star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Лекарство - афта?
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лекарство - афта?  (Прочетена 23460 пъти)
Mystery
Newbie
*
Публикации: 124

« -: Август 01, 2007, 23:17:44 »

Не знам колко от вас ще са запознати, ама аз да си ви питам, нали сте такива отдадени да помагате на хората и знаете много Smile
Та... приятелят ми е в Америка. И от 2 седмици му е излязла някаква афта, която не му минава. Взел си е някакво лекарство, ама и от него нищо не става. И със сода нищо не става....
Как е афта на английски, някой може ли да ми каже Smile и как да обясни в аптеката от какво точно има нужда...
Малко тъпа тема, ама се рових из интернет и нищо не намерих, което да ми помогне и реших да ви питам вас, умните глави  Big grin
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 23:23:36 »

Преди най-добре помагаше Гранфорин-а  - онова зеленото, ама вече не го предлагат. Не знам дали в Щатите има някакъв аналог. А афта не знам как е, но най-лесно може да го обясни с раничка в устата.
Не би трябвало да е нещо чак толкова страшно, т.е. ще си мине сама, просто да гледа да не я дразни допълнително.
Активен

Блондинка
Newbie
*
Публикации: 191

« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 23:26:46 »

Да я маже с мед - помага, колкото и невероятно да звучи  Smile
Активен

Женското предположение е много по-точно от мъжката убеденост. Ръдиард Киплинг
Mystery
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 23:27:30 »

И аз се сетих за гранофорина (ей,много помагаше това лекарство), обаче споерд мен изобщо няма да имат там такъв.
А той се притеснява, защото изобщо не му минава вече 2 седмици, а уж прилага някакво лечение. Чак на зъболекар си мислеше да ходи...
Активен
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 23:27:39 »

100% няма да има бъде чут моя съвет, защото не е някое скъпо и префърцунено лекарство, обаче ще го дам, да не съм капо.

Афти безотказно ми минават точно за един ден с едно простичко и евтино лекарство - спирт. Салицилов обикновен спирт. Открих го веднъж като нищо не помагаше и от тогава проблеми нямам.

Потапям тампончето на клечка за уши в спирта и с него хубаво намазвам афтата. Гадно е, жегва доста силно, обаче изгаря веднага и след това започва да се затваря, преди да си спомни за афтата пак ще му е минала. Ако е по-упорита, може още няколко пъти да го направи по лична преценка. Но веднага след като мине паренето от спирта, абсолютно се успокоява и започва да се подобрява.
Активен

Mystery
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 23:35:27 »

Това със спирта.. да не му стане нещо на мъж ми?  Unsure
Активен
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 23:38:24 »

Цитат на: "Mystery"
Това със спирта.. да не му стане нещо на мъж ми?  Unsure

От 1% спирт?  Lol  Lol  Lol

Добре, забрави. Ето защо написах първото изречение. 2 седмици се мъчи и сега от един супер лек спирт един процент ще му стане какво? От една капка  Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin  Много сте страхливи бе, хора. Ми щом е по-добре да се мъчи Smile

Иначе зъболекар би му помогнал, щом държите да е нещо "по-така".
Активен

Mystery
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 23:41:50 »

Питам просто, защото това за спирта не го бях чувала, затова...
И въобще даже не държи да е "нещо по-така", важното е да му мине, защото се мъчи милото...
Активен
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 23:42:53 »

Нищо няма да му стане от една капка спирт. Ще му пари 5 секунди и ще завехне веднага. Ако маже следващ път даже не пари.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 23:56:01 »

Преди време доста често страдах от афти :( Най-доброто лекарство е вече споменатия Гранофорин, който обаче в случая не е решение на проблема. Когато нямам Гранофорин съвсем успешно го заменям с няколко глъки по-силен алкохол, като задържам изпитото на болното място. Малко щипе, може и очите да ти се насълзят, но пък след това преглъщаш и алкохолът, който допреди малко е лекувал раната, се превръща в утеха за страданията  Cheesygrin
Иначе го посъветвай поне докато има афтичка да се лишава от цигари и неща, които дразнят болното място.

Успех
Активен
aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #10 -: Август 02, 2007, 01:08:42 »

На мен чат пат ми излизат също :( Ще тествам спирта и зеленото. Досега съм ползвал Ваготил. Едно червено с което се процедира както със спирта. И то гори. Ама трябва да се маже всеки ден в продължение на 2-3-4 дни докато се затвори  Rolling Eyes  Мразя афтите !
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #11 -: Август 02, 2007, 01:48:53 »

Спирт или слаб процент кислородна вода и да си смени четката за зъби.  Wink
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6209

« Отговор #12 -: Август 03, 2007, 23:16:32 »

Ваготил!
Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #13 -: Август 09, 2007, 11:48:29 »

Панзорал(Pansoral).Тва оправя всякакви нередности в устата.
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 6751

Heart follower

« Отговор #14 -: Август 09, 2007, 12:04:02 »

Цитат на: "katerina"

И на мен много често ми излизат и точно с това ги мажа. Сравнително ефективно е, само че доста щипе. Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 09, 2007, 12:20:11 »

вярно,ама само за кратко ме пощипва мен..
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3360

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #16 -: Август 09, 2007, 12:22:30 »

Цитат на: "katerina"

Ще използвам темата, за да си задам един въпрос, дано авторката да няма нищо против.
Аз имам едни ранички, получени в следствие на това, че когато съм нервна си ям устата от вътрешната страна. Unsure И така си ходя постоянно с нещо като мини афтички (не знам точно как да го обясня).
И искам да зарастнат и да се помъча да спра с този ужасен навик.
Това лекарство ще ми помогне ли?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 09, 2007, 12:26:30 »

Ами според мен да.

Успокоява даже напиращите ми мъдреци,не знам по кви механизми...
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #18 -: Август 09, 2007, 12:27:37 »

Ами въпросните ранички ще се оправят, но това наистина е кофти навик, цялото ми семейство страда от това Smile
Просто ако го правиш, гледай да не е до рани, или като си нервна си намери нещо друго, което да правиш - да дъвчеш дъвка например.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3360

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #19 -: Август 09, 2007, 12:30:43 »

Значи ще си го купя, пък дано да помогне да зарастнат.Ужасно е, докато ги имам, те все повече ме дразнят и ме карат да ги гриза постоянно  Unsure
Още повече, че мен не ме притесняват толкова самите ранички, колкото че мога да си докарам някаква инфекция от храна, кафе, цигари...
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: