star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Коя е последната хубава книга, която сте прочели?
Анкета
Въпрос: Кога последно четохте книга?  (Гласуването приключено: Август 01, 2007, 11:57:36)
в момента чета - 24 (72.7%)
преди една седмица - 5 (15.2%)
преди месец - 1 (3%)
не помня - 3 (9.1%)
Общ брой гласове: 33

Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 57   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коя е последната хубава книга, която сте прочели?  (Прочетена 238731 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6317

Усмивка

« Отговор #1325 -: Ноември 29, 2017, 17:37:30 »

Минавам от тук да кажа, че малко ме е страх вече предвид колко пари похарчих за книги... за детето! Работата е:

Много се кефи да разлиства, да си сочи, да си Ъъъ и МмъЪъ-ка на някакви неща. Абе като цяло само книги ще получи за Коледа! Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17294

A believer

« Отговор #1326 -: Ноември 29, 2017, 19:11:46 »

Ти и мен зариби, ей ся отивам в оринджа! Не те е срам. Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #1327 -: Ноември 30, 2017, 09:12:30 »

Само така Cheesygrin Kiss
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17294

A believer

« Отговор #1328 -: Ноември 30, 2017, 09:29:39 »

Взех книжка за животните с рими и звуци...ужасена е от звуците милата хаха
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1329 -: Ноември 30, 2017, 11:50:24 »

Взех книжка за животните с рими и звуци...ужасена е от звуците милата хаха

Lol Lol Lol

Зарежи ги звуците. Обикаляйте пролет-лято по села и паланки, за да се учи и на живо какво е животно и от къде идват млякото и яйцата...Има работи, които не стават на книга Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1330 -: Ноември 30, 2017, 19:39:16 »

Боян се кефи много на книжката си със звуци от фермата. Това лято бяхме на село, гледа пернатите ама не им обърна внимание. Общо взето тепърва се заглежда в птици - чайки, врабчета. Днес съзерцавахме един бръмбар на площадката. Иначе се кефи много на сърнички. В Елена като бяхме лятото много се радва на една в съседния двор. В зоокъта тук във Варна също много им се радва. Понита, магарета, зайци гледа с кеф. И мисля от там започна да заглежда пернатите. Има едни огромни пеликани, има лебеди, всякакви па-пакащи и врякащи. Та... другото лято ще е по-интересно да го водим на село.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9030

« Отговор #1331 -: Декември 05, 2017, 12:09:10 »

НЕЕЕЕ...вече и в темата за книгите ли се говори за БЕБЕТА  Razz Razz Lol Lol

Взех си "Над всичко" на Павел Вежинов- не съм я почнала,но изглежда обещаваща; "Омъжена за Бутан"- не е лоша, не знаех нищо за тази страна, "Великият Дизайн" на Хокинг- много добра..май това са последните.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1332 -: Декември 05, 2017, 15:24:50 »

Заседнала съм яко на Чамкория, втората част и нямам никакво време!!! Ама никакво.
А имам страшно голям списък...И хартия, и Киндъл, също така кошница с поръчка 100 лева в Хеликон
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1333 -: Декември 26, 2017, 16:23:50 »

Чета в момента "Разказът на прислужницата"/The Handmaid's Tale. В началото съм, още преди кръглите 100 страници, но някак... не ми въздейства толкова, колкото сериалът. Може би, защото вече знам горе-долу за какво иде реч, може би съм подготвена за срещата с героите и спомените, и преживяванията. Но ще я дочета, де. Определено искам да знам какво се случва, определено ми е интересно и да открия разликите със сериала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1334 -: Декември 27, 2017, 18:12:31 »

Аз чета Перлата, която се освободи от черупката си, но съм на 10та страница и не мога да кажа много...Това е защото се зарибих и по Блъдлайн и много гледам и така...не чета колкото трябва
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1335 -: Януари 21, 2018, 15:41:05 »

Чета в момента "Разказът на прислужницата"/The Handmaid's Tale. В началото съм, още преди кръглите 100 страници, но някак... не ми въздейства толкова, колкото сериалът. Може би, защото вече знам горе-долу за какво иде реч, може би съм подготвена за срещата с героите и спомените, и преживяванията. Но ще я дочета, де. Определено искам да знам какво се случва, определено ми е интересно и да открия разликите със сериала.

Дочетох.
Книгата свършва там, където свърши първи сезон на сериала. Определено сериалът повече ми хареса. За първи път го казвам при сравнение на книга/екранизация.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9030

« Отговор #1336 -: Януари 25, 2018, 16:32:07 »

Аз сега чета "Генът"- нали съм на вълна нехудожествена литература, към средата нещо загубих интерес, но ще я довърша.

Започнах и пак "Черно мляко"- казаха ми, че след като имаш дете, прочитът е друг...Като че ли да, една идея повече ми харесва.

Ииии новата ми любов е Кен Робинсън- прочетох "Елементът", сега съм на "Разчупи клишетата"- мнго е яко как книгата е наопаки  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1337 -: Януари 25, 2018, 16:49:38 »

Започнах и пак "Черно мляко"- казаха ми, че след като имаш дете, прочитът е друг...Като че ли да, една идея повече ми харесва.

И аз съм си го мислела това. Със сигурност няма да я прочета пак, но сега осмислям по-добре написаното и начинът, по който е представено.

Междувременно чета "Богат, беден". Наредила съм и "Аз още броя дните" на Бърдаров и "4 приказки без връщане" на Яна Букова.
« Последна редакция: Януари 25, 2018, 16:51:33 от Smiley » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1338 -: Януари 26, 2018, 16:55:33 »

И аз съм си го мислела това. Със сигурност няма да я прочета пак, но сега осмислям по-добре написаното и начинът, по който е представено.

Определено е така, да не съм ви го казала аз Cheesygrin

Аз чета Има ли места в Рая. Не ми харесва.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1339 -: Февруари 17, 2018, 16:26:15 »

Sleeping Beauties - на Стивън и Оуен Кинг. Излиза на български в началото на март. Не съм от феновете на Кинг. Посегнах към нея, защото сюжетът ми се стори интересен, а и с малката надежда, че щом е съвместна със сина му, няма да ме разочарова. Еми... не бих казала, че съм очарована, не съм и разочарована. Тръгна доста добре... до момента точно в средата на книгата, в който ми идваше да я зарежда заради една глава и един разговор. Защото ми беше толкова типично кингски. Ама я дотътрих до края. Кулминацията - от женската ми гледна точка - разочароваща. Мъжка. Ама то това е и доста засегнато в книгата, така че предполагам е подходяща. Засегнати са доста актуални теми за Щатите в момента - Тръмп, сексуалния тормоз, убийствата на афроамериканци от страна на полицаи. Не е натрапчиво, но все пак прозира доста явно. Доста феминацита биха се накефили, в интерес на истината.
Но общото впечатление е добро. Не съжалявам, че я прочетох. Препоръчвам на всеки, на когото му се струва интересен сюжетът.

https://www.bard.bg/book/?id=2294
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1340 -: Февруари 19, 2018, 19:25:30 »

Али Линд - Добро момиче, лошо момиче.
От книгите, които не мога да кажа "хареса ми". Може би заради сюжета, заради начина, по който е написана. Но със сигурност бих препоръчала. Тежка, натоварваща, но я прочетох на един дъх. Накрая вече препусках по страниците.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1341 -: Февруари 20, 2018, 13:34:01 »

От книгите, които не мога да кажа "хареса ми". Може би заради сюжета, заради начина, по който е написана. Но със сигурност бих препоръчала. Тежка, натоварваща, но я прочетох на един дъх. Накрая вече препусках по страниците.

Ей, ще я приготвя следваща, щом и ти, и Нако я нахвалихте..Бре!
Аз чета Земя на сенки, но нещо бавно ми върви.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2547

« Отговор #1342 -: Февруари 20, 2018, 14:12:04 »

В тая тема само Смайли и Феята пишат.
Другите само в "Да се оплачем"
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1343 -: Февруари 20, 2018, 15:22:17 »

Ей, ще я приготвя следваща, щом и ти, и Нако я нахвалихте..Бре!
Аз чета Земя на сенки, но нещо бавно ми върви.
Е и аз заради Nakom я подхвах. Излиза ми къде какво коментират хора от френдлистата в групата Какво четеш..., та така.

Накоме, недей така. Пишат хората и в бебешкия раздел.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1344 -: Февруари 20, 2018, 17:13:55 »

Има хора и които четат ма не пишат по форуми и фейсбук, ай ся, стига хейтили Razz
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1345 -: Февруари 20, 2018, 17:47:13 »

Да допълня за Али Ланд и "Добро момиче, лошо момиче". Тъй като я четох в ел.вариант, не съм чела нищо относно сюжета и авторката, освен един пост с ревю в нета. Та беше изненада като разбрах, че действието се развива в Англия. Много ме кефят британците с техните трилъри и драма. Това покрай сериалите. Някак по-ръбати, по-човешки, по-сурови и не така захаросани като американските ми се струват. Така беше и с книгата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1346 -: Февруари 21, 2018, 11:49:12 »

Метни ми я ел? Аз я имам на хартия, ама е дебела деба... Razz
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7233

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1347 -: Февруари 22, 2018, 14:53:32 »

В момента чета A Column of Fire на Кен Фолет. Все още не съм минал и една трета, но... не е така добра като предните две за Кингсбридж.  Sad

Преди това прочетох Произход на Дан Браун. Увлекателна ми беше. Опитал се е да избяга малко от формата на предните книги - да не са някакви древни мистерии и ренесансови шедьоври, а да има повече екшън - но не му се е получило съвсем. Типично в негов стил си е.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1348 -: Февруари 23, 2018, 08:28:13 »

Нанси Удруф - Любовната афера на жена ми.
Интересно е написана, от гледната точка на съпруг-рогоносец, както се наричам сам в един момент в книгата. Може би ако не ставаше въпрос за майка, която се връща към професията си и се разкъсва между нея и децата си, нямаше да ми е толкова интересна. Просто успях да relate-на, да се изразя по-модерно. Те така. Не е кой знае колко забележителна, ако имате по-интересни или любопитни ви неща за четене, четете си тях. Тук няма да изпуснете кой знае какво.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1349 -: Февруари 23, 2018, 11:49:14 »

Може би ако не ставаше въпрос за майка, която се връща към професията си и се разкъсва между нея и децата си

А! И на мен това ми е интересно! Че и време за любовник Cheesygrin
Активен

Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 57   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: