star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какъв цифров фотоапарат да си купя?
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв цифров фотоапарат да си купя?  (Прочетена 69515 пъти)
Homme
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #175 -: Декември 23, 2009, 10:45:08 »

Благодаря, Nakom!

А не го виждам на страницата на Фотопавилиона, къде ли ще го има? Сигурно все още е на 330 лева.
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #176 -: Октомври 05, 2010, 14:20:39 »

Малко е старичка темичката,но ще я подновя.Нуждая се от вашите мнения.Искам да си купя наистина добър фотоапарат,които прави хубави снимки и видео.Омръзна ми от некачествени апарати!Все на такива попадам...
Та спрях се на този :

http://www.fuji.bg/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=208&category_id=21

Мислите ли,че е добър  Rolling Eyes
Или пък ако имате впечатления от друг...споделете ми ги  Unsure
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #177 -: Октомври 12, 2010, 18:19:06 »

Не е
Смотан е
За какво точно ще го ползваш, че си помъкнала ( в мечтите си ) такъв  тукмак?
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #178 -: Октомври 13, 2010, 16:26:39 »

Искам качествени снимки и горе-долу видео.Омръзна ми от боклуци-фотоапарати  Rolling Eyes
Съгласна съм да дам повечко пари,но да е наистина качествен и с дълъг живот  Rolling Eyes
Ако имате предложения...давайте  Rolling Eyes
Този ми го препоръча една фотографка,каза че е със сравнително добро качество за цената си  Rolling Eyes
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #179 -: Октомври 13, 2010, 16:35:42 »

Снощи в пиано бара, един древен канон какви снимки направи - скри ми шапката.А като модел и марка - 2.50 няма да дам за него
Ти сигурна ли си, че искаш да ходиш на дискотека мъкнейки такова чудо.Уточни си размерите.За жена са подходящи компактни модели.

Ще правиш ли нощни снимки - ако да, препоръчвам ти фуджи, олимпус, някои модели на канон
ще правиш  снимки за обработка във фотошоп - търсиш фотопарат който снима в сурови формати (raw)
имаш ли нужда от голям зуум - търсиш си фотопарат с обектив с 10x увеличение

итн инт
Най-прост съвет
отваряш dpreview.com, и гледаш comparison статиите.
аз лично този път си купих Casio Ex FH-100
Но първо погледнах семпъли в споменатият сайт, и реших че това е моят фотопарат.Но за нощни снимки не е подходящ, иска нагласяне и за дискотеки и разни тъмни събития не върши работа.
така че седни, помисли си за какво ти трябва изделието, и си избери подходящ модел."Да прави добри снимки" не е параметър
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #180 -: Октомври 13, 2010, 17:27:37 »

Само ще кажа, че за мен канон са връх, имат идеални компактни дискотечни и 'почивни' апарати, ако това се търси, както ги категоризира ти.
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #181 -: Октомври 13, 2010, 17:32:18 »

браво
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #182 -: Октомври 13, 2010, 17:35:43 »

хвалА, още.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #183 -: Октомври 13, 2010, 17:53:17 »

И за твоя справка ще кажа, че близки си купиха "Оли" за към хилядарка, и зуума, за такъв апарат му е потресаващо смешен. И е тежък. И леко грозен. Да, качеството на близките снимки е хубаво, ама за тия пари - няма връзка.

Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #184 -: Октомври 13, 2010, 18:40:21 »

А пък мои близки си купиха канон, и са много, много недоволни
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #185 -: Октомври 13, 2010, 18:48:21 »

Аз да си пофаля новия Никон Д90. Ох на мама. Ако знаех и как да го ползвам, цена нямаше да има, ама ще се науча пък! Поне знам всичките милиони копчета за какво са, сега остана да хвана цаката на ръчните настройки, че автоматичните са смешна работа. От време на време успявам да изкарам някоя супер снимка. А който ме знае съм учила един семестър фотография...

Старото ми сапунерче Панасоник в нашата компания се ползва с особена почит, пред всичките канони и прочие, като стане въпрос за снимки в заведения, по купони, че и на открито ги минава и грам не размазва. Вече 8 години не му мърда качеството.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #186 -: Ноември 09, 2011, 18:22:18 »

Вече се отнесох лияно към Нако, но тъй като съм малко на зор откъм време, все пак да питам и на всеослушание-някой с мнение за Nikon Coolpix P500?
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #187 -: Ноември 13, 2011, 13:11:57 »

Кате, не мога да дам мнения за тоя Никон, но мога да те посъветвам да погледнеш Алфите на Сони. Една приятелка си купи преди година Alpha NEX-5 и аз се влюбих в тоя апарат. За лаици, които не могат да работят с професионални фотоапарати, прави уникални снимки (основно аз го ползвах). Тя се сдоби с него точно когато аз размених моята стара Сони сапунерка за новия Канон Иксус на баща ми, който каза, че му е прекалено сложен за употреба. Разучавах ги и двата паралелно. Канонът прави хубави снимки, но постоянно иска да се настройва, да се сменят режими и т.н., не можеш само да цъкнеш Ауто и да си щракаш на воля (подозирам, че с Никон може да имаш подобен проблем). Сонито се държи прекрасно на Ауто. Ей сега за Коледа като си ида до Бг му взимам кутията и инструкциите на Канона и го обявявам за продажба.. Просто Сони за мен правят прекрасни апарати в сапунерския клас, преди всичко заради леснотата на снимане.
Активен

C’est tout!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #188 -: Ноември 27, 2011, 08:48:07 »

1. Всички компании правят страхотни апарати.
2. Всички компании правят скапани апарати.
3. Добрия фотограф ще прави добри снимки и със скапан апарат. Лошият фотограф няма да направи хубави снимки с какъвто и да е апарат.
4. Филма е също толкова добър, колкото и дигиталното. Също и толкова кофти.
5. Скъпите обективи не правят по-хубави снимки от евтините, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с евтините не би могъл.
6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече.
8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
9. Няма такова нещо, като необработена снимка.
10. Можете да прецените колко е добър един фотограф по големината на кошчето му(където си изхвърля снимките).
11. Повечето ви снимки не струват. Както и на всички други.
12. Ако някой ви каже, че апарата му е по-добър от вашия и всички снимки излизат чудесно – лъже. (виж Истина #11)
13. Когато “ъпгрейднете” вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора.”
Активен
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #189 -: Декември 31, 2011, 17:30:10 »

Nakom, имам въпрос, много ще съм благодарна да се включиш.
Брат ми е решил да си купи фотоапарат, бюджета е до около 1200лв. Той си има малък Канон, но иска нещо по-добро. Аматьор е, но пък има желание да се научи, ходи много по ралита и иска да снима колите, което понякога предполага снимки от поне 10м.
Спрял се е на тези двата:
Canon 500D
и
Nikon D3100

Съвет?
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #190 -: Януари 01, 2012, 12:36:29 »

И двата са бюджетни, със съответните недостатъци.
Ревюта

http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS500D/page2.asp

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/page19.asp

Четейки характеристики, повече клоня към Никона, въпреки че имам резерви към тая марка.Не че всичко произведено от Канон е връх на сладоледа.

Обаче има и една засада, брат ти иска да снима спортно.Това е най-скъпата фотография, където се вкарват най-много пари - иска се качество и бързодействие итн.Моят съвет - да отиде някъде, където ги има и двата апарата, и да направи тестови снимки - с една флашка, няма да му откажат.И после да си ги сравни.Ако отиде във фотосинтезис на попа - там поне коли минават непрекъснато, няма да има проблем да щракне 10тина кадъра.Тъкмо ще си ги премери на ръката и двата модела.Защото и двата апарата по мои наблюдения са компромисни като качество, никона не работел с всички обективи, канона имал HD видео но снимките му били калпави итн.Само лична проба ще му реши проблема
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #191 -: Януари 01, 2012, 14:00:48 »

Благодаря. Предадох му, ще видим какво ще реши. Иначе той си чете ревютата в нета, ориентира се вече в характеристики и т.н. Сега остава само да ги пробва. Лошо, че не живее в София, гледахме в Технополис Канона, като му бях на гости. Няма да ти казвам колко бяха наясно. Ще го накарам да дойде в София и да избира.
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #192 -: Януари 01, 2012, 14:32:04 »

Аз си взех Канон 500D лятото тогава пак с Наком си говорих на темата, прави много хубави снимки, но ако разчиташ на автоматичните настройки само мисля, че и 2-та апарата ще се изложат . Определено трябва солидно да се чете и поснима за да започнеш да правиш добри снимки. Другото което и 2-та обектива за много малки- няма как да приближаваш и да снимаш детайли така, че ако му трябва по сериозен обектив няма никакъв смисъл да купува обетив с апарат, по-добре да вземе само апарат и да вложи пари в обектив.
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #193 -: Февруари 04, 2012, 11:53:59 »

Shushi, чак сега виждам, че си писала. Благодаря ти.
В крайна сметка брат ми си купи този - Nikon D5100, надявам се да не е сгрешил. Жалко, че живее на 300 км от мен, та не мога и аз да му се порадвам Cheesygrin.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 11:56:44 от Liliq » Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #194 -: Февруари 08, 2012, 14:13:47 »

Чудесен избор! Според мен ще остане доволен.
Наки , що така за Никона?
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #195 -: Февруари 08, 2012, 17:24:17 »

Щото не е като твоят, ми е пръчка  Cheesygrin
Като е речено че е никон, не всичко им е най-доброто.Нали се сещаш че имат и евтинджосчета
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #196 -: Февруари 08, 2012, 17:32:51 »

Сетих се за това - http://9gag.com/gag/2187044Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #197 -: Октомври 24, 2012, 15:16:00 »

оп, пак съм аз на линия Smile

Пиша тук за да питам някой дали знае хубава оферта за някой от тези апарати?
http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-650d-rebel-t4i
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/
Понеже съм се подвуомила и разглеждам тела и обективи Smile
Дайте някоя оферта Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #198 -: Октомври 24, 2012, 22:23:48 »

www.bhphotovideo.com -  английски сайт, една идея са по-евтини от тукашните ценодери.Виж там.имат си и доставка до чалгалъ булгаристан, и гаранциите си спазват.Може и Алина да далдиса да ти го купи ако си извади главата от черната си еротична сесия Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #199 -: Октомври 25, 2012, 11:55:52 »

да и аз от този сайт ги гледах. Харесах си новия модел на Канон ЕОС-а и мисля да го взема с този обектив както е тук комплекта...С обективите съм малко скарана още но предполагам като поснимам ще ги разуча и ще имам мнение Smile
http://www.bhphotovideo.com/c/product/870177-REG/Canon_EOS_Rebel_T4i_Digital.html

п.с. теб чаках да се включиш Smile
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: