star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar за здрава коса
Страници: [1] 2 3 ... 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за здрава коса  (Прочетена 336154 пъти)
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« -: Август 27, 2007, 13:20:05 »

Не позволявайте на косата ви да “цъфне”!

Ако забележите, че косата ви е изтощена и цъфти, не бива да изпадате в паника.

Това се дължи на резките промени в температурата или на сухия въздух в отопляваните помещения.

Какви грижи трябва да полагате сега, през лятото, за да имате хубава коса?

Изберете подходящия шампоан

Огледайте в какво състояние е косата ви: дали е загубила блясъка си по цялата дължина или само в краищата. После си изберете подходящия шампоан.

Дори ако се миете с такова средство за нормална коса, сега най-добре е да използвате от онези, предназначени за суха. След като се възстанови добрият й вид, можете да преминете на предишния шампоан.

Уморената коса ще придобие хубав блясък, ако я измиете с оцветяващ шампоан или я изплакнете със специално средство, съдържащо растителни екстракти.

Ако пък нямате нещо подходящо за изплакване, сипете 1 супена лъжица оцет н 1 л топла вода и с тази течност облейте измитата коса. Завийте я с хавлиена кърпи и не я търкайте.

Ако цъфти, я подрежете!
И сами можете да оправите цъфтящата коса.
Разделете я на тънки кичури, навийте ги на масури и подрежете стърчащите им цъфтящи краища. Не се притеснявайте, че по този начин много ще я скъсите - дължината й почти няма да се промени.

Направете си щадяща прическа!
За да не се къса още повече косата ви, бъдете много внимателни с нея.

Ползвайте рядък дървен гребен.
След миене оставете косата да изсъхне на въздуха и една след това оформете прическата със сешоар, като го държите на 20 см от главата и така насочвате топлата струя.

Запазете цвета със защитен спрей
Ако сте си сложили боя, но косата ви е изтощена, тя бързо ще загуби интензитета на цвета си. За да го запазите, ползвайте специален защитен спрей. В магазините за козметика можете да намерите такива средства от различни реномирани фирми.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 18:58:35 от bizzare » Активен

Don’t feed the forum trolls
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #1 -: Август 27, 2007, 15:14:20 »

Добре, добре.
Аз наистина лятото имам проблем със сухата коса, но я пръскам с разни спрейчета например на Глисс и съм много доволна. А сешоар лятото - абсурд.
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2 -: Август 27, 2007, 15:17:59 »

Има ли някой, който е ползвал маслата на Глис Кюр - тези, които ги рекламират сега за суха коса.Изглеждат ми доста надеждни и ще се радвам ако има добри отзиви.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 27, 2007, 15:18:45 »

За маските на Глис, Смети беше давала много положително инфо.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13243

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #4 -: Август 27, 2007, 15:19:24 »

Аз не съм много доволна! Прекалено бързо ми се омазнява косата  Rolling Eyes
Иначе тия спрейчета, за които говори Алин ми харесват. Косата е сблясък, мека е и мирише невероятно  Smile
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 27, 2007, 15:19:57 »

Да, аз маски съм ползвала и също съм доволна.Сигурно и маслата ще са добри.
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 27, 2007, 15:21:29 »

Цитат на: "alin"
Добре, добре.
Аз наистина лятото имам проблем със сухата коса, но я пръскам с разни спрейчета например на Глисс и съм много доволна. А сешоар лятото - абсурд.
и аз я пръскам в момента с това:

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 27, 2007, 15:22:50 »

Да и аз това ползвам, ама е на свършване  :(
Менкам го и един крем за коса на Гарниер. На морето изкарах с тях и сега косата не е суха и изгоряла, както беше миналото лято  Wink
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 27, 2007, 15:27:08 »

Цитат на: "Vivi"
Има ли някой, който е ползвал маслата на Глис Кюр - тези, които ги рекламират сега за суха коса.Изглеждат ми доста надеждни и ще се радвам ако има добри отзиви.
Аз май съм използвала всички видове на глис кур и съм много доволна , сега съм с тези :

и наистина косата се заздравява от тях , като се има предвид моята коса през какво мина за половин година - от ярко червено станах русо и косата ми изглежда доста добре ;)
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #9 -: Август 27, 2007, 15:29:32 »

Предпочитам спрейовете, а не маските точно поради бързо омазняане на косата.
Аз вече ползвам втори спрей първият беше за запазване на цвета, онзи ден си взех новия с масло от шаеа и дрън, дрън. Много съм доволна Cheesygrin
Активен
Vivi
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 27, 2007, 15:30:39 »

Мерси  8)
Още един положителен вот, утре отивам да си купя.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 27, 2007, 15:32:57 »

Също искам да кажа, че съм доволна от жълтия шампоан на Елсев, който е против накъсване на косата. Много добре ми действа и в комбинация със спрея докарвам перфектен обем и хич не ми се омазнява скалпа Confused
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 27, 2007, 15:38:09 »

Цитат
Предпочитам спрейовете, а не маските точно поради бързо омазняане на косата.
аз като започнах да ползвам спрейове , пръсках цялата коса , избягвах корените , но слагах и там по - малко.И косата ми започна да се омазнява много бързо, а никога не съм имала проблем с омазняването.Така постепенно започнах да изпробвам от кое от всичко косата ми се омазнява.Започнах да пръскам спрейчето само в крайшата на косата и 2 пръста от крайшата нагоре.Започнах да си измивам косата след маската обилно , апреди умишлено не я измивах много добре , че да не ми изсъхва косата.Преди се получаваше с другите маски на глис , които съм ползвала , но тази в момента е много силна и трябва да се измива обилно.Шампоана ми в момента съшо е total repair и косата ми минава през доста силна терапия за възстановяване , затова когато се изплаква максималнно добре има желания ефект.
Това са моуте наблюдения.Предполагам , че си зависи и от косата , защото не на всички нещата действат по един и същи начин.Затова има и различни - шампоани , маски , пръскала за различен тип коса ;)
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 27, 2007, 15:41:28 »

Цитат на: "alin"
Също искам да кажа, че съм доволна от жълтия шампоан на Елсев, който е против накъсване на косата. Много добре ми действа и в комбинация със спрея докарвам перфектен обем и хич не ми се омазнява скалпа Confused
между другото жълтия балсам на елсев , който съшо е против накъсване е много добър.На мен ми се отразяваше много добре на косата.Но спрях като цяло да използвам баласам.Иначе бях доволна от него ;) шапоана не съм го ползвала ,нещо не смея да ползвам друг шампоан различен от глис кур и гарниер. Rolling Eyes
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #14 -: Август 27, 2007, 15:47:30 »

нека кажа как се оправям с моята косица-след измиване не я суша,а оставям да изсъхне сама,пръскам със спрей против накъсване и за лесно разресване и слагам кристали по краищата.Веднъж седмично си правя маска с тривитаминол,жълтък,зехтин,мед,кисело мляко и бадемово или масло от жожоба.След шампоана винаги слагам яко балсам на Керанов за суха и изтощена(синия).Изправям си косата два-три пъти седмично с преса и трябва да кажа,че изглежда доста добре,а не съм я стригала от 3 месеца и вече съм бая напред с дължината.
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 28, 2007, 16:26:08 »

Какво ви е мнението за брюлажа? За втори път си правя и оставам страшно доволна. А в нета чета само негативни мнения. Чудя се вързаха ли ме или си е индивидуално  Confused
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #16 -: Август 28, 2007, 18:48:43 »

Какво е това чудо..брюлаж?

За глис-а и аз съм ЗА. За да не се омазнява косата изобщо не докосвайте от ушите нагоре с маска или по-точно казано само опашката мажете  Big grin  Аз не съм си правила маска от деня преди да родя..не съм имала време, а си мислех, че е невъзможно да си среша косата - но зор що не прави дет се вика  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 29, 2007, 09:41:01 »

Цитат на: "Enti"
Какво е това чудо..брюлаж?

За глис-а и аз съм ЗА. За да не се омазнява косата изобщо не докосвайте от ушите нагоре с маска или по-точно казано само опашката мажете  Big grin  Аз не съм си правила маска от деня преди да родя..не съм имала време, а си мислех, че е невъзможно да си среша косата - но зор що не прави дет се вика  Lol

Аз Глисса точно от теб го видях Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #18 -: Август 29, 2007, 11:05:02 »

аз в момента съм с тази серия шампоан и балсам - http://www.goldmax.pl/images/sch_gliss_zestaw_olej.jpg и маска без отмиване - Total Repair 19 ... много съм доволна, косата ми стана много мека и се реши лесно, а винаги съм имала проблеми с това.
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #19 -: Август 29, 2007, 11:07:23 »

Не знаех къде да пусна снимчици..качеството е малко кофти.

Ето и резултата от фризьора :

http://img123.imageshack.us/img123/6807/kosichkataak0.jpg - цвета е такъв,не като на долната Smile

http://img123.imageshack.us/img123/6400/kosalm8.jpg

По-тъмничка ми харесва повече,сивкавото ще падне след няколко измивания..подкъсих си я малко и мисля,че така изглежда по-жива (а и самата боя е доста по-щадяща). Smile
Даже обмислям да я потъмня още мъничко по-натам,пък ще видим. Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #20 -: Август 29, 2007, 11:14:14 »

супер ти е косата, ама защо гледаш така  Blink
Активен

blonde
Moderator
Newbie