star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Препоръчайте ми ....електроуреди :)
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръчайте ми ....електроуреди :)  (Прочетена 141259 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13638

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #525 -: Ноември 21, 2017, 15:33:19 »

Предполагам е научен да не пада по стълби? Брей, да си поръчам и аз едно за Коледа, пък ще го разнасям по етажите.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17200

A believer

« Отговор #526 -: Ноември 21, 2017, 15:35:19 »

Не пада, има си датчик за стълби (но в нас няма и не съм го тествала). Единственият му минус е, че няма виртуална стена, т.е. не можеш да го програмираш да му забраниш достъпа до някакво пространство, ама на мен не ми е проблем това. Продават някакви лайсни, с които можеш да преградиш място.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16054

« Отговор #527 -: Ноември 21, 2017, 15:36:28 »

Моят го слагам на дивана и не пада, за разлика от 1-годишният Тео Razz

Ути, Дъсти и Клийни може да имат бебета  Wub Tongue
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #528 -: Ноември 21, 2017, 15:39:18 »

Бебетата ако могат да гладят сами... Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #529 -: Ноември 21, 2017, 15:39:52 »

Бебетата ако могат да гладят сами... Lol

Ей тва е, братче! Stuart Lol
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2720

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #530 -: Ноември 21, 2017, 15:49:18 »

АМА НЕ СТЕ ЛИ ГИ КАСТРИРАЛИ.... Lol Lol Lol

п.п.
Тошо беше ориентировъчно, че бих избрала човешко име, което няма общо с дума за чистене, тва ми беше мисълта. Друг е въпроса, че ненавиждам подобни съкращения и затова залитнах към нещо завършващо на "шо" Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #531 -: Ноември 21, 2017, 15:50:17 »

Ути, дай линк, моля те, да го видя твоя Дъсти, че съм се засилила да изсипя една торба пари за Румбата....
Ути, Дъсти и Клийни може да имат бебета  Wub Tongue

Те тва е бизнес идеята - после ги продаваш на отчаяни домакини като мен....  Lol
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 15:52:34 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #532 -: Ноември 21, 2017, 15:55:02 »

Моят е купен от БГ, понеже не ми се занимаваше с митници, ДДС-та и такива, за около 580лв, но сега има промоции, понеже излезе новия модел. Този сайт го препоръчват, но не съм го тествала.

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4283

« Отговор #533 -: Ноември 21, 2017, 17:58:27 »

Моето беше от Алиекспрес, с доставка DHL - не е минавало митница Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #534 -: Февруари 07, 2018, 08:18:18 »

Ути, дай малко хитринки от бита с робота. Горда притежателка съм и аз :inlove: Засега съм възхитена, ама разбира се излизат разни въпроси, за да знам как да оптимизирам още по-добре Cheesygrin

Видях, че апчето има възможност да наименува стаите, но от това, което четох явно не върши работа. Аз малко си представях, че му казвам да чисти днес само в определена стая. Ти организираш ли си това по някакъв начин или просто го пускаш направо навсякъде?

Не знам и аз какво бих икономисала толкова, ама просто ми стана интересно. Иначе за кухнята работи, затварям вратите и си чисти само там, но детската е в другия край на апартамента, например.

И друго, което ме притеснява - още е нова и засега се стараем да обираме случайни дребни предмети от пода, ама  ме притеснява, че все някога нещо ще се задръсти, докато ме няма, случвало ли ти се е?
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1427

« Отговор #535 -: Февруари 07, 2018, 08:21:56 »

Някой има ли вертикална прахосмукачка - какво да гледа, мнения, препоръки?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #536 -: Февруари 07, 2018, 08:35:18 »

Един приятел си взе такава безжична и беше доволен, да разпитам?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #537 -: Февруари 07, 2018, 10:16:59 »

Ууу, честито, Биз! Много е готино с роботче! Това за стаите е някакво безсмислено, можеш да го пуснеш само в стаята, в която е дока и да затвориш вратите. Или ако го занесеш ръчно до друга стая, затвориш го там да изчисти, но после трябва да го връщаш пак ти. Също не можах да подкарам ръчното маневриране, но то май трябва да са вързани в една мрежа с телефона ти така или иначе, което леко обезсмисля. Ако се забие някъде, докато съм вкъщи, ще го преместя, не ми трябва ръчен контрол. Аз винаги ползвам пълен цикъл, нагласила съм го за 11.30 и повечето дни сме навън в това време, само разчиствам преди да излезем.

Иначе редовно се случва да се забута. Най-често или се затваря в банята (затваря вратата в опитите си да изчисти зад нея, та си вземи някакво стоперче за такива стаи) или ръфа някакъв кабел или връвчица, затова ги вдигаме нависоко ако има примерно някакво усб кабелче, което виси, че е доста мощен и веднъж направи един на сол Cheesygrin

Ако се забута или оплете нещо, дава грешка, и за да го подкараш пак в същия цикъл натискаш старт бутона веднъж, той ти казва каква е му е грешката, и после го натискаш втори път и той си продължава по план.

Друго готино е спот клийн. Ако не ти се пуска цял цикъл, но пък имаш някакво омазано малко пространство, го носиш до мястото, натискаш хоум бутона продължително време и той изчиства в радиус от метър и нещо. Минусът е, че после трябва да го върнеш обратно.

Надявам се скоро да подобрят софтуера и да може на по-конкретни да го пращаме да чисти Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13638

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #538 -: Февруари 07, 2018, 10:23:55 »

Аз предварително обирам всичко, което може да я задръсти. Вчера лапна острилката на Мими и веднага запищя и блокира. Дори и кабелите, че се опита няколко пъти да ги изяде и дава грешка. Обожавам как обира под лайсни и ръбчета. Какви работи изкара първия път, не е истина.
В хола имаме дългокосмест килим и вижда зор. Сега обаче имам проблем с предното колелце, явно се е зацапало и скърца. Опитах да го изчистя с клечка за уши, но не даде резултат.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1427

« Отговор #539 -: Февруари 07, 2018, 11:32:42 »

Биз, ако е удобно разпитай, моля
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #540 -: Февруари 07, 2018, 11:34:45 »

Блекбери, вие имате ли домашен любимец, помня, че преди да се роди Ади бях гледала такива, ама се оказа, че за косми не вършат работа и се отказах.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #541 -: Февруари 07, 2018, 12:10:10 »

Аз също да се изкажа непопитана.
Аз сама местя робота по стаите и затварям вратата, предварително изгонвам децата, вдигам разни вещи и малки мебели, за да му е по-свободен теренът, дребни предмети за събиране нямам, защото нали сме уточнили, че като цяло вкъщи държим подредено. При нас проблем е, че отива на кабели и се оплита в тях, дава грешка и спира. Та започнах да слагам нещо обемисто пред тях, за да не може да ги докопа. Иначе скоро ползвах и моп функцията и направо съм много щастлива. Голямата прахосмукачка е в пенсия.
Качвам го да винава и дивана, мужду днугото, не пада, явно има сензор.
Супер доволна съм!

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #542 -: Февруари 07, 2018, 12:33:56 »

Е как нямаш дребни предмети, тия деца не играят ли
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #543 -: Февруари 07, 2018, 13:17:38 »

Да споделя и аз опит, нали дядо Коледа ми донесе робот-прахосмукачка. Кръстихме го Румен, на галено му викаме Румбата. Ами родих се с него. Цялото жилище, към 85 кв, минава за около час. Към него има светлинна бариера, която ползвам ако искам да му заградя част от стая или стая, ама аз не го жаля и го пускам да си чисти навсякъде, пасва точно и под дивана. Използвам го много успешно като предтекст Алекс да си събира играчките и така хем е чисто, хем подредено. Единственият му недостатък е, че не може да чисти на тъмно, а сутрин като тръгваме все още е тъмно. По принцип мога да го наглася на кой ден в колко часа да започне да чисти, но аз преценям спонтанно дали има нужда или не, а и разчиствам преди това. Кабели махам, както и например пътечката в тоалетната, не се е оплитал до сега в нищо, въпреки че под спалнята имам доста складирани глупости, вакуумирани в торби или просто в торби, не му пречат изобщо. Изключително съм доволна и от мобилното приложение, стартирам си го от работа, той си чисти и ми докладва като е готов. Това трохи, косми малки боклучки си събира без проблем, с по-големи боклуци не съм го тествала, с ъглите също се справя много добре. Никога не е било толкова чисто в къщи!
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 13:44:46 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #544 -: Февруари 07, 2018, 14:12:39 »

И в къщи е супер чисто, без прах, трохи и косми, родих се!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #545 -: Февруари 07, 2018, 14:42:12 »

Е как нямаш дребни предмети, тия деца не играят ли

Играят и после веднага събират.
Знаят, че не става и не е вариант да се зареже всичко на вили и могили, защото се преминава към друго действие - хранене, излизане, гледане на тв и т.н. Първо оправят, после всичко останало. Ред Tamer
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #546 -: Февруари 07, 2018, 15:06:45 »

Да бе, не ми се вярва Тео да прибира една по една играчките преди да извади друга. Лъжеш. Ти ги събираш Cheesygrin Аз гледам да я уча да прибира едната и после да вади другата, но тя много бързо разхвърля десетки неща по пода. Няма времеви отрязък, в който да няма нищо на пода, просто няма :-Д
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #547 -: Февруари 07, 2018, 15:30:29 »

Разбира се, че аз събирам след него. И след Цвета преди съм. Нали трябва да ги науча?
Но да ти кажа - 90% от ситуациите Цвета събира за Тео и му говори - сега събираме, обучава го Cheesygrin Той пък нали е душа - много изпълнява. Баба му вика, че и в Тетевен сам си събира.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #548 -: Февруари 07, 2018, 15:41:08 »

Биз, ако е удобно разпитай, моля

Ей това е:
https://www.philips.com.my/c-p/FC6170_01/powerpro-uno-stick-vacuum-cleaner
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #549 -: Февруари 07, 2018, 16:12:25 »

Забравих да пиша на другите - благодаря за отзивите Smile Това с разнасянето от в стая в стая, ясно, ама надявах се да има как дистанционно да му казвам, ама честно казано през ден да чисти навсякъде е повече от добре.

Имаме и още едно миещо малко, засега съм със смесени чувства, толкова много обслужване, че направо да хвана мопа. Засега заради играчката ме забавлява да се занимавам с него.
Активен

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: