star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Препоръчайте ми ....електроуреди :)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръчайте ми ....електроуреди :)  (Прочетена 111182 пъти)
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #25 -: Октомври 08, 2008, 14:24:26 »

Много ли се мачкат дрехите при сушене и за всякакъв тип материи ли може да се ползва сушилнята?
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #26 -: Октомври 08, 2008, 14:32:43 »

И мен ме интересува живо този въпрос  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #27 -: Октомври 08, 2008, 15:10:08 »

До колкото знам при комбинираните проблемът е, че ако не искаш много да се мачкат, трябва да извадиш половината дрехи и после да ги сушиш. Т.е. не да пуснеш всичките от-до, което би трябвало да си е улеснението на сушилните. Та, мишел, може и така да пробваш да видиш дали ще има разлика.
Едит : видях, че твоята не е комбинирана, така, че няма значение. Иначе и майка ми има такава отделна и тя май я ползва зимата за по-дебелите дрехи, но с оглед, е съхнат бавно, не заради мачкането.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 15:12:37 от bizzare » Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #28 -: Октомври 08, 2008, 15:11:48 »

За обикновените перални със сушилни мачкат много дрехите
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #29 -: Октомври 08, 2008, 15:18:03 »

Ами то и аз не им знам цените, но моя съвсем нормален Самсунг 17 инча беше 400, та затова си правя сметката Smile
За офиса преди 2-3 месеца взехме монитори 15 инча IBM за 175лв от една фирма за втора употреба като не разбирайте монитори скапани от ползване, тези са си направо нови. След това взехме пак от там 17 за 230 лв забравих модела. Значението доколкото знам за този магазин и мониторите им е, че са на разни класове и от там идва цената?
А наскоро Мтел си разкарваха старите монитори и ги даваха за 30 лв Lolза служителите
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #30 -: Октомври 08, 2008, 16:34:43 »

Значи моя опит показва, че е наистина желателно да се спазва ограничението при сушенето. Ако претоварите пералнята или трябва да сушите на два пъти или просто дори след удължен курс на сушене пак дрехите ще са мокри. Проблемът е в това, че когато дрехите са много или особено когато сушите хавлии и големи чаршафи, в средата на барабана прането остава мокро, а сенсорите на пералнята не могат да го отчетат.

Иначе що се отнася до мачкането - дрехите се мачкат много когато пералнята е претоварена и когато дрехите се пресушават повече от нужното. Също така заради пресушаване може да извадите някоя дреха в по-малък размер Smile

Абе общо взето, след известен период на ползване се вижда кое как трябва да се пере и суши. А че ютията няма да я изхвърлите, няма Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #31 -: Октомври 08, 2008, 16:47:19 »

Само да допълня за материите.. има различни програми за различните материи, по-нежните материи ги вадим винаги леко влажни... И дрехите от сушилня миришат винаги някак странно, затова има едни много приятни кърпички, коити действат и антистатично.
Активен

C’est tout!
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #32 -: Ноември 06, 2008, 08:03:16 »

Купихме си пИралнЪ  Cheesygrin Много съм доволна! Ама МНОГО!
Вече няма да притичваме с пълни с дрехи раници до майка му, а после като са мокри (както веднъж ги взехме) да ни тежат като за световно.
Днес ще си взема и два сушилника и омекотител и ще я тествам  Cheesygrin
Ох, милата ми тя, беличка, Горенийче  Cheesygrin
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Ноември 06, 2008, 10:14:52 »

И аз горенье си взех преди година. Дзвер е Smile

Паяче, какъв ти е моделът?
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #34 -: Ноември 06, 2008, 19:37:30 »

Ето това е - Gorenje WA 62101
Радвам се, че чувам добри отзиви от доста места вече, остава да се надявам да се разбираме дълги години  Cheesygrin .. Като стана дума за разбиране, започвам да чета упътването, че колко пране ме чака... Скоро не сме носили у всеки  Lol Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #35 -: Ноември 07, 2008, 09:26:50 »

Точно същата Smile

Нивелирай си я правилно и действай Smile Аз като я взех, прах три дни и всичко наред, чак взех да се повтарям накрая, защото много си харесвах праха за пране. Бейби ме спря, иначе не виждам докъде щях да я докарам...
Активен

abc_test
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 15, 2008, 17:14:56 »

Имам въпросче относно парочитачките. Ползвали ли сте и доволни ли сте от тях? На рекламата изглеждат сякаш правят чудеса. Да поясня имам в предвид тези малките, които са предимно за почистване в кухнята и банята. Харесала съм си ето това моделче
Ако някой има някакви наблюдения за парочистачките и това до колко са ефективни ще се радвам да сподели.  Smile
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #37 -: Декември 20, 2008, 17:53:13 »

Абе мнение няма, но съм любопитна... Ако се решиш да си я вземеш, кажи как е Smile
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #38 -: Декември 20, 2008, 19:51:51 »

Каквато и перална техника да си купуваш, избягвай италианската
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #39 -: Декември 21, 2008, 16:39:41 »

Имам въпросче относно парочитачките. Ползвали ли сте и доволни ли сте от тях? На рекламата изглеждат сякаш правят чудеса. Да поясня имам в предвид тези малките, които са предимно за почистване в кухнята и банята. Харесала съм си ето това моделче
Ако някой има някакви наблюдения за парочистачките и това до колко са ефективни ще се радвам да сподели.  Smile
От около 3 години имам на Делонги и съм много доволна. Е не е магически уред за почистване, но върши перфектна работа  Smile
Активен

abc_test
Newbie
*

« Отговор #40 -: Декември 22, 2008, 09:32:30 »

Мерси за отговора Smile Щяхме да си го купим, но го нямаха в наличност този модел. Ще проверя пак дали са го доставили и ако не ще си го поръчам от интернет.
Активен
abc_test
Newbie
*

« Отговор #41 -: Април 07, 2009, 15:49:21 »

Така взехме си въпросната парочистачка преди около месец. Тествахме и способностите тук там. Изчисти едни петна от килима в кухнята, по оправи фугите в банята, махна варовика под ръба на тоалетната чиния, справи се с мухъл на няколко места. Предстои да видим как се справя с чистенето на прозорции и тапицерии. Като цяло сме доволни от нея. Няма как да е магическа пръчка, но определно върши работа.  Cheesygrin
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #42 -: Декември 16, 2010, 10:40:45 »

имам въпрос за тази прахосмукачка, какво ви е мнението, имали ли сте такава, или някой ваш познат? че мислим днес да ходим да разглеждаме, но на тази много сме се нагледали.. моля за мнения  Kiss
http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=8172
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #43 -: Декември 16, 2010, 12:26:09 »

Пете, баща ми взе на баба ми такава преди няколко месеца - доста е добра за цената си (бтв от Метро я взехме и беше по-евтина, не знам от къде ще я купувате). Доста е мощна за размерите си, почиства се лесно. Запомнила съм го тоя модел, защото вкъщи настана голяма олелия когато баща ми се беше засилил да купува такава и на нас, без да ни трябва, понеже сме много, много доволни от настоящата ни прахосмукачка.. Щял да си чисти сам с нея, ама мама тропна крак, че място за две прахосмукачки у нас нямало Razz. Да, според мен като мощност и всмукателна сила е супер, засега не съм чула да са имали проблеми с нея, само четките трябва да разгледаш. Нашата филипс има супер четка (то четката струваше колкото половин прахосмукачка Unsure) и наистина забелязваш разликата при обирането.. Но и самсунг имаха някакви по-спешъл четки, мисля.. трябва да ги погледнеш.
Активен

C’est tout!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #44 -: Декември 16, 2010, 13:04:52 »

Аз се бях влюбила в предишната ни прахосмукачка, LG някаква си, с регулиране на мощността и куп четки. Но понеже електроуред умира само в моите ръце, безславно си отиде, издържа колкото да си покрие гаранцията  Rolling Eyes Отказахме се да я ремонтираме и си взехме пак LG, но по-евтин модел. Липса ми определено регулирането на мощността, но пък четките паснаха. Та от всичкото казано, имам предвид, че ако можеш да избереш модел с по-богат асортимент от четки, взимай прахосмукачката. На голяма част от тях им се чудех за какво са, но им намерих страхотно приложение - за лайсните на паркета, за мъничките ъгълчета на дивана, за супер наврени места. Голямо удобство е!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #45 -: Декември 16, 2010, 13:41:13 »

Момичета, събирам препоръки всякакви за:
-пералня със сушилня
-хладилник
-печка
-абсорбатор
-ютия
-прахосмукачка

По възможност среден клас, някой, който е доволен от нещо - абсолютно боси сме с мъжа на електроуредна тема Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #46 -: Декември 16, 2010, 13:46:21 »

мерси за мненията, сигурно следобяд ще отидем до Сандански да си я купим, от магазин Зора, най-близкото Метро ни е в Благоевград, но като се замисля аз в пон-к ще ходя на Блг, та може и да поизчакаме.
Ути, преместихте ли се?  Cheesygrin Иначе мнение мога да ти дам само за хладилника, който си купихме, Самсунг е с диспенсер за вода- но точно модела не знам кой е, тъй като гаранционните карти и т.н. не са ни вкъщи, но успех ви пожелавам в пазаруването!
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #47 -: Декември 16, 2010, 13:48:09 »

За прахосмучката се изказах. Хладилникът ни е Либхер с фризер част и nofrost, безкрайно доволна съм, нито веднъж не ми се е обледенявал, удобен е, голям, лесно се чисти, тих е.
Пералня, по-скоро бих си записала съветите на другите, че ни предстои подобна покупка и на нас.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #48 -: Декември 16, 2010, 14:12:19 »

Не, Пете, има време, още с документите се оправяме, но си викам да разгледаме пазара, за да можем после да не губим време Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #49 -: Декември 16, 2010, 18:12:21 »

Пете, имаме същата прахосмукачка,на Краси техните също. Много съм доволна, много чиста работа като няма торбички. Мием си контейнера и готово. Управлението на дръжката пък да не говорим какво улеснение е. Мощна е, чисти добре, сигурно има и по-добри модели - с воден филтър и т.н., но са големи, тежки и по-скъпи.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: