star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Коя е последната хубава книга, която сте прочели?
Анкета
Въпрос: Кога последно четохте книга?  (Гласуването приключено: Август 01, 2007, 11:57:36)
в момента чета - 24 (72.7%)
преди една седмица - 5 (15.2%)
преди месец - 1 (3%)
не помня - 3 (9.1%)
Общ брой гласове: 33

Страници: [1] 2 3 ... 53   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коя е последната хубава книга, която сте прочели?  (Прочетена 193650 пъти)
Maika Tereza
Newbie
*
Публикации: 129

« -: Август 01, 2007, 11:57:36 »

Темата има за цел да си препоръчаме хубави и интересни заглавия и автори.

Моля, главно да пишем за художествена литература.

Последното, четох е
"Шифърът на Леонардо" от Дан Браун

Честно казано ми хареса много повече от филма.

Моля, темата да не е засипваме от спам.
Благодаря на всички!
Активен
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 12:24:49 »

аз от мнооогоо отдавна не съм чела книги , а така ми се чете , последно прочетох поредицата на Дан Браун - шифърът,шестото клеймо и метеоритът, ама тва беше преди 2 години .След това четох за "тайните на Наска" и не помня след това дали съм чела нещо , а щом не помня ,значи не съм , аааа "историята на един убиец " , която е много по добре за четене , отколкото гнусния филм. И това е последното  Lol
Сега  ми се чете нещо , така , че моля да препоръчвате  Cheesygrin Предпочитам книги за история , за мистерии (реални от живота , а не криминалета) Smile
Активен

Don’t feed the forum trolls
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 12:37:50 »

За последно четох "Железният светилник" на Талев. Много ми хареса. Сега чета "Тютюн" на Димов. Трябват ми за училище  Smile Отдавна не съм чела книга ей така.. заради кефа. През учебната година нямам време, а през лятото чета това, което ще ми трябва за другата. Преди много се кефех на Стивън Кинг, но след няколко книги ми стана скучен. Но например "Мълчанието на агнетата" на Томас Харис съм го чела няколко пъти с голямо удоволствие.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 13:14:21 »

В момента чета няколко книги-една много сладка книжка "Когато човекът не беше"(не знам кой е автора, защото книгата е без корици и първи няколко страници), една друга - "Колко е трудно да бъдеш сериозен"(Удхаус) и още една "Истории от живота на град Колоколамск"(Илф и Петров). Не е съм толкова всеможеща, просто във всяка стая имам запоната книга и така си ги и чета- безразборно Cheesygrin
Иначе последната изцяло прочетена беше "Захир"(Паулу Коелю) Smile
Активен

Maika Tereza
Newbie
*
Публикации: 129

« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 14:03:01 »

Моля да добавяте и авторите на книгите, за да може човек да ги потърси по-лесно.
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 15:22:33 »

Последно препрочитах книгите на Джеймс Ролинс - Амазонка, Пясъчна буря, Черният орден, Карта от кости, Айсбергът на смъртта, Кръвта на Сатаната, Последната тайна на земята, Триъгълникът на дракона. Много харесвам книгите му и с нетърпение чакам нещо ново негово.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 15:40:40 »

Последно прочетох "Солунският чудотворец" на Фани Попова-Мутафова. В момента чета продължението и- "Дъщерята на Калояна". Едва си изнамерих и следващите 2 издания- "Йоан-Асен 2" и "Последния асеновец"  Smile  Невероятни книги. Исторически романи, като самите събития остават по-скоро на заден план, набляга се повече на емоциите, тайните, интригите, чувствата на героите. Харесва ми, че са исторически обосновани и на края на всяка книга има източници, части от документи и др.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 15:54:56 »

Аз си преоткривам с безкраайно удоволствие Азимов. Сега препрочитам цикъла за Фондацията и после се хвърлям в металните езера на роботиката.
Обожавам го този автор!
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 16:36:59 »

Вчера прочетох "Петата планина" на Паулу Коелю,това е първата книга от поредицата му,която прочитам и определено ми хареса. Купила съм си и "Край река Пиедра седнах и заплаках" и като я прочета ще ви споделя дали ми е харесала.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 17:03:50 »

Аз най-много харесах "Вероника решава да умре".
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #10 -: Август 01, 2007, 18:22:38 »

Цитат на: "lioness"
Последно прочетох "Солунският чудотворец" на Фани Попова-Мутафова. В момента чета продължението и- "Дъщерята на Калояна". Едва си изнамерих и следващите 2 издания- "Йоан-Асен 2" и "Последния асеновец"  Smile  Невероятни книги. Исторически романи, като самите събития остават по-скоро на заден план, набляга се повече на емоциите, тайните, интригите, чувствата на героите. Харесва ми, че са исторически обосновани и на края на всяка книга има източници, части от документи и др.

Къде ги намери тези книги?

Иначе за наскоро четени хубави книги- Кортес и Монтесума; Името ми е червен- Орхан Памук; Сестри (поредицата Ходене по мъките) на Алексей Толстой.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
lioness
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 01, 2007, 18:26:44 »

Цитат на: "FroZen"
Цитат на: "lioness"

Къде ги намери тези книги?

Първите 2 от безконечната библиотека на една приятелка. Преди години бях чела едната, но сега я препрочетох и съм на втората. Другите 2- една библиотекарка, приятелка на майка ми ги намерила и пратила Smile
Изданията са приличо старички- от 85-та година Smile Но си струва да се разтършува човек. Smile
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 01, 2007, 18:32:12 »

Май ще се ходи до библиотеката някой ден, пфу!

Бях чувала за тази поредица, че определено си струва като писания, пък  точно тази историческа тематика живо ме вълнува, ама нейсе- не са ми попаали.  Unsure
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #13 -: Август 01, 2007, 18:40:43 »

Цитат на: "Anna T."
Аз най-много харесах "Вероника решава да умре".

Ще стигна и до нея  Smile
Активен

Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #14 -: Август 01, 2007, 19:59:49 »

В момента чета серията "Мечът на истината" - фентъзи Smile
От време на време си отварям личната библия, "Да си мъж е опасно"-популярна психология,издание на Сиела,мързи ме да гледам кой е автора  Lol
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #15 -: Август 01, 2007, 20:56:48 »

В процес на четене съм на НЛП Наръчник.
НЛП-невролингвистично програмиране.
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #16 -: Август 01, 2007, 21:58:12 »

в момента чета Пипи дългото чорапче и "Bag of bones" на Кинг .... И двете ги препрочитам, защото нямам нищо ново за четене. Обожавам да чета, но го правя само когато имам време, защото като хвана книга ставам само до тоалетна ..... Последните два дни ставах само за да нахраня домочадието и да потичам ..... Сега за морето се чудя какви книги да взема ..... там определено много ще ми се чете.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #17 -: Август 01, 2007, 23:05:52 »

Аз пък изобщо не харесвам Коелю.Преди 3 години наведнъж си закупих всичките му излязли до онзи момент книги и ги изчетох,защото ме беше яд-поне да не съм си хвърлила парите на вятъра. Не го разбирам и ми е еднакъв във всичките си книги! Да ви имам комерса!

Последната не-учебник,която прочетох беше "Обществен експеримент" на Карбовски. А преди това "Български хроники".

Да си кажа честно-не мога да си намеря жанр,да не говорим за автор,който да харесвам. Като малка много четях,а сега само се моля в учебниците ми да има повече картинки,че да е по-малко текста за зазубряне. Cheesygrin
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #18 -: Август 01, 2007, 23:50:56 »

Божеее какво успокоение, аз си мислех, че съм единствената дето не може да разбере и хареса Коелю Big grin Иначе съм си намерила автори които си харесвам и чета с удоволствие - като вече казах Джеймс Роулинс, а освен него Джефри Дивър, Патриша Корнуел, Джон Конъли
Активен

aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #19 -: Август 02, 2007, 01:11:18 »

Коелю трябва да го забранят  Cheesygrin  Lol Майкъл Крайтън и Том Кланси !!1
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #20 -: Август 02, 2007, 01:42:50 »

на мен пък ми харесваше Коелю .... до третата книга, която прочетох  Lol Действаше ми много успокояващо, но след това започна да се изчерпва и повтаря. Последната не съм я чела дори .... "Войнът на светлината" е добра !
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #21 -: Август 02, 2007, 09:21:08 »

Честно казано от 2-3 месеца насам не съм прочела нищо Mad
Чудя се обаче какво да си намеря да започна.
За Коелю няма смисъл да го коментирам. Rolling Eyes
Активен
FroZen
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 02, 2007, 11:17:00 »

Цитат на: "Blow"
Аз пък изобщо не харесвам Коелю...Не го разбирам и ми е еднакъв във всичките си книги! Да ви имам комерса!

Cool Thumbup
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #23 -: Август 02, 2007, 11:28:56 »

Долу Паоло или паулу , или както и да е там
Аз, блоу , отказах да ги дочета тези глупости и заради парите , не успях да се мотивирам.
След година пак пробвах - съшото се получи
По темата - " часовете "
разкошна книга Smile
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
lioness
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 02, 2007, 21:59:02 »

Прибирам се аз и какво да видя- точно до леглото ми, на мястото на "Дъщерята на Калояна", където съм малко преди кулминацията и изяждам страниците като невидяла, оставена друга книга- "Войната ВИС СИК"  Shocked . Оказа се, че майка ми прочела предното издание и ми отмъкнала книжката и не искаше да ми я върне- много интересно и било  Shocked  Еми скарахме се накрая. Сега имаме график за четене  Mad  Аз съм вечер, а тя през деня  Mad Обаче едната трябва да избърза, защото не може и другите 2 издания да четем паралелно.  Unsure
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 53   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: