star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar за здрава коса
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за здрава коса  (Прочетена 330814 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #1650 -: Февруари 02, 2015, 12:35:53 »

Аз дори търсих подходящо изображение в Гугъл  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #1651 -: Февруари 08, 2015, 00:33:03 »

Някой знае ли как да си накарам косата да расте по-бързо и да не се изтощава по краищата. Не мога да си представя как ще стане пак дълга, ако почне да цъфти и трябва да я чистя непрекъснато... Искам домашна някаква маска, но без яйца, че съм предубедена, никога не бих си сложила нещо с яйце. Фризьорката ми каза по краищата с екстра върджин зехтин, ама това беше, за да не  е суха. Не съм го правила още, де. И освен това, както знаем съм стисната, пари за скъпи маски няма да дам.. То май малко кауза пердута, но ако ви хрумва нещо...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #1652 -: Февруари 08, 2015, 01:28:22 »

Маги, кокосово масло?
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1653 -: Февруари 08, 2015, 01:48:08 »

Много добре ми звучи, мерси, Джъст. Аз ползвам точно шаума с кокос и много обичам да ми мирише на кокос Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1654 -: Февруари 08, 2015, 10:35:13 »

Рициновото масло се използва за подхранване и растеж на косата, даже по едно време на миглите си слагах, че бяха поокапали от гадни спирали. Сега и аз искам да си върна хубавата дълга коса, така че може да пробвам някоя домашна маска. Не знам как не се сетих за това масло като имах сърбежи и чувствителен скалп доскоро, ами се занимавах с разни скъпи шампоани, дето изобщо не ми помогнаха.

Я кажи на яйцата какво не им е наред (мен винаги ме е било гнус да си слагам сурови яйца на главата и не съм пробвала, но си мислех, че са полезни).
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1655 -: Февруари 08, 2015, 11:42:37 »

Аз си мисля, че ще се сготви това яйце като се опиташ да го отмиеш с гореща вода и затова. И като цяло не си представям яйца в косата... Нито лук, оцет и водка, гледам, че ги дават като съставки за маските...

Само масълцата ми звучат добре. Много ви благодаря, че споделяте, това ми е като нова вселена. Smile

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1656 -: Февруари 08, 2015, 14:13:30 »

И мен живо ме интересува този въпрос, искам максималко да ускоря растежа, макар че и така бързо си расте, винаги може повече  Cheesygrin Къде да го търся това масло? Аз съм склонна и повече пари да дам, само ефект да има   Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1657 -: Февруари 08, 2015, 15:05:15 »

По принцип съм чела, че са растеж ползват Тривитаминол, купувало се от вет аптека и се ползвало за коне? Ако не се лъжа нещо...някакви конски дози витамини били и подпомагали растежа, но не съм пробвала.

Маги, що ти е гадно от яйца, много хубава става косата, ама ти само жълтъците слагаш де, иначе наистина се сготвят. Жълтъците сами по себе си се ползват за измиващ агент, така че няма да имаш никакви грижи с отмиването. Жълтък, с някакви масла, които се сетиш, слагаш за 2ч и косата става супер.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #1658 -: Февруари 08, 2015, 22:01:17 »

Маги, моята коса винаги е била пършива и проскубана в краищата, една изтънена. Мислех си, че постоянното подстригване ще я скъси много и ходех веднъж на 6 месеца. Най-накрая обаче попаднах на страхотна фризьорка, чак нямам търпение да мине месец, за да ми вземе връхчетата. Някак я подстригва така, че да изглежда равна и плътна, и така и расте. За първи път в живота си от половин година използвам редовно сешоар и преса и пак изглеждам добре. Ползвам от повече от година бебешки шампоан Нивеа и редувам разни подхранващи балсами. Маска правя от жълтък, зехтин и мед. Рядко, ама правя. Ако почне да ми капе, ползвам Себорал форте - на спрей, удобно, не се мие. Евтино, сгъстява.
От hennafox.bg веднъж годишно си купувам Касия на прах и последно и някакъв бодил на прах - естествен балсам било. Правя ги на каша и пак веднъж на няколко месеца се сещам да се наклепам.
Но ако ти цъфти, си трябва фризьор. Някой свестен още по-добре. Явно има значение, сега го разбирам.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #1659 -: Февруари 08, 2015, 23:21:29 »

Това с тривитаминола е от доста време и не знам дали все още го използват. Пробвала съм, ефект нямаше особено някакъв, можеби съвсем лек, но пък миришеше зверски гадно :(

Маги, за кокосовото масло, моето е студено пресовано, не е от най-евтините, но пък съм адски доволна и се използва за много неща...аз го хапвам за имунитет, на салати, мажа си лицето с него овлажнява и подхранва кожата много добре, пробвала съм го и на краищата на косата срещу цъфтеж и изсушаване и съм много доволна и мирише уникално!!! Давала съм и на малката да си хапне, четох че било много полезно дори и при бебета.

ей такова е моето

ето малко инфо http://www.hera.bg/s.php?n=1190 и тук http://greenshop.bg/information/news&news_id=18
« Последна редакция: Февруари 08, 2015, 23:27:26 от JustAGirl^` » Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1660 -: Февруари 09, 2015, 00:04:00 »

Да, да, четох аз Smile И видях, че не е точно евтино, но не е и скъпо реално погледнато - защото наистина можеш да правиш много неща с него и е супер полезно и ухаеее ммм ... А ароматерапията си е направо отделен мн як бонус... Smile Най-вероятно ще опитам да редувам с рициново масло, то поне е супер евтино... Smile

Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #1661 -: Февруари 09, 2015, 02:40:47 »

да ти кажа много е икономично ако се ползва само за коса и кожа
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1662 -: Февруари 09, 2015, 10:51:59 »

Изключително много се съмнявам... Определено ще се и яде...  Cheesygrin

(Имам глад за кремчета от известно време (засега ям само заквасена сметана с мед, но това наистина изглежда апетитно).
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #1663 -: Февруари 09, 2015, 23:29:13 »

и аз си хапвам, но по малко, че ми идва много мазно....иначе то си пише на листовката хапва се по няколко лъжички на ден, в зависимост от килограмите на човека ;)
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #1664 -: Февруари 10, 2015, 07:04:11 »

Много ви благодаря, че споделяте, това ми е като нова вселена. Smile
Аз да не съм умряла? Човекът, ползвал всичко!
Ако спреш толкова агресивно да я омотаваш, връзваш и сплиташ, може и да не цъфти толкоз. Предвид че косата ти расте здраве и силна, пу, пу, наблегни на яденето.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1665 -: Февруари 10, 2015, 07:58:36 »

Джъст, как го ползваш това масло за коса, маски ли правиш или само мацаш краищата? Моята коса хем вече не я изрусявам, а само я боядисвам (което би трябвало да е по-щадящо), почти не я суша, преса не ползвам и пак е супер зитощена по краищата... Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1666 -: Февруари 10, 2015, 09:36:03 »

Ако спреш толкова агресивно да я омотаваш, връзваш и сплиташ, може и да не цъфти толкоз. Предвид че косата ти расте здраве и силна, пу, пу, наблегни на яденето.

Тя не цъфти ТОЛКОЗ, след подстригването си е супер, с изключение на няколко кичура отпред, в които видях, че има проблеми, но това сигурно е старо. Но ще взема превантивни мерки. Какво да я правя, ако не я връзвам и сплитам, на рунтава опашка ли да я нося???

Рициново масло ползвала ли си, мирише ли наистина гадно?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #1667 -: Февруари 10, 2015, 09:39:47 »

Не мирише толкова гадно, колкото е ужасно гъсто и няма измиване според мен.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1668 -: Февруари 10, 2015, 10:00:26 »

Е, ще чакам опитното зайче тогава да си дойде Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #1669 -: Февруари 10, 2015, 10:56:48 »

За цъфтящи краища може да пробваш и течни кристали. Това поне съм го пробвала и мога да се изкажа  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #1670 -: Февруари 10, 2015, 11:47:54 »

Единственото, което направи косата ми плътна, здрава и свежа беше да спра боята и да ходя на фризьор редовно. Мазала съм кристали и Тривитаминол, който мирише яко зле и е много мазен.
Активен

Моето име е Любов.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #1671 -: Февруари 11, 2015, 00:37:09 »

Ути, на листовката пишеше да мажеш крайчетата (или по дължината, но без корена) и после седиш с маслото и накрая измиваш с шампоан. Аз така го правя, но не знам може някои да си го слагат и вместо кристали на връхчетата.
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #1672 -: Февруари 11, 2015, 00:47:39 »

Моята тривитаминолна маска включваше - тривитаминол, мас, ракия, оцет, масло някакво на Икаров, и някаква купешка маска, за да отмия натурията по-лесно, та, хич и не съм го усещала как мирише, стоях минимум два часа, омотана с найлони и кърпи, имах страхоооотна коса в този период. После, ест, започнаха проблемите и никога не се възстанови напълно:/
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #1673 -: Март 09, 2015, 17:27:22 »

Включвам се да кажа, че си купих това и ще дам отзиви дали действа  Cheesygrin http://www.zlatnaribka.com/intenzivna-grizha/intenzivna-grizha-za-slaba-i-tanka-kosa/stimulirasht-eliksir-za-barz-rastezh-alfaparf-stimulating-elisir-125-ml
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #1674 -: Март 09, 2015, 17:53:10 »

Уоооу, аз ако си взема такъв трябва да му викам "златния еликсир" - 125 мл 3 пъти седмично - ще ми излезе на сметка само ако си капвам на 3-4 кичура Smile

Аз си взех най-обикновено рициново масло и най-обикновено кокосово (на Икаров) и се мажа с шепите... Не знам дали расте, но видимо и осезаемо е мн по-добре Smile Но тези дни ще си взема бадемово, защото четох, че то е най-добре за подхранване на косата
Активен

Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: