star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Слънчеви очила
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Слънчеви очила  (Прочетена 19349 пъти)
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« -: Август 01, 2007, 13:44:38 »

Здравейте Tongue '
Имате ли си слънчеви очилца?Пазите ли очичките от вече толкова вредните ултравиолетови лъчи?Държите ли на тях като аксесоар?Какви стъкла и рамки предпочитате,колко бихте дали за едни качествени очила и всичко останало,което искате да разнищим по темата Smile
  Моите очи са много чувствителни на слънце и вятър и сълзят.Скоро си взех очилца,от които не мога да се разделя.На GENESIS са,кафяви стъкла и с пълна защита.Много ми е удобна пластмасовата рамчица и ми подариха и кутийка Smile.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9190

« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 13:55:19 »

Аз си имам! Cheesygrin
По принцип държа слънчевите ми очила да са хубави, разбирайте качествени и да ми седят добре.Смятам ,че точно с очите , компромис не трябва да се прави и затова съм способна да отделям и по-големи суми за покупка на очила. В момента ползвам едни на Джанфранко Фере,които си купих в началото на лятото и съм много доволна.Преди имах и един Police,но тях счупих за съжаление.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 14:00:39 »

О,очилата са ми любим аксесоар!

Държа да имат УВ-филтър,това е абсолютно задължително.Рамките са също много важни,защото на всяко второ лице застават така,сякаш самите очила седят накриво. Онези малки нещица,които ги закрепват към носа също са много важни. Ако не са силиконови с 20% естествен каучук-кожата под тях се изпотява.

Очилата ми за четене са GENESIS и съм доволна. Стъклата за специални за компютър,забравих как се казваха...фоточувствителни? Не,не. Не потъмняват на светлина.

Слънчевите очила са ми абсолютна страст и мога да дам стотици левове,ако много ми харесат. В момента съм на вълна POLICE и често си ги нося-сини опушени стъкла с бяло отгоре на рамката. Другият ми любим чифт са един стар модел на EXTE-червено-жълти стъкла със златисти рамки. Стари имам и едни с кафяви стъкла,с камъчета отстрани,dolce,от 2004-та година. Тази година ударих бингото с Диор,старичък модел,но на много добра цена. Те са ми единствените леко правоъгълни,сиви опушени стъкла.

Приятелят ми твърдо държи на Келвин Клайн и Долче и Габана.

На мен като че ли POLICE и Рей Бан най-много ми допадат като модели,защото са изчистени и отстрани на рамките нямат надписи и букви.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 14:02:18 »

Цитат на: "cristall"
Здравейте Tongue '
Имате ли си слънчеви очилца?Пазите ли очичките от вече толкова вредните ултравиолетови лъчи?Държите ли на тях като аксесоар?Какви стъкла и рамки предпочитате,колко бихте дали за едни качествени очила и всичко останало,което искате да разнищим по темата Smile
  Моите очи са много чувствителни на слънце и вятър и сълзят.Скоро си взех очилца,от които не мога да се разделя.На GENESIS са,кафяви стъкла и с пълна защита.Много ми е удобна пластмасовата рамчица и ми подариха и кутийка Smile.
и моите очи са много чувствителни , много сълзят на слънце и зимата , ужас направо.До колкото знам хората със светли очи имат по често такива проблеми .
Мойте са на Полис и си чувствам очичките защитени ;)
Иначе имам и още едни , които са ми само за аксесоар и не са истинксо стъкло , но вършат работа при съчетаване с тоалет;) Само дето още не съм ги слагала нито веднъж тях  Lol
Активен

Don’t feed the forum trolls
lioness
Newbie
*
Публикации: 7284

Just Married!

« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 14:03:08 »

Аз също си пазя очите. Нося само един чифт очила- Солано са и не излизам без тях през деня. Дори по едно време изгорях на очла, и трябваше 1 седмица да заличавам разликата като ходя без  Smile
Хубаво е да си пазим очите. Моите са поляризирани, би трябвало да предпазват Smile
За цените- аз лично за очила не бих дала повече от 100-150 лева. Може и да са супер качествени, да ми стоят на лицето, но пък да им треперя да не ги надраскам или да не ми ги откраднат някъде..
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 16:30:05 »

Имах си, но ги счупих и сега си нямам Unsure
А много обичам Cheesygrin
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 19:49:57 »

Имам си новички даже, на 2 седмици  Cheesygrin  Държа на очилата и за опазване на очите, (пък и около очите-  все пак се получават  бръчки, ако постоянно се мъчиш да си пазиш погледчето от лъчите); и като аксесоар, определено. За стъкла и рамки определен стандарт нямам, различно. Просто си харесвам такива, които да ми отиват (което си е рядкост Rolling Eyes )  Харесвам Richmond, Ferre, Vouge, Valentino и мноого се радвам на последната придобивка Blumarine  Wub
Колко бих дала, знам ли, зависи, за последните примерно дадох около 370. Обаче с тези камъни са уникални  Wub
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 23:44:38 »

Без слънчеви очила не излизам. Харесват ми като аксесоар, но и като функция, защото имам чувствителни очи и трябва да ги пазя от слънце и вятър. В момента нося три чифта очила - едни от преди 2-3 години на Макс Мара, които са доста уникален модел (нямат рамка в истинския смисъл, а са цяло стъкло с две много тънки златисти ивици отстрани) и не съм вижала по улиците друга с подобни, едни на Калвин Клайн от миналото лято, които са по-класически модел, с големи пластмасови рамки на жълто-сива зебра и сиво-кафеви стъкла, и последната ми придобивка са едни класически авиаторки със златна рамка и огледални стъкла на BCBG Max Azria.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 02, 2007, 09:16:44 »

Хахаха чудя се дали очилата у нас на Фере или Валентино или който и да е дизайнер имат нещо общо с реалността.
Пазарите са заляти с такива имитации Blink и то от най-новите колекции.
Аз предпочитам очилата на Polaroid.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14835

bizzetka

« Отговор #9 -: Август 02, 2007, 09:33:41 »

Родителите на мой приятел бяха на почивка някъде навътре в страната, за съжаление не помня града, имам спомен, че е около Пловив. Та, от фабрика за очила там са си взели оригиналнни стъкла и оригинални рамки (маркови), като единия чифт не излизаше повече от 80 лв. Не знам дали на всеки продават така направо от фабриката, но е факт, че можеш да се сдобиеш и с хубави очила, без да се налага да избиваш наема на някой скъп магазин в центъра.

Аз лично не нося, въпреки, че са ми чувствителни очите, просто не понасям нещо на лицето си, не се харесвам с "маска" и просто ще ги счупя или изгубя за 2 седмици. Гледам повечко да присвивам очи и да не гледам директно към слънцето ;)
Активен

aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #10 -: Август 02, 2007, 10:33:37 »

досега ходех без очила, защото гледам много секси като ми пече в очите или може би защото си изгубих последните някъде. Сега ми предлагат да си взема Polaroid, които ми седят доста готино. Кажете нещо за тях. Смисъл не са ефтини и се колебая. Някой ако има впечатления, да ми свирне.

Очилата са много важни, заради УВ лъчение. Все пак слънцето е доста силно вече и трябва да си пазим очичките - горкичките Smile За това и не бих дал малко пари за очила, но пък както каза колежката по на горе (т'ва сега слято ли се пише?) повече от 100-150 си е глупост .. освен ако не е размита границата с бижу.  Rolling Eyes
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14835

bizzetka

« Отговор #11 -: Август 02, 2007, 10:42:46 »

По мои впечатления пък Полароид са едни от най-евтините качествени очила.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 7284

Just Married!

« Отговор #12 -: Август 02, 2007, 10:51:43 »

Cool Thumbup
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 02, 2007, 14:39:23 »

Цитат на: "bizzare"
По мои впечатления пък Полароид са едни от най-евтините качествени очила.

Абсолютно съгласна!
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11264

« Отговор #14 -: Август 02, 2007, 14:56:33 »

И ние си купуваме предимно на Полароид. Чувствам се страхотно с тях, като се има предвид, че с моите очи всяка по-силна светлина е като пирон в мозъка. А и ги мъкна постоянно из планините, на плажа и т.н. и не се налага да треперя постоянно над тях...
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #15 -: Август 02, 2007, 15:00:25 »

Обожавам големи очила тип маска с едно стъкло и красиви рамки..последните ми са YSL с много хубави рамки с инициалите,целите в кристали Сваровски..а и бяха намалени от 650 на 450. Smile
Готова съм да дам много,защото очи не се купуват. Smile
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11264

« Отговор #16 -: Август 02, 2007, 15:21:02 »

Е те цените им са толкова високи точно заради разните бъзикнета като камъни и т.н. и заради името и марката, а не защото са много по-качествени. В смисъл, може да намериш очила по 100-150 лв., които перфектно предпазват очите.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 03, 2007, 01:27:00 »

А моите са 210 и мислех,че съм дала страшно много  Blink  Shocked
Даже ме бъзикат приятелите  Lol
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #18 -: Август 03, 2007, 02:03:06 »

Цитат на: "blonde"

Aйде, айде. Сваровски ти пазят очите  Tongue  Smile
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #19 -: Август 03, 2007, 13:11:50 »

Абе ние сме като свракичките с Блонделата явно,  Lol
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 03, 2007, 18:58:02 »

Цитат на: "sexy"
Цитат на: "blonde"

Aйде, айде. Сваровски ти пазят очите  Tongue  Smile
Lol между другото сваровски не е кой знае колко скъп за няколко камъчета ;)
Оня ден гледахме с приятеля ми страхотна огърличка  за 51 евро и той искаше да ми я купи , само че аз тва чудо няма на какво да го сложа , мойте дрехи са спортно - елегантен тип и не върви Smile Разбрахме се за по нататък  Cheesygrin Devil
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #21 -: Август 04, 2007, 16:27:09 »

Не е безбожно скъпо, но мисълта ми е, че не допринасят с нищо към очилата, освен като глезотийка.  Big grin  Ама ние нали сме си глезли, та разбирам я Блонделата.
Аз обаче мразя всякакви блестящи и святкащи нещица по дрехите, обувките и аксесоарите ми.  Rolling Eyes
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Sahne
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 05, 2007, 11:49:17 »

Цитат
Не е безбожно скъпо, но мисълта ми е, че не допринасят с нищо към очилата, освен като глезотийка.
absolutno Cheesygrin

Цитат
хубави рамки с инициалите,целите в кристали Сваровски..а и бяха намалени от 650 на 450. Smile
Готова съм да дам много,защото очи не се купуват.
Lol  Lol  Lol  Lol
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #23 -: Август 05, 2007, 12:37:17 »

Кое е смешно,нещо не разбрах Confused
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 4959

Усмивка

« Отговор #24 -: Август 05, 2007, 12:41:52 »

Абе... хубаво се наговорихте вие ама ни една снимка не пуснахте да ви видим с очила  Mad

/me сеирджийка
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: