star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar за здрава коса
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 66   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за здрава коса  (Прочетена 176451 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #475 -: Октомври 20, 2008, 08:47:56 »

И аз съм я ползвала и съм доволна, макар, че колкото и да се радвам в банята, че е гладка и незаплетена, после все ми се струва, че е с една идея по-отпусната и безобемна, но явно зависи от косата, защото, ако търсиш такъв ефект, е наистина хубав.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #476 -: Октомври 20, 2008, 09:33:10 »

Сега попрочетох една тема в бг-мамма за поддържане на сухите краища. Най-много отговори има за Фито 9, който съм ползвала и ми мазнееше и така и не го доизползвах, за да се убедя лекува ли или не, а другият е серума за краища от професионалната серия на Лореал - единия на рипеър, другия от лилавата серия, дето Мишел пита. Имате ли отзиви за тях? Аз спрях да се боядисвам, много искам да ми израстне косата, но краищата ми много се изсушават/накъсват/изтъняват и по-рядко цъфват. Особено имам един по-къс пласт, дето хиляда пъти съжалих, че някога съм си го правила, защото няма отърване от него, а точно той най-много се захабява в краищата, най-много трябва да го режа и пак стои къс. Та, ще си взема масло за преди баня да се мажа, но ми с еиска и някакъв стилизант, но не само козметичен, който да ги пази малко, докато са навън и да не се изсушават така. Много хубави мнения четях, че определено оправя крайчетата, което малко не ми се вярва, защото един захабен косъм няма как да го възстановиш, но ако поддържа прясно отрязана коса в добър вид, пак ми стига. Или, ако имате друго предложение - цялата съм в слух Smile
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #477 -: Октомври 20, 2008, 11:26:21 »

Четох за лавандуловото масло в едно списание, холивудските звезди го използват , подхранва косата  в дълбочина.Търсих обаче в няколко аптеки,но не намерих.Пак ще потърся де.

свойства на лавандуловото масло : http://www.analytica-bg.com/dietary-food-additive-essential-oils/useful/lav/
Активен

Don’t feed the forum trolls
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #478 -: Октомври 20, 2008, 11:38:17 »

За мен лавандуловото не е подходящо, но точно за коса не съм го срещала да се ползва.
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #479 -: Октомври 20, 2008, 12:39:44 »

Бизар - рициново масло ? Много добре действа.Обаче трябва да имаш нерви да чакаш да ти седи на главата 1ч. От него косата дръпва . Пробвай редовно в продължение на 2 месеца . Една приятелка в момена косата й е до дупето.Започна с рициново масло . Е , вече не слага , защото няма нужда.
Даже и аз мисля да започна пак с него , бях забравила .
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #480 -: Октомври 20, 2008, 12:55:10 »

И аз съм го правила и бях доволна, ама това означава да си отделям по 2 часа преди банята всеки път. А и май го смесвах с нещо, защото беше прекалено лепкаво май, не помня.
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #481 -: Октомври 20, 2008, 13:08:12 »

И аз съм го правила и бях доволна, ама това означава да си отделям по 2 часа преди банята всеки път. А и май го смесвах с нещо, защото беше прекалено лепкаво май, не помня.
с жълтък и уиски е най-добрата маска с рициново масло и става лепкаво да и се втвърдява после .Иначе и мен това ме дразни , че трябва 2 часа да се отделят  Rolling Eyes
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #482 -: Октомври 20, 2008, 13:19:48 »

Ехаа, Мишел, ти каква промоция си праснала! Кажи от къде Sneaky

Мен, Тинкър, ме отвори на следната маска - рициново масло + масло от жожоба + жълтък. Аз мисля към нея да прибавя зeхтин, тривитаминол и едно масло на Rene F.
Нямам идея какво ще се получи, но имам питане - колко често е здравословно да го правя?

Отделно съм си взела от Гърция едни хапчета за коса, за цял месец, които ги смесвам с анакапс и косата ми хвана, че живна!

Мами, за краищата - серум absolute repair / или wella - ends express
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 13:37:28 от Bambina » Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #483 -: Октомври 20, 2008, 15:00:21 »

Този серум за преди или след измиване на косицата е?
Косата ми капе яката,много е зле милата,и е почнала да се мазни,мия я през ден и пак не съм доволна,едва устисквам да не почна всеки ден.А на всичко отгоре я подстригах и пак се лигави!
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #484 -: Октомври 20, 2008, 15:04:31 »

Преди се засилих точно на маската с рициновото, жълтъка и някакво масло още слагах. На всяко миене си я правех, за един месец много ми живна косата, наистина. То с всяко нещо е така, просто да имаш време, нормално. Аз за това питам за нещо готово, за да мога като се изкъпя да я мацна с нещо, за да не хвърчи и да и изсъхват краищата, защото после като мина с четката и се надърпва. А маски от колко време се каня да си правя, мани мани. Поне последния път успях да си забъркам най-лесната маска евър - шампоан с мед, аз и преди съм я споделяла и съм много доволна. Равни количества се забъркват, после се нанася като шампоан на мокра коса и се изплаква, не лепне. А сега поне рядко я мия, ама винаги ме домързява да си отделя време за маски.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #485 -: Октомври 20, 2008, 15:14:13 »

Kat, серумите за краища - след измиване и ги оставяш. Взимаш едни Анакапс и край с капенето Smile  И недей да я миеш толкова често, защото пинципът е следния - колкото често я научиш да я миеш, толкова често ще се омазнява, така че устискай няколко пъти, по няколко дни, да не я миеш и ще се оправи.

Биз, в такъв случай можеш да пробваш и с млякото absolute repair - за дължината на косата, или пък нощния ultime liss. Бързо и лесно.

Аз вече нямам право да кажа, че нямам време за маски.. така че, ще намирам..Поне 2 пъти в седмицата.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #486 -: Октомври 20, 2008, 15:16:36 »

Ако си седиш достатъчно време у вас, е въпрос на навик първите няколко пъти. Аз просто се навивам и забравям. Почна ли и аз ще си правя редовно. А иначе не искам да се клепам с много неща, просто за серума се интересувах дали наистина е така ефективен, само за крайчета ми трябва.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #487 -: Октомври 20, 2008, 15:20:18 »

Действа. Смисъл и другите две неща вършат работа за крайчета, за това ги споменах.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #488 -: Октомври 20, 2008, 15:24:11 »

Анакапс съм ги планирала в бюджета,ама ме е страх да не надебелея...
А серума като е след миене-аз ползвам термичния цимент на керастас за след миене и за преса-дали ще е разумно да ги ползвам и двете...?Защото цимента само пази от увреди,но не възстановява...
Знам за миенето,ама по-радко от през ден не върви да я мия,става гнусна.А преди я миех през два дни,баси... Rolling Eyes
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #489 -: Октомври 20, 2008, 15:25:52 »

Пииитай гуруто на хапчетата и дебелеенето Lol НЕ се дебелее, няма мая, аз даже си отслабнах през времето, в което ги пиех Smile Даже мога да ти цитирам точно калориите в две хапчета (дневната доза), ако държиш Cheesygrin

Аа цимента си е разкош, как да не възстановява..
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #490 -: Октомври 20, 2008, 18:01:56 »

Примоцията на следния адрес - http://www.masterhair.de/. Пращат и до България, ама не знам дали излиза на сметка, че се увеличават значително транспортните разходи. А и в България са с една идея по-евтини шампоаните, мисля... Rolling Eyes

Аз ползвам в момента този цимент термик, но не ми е достатъчен за сухата, изхабена коса... Бях си купила едно за сухи краища пак на Лореал за лятото и имам още от него (много икономични, пфу, чак ти втръсва... Razz) и ще си го ползвам:
L'oreal hairmix sublime shine, serum anti-frizz

Заглажда добре и прави приличен блясък. Само се чудя мога ли да го мешам с цимент термика... Дали пък серумът не образува защитен филм, който пречи на останалите мазила да проникват в косъма????
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11355

« Отговор #491 -: Октомври 20, 2008, 18:40:46 »

Аз вече свърших първото блистерче Анакапс (теглих една майна на забременяването) и вече има разлика - не ми пада толкова много косата и се надявам до края на опаковката съвсем да спре. Взех си и рициново масло и масло от жожоба наскоро и започвам с маските.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #492 -: Октомври 20, 2008, 20:53:34 »

Да се отчета, че съм полсушно момиче Cheesygrin -  направих си разкошна маска. Комбинацията е следната, а дозите на око (по малко, равни части, от всички) :
 На първо място си втрих в корените стимулиращото масло Rene Furterer -Complex 5, после в една купичка смесих масло от жожоба, бадемово, рициново, ши (карите) и хубав зехтин - тях по цялата дължина + корените. Много е яко, защото комплекс 5 мирише страшно приятно!, а и загрява скалпа, така че да проникват по-добре и другите мазила.
Следващият път задължително ще прибавя тривитаминол и жълтък, сега нямах Cheesygrin ( за мед и газ също се колебая, обаче едното е лепкаво, а другото мирише кофти, та.. отпадат)
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 21:00:55 от Bambina » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #493 -: Октомври 20, 2008, 21:10:50 »

Моят съвет е да не забиваш 100 неща в една маска.
Жълтък, 2, максимум 3 масла (от които едното е рициново), мед и алкохол, са оптимална комбинация. Имай предвид, че газта изсушава сухата коса. А медът като е в маска, в никакъв случай не се отмива трудно, само, ако е захаросан. А каритето за мен беше най-неуспешното масло за коса, защото е много твърдо, а като се стопли много се втечнява. И в банята като се стопли и разтече и все ми се струва, че се е отмило и после - изненада.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #494 -: Октомври 20, 2008, 21:15:41 »

Бе помислих си го и аз да ти кажа Rolling Eyes Че май ще е по-добре да ги редувам, в комбинации, че може и да не си взаимодействат добре. Значи газ 100% няма да пробвам. А меда.. изобщо не мога да си представя да си го намажа, ще ме побърка, това лепкавото усещане, може би съвсем малко бих сложила.
Алкохол защо се слага? И за аспирин четох някъде ?
Аз каритето го разтопих предварително в другите и нямам проблем.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #495 -: Октомври 20, 2008, 21:36:46 »

Алкохола отваря порите и леко затопля и съставките проникват добре. За меда нямай притеснения, слага се една лъжичка само. Аспирина уж усилва растежа, ама аз никога не съм слагала, не ми се връзва в идеята за домашна маска Smile
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #496 -: Октомври 20, 2008, 21:42:05 »

И аз не бих тръгнала да стривам аспирин Rolling Eyes Другото - слушам - изпълнявам Cheesygrin Мerci
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #497 -: Октомври 20, 2008, 23:26:26 »

Ох, от кога не съм с правила такива масчици. А меда е страхотен за косата
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #498 -: Октомври 22, 2008, 18:12:48 »

Бам,меда е страхоооотно нещо,бутай в яки количества,много лесно се отмива и прави супер.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7301

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #499 -: Октомври 22, 2008, 20:37:43 »

Леко встрани от темата - аз мед ползвам за цялото тяло, Бамб, хваля го безгранично.
Отдолу нагоре - разтривка на ходилата с мед и морска сол, пилинг на цялото тяло с мед и нормална сол, защото от морската много ми жули и не е гот, с мед и сода правя пилинг на деликатните места - триъгълника, мед и лимон в смес мажа по лактите и колената, за да не загрубяват - по лактите много бързо се вижда ефекта, мед и сода за лицето + деколтето, устните ги мажа само с мед, без сода, при това го правя доста често. Косата я мацотя с мед + оцет, за да ми се поразреди меда, и я оставям да седи с това нещо, докато се оцапотя по тялото. След което едно здраво изплакване, много стабилно. Особено лятото това гледам да го правя редовно, поне 2 пъти месечно. Отива по половин буркан Омния, но е просто несравнимо като усещане.
Активен

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 66   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: