star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Коя е последната хубава книга, която сте прочели?
Анкета
Въпрос: Кога последно четохте книга?  (Гласуването приключено: Август 01, 2007, 11:57:36)
в момента чета - 24 (72.7%)
преди една седмица - 5 (15.2%)
преди месец - 1 (3%)
не помня - 3 (9.1%)
Общ брой гласове: 33

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 57   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коя е последната хубава книга, която сте прочели?  (Прочетена 259270 пъти)
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #50 -: Август 08, 2007, 09:16:40 »

Цитат на: "alexia"
Купила съм си и "Край река Пиедра седнах и заплаках" и като я прочета ще ви споделя дали ми е харесала.

Четох я миналото лято и много ми хареса. А преди няколко дни приключих  "Захир", също ми хареса - просто ми отговаря на настроението напоследък.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9113

« Отговор #51 -: Август 08, 2007, 10:11:49 »

Аз наскоро попаднах на една книга "Конго" от Майкъл Крайтън.

Има много интересни неща, но очаквах да е по-страховита честно казано.

Скоро ще почвам "Големите надежди" на Дикенс. Ако успея да ги прочета до край...

От една година чета "Алексис Зорба" и все не стигам до края, а почвам друга книга. Може би и нея трябва да довърша скоро...
Активен

BooM
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #52 -: Август 10, 2007, 19:19:07 »

Абе напоследък ми се четат книги на Том Кланси или по-точно Splinter Cell но мисля че няма преведени на български но ако някой случайно знае нещо по въпроса да пише в темата.
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #53 -: Август 10, 2007, 20:02:50 »

Виждам, че сте захванали темата с Коелю. Хич не го харесвам тоя тип. Една моя много добра приятелка (манекенка !!!) ми го хвалеше като за световно и ми даде да прочета 11 минути. Книжката ми се видя доста безсмислена, от типа на розовите романи. След това се опитвах да чета Алхимикът, но така и не ми стана интересно и я зарязах.
Последно преди 2 месеца четох биографията на Джейн Гудъл (трябваше ми за училище), книгата е много интересна, препоръчвам я на всички, има много истини в нея. В момента чета Хегемония или Оцеляване (на политическа тематика, мисля, че я няма в БГ) и последната част на Хари Потър (мъжът ми ме накара). [/b]
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7120

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #54 -: Август 11, 2007, 04:52:18 »

Аз Потър-а още не съм го минала,нямам време от пиянски залитания и тормозене на туристи.Но последната,която прочетох беше за серийни убийци /естествено/ на Ридли Пиърсън и беше по-скоро анализираща,а не със сюжет.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #55 -: Август 11, 2007, 10:19:10 »

Мушмул, пак ли се завърна Smile
Активен

Maika Tereza
Newbie
*
Публикации: 129

« Отговор #56 -: Август 11, 2007, 16:19:55 »

Моля, не скапвайте темата със спор за Паулу Коелю.
Нека всеки сам си предцени дали му харесва или не ...

Идеята на темата е не да се превръща в спор, а когато човек му се чете нещо да погледне темата и да си хареса някое заглавие (автор).

Мерси!
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #57 -: Август 11, 2007, 17:12:47 »

Не, че нещо, ама така, както си пазиш своята тема от разсейки и спорове, би следвало да се въздържаш от същото и в чуждите теми.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #58 -: Август 12, 2007, 15:16:47 »

В момента чета две книжки- "Юлиан" на Гор Видал-исторически роман,тва май-май ми е любимият жанр;другата е на немски,казва се Der Schwarm на Франк Шетцинг,не знам как и дали е преведена на български,тя ми върви трудно,но няма да се откажа,дори да ми отнеме години Exclamation

Не мога да си спомня какво съм чела последно..май от зимата съм подкарала немската книжка,за друго не ми остава време...дори и сега след сесията се бях зарекла поне месец нищо да не чета,че очите ми са компот,ама ми се чете...Последно преди тази книга четох на Милан Кундера-"Непосилната лекота на битието"...доколкото си спомням...
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #59 -: Август 12, 2007, 15:22:00 »

Започвам Очите на дракона. Smile

Краси, Wink
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17509

A believer

« Отговор #60 -: Август 20, 2007, 22:52:01 »

Искам да се оплача! Чета "Шифърът на Леонардо" и не вярвам на очите си...Все едно сестра ми го е писала. Елементарен стил. Кратки изречения. Сестра ми ще го напише по-добре. Аз ли чета много тежки книги, не знам, обаче съм много разочарована, все едно чета книжка за оцветяване Exclamation
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

el
Newbie
*
Публикации: 146

« Отговор #61 -: Август 20, 2007, 23:24:55 »

при шифъра се получи едно яко прехвалване затова е така. аз прочетох книжката година преди цялата дандания и много ми хареса...сега сигурно и аз така бих реагирала Big grin

иначе онзи ден при баба ми се приспивах с едно любовно романче, хем ужким на даниел стийл го избрах да не е съвсем тъпумно...е няма такова падение. вземи едно такова и ще видиш какво е елементарен стил Big grin

тези дни прочетох "да разлаем кучетата" ... по филма. но нещо не ме впечатли книжката
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #62 -: Август 20, 2007, 23:33:35 »

на морето от нямане на четиво си купих една книжка на Дийн Кунц, но просто ми послужи за поредното доказателство колко жалко копира Кинг ... разочарова ме много, може би 4-тата книга, която чета от него .. и последна ще си остане.
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #63 -: Август 21, 2007, 08:20:00 »

От Дийн Кунц съм чела точно 3 неща, от които 2-те са са първа и втора част на едно и също нещо.  Razz Третото е "Фалшива памет", благодарение, на която разбрах какво е хайку и се разписах след години...
Но иначе наистина жалко копира Кинг. В тея двете части на книгата, която не помня как се казва, имаше такива измишльотини... Още по-зле и от Кинг! Razz
Активен

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #64 -: Август 21, 2007, 08:46:34 »

еее,много грешите за кунц,най малкото това че единия е по-продаван от другия,не значи че се копира  Mad
Аз пък прочетох "Изумителния Морис и неговите образовани гризачи" от Тери Пратчет и се изумих колко се е изчерпал...
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #65 -: Август 21, 2007, 09:41:55 »

Кунц не струва  Razz
А Тери Пратчет винаги съм го мразела дори и без нищо да не съм чела от него. Кофти стил...
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #66 -: Август 21, 2007, 10:05:49 »

Цитат на: "Garfield"
еее,много грешите за кунц,най малкото това че единия е по-продаван от другия,не значи че се копира  Mad

кажи ми книга на Кунц, която да прочета и да промени мнението ми ... нямам нищо против. Кинг чета от 15 години и още не се е намерил автор, който да ми хареса повече.
Активен
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #67 -: Август 21, 2007, 10:16:07 »

ангелче,въпроса не е в това кой харесваш повече,а в копирането.Ако погледнеш библиографиите им,Кунц е издал първата си книга десетина години преди Стивън Кинг. Wink
Това респективно пък,не значи че Кинг копира Кунц.Това което ми харесва повече при Кунц е малко по ведрото усещане,както и липсата на   дълги десетки страници описания *виж Сблъсък на Кинг,на места ми идеше да прескоча по някоя страница*
Кинг от друга страна е по въздействащ,историите му докосват разни струни в душата на хората,които в нормална ситуация не е хубаво да бъдат докосвани.Освен това има много извратено чувство за хумор,което ми допада  Big grin
за справка,любимите ми книги на Кунц са : "Древният враг"; "Драконови сълзи" и "Тик-так" а на Кинг : "Дългата разходка" ; "Зеленият път" и "Сблъсък"
А Смайлище,няма да говориш с лошо за Пратчет,не и пред мене  Razz
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #68 -: Август 21, 2007, 11:32:13 »

ангелче,въпроса не е в това кой харесваш повече,а в копирането.Ако погледнеш библиографиите им,Кунц е издал първата си книга десетина години преди Стивън Кинг. Wink
Това респективно пък,не значи че Кинг копира Кунц.Това което ми харесва повече при Кунц е малко по ведрото усещане,както и липсата на   дълги десетки страници описания *виж Сблъсък на Кинг,на места ми идеше да прескоча по някоя страница*
Кинг от друга страна е по въздействащ,историите му докосват разни струни в душата на хората,които в нормална ситуация не е хубаво да бъдат докосвани.Освен това има много извратено чувство за хумор,което ми допада  Big grin
за справка,любимите ми книги на Кунц са : "Древният враг"; "Драконови сълзи" и "Тик-так" а на Кинг : "Дългата разходка" ; "Зеленият път" и "Сблъсък"
А Смайлище,няма да говориш с лошо за Пратчет,не и пред мене  Razz

ок, няма да споря ;) може би на мен просто не ми допада стила му, особено кратките изречения и прекално многото диалози  Unsure
На Сблъсък да не би да имаш 2 и 3 част ?  че нещо не мога да си ги намеря Cheesygrin
Сега ме накара да се замисля дали имам любими книги на Кинг. ... Всички, които имам съм чела по няколко пъти и всеки път откривам по нещо ново за себе си в книгата Smile В момента съм на вълна Тъмната кула, така че съответно любими са ми и Черният дом и Талисмана.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #69 -: Август 21, 2007, 11:32:42 »

Цитат на: "angel_sin"

Кинг чета от 15 години и още не се е намерил автор, който да ми хареса повече.

Може би синът му ще Ви допадне повече, мадам. Big grin
Така де - синът на Стивън Кинг е издал роман. Твърдят, че се доближавал жанрово до тате, имало препратки към негови неща, но било и нещо ново, като усещане...
Ето подробно: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=357813

А аз след Очите на дракона, залавям Талисманът. Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin

Ангелска, ако нямаш някоя част от Тъмната кула от 4 нагоре - свиркай.
Тъмната кула ми е любимата книга(и) на Кинг. Wink Това е нещо като съсредоточие на творчеството му. Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #70 -: Август 21, 2007, 11:40:17 »

Цитат на: "Fei4ka"

Така де - синът на Стивън Кинг е издал роман. Твърдят, че се доближавал жанрово до тате, имало препратки към негови неща, но било и нещо ново, като усещане...

А аз след Очите на дракона, залавям Талисманът. Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin

Тъмната кула ми е любимата книга(и) на Кинг. Wink Това е нещо като съсредоточие на творчеството му. Smile

уау, с нетърпение очаквам да я прочета ... може пък да ме впечатли ;)

ууу, нали не мислиш, че не съм си ги купила още с появяването им на пазара  Lol Уникална книга, трудно ми е да повярвам, че толкова години е живял с тази история (освен че я е писал повече от 20 години, в няколко други книги има герои от нея) ....
Много ми харесва това, че си обича героите. Сега последно в Черният дом забелязах нещо, на което преди не съм обърнала внимание ... още в началото Джак се среща в кафенето със стареца от безсъние .... само 2 думи си разменят, но беше достатъчно, за да си припомня цялата книга ;)
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #71 -: Август 21, 2007, 11:53:18 »

уау, с нетърпение очаквам да я прочета ... може пък да ме впечатли ;)

ууу, нали не мислиш, че не съм си ги купила още с появяването им на пазара  Lol Уникална книга, трудно ми е да повярвам, че толкова години е живял с тази история (освен че я е писал повече от 20 години, в няколко други книги има герои от нея) ....
Много ми харесва това, че си обича героите. Сега последно в Черният дом забелязах нещо, на което преди не съм обърнала внимание ... още в началото Джак се среща в кафенето със стареца от безсъние .... само 2 думи си разменят, но беше достатъчно, за да си припомня цялата книга ;)

И аз я чакам с нетърпение. Wink Знаех, че и ти ще си така та викам чакай да ти споделя тази новост. Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin

Ееее мииии от де да те знам купила ли си ги. Big grin Аз като добро другарче да си предложа услугите. Tongue Да бе...казвам ти и на мен ми беше ужасно трудно да възприема как нещо такова пронизва едва ли не целия ти живот, същество, творчество...
О, да...Това с героите и препратките към други книги е уникално при него. Имаш чувството, че наистина са живи и постоянно ги срещаш на различни места. Smile Много се изкефих на появата на отец Калахан от Прокълнатия Сейлъмс Лот в Тъмната кула. А сега като прочетох Очите на дракона, мисля че неговия образ датира още от тези години, защото там е загатнато само за някакъв отец и Кинг пише:" За него може би ще ви разкажа в друга история". Wink
А Черният дом много ме кефи и тъпото е, че не бях чела Талисманът и ще го чета чак сега, та малко давам отзад-напред, ама нищо... Big grin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #72 -: Август 21, 2007, 12:00:42 »

приятно четене, в Талисмана ще откриеш много от Тъмната кула и Териториите ;)

и още нещо от Черният дом се сетих - момента, когато се среща със Софи в шатрите .... Ако си чела разказа "Сестричките от Елурия" в сборника "Всичко е съдбовно" ще се сетиш ;)
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #73 -: Август 21, 2007, 12:07:54 »

приятно четене, в Талисмана ще откриеш много от Тъмната кула и Териториите ;)

и още нещо от Черният дом се сетих - момента, когато се среща със Софи в шатрите .... Ако си чела разказа "Сестричките от Елурия" в сборника "Всичко е съдбовно" ще се сетиш ;)

Да, предполагам и много връзки с Черния дом. Wink
С Тъмната кула вече съм остановила връзките...Онези с телепатичните възможности в един от Световете. Wink
Не съм чела Териториите??? Rolling Eyes Или поне не се сещам...Има ли друг превод заглавието? Или за какво става дума?? Confused

Не съм чела този разказ за Сестричките. Не ми е попадал този сборник. Може да ми го дадеш, ако го имаш, но по-нататък, че сега Краси ме е заринал с книги. Lol И бързам да ги чета, че Нужните неща 2 му я държах сто века Unsure
Активен

linux
Newbie
*
Публикации: 12

« Отговор #74 -: Август 21, 2007, 13:40:51 »

Сега чета на Брам Стокър 'Дракула'.Иначе любимата ми книга завсички времена е 'Престъпление и наказание'.
Наскоро четох и 'Алхимикът' на Паолу Куелю,но е бледо подобие на философия примесено с оригинални мисли и изводи за живота.
Активен

img]http://www.orangewebhosting.com/images/linux-logo-large.jpg[/img]
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 57   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: