star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Коя е последната хубава книга, която сте прочели?
Анкета
Въпрос: Кога последно четохте книга?  (Гласуването приключено: Август 01, 2007, 11:57:36)
в момента чета - 24 (72.7%)
преди една седмица - 5 (15.2%)
преди месец - 1 (3%)
не помня - 3 (9.1%)
Общ брой гласове: 33

Страници: 1 ... 51 52 [53]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коя е последната хубава книга, която сте прочели?  (Прочетена 193365 пъти)
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #1300 -: Октомври 13, 2015, 22:03:16 »

тва за ония в ленинград ли ставаше въпрос?
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1301 -: Октомври 13, 2015, 23:08:25 »

тва за ония в ленинград ли ставаше въпрос?

Мне, основно в Москва и Ростов, за сериен убиец е по принцип, но и доста за режима по онова време с мъченията, глада и т.н.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1302 -: Октомври 14, 2015, 17:16:28 »

Има и втора книга със същия герой, а филмът... май излиза скоро, ако не е излязал вече. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1303 -: Октомври 14, 2015, 18:51:10 »

Има и втора книга със същия герой, а филмът... май излиза скоро, ако не е излязал вече. Smile

ооо то било даже трилогия, егати кефа, сега ще ги търся да си ги сваля следващите части, мерси, Салс  Kiss

За филма знам, ама вкъщи филм не се е гледал от 1 година сигурно, та това ще почака  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #1304 -: Ноември 28, 2015, 19:03:43 »

дай линк, корнишоне.Как ще я оплюя ако не я прочета
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #1305 -: Април 16, 2016, 08:44:35 »

Защо не сме писали тук от ноември...

Та! Прочетох "Сакъз Сардуня" - детска книжка от Елиф Шафак. Много свежа и забавна ми беше от гледна точка на бъдещ родител. Препоръчвам за по-големите дечорля. Има за отношенията с връстниците, с възрастните, за любовта към ученето, към книгите, приключенията.

Също минах през "Елизабет е изчезнала" - Ема Хийли. Сравнително нова е на пазара. Млада авторка, която пише за старица с деменция. На корицата има страшно много от онези "хвалби" колко невероятна е книгата, колко силен дебют, бестселър на еди си какво. Което мен по принцип малко ме дразни, но в случая си заслужава. А и другото, което ме накефи - от издателството са я публикували с оригиналната й корица. За съжаление това също ме впечатлява вече... като си направят труда закупят правата за корицата, а не да изтипосат някоя тъпотия.
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #1306 -: Април 25, 2016, 10:09:08 »

Аз открих един страхотен автор - Патрик Ленсиони. Книгите му са насочени към бизнеса, консултирането, работата в екип, мотивирането. Набарах 3 книги и ги прочетох на един дъх. Силно ги препоръчвам.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1307 -: Юни 30, 2016, 10:49:35 »

Четецът от влака в 6:27, Жан-Пол Дидиелоран - леко книжле. Става за губене на време.

Човек на име Уве, Фредрик Бакман - страхотна. Хем се смях, хем ревах. Препоръчвам горещо!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1308 -: Февруари 10, 2017, 20:22:54 »

Фей, призовавам те тук! да пишеш, защото те виждам в групата "Какво четеш..." да споделяш, а тук те няма никаква :Р

Иначе в момента чета Яна Букова "Пътуване по посока на сянката" и съм... впечатлена. Начинът, по който е написана за мен уникален. Наистина е "пътуване". Не очаквах така да ме блъска на моменти - и повествованието, и изказът. Препоръчвам дори още да съм я довършила.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #1309 -: Февруари 10, 2017, 20:32:41 »

Оф, Смайл...Няколко книги прочетох, които и там не отчетох...нямам време Rolling Eyes
Но съм поласкана, че ти е полезно и ще гледам да пиша Smile
Сега чета Деликатност. Очаквах повече и не съм много впечатлена...
После съм приготвила Да четеш Лолита в Техеран.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #1310 -: Февруари 10, 2017, 20:46:30 »

Срам ме е да ви кажа колко книги ме чакат. Още през бремеността се заредих, а се оказа, че време не остава, сега пък с тази работа съвсем. И днес ми пристигна валентинския подарък, който си направих- няколко томчета от Хеликон за 100 лв.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1311 -: Февруари 10, 2017, 22:21:41 »

Ох, как не ви мързи, евалла, имам няколко започнати книги и така си стоят.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1312 -: Февруари 10, 2017, 22:31:17 »

Е, Ути, вече трети месец съм кажи-речи под дом.арест, ако не бяха книгите - да съм врътнала! Докато кърмех четях и сега докато си пие млякото пак така, като спи задължително, вечер и нощем пак и то върви Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #1313 -: Февруари 10, 2017, 23:08:02 »

Все не ми остава време за четвне откакто съм родила, но се опитвам да се завърна и в момента чета Неграмотното момиче, което можеше да смята. Добре ми идва.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #1314 -: Февруари 12, 2017, 10:26:16 »

То и аз не чета със скоростта, с която четях преди, но ако не ми се спи много вечер, гледам да прочитам някоя друга страница. Или повреме на следобедната дрямка на дребния. Реално  мога и още време да намеря, но гледам да правя и други неща - като например да гледам тъпи сериали. Някак трябва хем душата да храня, хем да убивам мозъчни клетки Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #1315 -: Февруари 21, 2017, 19:30:53 »

Аз си потроших киндъла и се наложи да си купя нов.
По тоя повод съм се запретнал да го избивам и чета като изоглавен.
Оназ Фея ме запали по няколко български автора, и не съм разочарован никак - Възвишение и Калуна Каля определено ме грабнаха.ПОкрай всичко друго изчетох и 'Родени да тичат" сега съм пипнал и другата книга на автора -"Родени герои".И двете си ги бива .На Ориана Фалачи прочетох "Корените на омразата" , на Шюсаку Ендо - "Мълчание"  и две антиутопии-  Пътят от Кормак Маккарти и Проходът от Джъстин Кронин.Към тях прибавям и "Трънски разкази" и "Северозападен роман" и в рамките на няма две месеца смятам че съм прочел доста.И некви други съм почнал, но те са на процент - процент и половина и засега нямам интерес да ги дочитам.
И се чувствам много живнал, много добре и емоционално зареден.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1316 -: Февруари 21, 2017, 20:44:07 »

Нак, Корените си струва, нали? Заредила съм я.
Прочети на Бърдаров Аз още броя дните. Ма май ще трябва да си я купиш на хартия...няма я ел...А на мен ми я заеха...
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #1317 -: Февруари 21, 2017, 22:45:26 »

Фей,корените е много добра,но си личи че е писана преди десетилетия.Струва си,чудесна книга е.Ако я искаш на хартия-имам я-подариха ми я.Ти може да ми дадеш нещо друго.
Аз още броя дните не знам.Много ми харесват разказиъе му но съм просръбски настроен, тя явно ще я чета-трябва и друга гледна точка да се види.Но в е-формат.пари не давам току така 😊
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1318 -: Февруари 23, 2017, 10:17:03 »

Калуна Каля много я хвалят, ще взема да я взема.

Иначе съм на вълна да чета отново (класически) книги, които съм чела в далечната си младост  Cheesygrin Прочетох отново "Портретът на Дориан Грей", много ме кефят образите и идеите там, познавам хора във всеки един. Изобщо ставам голям фен на Оскар Уайлд с годините.

Започнах "Как се каляваше стоманата" на Островски.

Взела съм от нас и на Максим Горки книжка. Мисля да прочета и "Мадам Бовари" и да си взема нещо на Буковски.

Новата книга на Кинг много ме разочарова (Край на дежурството), май за първи път няма да дочета негова книга. Подарявам я- за който се интересува  Razz
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #1319 -: Февруари 23, 2017, 11:55:39 »

Аз се интересувам. И изобщо се канех така или иначе да отправя апел към четящите ми приятели да си прегледат библиотеките и ако има нещо излишно, да се включат в личната ми кампания за книгосъбиране за попълване колекцията на библиотеките на няколко села. Започвам със село Търнава, хората наистина четат, а бюджетът за книги е 100 лв. Знаете колко книги могат да се закупят за тази сума. Ще съм благодарна на каквато и да е литература, все ще сме полезни. Мислех си да търся начини да ми предават книгите лично, за да не товаря с куриер, но ако някой прояви желание да изпрати по куриер... безценно. Така че официално: апелирам да дарите книжките, които няма отново да препрочетете, гарантирам ви, че няма да събират прах  Cheesygrin 10 книги да съберем (грубо казано), означава хората да имат четиво за година напред!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1320 -: Февруари 23, 2017, 12:12:14 »

Ще се включа.
Сега съм дала на една приятелка да ги чете, като ми ги върне ще ти ги дам.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #1321 -: Февруари 23, 2017, 12:44:14 »

Давай адрес, при първа възможност ще пратя.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #1322 -: Февруари 23, 2017, 15:30:28 »

Пускам адреса в групата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1323 -: Февруари 27, 2017, 10:41:09 »

Четях Деликатност. Безумно зле. Издържах до средата.

Сега започвам Светлината, която не виждаме. Грабва от първите страници.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1324 -: Април 02, 2017, 10:20:37 »

Британия роуд 22
Активен

Страници: 1 ... 51 52 [53]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: