star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Коя е последната хубава книга, която сте прочели?
Анкета
Въпрос: Кога последно четохте книга?  (Гласуването приключено: Август 01, 2007, 11:57:36)
в момента чета - 24 (72.7%)
преди една седмица - 5 (15.2%)
преди месец - 1 (3%)
не помня - 3 (9.1%)
Общ брой гласове: 33

Страници: 1 [2] 3 4 ... 53   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коя е последната хубава книга, която сте прочели?  (Прочетена 193493 пъти)
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #25 -: Август 03, 2007, 11:14:56 »

Вие сте луди,много готино и успокояващо ми действат книгите на Куелю,особено "Алхимикът"
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #26 -: Август 03, 2007, 11:23:15 »

Цитат на: "Garfield"
Вие сте луди,много готино и успокояващо ми действат книгите на Куелю,особено "Алхимикът"

явно търсят много дълбок замисъл, за това Smile
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #27 -: Август 03, 2007, 12:05:00 »

Бе доста романи действат леко и успокояващо и са приятни за четене, ама нека си останат в тая категория, без опити да бъдат нареждани сред сериозните книжки. Коелю го пробуват за дълбокомислещ автор с философски идеи и дрън дрън, а е доста далеч от истински стойностната литература и това, за което се пъне да бъде (или го изкарват).
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #28 -: Август 03, 2007, 12:07:12 »

Цитат на: "FroZen"
Бе доста романи действат леко и успокояващо и са приятни за четене, ама нека си останат в тая категория. Коелю го пробуват за дълбокомислещ автор с философски идеи и дрън дрън, а е доста далеч от истински стойностната литература и това, за което се пъне да бъде (или го изкарват).

според мен повече го изкарват ..... освен това пише на много достъпен език, и най-големият тъпак да си, ще проумееш за какво става дума ..... и именно това го прави привлекателен за масата ..... Подобни неща пише и Бах, но с такива думи, че имам чувството, че ако някоя миска започне да го чете ще и се завие свят на втората страница.
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 03, 2007, 12:17:03 »

Именно, angel_sin, много смляно и раздробена прави нещата и ти ги изплюва наготово. Годно за консъмация. Веднага.
А иначе тежкия стил и сложния начин на писане не са непременно белег за стойностна сериозна литература. Има редица автори, които пишат в прости изречения, без излишно усложняване на изказа, но гениални!
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #30 -: Август 03, 2007, 12:17:37 »

Ахаахахаха,в книжката "Оптимистични теории за българския секс" има една много готинка тема за манекенки и Куелю.Ако го изкопая онлайн ще го постна Smile
Иначе и Бах,и Редфийлд и Куелю,и всички останали "гурута' на нашето време съм чел без никакви очаквания и предполагам именно затова съм оставал доволен
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #31 -: Август 03, 2007, 12:24:37 »

Темата за Паулу Коелю е многократно обсъждана и не мога да разбера какво толкова им бърка на хората по задниците, с извинение.
Ако някой иска философски разсъждения-моля,Ницше!
Комерс бил , не знам какво бил...Ейнджъл син го каза-пише достъпно за всички, затова е лесен за четене.Не всеки човек примерно би бил способен да прочете всичко издадено от Достоевски.
А за манекенките и Коелю...какво да кажа...Всчка чула недочула...не знае автора сърбин ли е или бразилец, ама Коелю чете. Cheesygrin
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #32 -: Август 03, 2007, 12:24:56 »

Цитат на: "Garfield"
Иначе и Бах,и Редфийлд и Куелю,и всички останали "гурута' на нашето време съм чел без никакви очаквания и предполагам именно затова съм оставал доволен

Или поне не разочарован  Razz
От съвременните популярни писатели най- много ми харесва Умберто Еко.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #33 -: Август 03, 2007, 12:28:04 »

Иха.Виж Еко го четох тегавичко,пича си позволява да прекалява с латинските изрази и цитати,строго научните текстове и размишленията.В един момент четенето ми се превръщаше в борба
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #34 -: Август 03, 2007, 12:35:25 »

Тежичък си е, и вярно на моменти адски тегаво се чете, но има страхотни попадения. Текстове, които са ме оставяли със зяпнала уста. С другото съм съгласна, ама с размишленията мисля не прекалява. В смисъл не чопли със свои мисли една тема страници наред. Може и да греша, далеч не съм му чела всичко.
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #35 -: Август 03, 2007, 16:41:14 »

аз оня ден започнах "Алхимикът" на Паулу Коелю Red face  Lol
Стигнах до 20 страница и не мога да седна да чета бе , а ми стана доста интересно  Cheesygrin По - късно мисля да почета още , ако имам време  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
KissYouBaby
Newbie
*
Публикации: 74

« Отговор #36 -: Август 05, 2007, 19:08:39 »

Станала съм мързелива откъм четене. И не знам защо. Преди четох много.
Сега започнах "На изток от рая" на Джон Стайнбек. Но още съм в началото и не мога да дам отзиви.
Иначе...познавам доста хора, които четат няколко книги наведнъж. Това ми изглежда доста объркано и натоварващо. Примерно баба ми в момента чете 3 книги наведнъж, които са абсолютно различни като тематика. За мен това е невъзможно!
Активен
Pijo
Newbie
*
Публикации: 58

« Отговор #37 -: Август 05, 2007, 19:11:28 »

Да видим - "Донеси ми главата на Принца" и "Ако с Фауст не успееш" от Зелазни и Шекли. Следва "Просто шеметен фарс", която, за съжаление, няма да е толкоз добра колкото предходните. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #38 -: Август 05, 2007, 21:51:45 »

Последно прочетох първата част на Вечната Амбър, сега подхващам втората.

СТРАХОТНА Е!

Автор: Катлийн Уиндзор
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #39 -: Август 06, 2007, 17:48:21 »

Цитат на: "Fei4ka"

СТРАХОТНА Е!

Аз я четох преди година и нещо, леко книжле Wink
Още събирам сили за поредния том на Достоевски, обаче май ми трябват паузи между книгите, защото ми минават мн суисидни мисли Smile)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Август 06, 2007, 17:49:50 »

СТРАХОТНА Е!

Аз я четох преди година и нещо, леко книжле Wink
Още събирам сили за поредния том на Достоевски, обаче май ми трябват паузи между книгите, защото ми минават мн суисидни мисли Smile)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Август 06, 2007, 18:20:20 »

Цитат на: "utopia"
Още събирам сили за поредния том на Достоевски

Ако не ти носи удоволствие да го четеш мога ли да те попитам защо по дяволите го правиш? Blink  Surprised
Активен

el
Newbie
*
Публикации: 146

« Отговор #42 -: Август 06, 2007, 19:27:15 »

вчера дочетох "Не дърпай дявола за опашката", която е нещо като "Дяволът носи Прада" - чете се!

да си кажа и аз за пауло - чела съм всичко на български - има уникални блудкажи, но такава книга като "11 минути" втора няма!

иначе много мразя да оставам без четиво, затова за черни дни (около заплата Big grin ) си имам няколко любими книги за препрочитане - "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд, "Червено и черно" на Стендал и "Кралица Марго" на Александър Дюма.

а си мра да чета криминаленца. вкъщи с тонове да ги ринеш.
и винаги съм си мечтала за орооооомна библиотека с купища книги...ехх...
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #43 -: Август 07, 2007, 08:56:28 »

Цитат на: "el"
да си кажа и аз за пауло - чела съм всичко на български - има уникални блудкажи, но такава книга като "11 минути" втора няма!

Аз съм чела само нея от него  Lol
Активен

el
Newbie
*
Публикации: 146

« Отговор #44 -: Август 07, 2007, 09:09:36 »

е не чети другите Cheesygrin
Активен
Sugar
Newbie
*
Публикации: 449

« Отговор #45 -: Август 07, 2007, 10:39:04 »

За Куелю (не знам дали така се пише) - Алхимикът е много готина, 11 Минути става, опитах се да прочета Захир (но само се опитах). Като цяло не са му лоши нещата, но са малко еднотипни.
Последно прочетох Harry Potter & the Deadly Hallows - за една седмица на работа Smile Ако не беше епилогът, книгата е готина, но накрая Роулинг прави "Вдовицата в бяло"  634 епизод.
Иначе обожавам да си препрочитам книжките на Джералд Даръл за о.Корфу, поредицата за Анн от фермата Грийн Гейбълс и такива детски книжки.
От фентъзитата много ме изкефи "Колелото на времето", както и Песен за огън и лед на Дж.Р.Мартин, сега чакам 5тата книга, но докато излезе ще съм забравила това, което досега съм прочела.
Обичам фантастика - Азимов рулз!Както и Джон Уиндам - Какавидите ми е но.1 Въобще цялата поредица Галактика.
Абе чета много ,но само това, което ми е интересно.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Август 07, 2007, 11:06:39 »

Цитат на: "Sugar"
За Куелю

Ох, айде и аз да си кажа...Чела съм му всичките неща, но истински стойностни са ми останали Край река Пиедра седнах и заплаках и Вероника решава да умре + разбира се Войнът на светлината.

Цитат на: "Sugar"
бе чета много ,но само това, което ми е интересно.

Еми то принципно така би следвало Rolling Eyes  Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #47 -: Август 07, 2007, 11:08:49 »

Кой спомена "Донеси ми главата на принца" ????Много ми е любима тази книга.Чела съм я около 50 пъти и още толкова мога да я прочета.  

Пижо, "Просто шеметен фарс " никак не е за изхрвърляне Smile

В този ред на мисли бих препоръчала "Една нощ през самотния октомври" Cheesygrin
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #48 -: Август 07, 2007, 11:16:15 »

Вече съм накрая на Алхимикът , по едно време момента , в който се заседя2ха в оазиса ми доскуча , но иначе като цяло ми харесва:) Днес ще я дочета , предполагам , че ще има хепи енд , натам отивеат нещата  Lol  ма никой да не ми казва  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Август 07, 2007, 16:15:03 »

Цитат на: "utopia"
Още събирам сили за поредния том на Достоевски

Ако не ти носи удоволствие да го четеш мога ли да те попитам защо по дяволите го правиш? Blink  Surprised

Не, бе, харесват ми, ама са тежки книги и трудно се четат, затова правя малко пауза Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 53   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: