star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Петна по кожата
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Петна по кожата  (Прочетена 22477 пъти)
DIDOKSI
Newbie
*
Публикации: 12

« -: Септември 02, 2007, 19:23:52 »

Здравейте,
търсих в старите теми нещо подобно на моя проблем,но не намерих нищо.Появиха ми се светли петна по кожата на гърба изглеждащи ето така http://foto.bg/showgallery.php?cat=4015 .Понякога леко ме сърбят, розави са,и по края са леко грапави.Усещат се на пипане.Ходих на лекар,но нищо конкретно не ми каза,препоръча ми само Низорал.След морето изглеждат още по зле, и мисля че станаха повече.Моля ако някой е имал подобен проблем нека сподели.Писна ми да ходя като жираф,и всеки да ме пита от какво са.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14838

bizzetka

« Отговор #1 -: Септември 02, 2007, 19:29:49 »

Прилича на слънчева алергия, има и една по-тежка диагноза - виртиго мисля, че беше болестта, но това са само някакви предположения. Не може да си навита да пускаш снимки по форуми и да търсиш второ мнение от други хора, но не и да потърсиш по-добър специалист за кожни болести. Не си губи времето с такива неща.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 4969

Усмивка

« Отговор #2 -: Септември 02, 2007, 19:33:05 »

Здравей!
Щом са ти препоръчали Низорал, предполагам са вид гъбички или лишеи. На мен ми се получават подобни петна. По принцип моите са кафеви, но лятото, защото кожата изгаря, изгарят и те. Горният им слой пада и отдолу остава бяло. Могат да се появят от различни неща, лично моите са по наследство. Не съм сигурна все пак дали са същия тип петна. На мен лично дерматоложката ми препоръча Низорал да ползвам профилактично - лято и пролет, когато е по-топло и има повече условия за появата на петната.
Използвай Низорал, а ако след около седмица/две няма ефект отново се консултирай с лекар. Могат да ти предпишат различни мазила.

А и пак казвам.. не съм сигурна дали става въпрос за същото. Сама се досещаш, че тук във форума не сме специалисти и не можем да дадем много компетентно мнение Smile
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #3 -: Септември 02, 2007, 19:37:51 »

Други сними нямаш ли. Тея не са интересни Cheesygrin
Активен

las cuentas
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #4 -: Септември 02, 2007, 20:57:14 »

Дерматолог, специалист. Задължително.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

private dancer

« Отговор #5 -: Септември 02, 2007, 22:37:03 »

И според мен потърси по-добър специалист.Витилиго(тва се е опитала да ти каже Бизи) е една вероятност,но никой тук не би се ангажирал с диагноза,камо ли пък лечение.Потърси мнение на друг лекар.
Активен
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #6 -: Септември 03, 2007, 08:25:18 »

леле много гадно ...
от кой град си , може пък някой да ти препоръча добър дерматолог
и аз се шашнах и почнах да си гледам раменете
 имам петна , ама мисля , че не е пигментация , а просто , че се беля
ама почвам да се замислям колко съм сигурна
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
DIDOKSI
Newbie
*

« Отговор #7 -: Септември 04, 2007, 21:12:20 »

Не е витилиго. То изглежда по друг начин.Лошо че от снимката не може да се види.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9192

« Отговор #8 -: Септември 04, 2007, 21:17:36 »

Ако искаш мога да те пратя при една професорка - дерматоложка, ако си от София. Това не ми изглежда шега работа, затова трябва да вземеш мерки.
Витилиго е неприятна диагноза , която не мисля , че сме упълномощени да коментираме.
Най-вероятно са някакви лишеи,но трябва задължително да се види от качествен специалист.
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #9 -: Септември 05, 2007, 12:19:22 »

и аз съм имала такива петна, писала съм в сумати теми за тях.
получават се от слънцето и са точно като лишей. като почерняваш, те остават бели и се размоножават ако не преприемеш мерки.

на мен преди ми бяха изписали едно лекарство за мазане, и ми минаха мнгоо бързо. миналата година след морето пак мисе появиха и пак си купих същото лексраство и се оправих. сега пък на брат ми са му излезнали от морето, ама съм изгубила рецептата  Rolling Eyes . сега го мажа с едно друго мазилце, и ще видиме дали ще му минат.

не е нищо страшно, но трябва задълже да отидеш при друг лекар за да ти даде мазилце, че иначе ще ти станат още повече и по цялото тяло, а колкото повече са толкова по трудно се махат, смисъл повече време ще ти отнеме лечението.
затова тичай на лекар и кажи после какво е станало. успех.
Активен
natural
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #10 -: Септември 07, 2007, 15:15:03 »

здрасти. на мен на пролет,като слънцето ме напече някъде по тялото,ми излизат едни петна и ги мажа с антимико-бета и минават.а от 3 години след морето,целият ми гръб става в абсолутно същите петна.с нищо не ги мажа-като падне тена(след 4 месеца) и те не се виждат.а това низорал за какво точно е? мерси.
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 4969

Усмивка

« Отговор #11 -: Септември 08, 2007, 22:59:12 »

Цитат на: "natural"
а това низорал за какво точно е? мерси.

По принцип когато го рекламираха по ТВ го препоръчваха против пърхот. Но действието му не се ограничава само до премахването на пърхот. Предполагам знаеш, че този проблем е кожен. Предизвиква се от гъбички и лишени по кожата на главата. А Низорал е точно против това - срещу гъбички и лишеи. Както действа на кожата на главата, така действа и върху останалите части на тялото. Както споменах в предния си пост имала съм проблеми с петна по кожата предизвикани от гъбички. Профилактично дерматоложката ми препоръча да се мажа през 10/15 дена с Низорал след баня. Той премахва всички лишеи и гъбички. Smile
Активен

DIDOKSI
Newbie
*

« Отговор #12 -: Септември 09, 2007, 13:12:25 »

Ето ме отново...  Big grin Имам добра новина. След третото или четвъртото мазане с Низорал,петната ми започнаха да исчезват. Остава само бяло там дето съм имала петно,и около него съм загорчла от слънцето,но на местата на който не съм почерняла се заличиха почти... Wink
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

private dancer

« Отговор #13 -: Септември 09, 2007, 15:37:08 »

А разбра ли се от кво са ти станали дефакто?
Активен
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #14 -: Септември 12, 2007, 10:36:54 »

а с низорал- крем ли се мажеш?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: