star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какъв цифров фотоапарат да си купя?
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв цифров фотоапарат да си купя?  (Прочетена 69516 пъти)
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #25 -: Август 02, 2007, 19:00:50 »

Цитат на: "Xpucu"
Амбърче, не се заяждам, но ти каза това:
Цитат
Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки

Цитат на: "amber4e"
Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки.

Бизарски, това апаратче (с3) е announce-нато февруари 2006  Smile
Но и мен ми хвана окото щом го зърнах  Smile

Стоя си зад мнението. Сравняват се неща, които са различни. В случая характеристиките на тези три марки са еднакви (броят мегапиксели, оптичен зуум и т.н.). Следователно разликата е в това, че Сонито прави по-хубави снимки при уж еднакви характеристики.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #26 -: Август 02, 2007, 20:54:24 »

Има един параметър на който никой масов купувач не обръща внимание.А това е коефициента на светлочувствителност - тоест големина на матрицата.В дебелите умни книги пишат - матрица 1/2.7 е добра за фотоапарати до 3 мегапиксела.1/2.5 е добра за 4 мегапиксела,1/1.8 е добра до 5 мегапиксела,2/3 матрица е добра за 6-7 мегапиксела.ИТН ИТН.
В това число (за искащите да узнаят и невиждащите), единицата е числител, а да речем - 2.5 е знаменател.Тоест - колкото е по-малко числото долу, толкова е по-голяма матрицата, толкова по-хубави снимки ще прави, и толкова по-ярки цветове ще дава.Думи като "много ама много съм доволна" за мен не може да се отнася за сони - лично мнение.
Големите фирми обаче продават мегаппиксели.Как става-
отивате в магазина (вашата връзка с технологията), и добре напарфюмиран продавач-консултант ви прдлага последното творение на изкуството, с много, ама много пиксели и голямо екранче.Това че е с малка матрица и половината ви снимки няма да стават за нищо е друга тема на разговор.Но този апарат е с масовата 1/2.5 матрица - производство на Сони и страшно ЕВТИНА.ЗАЩОТО Е НЕКАЧЕСТВЕНА.Но вместо на нормалните за нея 2-3-4 мегапиксела е раздута на 7.1 или 7.2.Вие си купувате апарата и сте много ама много доволна.Посочения по-горе канон е добър - защото е с 1/2.5 матрица на 6 мегапиксела - тоест е по-малко лош от другите мегапикселови фотки.Вие оставате с впечатление че като сте купили много мегапиксели сте си купили качество на килограм и се отдавате на щастието от шопинга.
И още нещо - голямото екранче нагрява матрицата във фотоапарата, и това прави снимките размазани.Отделно че яде батерия.
Написаното тук е само за желаещи да получат качествени снимки.
За всички останали -дизайна е най-важното.И да са много ама много доволни Wink
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #27 -: Август 02, 2007, 23:23:26 »

Ти колко апаратчета на сони си ползвал/а, че даваш мнение колко размазани били снимките и как за нищо не ставали? Ти ли ще ми кажеш батерията ми колко часа издържа при постоянно ползване?
И защо си мислиш, че връзката ми с технологията била парфюмиран продавач? Айде да си имаме уважението. Направи снимки на едно и също нещо от един и същи ъгъл и с еднаква светлина с две камери на различни марки с еднакви характеристики и тогава можем да видим дали сонито няма да направи по-реалната.
Размазани снимки досега не съм имала, нито с кофти цветове или лош фокус. Ако ти правиш такива снимки, съветвам те да си прочетеш упътването на камерата и да си оправиш настройките.
И щом съм казала, че съм доволна, значи има защо.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #28 -: Август 02, 2007, 23:39:17 »

Моят преподавател по фотография също ги плюе Сони много... Наскоро си изрових лекциите и ако не ги бях затрила отново, можеше и да кажа точно по какви причини...  Cheesygrin
Активен

freeone
Newbie
*
Публикации: 60

« Отговор #29 -: Август 03, 2007, 08:06:28 »

Ето един полезен линк: http://photo-forum.net/ebook/start.htm , а ето и още един: http://www.dpreview.com/
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #30 -: Август 03, 2007, 11:56:28 »

3 години това ми бе работата - да оценявам и да пробвам за дефекти и проблеми техника-предимно компютри, GSM-и и цифрови апарати.Една година в специализиран сервиз и 2 години по други места.Горе долу от същото време снимам непрекъснато с мои и чужди апарати.Последните 2 години пък ги продавам.Консултант съм ето на тези- http://bestcam.bg.
Така че не ме учи как да снимам, от какъв ъгъл и на каква светлина.
Чел съм всичко което ми е нужно за да давам такива съвети - това ми е професия.
А на СОни почти цялата W серия ми е минала през ръцете, и голяма част от R, Т i H сериите.Лично аз съм имал f717 - ако изобщо някога си се интересувала ще знаеш какъв фотоапарат е това - най-вероятно няма да знаеш.
На грам съмнение нямам че си нямала нито една размазана снимка.
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #31 -: Август 03, 2007, 15:27:34 »

Не знам за какви серии говориш, моите камери са DSC-P72 и DSC-P200.
Радвам се, че си професионалист и се занимаваш с цифрови камери и т.н. , но това, което казваш за Сони просто не е вярно. Ще продължавам да ги защитавам, каквото и да ми казваш, защото съм потребител на марката от доста време и досега не съм им намерила дефект  или кусур за толкова години употреба.
Всеки има право на мнение, нали така?
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #32 -: Август 03, 2007, 15:53:59 »

Като стана дума за камери ние имаме ето тази - Canon DC100 dvd camcorder и като за любителски филмчета ни върши супер работа,а и е малка. Smile
Активен
freeone
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 03, 2007, 17:52:53 »

Има един модел Sony- DSC-F505V който е класически пример за неефективно използване на сензора. Този модел ефективно използва само 2.6 мегапиксела (1,856 x 1,392) от 3.34-мегапикселов сензор, понеже Сони слагат тогава новия 3.34-мегапикселов сензор в тялото на предишен модел, и понеже сензорът е физически по-голям, оптиката не може да го покрие изцяло.
       Сони правят качествена битова електроника, но ако говорим за фотоапарати има фирми като Canon, Nikon, Olympus, Pentax и др., които са от мноооооого отдавна в тоя бизнес и наистина знаят как трябва да се правят нещата.
       Ако все-пак някой реши да си купува цифров фотоапарат Сони, имайте впредвид че моделът  Cyber-Shot DSC-T5 има фабричен дефект: http://www.dpreview.com/news/0708/07080301sonyt5recall.asp , а също и че моделите DSC-F88, DSC-M1, DSC-T1, DSC-T11, DSC-T3, DSC-T33, DSC-U40 и DSC-U50 имат проблем с прегряване на сензора: http://www.dpreview.com/news/0611/06112401sonydefault.asp
       JustAGirl^': ако смяташ да навлизаш по-навътре във фотографията задължително си вземи апарат с ръчни настройки за скорост на затвора и блендата. Ако си се насочила към Канон по-добре дай малко повече пари и се ориентирай към PowerShot A- или S-сериите вместо към иксусите.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #34 -: Август 03, 2007, 19:12:41 »

Стоя си зад мнението. Сравняват се неща, които са различни. В случая характеристиките на тези три марки са еднакви (броят мегапиксели, оптичен зуум и т.н.). Следователно разликата е в това, че Сонито прави по-хубави снимки при уж еднакви характеристики.

Боже... добре, сравнявай си фотоапаратите по числото за мегапиксели и числото за зуум. Какво значение има, че това не са особени признаци за сравняване на качество, като те прави щастлива и доволна  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #35 -: Август 03, 2007, 19:31:13 »

Хрис, тя има това предвид - Апарат А и Апарат Б имат еднакви числа за мегаписксели и за зуум, но въпреки това Апарат А прави по-хубави снимки. Т.е. явно определящи за качеството в случая са други неща, не мегапикселите.

Иначе и за мен марки аз фотоапарат са Канон, Олимпус и Никон.
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #36 -: Август 03, 2007, 19:34:31 »

Амбър , аз съм с теб зад Сони !!! Smile))
знам , че снимките ми излизат перфектно , и надаааалече и наблизоооо  Lol
http://www.dpreview.com/news/0502/05021913sony_dsch1.asp
горещо го препоръчвам !
баща ми е ползвал и този , и още един същия , който е купен от българия и твърди , че има разлика в качеството , не в полза на този купен тук . Аз  нямам наблюдения ... може и да си внушава Smile
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #37 -: Август 03, 2007, 22:03:00 »

Аз пък не съм забелязала разлика на чужбински и не-чужбински Сони. Всъщност втория си апарат го купих от БГ и няколко дни по-късно бащата на гаджето ми го изтърва от високо, при което се изкриви окото на апаратчето и при опит да го отворим и оправим, след това не можахме да го сглобим обратно. Затова ми купиха нов фотоапарат- същия модел, но от магазин на Сони в Америка. Няма разлика, и двата са еднакво супер Smile)

Бизар, мерси, че обясни на Хриси какво имах предвид (и мерси за вчера, че ме спаси от напикаване насред центъра на Варна Bravo-bravo  many smileys  Thumbup )
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 03, 2007, 23:38:54 »

Бизар, мерси, че обясни на Хриси какво имах предвид (и мерси за вчера, че ме спаси от напикаване насред центъра на Варна Bravo-bravo  many smileys  Thumbup )

Амбърче, аз много добре разбрах какво си имала предвид. Просто аз се опитвам да ти кажа, че щом искаш да сравниш фотоапарати трябва да посочиш едни други числа и характеристики.
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #39 -: Август 03, 2007, 23:51:57 »

Абе най-вече гледай да е сив Rolling Eyes  Lol
Активен

las cuentas
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #40 -: Август 04, 2007, 00:38:00 »

Моят е розов пък.  Razz
И не знам дали тук или да пусна нова тема, но ме интересува по какви критетии да си избера видео камера. Нищо не разбирам. Smile
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

TOI
Newbie
*

« Отговор #41 -: Август 04, 2007, 00:44:30 »

Цитат на: "sexy"
И не знам дали тук или да пусна нова тема, но ме интересува по какви критетии да си избера видео камера. Нищо не разбирам. Smile
Гледай да не е розова само Rolling Eyes  Unsure
Активен

las cuentas
sexy
Newbie
*

« Отговор #42 -: Август 04, 2007, 00:51:02 »

Ок. Запомних  Big grin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 04, 2007, 01:47:17 »

Моят е розов пък.  Razz

Не съм си купувала видео камера, ама бих гледала следните неща:
1. На какъв носител снима (касета, диск, хард диск)
2. Обектива
3. Сензора
4. Стабилизация
5. Микрофона (ако има възможност за закача на външен микрофон е супер)
6. Изходите
7. Екрана
8. Как харчи батерията
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 04, 2007, 03:02:32 »

Meрси за насоките. За някои се бях сетила де Smile

Носителят е най- добре да е двд, нали?

Точка 5 и 6 не са ми много ясни.  Blink
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 04, 2007, 09:37:13 »

Носителят е най- добре да е двд, нали?

Точка 5 и 6 не са ми много ясни.  Blink
Абе те са си стандарни точка 5-6. Има малки разлики дет се вика. Ама няма да давам акъл, че не съм много вещ. Аз съм по цветовете Cheesygrin
Активен

las cuentas
freeone
Newbie
*

« Отговор #46 -: Август 04, 2007, 11:34:13 »

Ето полезен линк за видеокамери: http://photo-forum.net/ebook/page7.htm
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #47 -: Август 04, 2007, 15:33:15 »

Мерси. ;)
Активен

harvester
Newbie
*
Публикации: 1146

« Отговор #48 -: Август 04, 2007, 22:32:21 »

Цитат на: "bizzare"
Имаме и такъв обектив:
Ъъъммммм.... ако ми кажеш и как го сменяте ще съм ти вечно признателен Smile
Активен

The u"cannot find reality.sys
niverse is halted...
last.fm
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Август 04, 2007, 23:36:37 »

Всъщност това, което е показала не е точно обектив, а wide angel conventor-а, който се добавя към обектива на апарата. Демек, слагаш тези двете (дясното от първата картинка и това на втората) и апарата става като горе:

Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: