?id=29401 (пак носталгия и детски спомени).
Както и "Ванила скай". Филма не е за всеки.
А вчера гледах едно старо филмче, което почти никъде не може да се намери, дават го главно по тв. http://imdb.com/title/tt0102411/
Мнооого сладка комедийка:) Романтична, без да е лигава.

Иначе от много време си търся едно любимо филмче: http://imdb.com/title/tt0099819/ Направо не вярвам, че е направено по истински случай  Stuart Става въпрос за жена, хванала мъжа си в изневяра. И комичните й опити с родата й да го убият  Cheesygrin Някой да има представа откъде мога да си го сваля?
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 16:09:33 от belladonna™ » Активен

black_eye
Newbie
*
Публикации: 161

« Отговор #9 -: Октомври 22, 2007, 20:43:49 »

През последните 3 г. изгледах  толкова филми, колкото не съм гледала през целия си живот... направо преядох с филми. Май още дълго време няма да отида на кино... няма да споменавам заглавията, написани по-горе, някои от които са ми безкрайно любими. В момента ми хрумват няколко, излезли през последните 2г. - Laberinto del fauno/ Pan's Labyrinth, Finding Neverland, The Fountain, The Jacket. Любими са ми и повечето анимацийки на Пиксар.
Активен
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #10 -: Ноември 05, 2007, 10:46:17 »

За  тези от вас които  харесват  ревливи филми

A Walk To Remember

Режисьор : Адам Шанкман

Резюме : В поредната пролет в малкото пристанищно градче Бюфорт, Северна Каролина, Ландън Картър си спомня последната година в местната гимназия и Джейми Съливан, момичето, което промени живота му. Сериозна и консервативна, Джейми (Мур) е много далеч от от разбиранията на околните за готин тийнейджър, но това въобще не я интересува. Ландън (Уест) живее безсмисленият си живот на звезда в гимназията, нямайки нито планове за бъдещето, нито вяра в себе си. Когато една на пръв поглед безобидна шега има ужасни последици и едно момче е в болница, Ландън е наказан да преподава на изостанали ученици през уикендите и да участва в театралната постановка в училище. Имайки много ангажименти, с които не може да се справи, той е принуден да потърси помощта на Джейми. Скоро, абсолютно против собствените си очаквания и тези на хората, които нарича свои приятели, Ландон ненадейно се влюбва в момичето, което ще предаде му предаде страстта към живота, която никога не си е представял... Гледайте го!

МНОГО Е ГОТИН ФИЛМА !

аз съм влюбена в още един  филм,на никой не му харесва,но аз си рева като го гледам...
за който харесва индийски филми

Kuch Kuch Hota Hai (Нещо се случва в сърцето ми),май така се превеждаше
от началото като го  гледах и ми  беше мн скучна,ама реших да си го догледам и  изобщо не  съжалявам  Smile

Гокато го гледах,за пореден  път се убедих,че неможе да има приятелство  между момиче и момче.В случая момичето  беше влюбено в момчето,ама той си хвана  няква мацка и така и не  разбра,че приятелката му е влюбена в него,и тя мацката реши да  напусне  университета за да го остави със  оная и да го забрави  Sad и  си тръгна (най-ревливия момент)
и  тоя вяпросния и мацката  му си родиха едно детенце,обаче мацката умира малко след раждането,тя е знаела,че така ще стане и за това оставя 8 писма за детенцето,по едно  за рожденние и дни.последното  писмо обаче е най-важно,в него расказва на детето за най-добрата приятелка на баща и  и че иска  тя да я намери и да я върне обратно в живато на баща и само че не като приятелка ами.... Wub Love eyes .... и такам на който смята,че  ще му е интересно ще разбере какво се случва Smile
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 10:49:27 от SwEeT » Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #11 -: Ноември 07, 2007, 19:11:49 »

Не е един, на прима виста:

Layer Cake;
Отнесени от вихъра   Smile
Playing by Heart;
Wicker Park;
Смело сърце;
Зеленият път;
A good year;
Небесно царство;
Талантливият мистър Рипли. 

Едит: хрумна ми сега за Далече, далече- много любим. Тоя пост много ще го едитвам още, усещам  Lol

« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 14:10:33 от FroZen » Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 16:04:25 »

Индокитай - супер фаворит
Френска жена
Любовникът
Открадната красота - бертолучи се е раздал за мен в този филм Smile
почти всичко на Алмодовар
Сибирският бръснар - колкото пъти да го гледам , винаги ще плача явно ...
Любов наистина / 4 сватби и 1 погребения
бях гледала наскоро някакъв по моъм добър- мисля че беше цветното було
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 16:19:07 »

Цветният воал е този по Моъм  Smile
А иначе ме подсети за Сибирският бръснар- сред мойте любими е също.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #14 -: Ноември 09, 2007, 16:31:01 »

за руското кино още - особеностите на руския риболов - смазах се от смях
другите не са ми така на сърце
и Москва не вярва на сълзи
ще допълвам скоро , че съм леко блокирала в момента
Аванти , аванти - мн ми е сладък
Казабланкаааа също
абе аз май само стари филми казвам , ама кат ме влекат ...  Lol
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 16:36:21 от TinkerBell » Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #15 -: Ноември 18, 2007, 21:12:29 »

Ще бъда кратък  Cheesygrin

http://imdb.com/mymovies/list?l=25950255
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #16 -: Ноември 19, 2007, 00:18:30 »

Drugs.С Джони Деп и Пенелопе Круз.Ах!
Активен
TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #17 -: Ноември 19, 2007, 10:51:06 »

ale , тоз не се ли казваше , blow
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 19, 2007, 11:50:18 »

Абе май BLOW беше,но в сървъа ми го имам и като Cocaine и като Drugz.Та го написах с първото име,за което се сетих.
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #19 -: Ноември 19, 2007, 16:28:44 »

Ще бъда кратък  Cheesygrin

http://imdb.com/mymovies/list?l=25950255

Всичко беше добре, докато не видях трите Властелина.  Rolling Eyes
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #20 -: Ноември 19, 2007, 17:49:49 »

от 145 заглавия, ти за 3 се хвана да си разваляме връзката
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #21 -: Ноември 20, 2007, 14:00:22 »

Уфф, гледам, гледам и не мога да си избера любим филм. В общи линии всяка година се появява по нещо любимо.
Армагедон
Гладиаторът
Трансформърс
Сто процента ще се сетя още сто заглавия, но в момента не става.
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #22 -: Ноември 21, 2007, 14:55:51 »

обичам стари филми
Отнесени от вихъра
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 14:58:53 от alivera » Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #23 -: Декември 02, 2007, 19:05:11 »

The Godfather! -любим филм,любими актьори,любим саундтрак!

Списъкът на Шиндлер,Животът е прекрасен,Зеленият път... Много са.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Blondelle
Newbie
*
Публикации: 26

Pretty in Scarlet

« Отговор #24 -: Февруари 24, 2009, 20:47:21 »

Най-любимият ми филм за всички времена е The notebook, защото няма по-трогателна любовна история.

Другите ми любими филми са толкова много, че едва ли ще успея да изредя всички, но най-общо
Dragonfly
The Pursuit of happYness
Just like Heaven
Rendition
Legends of the fall
Hancock
Bridget Jones' Diary
Catch me if you can
P.S. I love you
Tristan and Isolde

Любимите ми филми от съвсем скоро, които горещо препоръчвам, защото отдавна не бях гледала толкова брилянтни филми са : The curious case of Benjamin Button и Seven Pounds
Активен

Don't give me names...
You've got it all, took it all from me...
Drove me insane...
Now you'll run...
Running all the way back to me again...

Цъ-ъ-ъ-ък
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #25 -: Март 04, 2009, 15:12:08 »

Всички филми със Джейсън Стейтъм са ми любими е има и някои тъпи попадения но те не са известни  Wink http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&actor=1331

Също така http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=51 - КРАЛИЦАТА НА ПРОКЪЛНАТИТЕ (Queen of the damned)
http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=1996 - ДВОРЕЦ НА ИЛЮЗИИТЕ (BROKEDOWN PALACE)
http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=7519 - ВСИЧКО СЕ ПРЕЕЦАКА, ПИЙТ ТОНГ (IT'S ALL GONE PETE TONG)
http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=486 - МЪЖ ПОД ПРИЦЕЛ (MAN ON FIRE)

Активен

Lovely Lady
Newbie
*
Публикации: 105

« Отговор #26 -: Януари 23, 2010, 17:58:04 »

Changeling - Подмяната (2008)

Режисьор: Клинт Истууд

В ролите: Анджелина Джоли, Джон Малкович, Гетлин Грифит, Майкъл Кейли, Девън Конти, Кери Рандълс и др.

Резюме: В една неделна утрин в предградията, Кристин (Анджелина Джоли) се сбогува със сина си Уолтър и отива на работа. Когато се прибира, тя открива, че детето е изчезнало. След месеци безплодно издирване, се появява момченце, което твърди, че е нейния изгубен син. Замаяна от бурята от полицаи, жерналисти и бушуващите в нея емоции, Кристин му позволява да остане вкъщи. Но в сърцето си тя знае, че това не е Уолтър.

Докато упорито притиска властите да продължат издирването, младата жена научава, че в Ел Ей от времето на Сухия режим жените нямат право да се противопоставят на системата. Обявена за луда и неспособна да разсъждава трезво, Кристин намира съюзник в лицето на активиста Реверънд Брийглеб (Джон Малкович), който й помага в битката с градската управа.

Създаден по действителните събития, които разтърсват калифорнийската правна система през 1928, "Подмяната" е шокиращ разказ за борбата на една майка да открие сина си и онези, които не се спират пред нищо, за да я накарат да замлъкне.

Линк към IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0824747

Линк към Замунда: http://zamunda.net/details.php?id=200054&hit=1

Който не го е гледал, горещо препоръчвам да го направи! 
Лично за мен, това е един от най-добрите 12 филма правени някога.

Активен
боровинка :3
Newbie
*
Публикации: 4

et quand tu es près de moi.. ♥

« Отговор #27 -: Август 04, 2010, 00:16:06 »

The Virgin Suicides; Donnie Darko; Dakota Skye; 27 Missing Kisses иии това са  Smile
Активен

where were you when everything was falling apart?
all my days were spent by the telephone that never rang
and all i needed was a call that never came
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: