star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какъв цифров фотоапарат да си купя?
Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв цифров фотоапарат да си купя?  (Прочетена 69394 пъти)
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #200 -: Октомври 25, 2012, 13:25:04 »

Абе какво да ти кажа, тоя 18-55 е стандартен - нито дълъг нито къс.Един такъв никакъв.Ако искаш да снимаш пейзажи- взимаш си широкоъгълен (18ка) ако искаш да снимаш детайли (лица например) - твърд - примерно 50ка.Ама не 18-50, а само 50.Ако искаш зуум - 80-220 или нещо от сорта.

Всеки един обектив, си има някаква зона в която вижда най-добре.Примерно 50ката си вижда най-добре (по спомен) от 2-3 метра.Каквото и да снимаш преди и след това - мазнее, не е същото.
И тоя 18-55 някъде по средата си има една зона, в която снима по-добре от другите си дължини.Но за начинаещ любител става, снимал съм с такова нещо.Затова си взех малко сони, да ми се побира в джоба и да не влача една раница обективи, отделно парите които наливаш за тия стъкълца.

Обективи Джъсти, ако ходиш по европа, в почти всеки град (град, не село наречено столица) има магазинчета за обективи втора ръка.Там има страшни попадения, с до 300% дискаунт спрямо магазина понякога.Ама е хубаво да си лично присъстваща, пък и да знаеш какво искаш.Ама ти знаеш, нали си ми градски Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #201 -: Октомври 26, 2012, 09:18:37 »

взех го.....попадна ми една оферта и не се сдържах, вървеше с китовия обектив 18-55...така че засега съм с него...след време можеби ще си купя още 1-2 специализирани а не китови Smile Но първо ще свикна с този Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #202 -: Октомври 27, 2012, 16:32:46 »

www.bhphotovideo.com -  английски сайт, една идея са по-евтини от тукашните ценодери.Виж там.имат си и доставка до чалгалъ булгаристан, и гаранциите си спазват.Може и Алина да далдиса да ти го купи ако си извади главата от черната си еротична сесия Smile
Накоме, B&H са в New York Wink
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #203 -: Октомври 27, 2012, 17:47:50 »

Може, но тук знам че поръчват от англия.Или поне от там идват доставките
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: