star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Какво е това??? (гинекологичен проблем)
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво е това??? (гинекологичен проблем)  (Прочетена 3631 пъти)
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« -: Септември 21, 2007, 11:20:41 »

Искам малко помощ или успокоение. От вчера имам сърбеж по срамните устни, които преминава, и едно зацапване, слабо като това от последния ден на цикъла. Светло е, но е примесено с някакво излющване Blink Свърши ми преди 3 дни. Не съм сменяла партньор и не съм правила секс поне 2 седмици. Та питанката е - какво може да  Confused

На лекар ще мога да отида чак в понеделник, тъй като утре ще пътувам, а днес със сигурност няма да успея да се вредя при гинеколога ми.
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 13:49:51 от Bambina » Активен

sonita
Newbie
*
Публикации: 44

« Отговор #1 -: Септември 21, 2007, 14:13:48 »

Не съм компетентна по въпроса, но мисля, че след като ти е свършило преди 3 дни явно е свързано с цикъла ти.Майка ми имаше подобен проблем и гинеколога и каза, че има бактерии....предписа и лекарство (но те за всеки са си индивидуални,а и не им помня името) и сега вече и мина сърбежа. Ако не е нещо сериозно сигурно ще ти мине до 1, 2 дни, но все пак иди на гинеколог.Аз като имам какъвто и да е проблем или въпрос свързан с цикъла ми и т.н. си пиша на един много добър гинеколог и той до 48 часа най-много вече ми е върнал подробен отговор по въпроса...това е е-майла му:msirak@abv.bg
Ако искаш му пиши да не се притесняваш чак до понеделник на какво се дължи проблема ти.
Успех:)))
Активен

smihvaite se Smile))
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #2 -: Септември 21, 2007, 14:47:11 »

Малко се отклонявям от темата ама ми стана интересно кой е този лекар дето денонощно ще отговаря на въпроси на непознати хора?  Confused Има ли все още такива хора?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #3 -: Септември 21, 2007, 14:53:18 »

Може да са гъбички, бактерии .. гинеколог ти е решението.
Активен
sonita
Newbie
*
Публикации: 44

« Отговор #4 -: Септември 21, 2007, 14:59:58 »

Веднага отговарям: въпросният лекар ми го препоръча моя много добра приятелка, но аз поради обстоятелства все ходя при моя стар гинеколог и все се каня да отида и при този, де...
Той се казва М.Сираков и работи в "Майчин дом" в София. До колкото знам лекарите там са много добри. Най-добрия начин да се уверите е да му пишете и сами ще се убедите, той е наистина страхотен...на мен вече от 2 години ми отговаря на е-майлите и информацията му винаги е много компетентна и вярна...аз лично съм ужасно доволна от него....сега да не излезе, че му правя реклама едва ли не, но ако му пишете ще видите, че съм права....
Активен

smihvaite se Smile))
Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #5 -: Септември 21, 2007, 15:15:32 »

Ами писах му и сега ще чакам отговор...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Септември 21, 2007, 18:30:47 »

sonita, въпросният гинеколог е упоменат и в белия списък на гинеколозите в раздела; но не мисля , че без преглед би могла да й се постави диагноза и да и се назначи лечение ; най-малкото би било безразсъдно, според мен.
Активен
Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #7 -: Септември 21, 2007, 19:13:54 »

Аз ще отида на преглед, просто ми трябват малко насоки какво може да е, за да съм подготвена. Предпочитам да съм попрочела малко преди да отида при гинеколога, смятам, че така ще мога да задам адекватни въпроси и ще съм наясно с алтернативите предварително.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #8 -: Септември 21, 2007, 21:41:03 »

Кукис, после ще ни отговориш ли какво ти е отговорил лекаря?
Активен

Моето име е Любов.
Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #9 -: Септември 21, 2007, 22:45:05 »

Ето отговора, пратил ми го е преди минути буквално:

Здравейте.
Така както описвате оплакванията си - прилича ми на гъбички. Candida albicans. Те възникват спонтанно, най-често във връзка с някакво нарушение на защитните сили на организма. Или с пиене на антибиотици.
Все пак, добре е да Ви види гинеколог. Не е редно да се предписва лечение само по описание. Smile
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #10 -: Септември 24, 2007, 16:47:34 »

Такам, ами гъбички са. Предписаха ми Полижинакс, ако може да кажете някакви отзиви. Много силно ли е?

Погледнах и другите теми за гъбички, но ако искат и тук дайте някой друг съвет.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #11 -: Септември 24, 2007, 22:26:08 »

Слаба ракия. Razz  Razz
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #12 -: Септември 24, 2007, 22:51:29 »

Полижинакс ги изписват по-скоро за бактерии ? Аз имам 50/50 отзиви.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #13 -: Септември 25, 2007, 17:13:38 »

Полижинакса на мен не ми помагаше преди като са ми го изписвали за дребни инфекцийки....слабичък ми се вижда  Unsure
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #14 -: Октомври 18, 2007, 18:37:06 »

Ето какъв е резултатът досега. Полижинаксът не си свърши работата докрай. Симптомите се облекчиха докато го ползвах, но последните дни от цикъла ми пак се появиха.
Следователно в понеделник бях пак на лекар, та сега вече четвърти ден се мажа с едно кремче с апликатор. Мисля, че Гино-певарил се казваше. Определено има подобрение, то надявам се да отиват нещата към излекуване. Всички нека си спазвам, които съм чела тук - памучно бельо, никакви прашки, намалила съм значително сладките неща, хапвам повече мляко...
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #15 -: Октомври 18, 2007, 19:06:38 »

Ш'са опрайш  Cool Thumbup
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #16 -: Октомври 18, 2007, 20:05:18 »

Мисля, че Гино-певарил се казваше.

Досега колкото пъти съм имала гъби и съм използвала Гиното ми е еминавало! Стискам палци и при теб да е така:)))
Активен

Моето име е Любов.
Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #17 -: Октомври 18, 2007, 21:08:50 »

Мерси и аз се надявам всичко да отшуми скоро ;)
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: