star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какъв цифров фотоапарат да си купя?
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв цифров фотоапарат да си купя?  (Прочетена 69393 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« -: Юли 31, 2007, 20:42:52 »

моля всеки, който има някакви впечатления за някоя марка и съответен модел да си даде мнението......
общо взето съм се насочила към canon ixus 950 или към canon ixus 1000.....
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #1 -: Юли 31, 2007, 22:06:35 »

Е ти какво имаш да умуваш, харесала си си идентични модела, просто единия е вероятно с няколко месеца по-нов.

Не казваш и за какво ти е апарата. Аз наскоро видях идеалния за "домашно" ползване цифров апарат - Никон, която я хубава марка, много голям и хубав дисплей, супер качество на снимките, а дизайна е изклчително удобен за размотаване по джобове и чанти - малък, плосък и с предпазител на обектива. Само дето не мога да ти кажа точен модел, но ако аз тръгна да си взимам бих си взела точно такъв. Иначе на сестра ми е професионален Канон, а на баща ми - Панасоник.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #2 -: Юли 31, 2007, 22:21:39 »

Първо ако ще се чудиш за фотоапарат, седни и разгледай сайт различен от ebay. Има много сайтове с ревюта, примерни снимки и мнения, които ще ти бъдат полезни. Останалото е въпрос на вкус и нужди.
"А" серията на Канон е много читава. Приятел ми спомена и хубави отзиви за ixus-ите. Никончета имат много хубави и много стабилни фотоапарчета, малко по-скъпички обикновено.

Имаше една статия в списанието на фотосинтезис... за най-важното при избор на фотоапаратче. Ще се опитам да ти я намеря.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Юли 31, 2007, 22:44:49 »

Намерих я  Cheesygrin
http://www.photosynthesis.bg/?article=40
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 00:50:51 »

Лично аз доскоро си избирах апарат.Към 2 месеца рових, четох ревюта и пак рових.Ако си си избрала между канон и канон - вземи си канон.
Ако искаш хубав апарат който да ти прави снимки - fuji finepix f31fd.Това е легендарна фотка.Други подобни - Nikon Coolpix p5000, Nikon coolpix p4.Това са джобни апарати с огромни възможностти.Ако се касаеш само от дизайна - взимай каквото искаш.Снимам с полупрофесионален Фуджи -с6500фд , но мисля да го сменя с Никон.Канона са прекалено ярки като цветове, и слаби като контраст.Сони са скапани от всякъде.Фуджи се опитват да докарат нещо като качество, но стават само за нощни снимки с няколко изключения.Никон са страхотни но са скъпи.Горе-долу това е като подреждане.А ако все пак държиш на Канон - иксус 850 е най-добрия от тази серия.
Избягвай глупости като Вивитар, Панасоник и прочие.
Малка добавка - FD на Fuji означава face detection.ТОва значи че фотоапарата вижда лицата в кадър,и се фокусира сам върху тях.Резултатите са страхотни ако снимаш хора.Също така това е фотоапарата с най-добри показатели за снимки на тъмно - дискотеки, изкуствена светлина и прочие.Ето ти един линк към филмче с тестове на няколко фотки  http://youtube.com/watch?v=5qFiEna9p4U
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 12:05:17 »

Наскоро си взех апарат. Сони. Избирах го като гледах мегапикселите и зуума Cheesygrin
Доволна съм
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 13:19:40 »

Е, Алинчо, кажи кое сони е  Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 16:28:05 »

Ако не се лъжа W55 Confused
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 23:36:53 »

Не съм съгласна, че Сони са кофти. Първият ми цифров апарат ми го купиха през 2003 година, беше 3 мегапиксела Сони и още работи безотказно, нашите го ползват (а този фотоапарат е бил заливан с алкохол многократно и се е въргалял в пясъка всяко лято). Втората ми камера пак е Сони от миналата зима - страшно доволна съм. Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки - моите снимки са далеч по-качествени.
Въобще за всякаква техника много уважавам Сони, имат прекрасни продукти.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #9 -: Август 02, 2007, 00:48:55 »

Има много мегапиксели - за какво се използват мегапикселите?Ако е за качество - да.Значи е много качествен
Още работи - знам доста лади и жигули които още работят - значи са много добри.
Носи на бой, поливане с алкохол и прочие - значи прави хубави снимки
Сони е марка - правят чудесни телевизори и уредби - вярно е.Но фотографията е по-специфичен отрасъл.Там се иска не точно технологична фирма а такава с традиции във фотографията.Това Сони и Панасоник го нямат.
Готов съм да си направим дуел със снимки - моите срещу вашите и да мерим качество.Без злоба - споделям опит и ще се радвам да помогна.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 02, 2007, 00:56:01 »

Nakom, няма да ти противореча, прав си в това, което казваш. НО.. има и още нещо, което не трябва да се пропуска. Повечето хора искат сапунерка, която да прави "някакви снимки", да си гледат тези "някакви снимки" на екрана на компютъра, да си ги пращат по пощата и да се радват. И като отидат в магазина и видят, че сапунерката на никон струва 2 пъти повече от 2/3 от изложените сапунерки, ами няма да си го купят. Не и ако преди това не са държали в ръце такова апаратче Smile
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #11 -: Август 02, 2007, 01:27:03 »

Ама защо ми извъртате думите? Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки ( изглеждат най-реално, с най-добър контраст и цветове, с най-хубав фокус). Това за заливането с неща и работене след това показва, че машинката, въпреки че изглежда крехка и с лек дизайн, е здрава и не се чупи лесно (сравнението с лада и жигула беше крайно неуместно, по-добре ми сравни малката слийк червена камерка с ферари, изобщо няма общо със сапунерка, ще ме извинявате).  И последно, никога не съм се водела от цени, а от качество и  винаги съм избирала това, което ми грабва окото и сърцето, независимо колко струва, питайте татко ми  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 02, 2007, 02:12:11 »

Амбърче, лично аз изобщо не взех под внимание твоя пост, говорех по принцип.
Но не само мегапикселите имат значение. Значение има и обектива, и матрицата, и процесора на фотоапарата. И фотоапаратите не могат да бъдат сравнявани по мегапиксели.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #13 -: Август 02, 2007, 02:25:44 »

Оптичния зуум и дизайна гледам аз като търся апарати  Smile
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #14 -: Август 02, 2007, 02:59:29 »

Аз изобщо не ги сравнявам по мегапиксели, напротив, това им е единственото общо нещо. Прочети ми пак поста.  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 02, 2007, 09:04:47 »

Пускам моя (на сестра ми) апарата, само заради Хриска, че и бях обещала. Иначе е непрактично да го препоръчвам като апарат, защото, както каза тя - има апарати и апарати. Човек като мен, който не разбира от фотография, ще търси като амбърчето апарат, който прави хубави снимки, здрав е и е удобен за разнасяне. Хората, които си разбират от фотография, и за тях оптичния зуум и много мегапискели не са никакви екстри, търсят нещо като този апарат.
Хриска - старичък е, да не кажа, че е на повече от 5 години, даже сега като се замисля за такава техника е много много стар Cheesygrin
С6 мегапиксела е, това му е модела - Canon PowerShot S3 IS

Имаме и такъв обектив:
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 02, 2007, 09:12:06 »

А и другата причина поради която си взех този апарат беше, че е много малък, компактен и мога да си го сложа в чантата при всички останали глупости Cheesygrin
Айде като почнете така да се обяснявате за тези фотоапарати. В крайна сметка си го взимаш за любителски снимки, а не за професионална фотография.
Хриси Kiss
Активен
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #17 -: Август 02, 2007, 11:43:02 »

наком , аз съм готова да си ги мерим Smile
кажи пак за сони и няма да пия повече с теб ! Smile
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #18 -: Август 02, 2007, 11:48:39 »

А с мен, а с мен?  Big grin
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 02, 2007, 11:54:31 »

ахаха , с теб искам и на пътешествие да ида ! Smile
и ще се поддържаме къркани ... по цял ден и нощ - ех , че живот ще е  Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

FroZen
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 02, 2007, 11:59:53 »

Дрийм он  Smile  Kiss Ти ще си къркана, аз ще пия като дама  Razz ( и ще си лягам после направо с токчетата на леглото  Wink )
Активен

TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #21 -: Август 02, 2007, 12:07:09 »

Никога няма да зарадвам мама аз , че съм дама Smile
Но и ти !
Smile
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 02, 2007, 12:29:44 »

Цитат на: "TinkerBell"
Никога няма да зарадвам мама аз , че съм дама Smile
Но и ти !
Smile

злобарка!  Lol  Lol  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Август 02, 2007, 14:08:00 »

Амбърче, не се заяждам, но ти каза това:
Цитат
Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки

Цитат на: "amber4e"
Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки.

Бизарски, това апаратче (с3) е announce-нато февруари 2006  Smile
Но и мен ми хвана окото щом го зърнах  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 02, 2007, 15:01:22 »

Да бе, сега като каза и се сетих, че имахме друг апарат преди Канон-а.
Значи не е чак толкова стар Cheesygrin
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #25 -: Август 02, 2007, 19:00:50 »

Цитат на: "Xpucu"
Амбърче, не се заяждам, но ти каза това:
Цитат
Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки

Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки.

Бизарски, това апаратче (с3) е announce-нато февруари 2006  Smile
Но и мен ми хвана окото щом го зърнах  Smile

Стоя си зад мнението. Сравняват се неща, които са различни. В случая характеристиките на тези три марки са еднакви (броят мегапиксели, оптичен зуум и т.н.). Следователно разликата е в това, че Сонито прави по-хубави снимки при уж еднакви характеристики.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #26 -: Август 02, 2007, 20:54:24 »

Има един параметър на който никой масов купувач не обръща внимание.А това е коефициента на светлочувствителност - тоест големина на матрицата.В дебелите умни книги пишат - матрица 1/2.7 е добра за фотоапарати до 3 мегапиксела.1/2.5 е добра за 4 мегапиксела,1/1.8 е добра до 5 мегапиксела,2/3 матрица е добра за 6-7 мегапиксела.ИТН ИТН.
В това число (за искащите да узнаят и невиждащите), единицата е числител, а да речем - 2.5 е знаменател.Тоест - колкото е по-малко числото долу, толкова е по-голяма матрицата, толкова по-хубави снимки ще прави, и толкова по-ярки цветове ще дава.Думи като "много ама много съм доволна" за мен не може да се отнася за сони - лично мнение.
Големите фирми обаче продават мегаппиксели.Как става-
отивате в магазина (вашата връзка с технологията), и добре напарфюмиран продавач-консултант ви прдлага последното творение на изкуството, с много, ама много пиксели и голямо екранче.Това че е с малка матрица и половината ви снимки няма да стават за нищо е друга тема на разговор.Но този апарат е с масовата 1/2.5 матрица - производство на Сони и страшно ЕВТИНА.ЗАЩОТО Е НЕКАЧЕСТВЕНА.Но вместо на нормалните за нея 2-3-4 мегапиксела е раздута на 7.1 или 7.2.Вие си купувате апарата и сте много ама много доволна.Посочения по-горе канон е добър - защото е с 1/2.5 матрица на 6 мегапиксела - тоест е по-малко лош от другите мегапикселови фотки.Вие оставате с впечатление че като сте купили много мегапиксели сте си купили качество на килограм и се отдавате на щастието от шопинга.
И още нещо - голямото екранче нагрява матрицата във фотоапарата, и това прави снимките размазани.Отделно че яде батерия.
Написаното тук е само за желаещи да получат качествени снимки.
За всички останали -дизайна е най-важното.И да са много ама много доволни Wink
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #27 -: Август 02, 2007, 23:23:26 »

Ти колко апаратчета на сони си ползвал/а, че даваш мнение колко размазани били снимките и как за нищо не ставали? Ти ли ще ми кажеш батерията ми колко часа издържа при постоянно ползване?
И защо си мислиш, че връзката ми с технологията била парфюмиран продавач? Айде да си имаме уважението. Направи снимки на едно и също нещо от един и същи ъгъл и с еднаква светлина с две камери на различни марки с еднакви характеристики и тогава можем да видим дали сонито няма да направи по-реалната.
Размазани снимки досега не съм имала, нито с кофти цветове или лош фокус. Ако ти правиш такива снимки, съветвам те да си прочетеш упътването на камерата и да си оправиш настройките.
И щом съм казала, че съм доволна, значи има защо.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #28 -: Август 02, 2007, 23:39:17 »

Моят преподавател по фотография също ги плюе Сони много... Наскоро си изрових лекциите и ако не ги бях затрила отново, можеше и да кажа точно по какви причини...  Cheesygrin
Активен

freeone
Newbie
*
Публикации: 60

« Отговор #29 -: Август 03, 2007, 08:06:28 »

Ето един полезен линк: http://photo-forum.net/ebook/start.htm , а ето и още един: http://www.dpreview.com/
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #30 -: Август 03, 2007, 11:56:28 »

3 години това ми бе работата - да оценявам и да пробвам за дефекти и проблеми техника-предимно компютри, GSM-и и цифрови апарати.Една година в специализиран сервиз и 2 години по други места.Горе долу от същото време снимам непрекъснато с мои и чужди апарати.Последните 2 години пък ги продавам.Консултант съм ето на тези- http://bestcam.bg.
Така че не ме учи как да снимам, от какъв ъгъл и на каква светлина.
Чел съм всичко което ми е нужно за да давам такива съвети - това ми е професия.
А на СОни почти цялата W серия ми е минала през ръцете, и голяма част от R, Т i H сериите.Лично аз съм имал f717 - ако изобщо някога си се интересувала ще знаеш какъв фотоапарат е това - най-вероятно няма да знаеш.
На грам съмнение нямам че си нямала нито една размазана снимка.
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #31 -: Август 03, 2007, 15:27:34 »

Не знам за какви серии говориш, моите камери са DSC-P72 и DSC-P200.
Радвам се, че си професионалист и се занимаваш с цифрови камери и т.н. , но това, което казваш за Сони просто не е вярно. Ще продължавам да ги защитавам, каквото и да ми казваш, защото съм потребител на марката от доста време и досега не съм им намерила дефект  или кусур за толкова години употреба.
Всеки има право на мнение, нали така?
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #32 -: Август 03, 2007, 15:53:59 »

Като стана дума за камери ние имаме ето тази - Canon DC100 dvd camcorder и като за любителски филмчета ни върши супер работа,а и е малка. Smile
Активен
freeone
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 03, 2007, 17:52:53 »

Има един модел Sony- DSC-F505V който е класически пример за неефективно използване на сензора. Този модел ефективно използва само 2.6 мегапиксела (1,856 x 1,392) от 3.34-мегапикселов сензор, понеже Сони слагат тогава новия 3.34-мегапикселов сензор в тялото на предишен модел, и понеже сензорът е физически по-голям, оптиката не може да го покрие изцяло.
       Сони правят качествена битова електроника, но ако говорим за фотоапарати има фирми като Canon, Nikon, Olympus, Pentax и др., които са от мноооооого отдавна в тоя бизнес и наистина знаят как трябва да се правят нещата.
       Ако все-пак някой реши да си купува цифров фотоапарат Сони, имайте впредвид че моделът  Cyber-Shot DSC-T5 има фабричен дефект: http://www.dpreview.com/news/0708/07080301sonyt5recall.asp , а също и че моделите DSC-F88, DSC-M1, DSC-T1, DSC-T11, DSC-T3, DSC-T33, DSC-U40 и DSC-U50 имат проблем с прегряване на сензора: http://www.dpreview.com/news/0611/06112401sonydefault.asp
       JustAGirl^': ако смяташ да навлизаш по-навътре във фотографията задължително си вземи апарат с ръчни настройки за скорост на затвора и блендата. Ако си се насочила към Канон по-добре дай малко повече пари и се ориентирай към PowerShot A- или S-сериите вместо към иксусите.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #34 -: Август 03, 2007, 19:12:41 »

Стоя си зад мнението. Сравняват се неща, които са различни. В случая характеристиките на тези три марки са еднакви (броят мегапиксели, оптичен зуум и т.н.). Следователно разликата е в това, че Сонито прави по-хубави снимки при уж еднакви характеристики.

Боже... добре, сравнявай си фотоапаратите по числото за мегапиксели и числото за зуум. Какво значение има, че това не са особени признаци за сравняване на качество, като те прави щастлива и доволна  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #35 -: Август 03, 2007, 19:31:13 »

Хрис, тя има това предвид - Апарат А и Апарат Б имат еднакви числа за мегаписксели и за зуум, но въпреки това Апарат А прави по-хубави снимки. Т.е. явно определящи за качеството в случая са други неща, не мегапикселите.

Иначе и за мен марки аз фотоапарат са Канон, Олимпус и Никон.
Активен

TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #36 -: Август 03, 2007, 19:34:31 »

Амбър , аз съм с теб зад Сони !!! Smile))
знам , че снимките ми излизат перфектно , и надаааалече и наблизоооо  Lol
http://www.dpreview.com/news/0502/05021913sony_dsch1.asp
горещо го препоръчвам !
баща ми е ползвал и този , и още един същия , който е купен от българия и твърди , че има разлика в качеството , не в полза на този купен тук . Аз  нямам наблюдения ... може и да си внушава Smile
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #37 -: Август 03, 2007, 22:03:00 »

Аз пък не съм забелязала разлика на чужбински и не-чужбински Сони. Всъщност втория си апарат го купих от БГ и няколко дни по-късно бащата на гаджето ми го изтърва от високо, при което се изкриви окото на апаратчето и при опит да го отворим и оправим, след това не можахме да го сглобим обратно. Затова ми купиха нов фотоапарат- същия модел, но от магазин на Сони в Америка. Няма разлика, и двата са еднакво супер Smile)

Бизар, мерси, че обясни на Хриси какво имах предвид (и мерси за вчера, че ме спаси от напикаване насред центъра на Варна Bravo-bravo  many smileys  Thumbup )
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 03, 2007, 23:38:54 »

Бизар, мерси, че обясни на Хриси какво имах предвид (и мерси за вчера, че ме спаси от напикаване насред центъра на Варна Bravo-bravo  many smileys  Thumbup )

Амбърче, аз много добре разбрах какво си имала предвид. Просто аз се опитвам да ти кажа, че щом искаш да сравниш фотоапарати трябва да посочиш едни други числа и характеристики.
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #39 -: Август 03, 2007, 23:51:57 »

Абе най-вече гледай да е сив Rolling Eyes  Lol
Активен

las cuentas
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #40 -: Август 04, 2007, 00:38:00 »

Моят е розов пък.  Razz
И не знам дали тук или да пусна нова тема, но ме интересува по какви критетии да си избера видео камера. Нищо не разбирам. Smile
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

TOI
Newbie
*

« Отговор #41 -: Август 04, 2007, 00:44:30 »

Цитат на: "sexy"
И не знам дали тук или да пусна нова тема, но ме интересува по какви критетии да си избера видео камера. Нищо не разбирам. Smile
Гледай да не е розова само Rolling Eyes  Unsure
Активен

las cuentas
sexy
Newbie
*

« Отговор #42 -: Август 04, 2007, 00:51:02 »

Ок. Запомних  Big grin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 04, 2007, 01:47:17 »

Моят е розов пък.  Razz

Не съм си купувала видео камера, ама бих гледала следните неща:
1. На какъв носител снима (касета, диск, хард диск)
2. Обектива
3. Сензора
4. Стабилизация
5. Микрофона (ако има възможност за закача на външен микрофон е супер)
6. Изходите
7. Екрана
8. Как харчи батерията
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 04, 2007, 03:02:32 »

Meрси за насоките. За някои се бях сетила де Smile

Носителят е най- добре да е двд, нали?

Точка 5 и 6 не са ми много ясни.  Blink
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 04, 2007, 09:37:13 »

Носителят е най- добре да е двд, нали?

Точка 5 и 6 не са ми много ясни.  Blink
Абе те са си стандарни точка 5-6. Има малки разлики дет се вика. Ама няма да давам акъл, че не съм много вещ. Аз съм по цветовете Cheesygrin
Активен

las cuentas
freeone
Newbie
*

« Отговор #46 -: Август 04, 2007, 11:34:13 »

Ето полезен линк за видеокамери: http://photo-forum.net/ebook/page7.htm
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #47 -: Август 04, 2007, 15:33:15 »

Мерси. ;)
Активен

harvester
Newbie
*
Публикации: 1146

« Отговор #48 -: Август 04, 2007, 22:32:21 »

Цитат на: "bizzare"
Имаме и такъв обектив:
Ъъъммммм.... ако ми кажеш и как го сменяте ще съм ти вечно признателен Smile
Активен

The u"cannot find reality.sys
niverse is halted...
last.fm
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Август 04, 2007, 23:36:37 »

Всъщност това, което е показала не е точно обектив, а wide angel conventor-а, който се добавя към обектива на апарата. Демек, слагаш тези двете (дясното от първата картинка и това на втората) и апарата става като горе:

Активен

freeone
Newbie
*

« Отговор #50 -: Август 05, 2007, 00:03:07 »

Всъщност това, което е показала не е точно обектив, а wide angel conventor-а, който се добавя към обектива на апарата. Демек, слагаш тези двете (дясното от първата картинка и това на втората) и апарата става като горе:

Проблемът с уайденгъл- и телеконверторите е че изкривяват изображението и човек ако държи на качествени снимки после трябва да ги оправя софтуерно. Същият проблем имат вариообективите с голямо фокусно разстояние когато снимат в макрорежим при малко фокусно разстояние т.е. с малко оптично увеличение - получава се т.нар. барел дисторшън или бъчвовидно изкривяване. Затова професионалните фотографи не ползват конвертори а огледално-рефлексни фотоапарати със сменяеми обективи за всяка конкретна ситуация.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #51 -: Август 05, 2007, 00:27:33 »

Мда, и не толкоз професионалните фотографи... Харчат луди пари за стъкълца.. и за какво.. за да тичат с тях подир моделки Lol

Аз да ти кажа какво ми се е случвало. Пращам аз линк на приятеля ми към страница за продажба на едно колумбийско смарагдче, обявена цена от 32 хил. долара. Да види човека какво съм му съкровище (нали нося като прякор името на камъчето). А той ми отговаря "Еха, колко обектива могат да се купят с тези пари”  Rolling Eyes
Активен

freeone
Newbie
*

« Отговор #52 -: Август 05, 2007, 00:56:56 »

Мда, и не толкоз професионалните фотографи... Харчат луди пари за стъкълца.. и за какво.. за да тичат с тях подир моделки Lol

Аз да ти кажа какво ми се е случвало. Пращам аз линк на приятеля ми към страница за продажба на едно колумбийско смарагдче, обявена цена от 32 хил. долара. Да види човека какво съм му съкровище (нали нося като прякор името на камъчето). А той ми отговаря "Еха, колко обектива могат да се купят с тези пари”  Rolling Eyes

За 25 000 долара може да си купи това http://www.dpreview.com/news/0701/07012902hasselbladh3d-31.asp , а теб може да те снима  Smile
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #53 -: Август 05, 2007, 02:30:18 »

Lol  Lol
Хехех, точно такива творения на техниката ми показа и той тогава.
Активен

freeone
Newbie
*

« Отговор #54 -: Август 05, 2007, 03:04:51 »

Lol  Lol
Хехех, точно такива творения на техниката ми показа и той тогава.

Ами явно човекът иска да си има още едно съкровище освен теб.
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #55 -: Август 05, 2007, 03:08:13 »

Хриси, все повече ме изумяваш.  Big grin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #56 -: Август 13, 2007, 13:09:20 »

извинявам се много за закъснението в отговора.....
първият фотоапарат който си купих беше 2004 и беше Praktica DCZ3.5.....много гаден фотоапарат....носих го 6 пъти на ремонт и просто съм решила повече никога практика!!!!
миналата година си купих Canon ixus 800 IS....много добър фотоапарат....направо страшен........имаше 6 мегапиксела (което за мен въобще няма никакво значение....ако ще и 3 да са.....това е от значение само ако ги вадя снимките в мноооого големи размери...), но това което ми хареса най-много беше че има оптичен стабилизатор на картината....което за мен е огромен +.......и сега искам задължително да си купя фотоапарат с ОПТИЧЕН стабилизатор на картината. за жалост това бижу което си бях купила  ми го откраднаха в университета един месец след като го купих  Cry
та за това гледах да си купя или пак същия или по нов модел....за това си харесах canon ixus 950 IS......хареса ми идеята за другия ixus с титаниевия корпус...за да не се драска и да се прецаква, но той няма image stabilization.....така че съм се ореантирала към този ixus 950 IS, защото той има стабилизатор....
сега след вашите коментари за това fuji finepix f31fd съм решила и на него да му преразгледам спецификациите.....но принципно като цяло съм се насочила към марката canon....
Активен

Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #57 -: Август 13, 2007, 19:35:22 »

CANON Абсолютно хубаво си се ориентирала!!! Фуджи, Муджи, Канон му е майката! Виждам ,че разбираш от фотоапарати. виж списание Нешънъл Джиогерафик, имаше един брой, посветен точно на цифровите фотоапарати. Там всяка втора снимка беше с Канон- имаше и доста други фотоапарати, но този беше един от най-често използваните, дори от професионалистите. Аз горещо ти препоръчвам Канон. Това е.
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #58 -: Август 14, 2007, 19:24:15 »

Tess, че ще е canon, canon ще е.....но се чудех какъв просто...........но сега вече съм си решила, че ще е CANON IXUS 950 IS!!!
отдавна съм отписала всички други марки фотоапарати, но понеже някой хора хвалят доста някой марки заради това досега все дооглеждах.....но като се замисля май съм се ореантирала сама най-правилно  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #59 -: Август 16, 2007, 11:14:53 »

вече го поръчах и го чакам другата седмица да го донесат.......
гледах сега тука някакви добри отзиви за това фуджи f31fd ама.....като го видя каква пръчка е на външен вид.....за него единствено  си заслужава това че матрицата му е по-голяма......иначе аз си харесвам повече канончето  Tongue  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #60 -: Август 17, 2007, 20:24:01 »

външния вид, външния вид Wink
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #61 -: Август 17, 2007, 21:21:14 »

Ние си купихме камера. Smile Ето такава- http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=53&products_id=2950&DDMid=aa76c5ed2afc90b5aeb2435a82c964cb
Активен

aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #62 -: Август 17, 2007, 22:05:19 »

Чета... чета .. и в главата ми гърми един отговор - скъп ! ;)
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #63 -: Август 19, 2007, 01:09:29 »

Цитат на: "Nakom"
външния вид, външния вид Wink

външният вид в този случй Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ , защото канона е с метално тяло.....а фуджито не е !!!най-малкото тази разлика оказва влияние в избора ми..... а и за мен винаги марката канон е била преди марката фуджи.....както и преди бая други марки  Big grin
Цитат на: "aLeX"
Чета... чета .. и в главата ми гърми един отговор - скъп !

така си е за съжаление....а каноните много си държат цената.....но за стария ми canon ixus 800IS когато го взех беше 1000лв. (тъкмо се беше появил на чуждите пазари и в БГ още го нямаше), та и този си е бая скъпичък....  Unsure  ама е добър, поне от стария бях много доволна  Exclamation
Ние си купихме камера.  Ето такава- http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=53&products_id=2950&DDMid=aa76c5ed2afc90b5aeb2435a82c964cb

хубава е тая камера....може тестово да качиш някое клипче примерно във youtube.com или vbox7.com да го гледаме  Wink
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #64 -: Август 19, 2007, 13:43:12 »

Моят апарат е Pentax Optio M20 и трябва да кажа,че съм доволна...всъщност имам размазани снимки и т.н.,но просто съм нямала достатъчно време да му разгледам възможностите и следователно само си щракам,без да ги ползвам,тъпо от моя страна,ама наистина нямам време за тва...нейсе.Сега му гледам показателите-7 мегапиксела е,а чувствителността му е 1/2.5 ,дисплеят е големичък.беше на хубава цена,хванахме няква промоция и май към 250 пари излезе,паметта му не е голяма,но си взехме карта.не мога да се оплача,за моите нужди ми е напълно достатъчен.
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #65 -: Август 19, 2007, 19:42:29 »

Цитат на: "JustAGirl^`"
Ние си купихме камера.  Ето такава- http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=53&products_id=2950&DDMid=aa76c5ed2afc90b5aeb2435a82c964cb

хубава е тая камера....може тестово да качиш някое клипче примерно във youtube.com или vbox7.com да го гледаме  Wink

Ооо, има време докато почна да снимам с нея.  Big grin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #66 -: Август 20, 2007, 11:49:34 »

Цитат на: "JustAGirl^`"

Ооо, има време докато почна да снимам с нея.  Big grin

ако имаш въпроси питай ще помагаме.  Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #67 -: Август 20, 2007, 19:30:16 »

Металния корпус е нещо изключително важно.Почти толкова колкото и марката Wink
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #68 -: Август 22, 2007, 18:37:18 »

ами за мен е много важно, защото поне се запазва апарата....а не се надира целия веднага след като си го купил...колкото и да си го пазиш....
аз си взех апаратчето...сега снимам тестови снимки....после ще share-на да видите резултата..  Cheesygrin
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #69 -: Септември 02, 2007, 17:54:09 »

Направила си най-добрия избор. Ние също сме с канон, но иксус 750, преди година и половина го взехме. Ще ти препоръчам да си вземеш калъфче от представителите на канон, намират се на горнобански път. Там са и по-евтини, в технополис са с 30лв отгоре мисля..

За калъфчето казвам, защото една приятелка е със същия апарат, но за по-малко от година се надраска жестоко целия. Направо жал ми стана за него, а това са апарати по 1000лв все пак..
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #70 -: Септември 02, 2007, 18:01:18 »

Ми щом се е надрал значи не е кой знае какво. Моя е от 3 години и само етикетите му паднаха Cheesygrin
Активен

las cuentas
Enti
Newbie
*

« Отговор #71 -: Септември 03, 2007, 12:38:37 »

Беееееееееееееееееееееееее

глей го начи  Lol  няма да обиждаш канончето !  Mad
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #72 -: Септември 03, 2007, 12:47:52 »

Ти к'во прайш в този раздел? Я, марш при майките  Lol
Активен

Enti
Newbie
*

« Отговор #73 -: Септември 03, 2007, 21:55:47 »

Ма..аз..също съм човек

Аз съм човекът-майка  Lol  Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #74 -: Септември 04, 2007, 10:17:48 »

За човекът-майка   Kiss  Kiss  Kiss

Wub  Wub  Wub
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2668

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #75 -: Декември 05, 2007, 21:56:33 »

Дайте ми мнение за това апаратче - Canon PowerShot A560

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=3&product=2018&show=additional#slides-pane-1

Честно казано съм малко боса в тази област, а и бюджетът не трябва да надвишава 400лв.
Апаратът от линка е примерен. Във всеки случай трябва да е над 6 М.P, да прави видео и да има авто-фокус.
Също се чудех кое е по-добре като батерия - алкални презареждащи или кабел тип зарядно за Li-Ion?
Общо взето има ли хубави(е не на външен вид де  Lol), отговарящи на тези изисквания и вместващи се в сумата апаратчета от по-известните марки - Canon, Olympus, Nikon?
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #76 -: Декември 05, 2007, 22:07:47 »

понеее тука е бъкано със знаещи канонички, прочети това http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=730159&t=573457&phorum_uriauth=#reply_730159
писано е от наистина разбиращ човек, и напълно го подкрепям.И аз останах учуден колко е добро апаратчето.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #77 -: Декември 05, 2007, 22:25:14 »

Да отбележа - не разбирам, ама никак, от техническата част (и, честно казано малко ме е срам от което, понеже фотографията ме влече), не знам какво е хистограма и това че липсва в този апарат лошо ли е  Razz
На мен ми трябва цифрово фото защото съм си малко чешит и предпочитам да знам каква съм я свършила. А, за жалост, прекалено често ме потрепват крайниците точно когато не трябва и 6-7 фото-та са се нагледали на жалките ми опити за фотография  Cry
Така че, чисто любителски, без да претендирам, че разбирам нещо, искам най-после да се сдобия с цифрово фото и да снимам и преснимам докато резултата ме задоволи.

Относно Samsung S850, напълно ме устройва, отвсякъде дет се вика, но да питам - има ли значение каква точно SD Card или MMC карта ще си взема? Защото както гледам са доста разновидности, а не ми се ще да си дам парите за нещо, което в последствие, няма да ми влезе в употреба.

Още нещо - и все пак кое е по-добрият вариант на батерия - презареждащи алкални (защото ако са те ще трябва да се замисля и за зарядно към бюджета), или Li-Ion и кабел (което пък няма да е гот ако наоколо няма къде да го ръчна в контакта). Май идеята с алкалните е по-добра, нали  Confused
« Последна редакция: Декември 05, 2007, 22:29:10 от paiachka » Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #78 -: Декември 05, 2007, 23:31:45 »

Аз си поръчах последния модел на Panasonic Lumix.Не знам колко е добър...Ще ми излезе около 400 или малко отгоре.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #79 -: Декември 05, 2007, 23:43:05 »

Ами, аз май се спрях на канончето - Canon PowerShot A560. Даже си го намерих с близо 30лв. по-евтин (за 329лв.) отколкото е в Техномаркет примерно.
За него ще ми трябва зарядно за батерии, ама те май са с горе-долу фиксирана цена - около 35 и нагоре.
И памет, мисля 1 Гб, даже от същия магазин (тя е 32лв.).
Единственият ми проблем е, че работното им време съвпада с моето, а гаджо посмъртно няма да иде сам (него го е срам да влезе в магазина за хляб  Razz). И ми остава варианта поръчка. По мое мнение безумно тъп, защото тя е 10лв. по скромни сметки, и язък че ми е по-евтин апарата ..  Unsure
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #80 -: Декември 06, 2007, 01:33:33 »

Значи
камерата и която си си избрала, и тази която ти предлагам са типични поинт-енд-шуут - не искат нито хляб нито вода нито висше образование.Хистограма не е необходима за начинаещ, по принцип това е диаграма на светлината, осветеността на заснемания обект.По-принцип помага но ако снимаш негър до бяла стена - не Wink
MMC картите са осакатени SD.Еднакви като форма и размер, различни като скорост и няколко други неща.В твоя случай изобщо не те интересува каква ще е.
Канона също не е лош вариант за любител, особено за начинаещ.Преди и аз снимах с такова чудо.Известно време бях много доволен.
Ако ти е възможно, потърси си апарат с опцията - оптичен стабилизатор.Това е плаваща леща в обектива, която компенсира треперенето на ръката и с нея снимките са много по остри и детайлни.Иначе често се размазват.
Ако си взимаш нещо, гледай да е от специализиран магазин със собствен сервиз.Такива са по-скъпите обикновенно.Иначе за всеки дефект ще ти се скъсат нервите.А такива се появяват често.
Ако не ходиш да го купуваш сама, забери някой който се пише познавач.Много често в магазините избират неразбиращи клиенти (дами за предпочитане), за да им пробутат апарат с мъртви пиксели или нещо подобно - което един знаещ  няма да вземе никога.А Технополис и Техномаркет са касапи с традиции в разкарването и късането на нерви.
Карта памет може да се намери и по евтина - виж в 911.бг.Зарядно с 4 батерии 2500 маh в метро е 23 лева - не се набутвай с още 10 Wink .
Обикновенните AA батерии са за предпочитане защото ако ти свърши батерията насред път, не чакаш да стигнеш до контакт и да заредиш, а купуваш 4 батерии от първия магазин и снимаш.Ако си купиш апарат с литиево йонна батерия - икономисваш си разхода за АА батерии, но втора литиево-йонна обикновенно е по-скъпа.Всеки си избира сам.
Повтарям отново - погледни за оптичен стабилизатор.Такива са повечето панасоници ако не се лъжа.Не робувай на марките.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #81 -: Декември 06, 2007, 21:55:19 »

Ами, аз си поръчах. Спрях се на Канончето - Canon PowerShot A560.
Поръчах си го и утре трябва да ми го донесат.
Сега предстои да се науча и да си контролирам крайниците и всичко е 6.  Big grin Big grin

п.п.
стискайте палци утре да се явя за ряпорт в темата за похвали  Kiss
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #82 -: Декември 06, 2007, 22:30:49 »

Честито.Хубав избор.Утре да се похвалиш
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #83 -: Декември 07, 2007, 19:14:25 »

Похвал!  Cheesygrin Cheesygrin

Наком, специални благодарности за обърнатото внимание.  Kiss
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #84 -: Декември 10, 2007, 17:00:31 »

Преходния ми щепсел е останал в контакта в Рогачево и сега не мога да си заредя батерията.  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #85 -: Декември 12, 2007, 19:40:25 »

Ами, аз си поръчах. Спрях се на Канончето - Canon PowerShot A560.
Поръчах си го и утре трябва да ми го донесат.
Сега предстои да се науча и да си контролирам крайниците и всичко е 6.  Big grin Big grin

п.п.
стискайте палци утре да се явя за ряпорт в темата за похвали  Kiss
апаратчето ти е много добър избор......спокойно......само не знам защо толкова държеше на тия мегапиксели като те за обикновена снимка не за почти никак важни.....( освен ако не я вадиш във формат по голям от А4).......аз ако бях бих ти препоръчала обаче фотоапарат със оптичен стабилизатор...наистина има огромна разлика....
аз в момента съм с тоя---> http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=145&modelid=15262
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 19:48:13 от JustAGirl^` » Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #86 -: Декември 12, 2007, 19:42:45 »

Ако ти е възможно, потърси си апарат с опцията - оптичен стабилизатор.Това е плаваща леща в обектива, която компенсира треперенето на ръката и с нея снимките са много по остри и детайлни.Иначе често се размазват.
----------------------------------------------------
Повтарям отново - погледни за оптичен стабилизатор.Такива са повечето панасоници ако не се лъжа.Не робувай на марките.

Ти ако беше ама не беше.Ех и ако четеше
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #87 -: Декември 12, 2007, 19:50:29 »

----------------------------------------------------

Ти ако беше ама не беше.Ех и ако четеше
моля без заядливи нападки!!! много добре съм прочела какво си написал, спокойно не съм чак толкова тъпа колкото ти изглеждам!......просто исках да и кажа че това бих направила ако бях аз....
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #88 -: Декември 12, 2007, 19:52:48 »

хихи
някак си не създаваш такова впечатление Wink
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #89 -: Декември 12, 2007, 19:54:20 »

хихи
някак си не създаваш такова впечатление Wink
това е твое мнение.......не е мой проблем
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #90 -: Декември 12, 2007, 20:32:06 »

фръц
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #91 -: Декември 12, 2007, 20:51:31 »

фръц
Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #92 -: Декември 12, 2007, 20:59:42 »

Налигавихте ли се вече?

Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #93 -: Декември 12, 2007, 21:36:37 »

че откога е забранено ?  Cheesygrin

Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #94 -: Декември 13, 2007, 10:10:22 »

Взех си Panasonic DMC LZ7 и е страхотен!Толкова много функции,че не мога да му се нарадвам и си щракам Smile.И клиповете ги прави супер с много добър звук!
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #95 -: Декември 22, 2007, 12:13:18 »

Преди година си взех едно приятно канонче-чудничко.Много доволна останах,избирах го с един приятел,който крещеше "Не гледай червения,ма!" пред милионна аудитория.За съжаление ме обраха това лято и набързо се снабдих с нов,защото направо не мога без да щракам.Взех си Самсунг и е просто "за да снима",голяма буцичка е.Единствено ме кефи,че е с голям дисплей и има оптичен стабилизатор.

Скоро се надявам/скоро,скоро след година/ да се снабдя с нов,но този път ще се запозная поне месец преди това с информация,че искам и аз да качвам снимки във флиртче.цом.
Активен
green`ocean
Newbie
*
Публикации: 375

« Отговор #96 -: Декември 25, 2007, 21:44:03 »

JustAGirl^` защо не дойде пак при мен да те "излъжа" аз с едно Сони Т200 ..Smile
Какво взе най накрая???И без друго знаеш мнението ми за Канона  Big grin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #97 -: Декември 26, 2007, 23:53:07 »

JustAGirl^` защо не дойде пак при мен да те "излъжа" аз с едно Сони Т200 ..Smile
Какво взе най накрая???И без друго знаеш мнението ми за Канона  Big grin
взех си пак канон като предния ама още по новичък.... IXUS 950IS  Cheesygrin
тук
тук
тук
май много линкове станаха ама.............
като звъннеш да пием кафе ще ти го покажа на живо  Tongue
« Последна редакция: Декември 26, 2007, 23:58:58 от JustAGirl^` » Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #98 -: Декември 28, 2007, 23:03:55 »

М то КАНОН ама тярбваше да дойдеш ти при мен щеше да те зарибя аз ...хихихи
Но се радвам че си напарвила пак страхотен избор.
На Иксус серията ме твари знаеш ли кое...как грозно им "щракат" лещите ... ей с т'ва не мо'а се премиря честно... Unsure Shocked
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #99 -: Декември 29, 2007, 00:30:24 »

Днес за пръв път имах честта да държа иксус 950.Мнението ми накратко - пълен прът
Активен
green`ocean
Newbie
*

« Отговор #100 -: Декември 29, 2007, 11:43:26 »

Ммммм NAKOM не е точно прът ама тия пусти тракащи лещи...тварят Smile
Инъче като процесор са доста бързии цветовете кажи рече са реални ....
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #101 -: Януари 17, 2008, 01:27:29 »

Ммммм NAKOM не е точно прът ама тия пусти тракащи лещи...тварят Smile
Инъче като процесор са доста бързии цветовете кажи рече са реални ....
ами де да знам за тия лещи.....на мен не ми е направило впечатление нещо такова....ама чак пук да тракат?  Confused
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #102 -: Януари 17, 2008, 13:21:16 »

Ама че съм паточе..исках да кажа за Иксус серията на Канон.....от къде съм го взела т'ва NAKOM Wink Rolling Eyes
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #103 -: Януари 18, 2008, 18:13:36 »

Ама че съм паточе..исках да кажа за Иксус серията на Канон.....от къде съм го взела т'ва NAKOM Wink Rolling Eyes
е да де да....
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #104 -: Април 14, 2008, 21:17:33 »

Аз отново се включвам в любимата тема.

Братът на приятеля ми скоро има бал.Чудех се какъв подарък да му вземем, когато забелязах желанието му да снима и това, че сам изтърси нещо за "аз бих си взел еди какъв си фотоапарат...Smile

Та.. Иска ми се да е по-добър от онзи, който си взех аз миналата година - http://www.cameras.co.uk/camera-reviews/canon-powershot-a560.cfm.
Да има оптичен стабилизатор  Razz Да, убедих се колко е полезно след като аз го нямам  Unsure
Дизайнът също е важен - да е по-прибран, без разните му ръкохватки отстрани и такива. Преди да ме нападнете, не е за мен, просто човекът така си каза като разглеждаше моя. Че иска да е компактен и по възможност черен  Razz И спомена нещо за самсунг, който бил гледал.

Посъветвайте ме, ако се сещате нещо, което отговаря на тези критерии и по възможност да не е много скъп, все пак бюджетът е ограничен - не повече от 400лв.

Аз се загледах по един - http://www.digicam.bg/models-Samsung-Digimax-i6.html, само че той, доколкото разбирам има само цифрово увеличение, без оптично. Не знам доколко това е важно, но е нещо, което човекът би харесал като дизайн. Оптичния стабилизатор е на линия. Функцията мп3 би могла само да го изкефи, макар че си има плейър и само ще му хаби батерията. Освен това е с алкални батерии, което е плюс, защото си имаме и зарядно.
Освен това се вмества в бюджета със карта от 2гб памет от едно място.

Не съм го решила, пък и имам време до края на май да заделя средства. Ще се радвам на всякакви предложения и препоръки.  Kiss
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #105 -: Април 14, 2008, 22:57:30 »

Значи Каноните от тоя клас са всичките едни и същи - разликата е няколко цифри - А-560, А-570, А-нам кво си.Дефакто са едни и същи всичките - 65 градуса ъгъл (35 мм еквивалент - 28 мм еквивалент например е 75 градуса видимо поле), всичките са бюджетната 1/2.5 матрица на Сони, всичките са с AA батерии.Разликата е че 5та серия - 550, 560 етц са с 2 батерии, а 6-та - с 4.Другата разлика е в ръчните настройки, но за трак-щрак снимане не са особено важни.А от тоя клас апарати, оптичния стабилизатор не е толкова важна екстра.Пример - взимаш един апарат с 1кг, 30 сантиметров обектив и снимаш.Ето това се клати наистина, и там без стабилизатор си загубен.Въпреки че е приятна екстра - признавам си.Така че каквото и да купиш за тия пари, все е едно и също.

Ако не ти се дават много пари, имам чисто нов апарат Самсунг за продаване.Купих го преди месец, щракнах 50 тина снимки и така си стои в кутията.Още има 11 месеца гаранция от годината която му дадоха, и е пълен комплект без драскотина.В магазина е за 300 кинта, давам го за 200.8 мегапиксела, самсунг s-850 - http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026371.Бонус и калъфче ще получиш Wink
А иначе канончето си заслужава, в германос имаше някаква промоция на канон за 400 кинта, пак със същите показатели и с оптичен стабилизатор.

Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #106 -: Април 15, 2008, 09:50:24 »

Хех, мерси за предложението, но ще пропусна. Най-малкото, не бих си взела фотоапарат от техномаркет, пък и нещо не ми 'аресва  Razz  Kiss
А всички видове канони, които успях да поразгледам са възможно най-обемистите от този вид апаратура, с разните му там издадени напред нещица, ъгълчета и простотийки. (Възможно е да има и изчистени, хубави модели, не съм се заглеждала прекалено..) Нищо лошо, просто за съжаление в случая гледам И дизайна. Просто като го знам човека - и с вилица да яде, предпочита да е хубава, с прави зъбчета и дръжка. Образно казано, ама мисля, че ме разбра.

Пак ще те помоля да дадеш мнение за този апарат http://www.digicam.bg/models-Samsung-Digimax-i6.html, защото засега съм се спряла на него, а не съм разбирач, да не му взема някое дърво, да ми го тресне от главата  Lol Razz
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #107 -: Април 15, 2008, 19:17:41 »

Пълен прът е моето скромно мнение.Изобщо самсунгите с няколко рядкости са такива дървета, че ако ги сложиш в саксия ще порастнат.По-добре дай малко пари, и си купи нещо свястно.Колкото недолюбвам Сони, w-70 е страхотно апаратче от което ще останеш много доволна.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #108 -: Април 15, 2008, 20:40:36 »

А какво ще кажеш за w80?
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #109 -: Април 15, 2008, 21:58:10 »

Пълен прът е моето скромно мнение.Изобщо самсунгите с няколко рядкости са такива дървета, че ако ги сложиш в саксия ще порастнат.
Bravo-bravo Bravo-bravo
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #110 -: Април 15, 2008, 23:14:10 »

Прилича на 70, но с оптична стабилизация и HD опции някакви.Но е с по-малко памет, по-омазано макро (4 срещу 2 сантиметра).Изобщо ще ти кажа защо ми хареса 70-тката.Има страхотна светкавица -  самото апаратче си смята много добре разстоянието на което снима, и светкавицата снима правилно, а не прекалено силно или слабо.В единия случай имаш преосветен обект който в формат jpg е непоправимо, в другия - тъмна снимка която никога не можеш да докараш до кой знае какво качество.Тук никаква оптична стабилизация не помага - за фотография се казва се че е изкуство на светлината,а не на оптичната стабилизация.А за споменатото сони - има разкошни цветове, реални и ярки като на старите канони, които изкараха името на тая смотана фирма.За съжаление има и друг маркетингов трик - дисплея е с малко пиксели - 115.000.На моя 3 годишен GSM са 256.000 цвята, вече всеки втори нов модел е с 16 млн цвята.И това си е трик - снимките са едни на дисплея на апарата, други на компютъра.Но за този апарат се подписвам че снима добре.А честно казано,  w-80 е същия, и вероятно прави също хубави снимки, само са му сложили оптичната стабилизация от която полза никаква ако светкавицата му е смотана.Има и друга екстра - високото исо -3200  срещу 1000 на 70-тката, но това е неизползваема за теб опция.

Сега обаче ще ти отговоря по друг начин, тъй като се разпасах на любимата си тема
давам ти линк към една страница където двата апарата са сравнени side by side http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=sony_dscw80%2Csony_dscw70&camuser=sony_dscw80&show=all
w80 бие по всички показатели w70.
Ето ти линкове към техномаркет за w80 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027449 и за w70 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021851 .Опитай се да си отговориш защо 80 струва 329 лева, а 70 - с точно 210 лева повече Wink
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #111 -: Април 15, 2008, 23:25:09 »

Ако искаш съвет, мисля че твоя фотоапарат е фуджи f50fd.Има всички екстри които ти трябват, прави много резки снимки. линк към спецификации http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixf50fd.asp Линк към ревю на английски  http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf50fd/ .В България можеш да си го купиш от fuji.bg , дори и на изплащане през TBI.Ако изчакаш до лятото, ще падне поне с 20-25 процента.Аз съм се прицелил в голямото му братче, но ми е ненужен в момента, много ми станаха апаратите, трябва да ги чистя Wink
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #112 -: Май 04, 2008, 21:44:28 »

Браво Наком! Много изчерпателно!
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #113 -: Май 09, 2008, 11:17:49 »

Абе Сони и това то, какво толкова го умувате Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #114 -: Май 11, 2008, 12:49:26 »

аз пък съм за Канон  Razz Lol
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #115 -: Май 11, 2008, 22:14:51 »

Моя дигитален фотоапарат е SAMSUNG Digimax S800. 8.1 mega pixels, 2.4 large lcd, mpeg4 movie clip. От година и половина ми е и не е мръднал. Много съм доволна. Много хубави снимки прави. Не съм много запозната за други модели и не мога да коментирам  Rolling Eyes.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #116 -: Май 19, 2008, 23:59:05 »

Един много, много бърз въпрос, защото вече почти съм решила този апарат да си купя - Canon Ixus 75.
Причините - трябва ми за любителски снимки, искам хубави, ясни и меки цветове, няма нужда да е с повече мегапиксели. Цената му вече спадна, но ако не се лъжа той морално не е толкова остарял Confused Хресва ми марката, харесва ми дизайна, в магазина редовно щракам разни снимки - справя се отлично. Просто нямам поглед върху други подобни апарати поради липса на време основно.
Досега съм имала един Sony - Cybershot 7.1 mpx  и Panasonic Lumix с 4 mpx май беше, но беше най-ужасният фотоапарат, който съм имала... Сонито също не ми харесва като качество на снимките.

Много ще се радвам да ми скицирате какво вие знате или сте чували за Canon Ixus 75... А също ако има някакво дурго подобно интересно предложение в тази ценова група, да го предложите!
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #117 -: Май 20, 2008, 00:30:21 »

Един много, много бърз въпрос, защото вече почти съм решила този апарат да си купя - Canon Ixus 75.
Причините - трябва ми за любителски снимки, искам хубави, ясни и меки цветове, няма нужда да е с повече мегапиксели. Цената му вече спадна, но ако не се лъжа той морално не е толкова остарял Confused Хресва ми марката, харесва ми дизайна, в магазина редовно щракам разни снимки - справя се отлично. Просто нямам поглед върху други подобни апарати поради липса на време основно.
Досега съм имала един Sony - Cybershot 7.1 mpx  и Panasonic Lumix с 4 mpx май беше, но беше най-ужасният фотоапарат, който съм имала... Сонито също не ми харесва като качество на снимките.

Много ще се радвам да ми скицирате какво вие знате или сте чували за Canon Ixus 75... А също ако има някакво дурго подобно интересно предложение в тази ценова група, да го предложите!
кажи за каква цена си го гледала и до колко пари ти се дават.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #118 -: Май 20, 2008, 08:41:47 »

189 евро е тук. А иначе над 200 евро не мога да дам за фотоапарат в момента...
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #119 -: Май 20, 2008, 11:28:28 »

189 евро е тук. А иначе над 200 евро не мога да дам за фотоапарат в момента...
За тези пари апаратчето е много добро.....ако бяха малко повече щях да ти предложа Canon ixus 850, 900, 950, 960 и т.н. пак са със оптичен стабилизатор..и с малко повече оптичен зуум  Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #120 -: Май 20, 2008, 18:36:56 »

Хих, не се и съмнявам  Smile Ами и аз гледах, гледах (почти и само в магазина, че в нета се губи много време) и за тези пари си прецених, че този ще бъде. А и винаги съм искала да имам Canon... Благодаря за мнението Kiss
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #121 -: Май 22, 2008, 13:13:33 »

Първият ми цифров фотоапарат ми беше подарък от нашите и беше няква свръх готина за времето си Практика.....(в момента мнението ми за Практика-та е отвратително).....и после вече аз като си събрах парички си купих Canon Ixus 800 IS...който ми го откраднаха точно един месец и 10 дни от както го имах......и после пак си събирах пари известно време и от година и половина имам Canon Ixus 950 IS и съм изключително доволна......аз съм малко луда понеже и двата фотоапарата като ги купувах все си бяха по 1000лв. ама като ми е хоби фотографията...дори си мислех дали да не си взема някой професионален ама....се отказах тъй като иксусчето ми е нон стоп винаги в дамската чанта.....а другия няма да се побере.....

така че с 2 думи избора ти е добър....а и снимките са много добри  Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #122 -: Май 22, 2008, 18:23:07 »

Айде пусни няколко снимки да го видим тоя прехвален иксус.ДА са качество а не красота
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #123 -: Юни 27, 2008, 21:01:59 »

А за Олимпусите някакво мнение?  Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #124 -: Юни 28, 2008, 00:06:48 »

Такъв си купих преди време, и беше любов от пръв поглед, която се оказа оправдана в последствие.Страхотни фотоапарати, както в ниския, така и във високия клас.Имат автоматичен ъпдейт на софтуера,включваш го в интернет и сам си тегли новостите, разкошни цветове, много добър баланс на бялото, чудесно цветоусещане (снимки през ноща).Но за България имат един грандиозен проблем - сервизната им база е в Прага, а дистрибутора им в БГ - амперел, са пълни цървули.Та моят апарат се оказа дефектен, което е отстранимо - така четох в интернет.3 пъти ходи до чехия този апарат, и трите пъти кретените от амперел бяха му сбъркали диагнозата.Накрая направих един панаир, върнаха си ми парите за ремонта (100 и някакви левове), за последният ремонт ми дадоха оборотен апарат да си ползвам, обаче с клизма всичко.Та на тази сервизна база, яко се колебая преди да си купя Оли, инак е жалко защото в ниския клас (до 600 лв) нямат аналог като цена-качество.Но ако апарата ти е купен тук, при отказ от ремонт ти го подменят, моето беше частен случай, с определен афект Wink.Така че с две ръце гласувам за марката
А иначе днес, един клиент се оплака от същите обстоятелства, само че за свой приятел.Категоричен бе че няма да си купи Оли.
« Последна редакция: Юни 28, 2008, 00:13:44 от Nakom » Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #125 -: Юни 28, 2008, 10:38:42 »

Nakom, много ти благодаря за инфото.  Smile Аз съм решила най-сетне да си купя цифров фотоапарат, не съм професионалист, така че няма да взимам нещо над 400 лв., но пък искам поне като е гарга, да е рошава.  Cheesygrin Искам да е нещо максимално добро за тези пари и да е добра марка - т.е. такава, която се е специализирала в тази техника, а не в производството на телевизори, ДВД, хладилници бойлери, МП3 плайъри, сешоари, каруци и въдици.... Затова за момента в списъка са Canon и Olympus.  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #126 -: Юни 28, 2008, 10:52:31 »

Ние си взехме Олимпус на скоро, аз лично съм много впечатлена. Аз от фотография не разбирам много, но затова пък много му харесвам софтуера, защото е точно за такива като мен, които не могат да преценят на коя светлина каква експозиция и т.н. да приложат. Много е удобен за снимане, от самите снимки също съм доволна. А този, който ние си го взехме според мен си надхвърля многократно парите.

Ето да се изфукам Cheesygrin
« Последна редакция: Юни 28, 2008, 10:55:00 от bizzare » Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #127 -: Юни 28, 2008, 14:18:04 »

Ако приемеш съвет - Olimpus Fe-340.Купих такъв на една позната, и съм впечатлен - прави прекрасни снимки на всякаква светлина.И е много евтин - с карта и калъфче излиза към 360 лв, а е малък, удобен и батерията му държи много.Особено за разни полу-тъмни места, има допълнителен режим с който снимките стават страхотни- дискотеки и прочие.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #128 -: Юни 28, 2008, 14:54:54 »

Звучи супер, намерих му характеристиките и ме устройва напълно като параметри и като цена. Слагам го на челно място в списъка.  Smile А иначе ме интересува въпроса със самоснимачките - всички фотоапарати сега ли имат такава функция или е специфична? Защото като разглеждах разни фотоапарати, само на някои се споменаваше, че имат такава функция, а ми се струва логично всички непрофесионални фотоапарати да я имат.  Confused
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #129 -: Юни 28, 2008, 20:42:56 »

Или я имат, или я нямат.Зависи от модела.Повечето дори от ниския клас я имат.Но провери
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #130 -: Юли 07, 2008, 11:48:22 »

Свърши сесията и тръгнах на лов за фотоапарат. Първо проверих в близките магазини. В един Германос, когато попитах за олимпусчето, продавачката ме изгледа меко казано странно и каза, че тя друго освен Канон не признава и че олимпусите правели гадни снимки и т.н. Може би не и хареса факта, че вече съм се ориентирала предварително и няма да се водя по нейния акъл.  Razz Продължавам търсенето, но все пак бих приела някой компетентен отговор на тази нападка към Олимпус.  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #131 -: Юли 07, 2008, 13:31:01 »

компетентен отговор за олимпус

1.Взимаш нещо тежко, евтино и държавно.Вагон за насипни товари, дунавски шлеп за насипни товари, бракуван трактор "Гвардия".
2.Премъкваш го до съответния магазин на "Германос", или подмамваш продавачката да отиде до него
3.Биеш докато не спре да мърда, после я заравяш плитко, после я изравяш и блъскаш докато не остане само мокро петно
4.Измиваш петното старателно с циф и доместос, отиваш и си купуваш олимпус.
5.Забравяш за Канон
6.Щастлива си

Кажи какви пари даваш за апарат, ще ти кажа какво да си вземеш
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #132 -: Юли 07, 2008, 13:32:27 »

Ние имаме Канон. Много сме доволни.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #133 -: Юли 07, 2008, 13:34:58 »

Ние имаме Канон. Много сме доволни.

Трудно ми е да не ти повярвам Wink
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #134 -: Юли 07, 2008, 13:38:38 »

За теб , съм сигурна, че е така..... Sneaky Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #135 -: Юли 07, 2008, 13:43:21 »

За теб , съм сигурна, че е така..... Sneaky Lol
Айде стига граца.Ще ми вземеш работата на форумен трол. Wink.

Общо взето канон си заслужават над една определена цена, и то няколко модела.Ако погледнеш каноните - от всяка серия пускат по 5-10-15 вида.Като обикновенно само един си заслужава, и той е да "зариби" пазара.Останалите са разводнени яко.
Олимпус имат съвсем друга политика, в ниския клас продават много модели, за дребни рибки. MJU сериите им са качествени, и то не много скъпи.Същото качество при канон отива с 100-200 лв нагоре, 6 тата серия.Обаче не си струва, защото е голяма.А олитата освен готини снимки, имат и водоустойчиви апарати, на цена на която ще си купиш канонски прът.ХУ
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #136 -: Юли 07, 2008, 15:23:44 »

Lol
Nakom, заделила съм 350-400 лв Smile Вече доста разгледах из интернет магазините (колкото да добия представа какво отговаря на потребностите ми и предпочетох да дам малко повечко за нещо, което да е максимално добро за своя клас, пред това да дам 200 - 250 за нещо посредствено. Smile Затова този фотоапарат, който ти ми препоръча - Olympus Fe 340 ми се струва идеален, а и намерих още добри отзиви за него. Така че най-вероятно той ще е. Само търся откъде да си го купя. Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #137 -: Юли 07, 2008, 15:36:58 »

Фотопавильона - на Арсеналски - като пресечеш срещу Сити Центъра тръгваш в посока Спартак, първата сграда, точно до магазина има едно кафене с масички отвън.
Фотосинтезис - Sky City Mall, като влезеш от централния вход веднага в ляво е магазина.
Според сайта и на двата магазина цената е 339лв. В сайта на фотопавильона пише, че очакват доставка обаче.
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 15:38:41 от Xpucu » Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #138 -: Юли 07, 2008, 15:41:34 »

Иди и си го купи от фотосинтезис.Те са вносител за българия, и ако имаш проблем ще ти реагират най-бързо.Другия вариант е Амперел - сградата на балканкар на бул.Цар Борис 126 мисля че беше, но не съм сигурен че работят с крайни клиенти
Активен
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #139 -: Август 30, 2008, 14:47:33 »

Искам да попитам,някой ако може да ми отговори на въпроса.Значи предожиха ми цифров фотоапарат BENQC750 ,а имам карта ММC+ ,тя става ли за този фотоапарат.
Благодаря много.
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
Nakom
Newbie
*

« Отговор #140 -: Август 30, 2008, 17:44:12 »

Lol Lol Lol Lol Lol
« Последна редакция: Август 30, 2008, 17:51:18 от Nakom » Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #141 -: Август 30, 2008, 19:10:37 »

Lol Lol Lol Lol Lol
Еее...  Blink какво се смееш.Индианец съм,не ги разбирам тези неща.казаха ми за някаква карта SD пак такава с памет,но някой карти не стават за абсолютно всички фотоапарати,затова питам
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
Nakom
Newbie
*

« Отговор #142 -: Август 31, 2008, 02:32:21 »

Не си купувай такъв фотоапарат.
Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #143 -: Август 31, 2008, 11:22:56 »

Не си купувай такъв фотоапарат.
А какъв да си купя.Не разполагам с много пари.Този е 160лв. не мога да дам повече от 200лв за фотоапарат,защото вземам 300лв заплата.Предложи ми някакъв по-добър.Мерси
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #144 -: Януари 09, 2009, 13:02:39 »

Имам следния проблем:
Ползвам Canon ixus 40 от няколко години. Горкичкият страда. Когато го изключвам и се прибира  се чува нормалния звук бззз и съвсем в края се чува едно грррррр.

Мислех, че се е получило така, защото вчера го извадих на пистата и после бяхме в една хижа на много топло. Да, ама и днес е така. Иначе няма проблем със снимането. Наскоро претърпя и първото си падане. Явно, че то е причината. Знам, че тук има хора, които са на ти с фотоапаратите и се надявам някой да ми даде идеи понеже се чудя дали е за поправка или направо за нов лато тотално спре да се включва.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #145 -: Януари 09, 2009, 15:02:52 »

Абе и нашия по едно време скърцаше, и сега не мога да кажа дали е спрял, или вече не ми прави впечатление, но нищо му няма иначе. Зависи пак колко силно е това грррр, де. Ама нашия, както си е в гаранция и е ударовод, водо и алабала устойчив, пак не сме го пращали да го видят какво му е.
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #146 -: Януари 09, 2009, 15:36:36 »

само в сервиз могат да ти отговорят
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #147 -: Януари 09, 2009, 15:54:23 »

За сервиза е ясно, ама сега нямам време и ми беше интересно дали някой има идея поне какво може да е.
Активен

Моето име е Любов.
kpacu
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #148 -: Януари 09, 2009, 16:13:15 »

песъчинка, нещо изкривено по оптиката, повредено двигателче на оптиката, замърсени каналчета на оптиката, а може и нещо друго да е.
За следващия си вземи този олимпус, който снима на -10, ударо и водоустойчив!
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #149 -: Януари 09, 2009, 16:44:56 »

Ми тъпото е, че аз исках да си взема професионален и този да си го ползвам за разни излизания и да си го нося в джеба. Сега ни такъв, ни онакъв.

Нищо де! Чудя се сега като си снима добре да го нося ли на сервиз или да го изчакам да умре.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #150 -: Януари 09, 2009, 16:56:28 »

Откъде си го купувала? Ако е извънгаранционен и ако трябва да даваш пари, а виждаш, че така си работи, си карай с него. Просто си прецени колко ти е ценен. Аз имам вещи, за които дори и да са ми неизгодни поправките, бих ги направила, само и само, за да не сменям и да си остана със същото нещо, но има и такива, които не си заслужават.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #151 -: Януари 09, 2009, 17:07:50 »

Не знам колко му е гаранционния срок. Купуиван е 2005. Надали е 5г.
Активен

Моето име е Любов.
kpacu
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #152 -: Януари 09, 2009, 17:20:40 »

Ами ако можеш да останеш известно време без него е добре да ти кажат какво му има и колко ще струва да го оправят а пък ти си прецени какво ще правиш.
А за професионалния, дори да си вземеш не можеш да го мъкнеш на партита, на плажа, на ски, така че винаги си трябва джобен издръжлив апарат.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #153 -: Януари 09, 2009, 17:59:20 »

Краси, мога просто трябва да намеря време да го занеса.

И точно това казах и аз за професионалния. Че ми е тъпо понеже съм искала да имам И про, за да мога този Канон да го ползвам за ежедневни неща и случки, а другия за по-специални места, където няма да бъде напълнен с пясък, откраднат от плашната чанта и тн.

Сега ако се окаже, че този е прецакан трайно ще трябва първо да си купя джобен и после про.
Активен

Моето име е Любов.
Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #154 -: Януари 27, 2009, 13:52:50 »

Ще ми се наложи да си купувам ново фото след като доста странно ми се повреди старото, но вече съм го прежалила т.к. е на годинки и като го купих беше много добър за времето си, но сега не мисля, че не си заслужава инвестицията да го пращам на сервиз.
Ще ми се хем малък фото апарат , хем да с по голям optical zoom , малко се чуда за батерия каква да бъде до сега Li-ion сега като гледам масово са с АА.
Та ето няколко модела накоито съм се спряла. Ще се радвам ако Наком изрази мнение или да предложи някой модел.
1.Samsung L313 13mp  4x optical zoom,li-ion
2. Fujifilm J100 10 mp,5x optica zoom,li-ion
3.Sony S950 10mp,4x optical zoom
4.Canon powershot A590IS 8mo,4xoptical zoom
5.Fujifilm S1000 FD 10mp 12x optical zoom-не знам защо, но този е прекалено ефтин, но пък е доста голям.
6.Pentax optio M60 10mp,5x optical zoom
7.Olimpus FE5000 10mp,5x optical zoom

май за сега е това съобразявам се и с цена и с качество и компактност. Много ми се иска нещо голямао и професионалноо,но ще се чудя как да мъкна с мен . А за марки няма идея предишния ми беше HP. Confused Confused

Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #155 -: Януари 27, 2009, 14:03:57 »

Странно е да кажеш, че се съобразяваш с цена, а всъщност проблемът ти с професионалните апарати ти е мъкненето, при положение, че те струват хиляди левове.
За батериите - предимството на АА е, че като останеш без батерии, можеш да си купиш отвсякъде и пак да имаш, но пък това означава, че няма как да ти е толкова компактен апарата, колкото искаш. Но една неоригинална резервна батерия е около 30 лв, което не е кой знае какво вложение и така няма да оставаш без батерия, ако резервната ти е винаги заредена.

Ще оставя на някой друг да коментира горните апарати, аз само за пореден път ще похваля нашия апарат - Olimpus Mju 850

Прави страхотни снимки, пускала съм много тук, можеш да разтърсиш, цената му падна безобрано, откакто си го взехме преди няма и година. Компактен е, здрав е, водоустойчив е.
Активен

mi4kov
Newbie
*
Публикации: 5

« Отговор #156 -: Ноември 05, 2009, 19:59:03 »

ЗДРАВЕЙ НАКОМ.  ИСКАМ ДА МИ  ДАДЕШ  ИДНА  ИНФОРМАЦИЯ,ТЪЙ КАТО  ВИЖДАМ,ЧЕ СИ МНОГО ИНФОРМИРАН ЗА ФОТОАПАРАТИТЕ.
ИСКАМ ДА СИ КУПЯ ФОТОАПАРАТ ЦИФРОВ,И НЕПРЕМЕННО КАНОН ДА Е.
ДАВАТ МИ  СЕ ДО 1000 ЛЕВА.  НЕЩО  ДА  Е КАТО  ПОЛУ-ПРОФЕСИОНАЛЕН
ОТ ЧЕРНИТЕ,ГОЛЯМ  ДА Е . БЯХ СЕ  СПРЯЛ НА CANON SX20IS.
АКО ИМА НЕЩО ПО-ДОБРО ДО 1000 ЛЕВА ПИШИ  МИ
ТЪРСЯ НАЙ-ВЕЧЕ КАЧЕСТВЕНА СНИМКА,ДА Е МНОГО КОНТРАСТНА И С МНОГО  ЦВЕТОВЕ,  ФОТОАПАРАТА  ДА Е  ДО  8-10 мегапиксели
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #157 -: Ноември 06, 2009, 12:19:10 »

Мичков, аз не съм Наком ама мога да ти дам едно предложение което ще задоволи "страстите" ти, а именно Canon PowerShot S5 IS <-- Цъкни тук за да му разгледаш характеристиките....хем като качество отговаря на каквото търсиш, хем като цена  Wink
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #158 -: Ноември 06, 2009, 14:47:22 »

А, то и тука имало. Нищо де, аз писах в другата тема. Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #159 -: Ноември 06, 2009, 14:52:21 »

ами той навсякъде е постнал едно и също.... Rolling Eyes
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #160 -: Ноември 07, 2009, 11:03:04 »

търсен съм.и желан  Cheesygrin
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #161 -: Декември 03, 2009, 11:22:55 »

Пък аз да питам за някакво предложение за камерки. Гледах миналата седмита в Техномаркет на JVC едни малки сладки компактни камери около 500 лв бяха, но аз само по външния вид ги гледах. Мнения, предложения, критерии за избиране? Принципно съм се насочила към SONY, но това е само принципно.
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #162 -: Декември 03, 2009, 23:57:59 »

Купи си Сони.Те са "най-добрите"
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #163 -: Декември 04, 2009, 11:00:35 »

Та, за камерите по какъв критерий да си избера? Не искам профешънал истории.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #164 -: Декември 04, 2009, 15:46:43 »

Гледаш батерията,носителя,на който снима,стабилизацията,сензора...Наком ги разбира,той да добави всичко останало...

Аз по принцип съм за Olympus,тия марки,дето произвеждат по десет милиона различни продукта,ги махни.
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #165 -: Декември 04, 2009, 22:12:57 »

То Алето ми взе хляба, взе ми американеца, взе ми града, взе ми и мнението.
Само ще добавя - HD.Ако можеш - с твърд диск а не с касета, ама те са скъпи вече.Олимпус или Canon.
И задължително оптична стабилизация.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #166 -: Декември 04, 2009, 22:24:15 »

За камерата : аз от Сони съм доволна Smile Не е профи, но прави завидно добър запис директно на диск Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #167 -: Декември 06, 2009, 08:03:36 »

За мен смисъл от цифрово видео, е да го закарам на компютър и да го режа, качвам по сайтове , пращам на хората и да го мъкна и на мобилен телефон.Но щом ти е удобно на двд - ок.За мен лично не е оферта, едно че трябва да му купувам носители, две че със сигурност яде батерия по-бързо заради механичните компоненти.Което може и да е решен проблем, я кажи колко даяни на плейбек например?
3 че трябва да го рипвам от двд-то за да го катеря във вимео.А това решено ли е някак си?
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #168 -: Декември 06, 2009, 20:13:14 »

Това към мен ли бе въпрос? Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #169 -: Декември 06, 2009, 23:32:18 »

ахъм Smile
не един ами два
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #170 -: Декември 06, 2009, 23:51:52 »

Ok.
Единствения минус е, че наистина въпросните носители трябва да се купуват , ми на всичкото отгоре са и скъпи. Батерията е доволно издържлива за душманската ми експлоатация. На "сапунерката" Практика, много по -бързо и падаше батерията, а камерката Сони, записвайки дискове и щракайки снимки едновременно изтрая цяло море (8 дена) , без да я зареждам. Smile Това за рипването много не го схванах каква му е идеята ,но камерата сама си форматира диска и записва 16:9, след което финализира, и почваш да си гледаш записа къдет' си искаш- на самата камера, двд плейъри всякакви , компютри и т.н. Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #171 -: Декември 11, 2009, 14:03:26 »

А камерки на Сони с хард диск има ли или всички са с касетки или там каквото е? А мемокарта има ли или няма такова чудо на камерите само на фотоапаратите?
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #172 -: Декември 11, 2009, 17:38:22 »

Ами както казах ,моята се Сони с диск за филмчетата и мемо карта за снимките. Smile
Активен

Homme
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #173 -: Декември 22, 2009, 18:03:58 »

Здравейте,

И аз съм на тема цифров апарат. Прочетох темата дотук и се чудя Olympus Fe-340 все още добър избор ли е?
Търся си любителски апарат, който да снима добре на слабо осветление, тоест вътрешни снимки.

Посъветвайте ме!
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #174 -: Декември 22, 2009, 21:39:36 »

Такъв купих на една позната.Очарован бях, за парите си е чудесен избор
Активен
Homme
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #175 -: Декември 23, 2009, 10:45:08 »

Благодаря, Nakom!

А не го виждам на страницата на Фотопавилиона, къде ли ще го има? Сигурно все още е на 330 лева.
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #176 -: Октомври 05, 2010, 14:20:39 »

Малко е старичка темичката,но ще я подновя.Нуждая се от вашите мнения.Искам да си купя наистина добър фотоапарат,които прави хубави снимки и видео.Омръзна ми от некачествени апарати!Все на такива попадам...
Та спрях се на този :

http://www.fuji.bg/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=208&category_id=21

Мислите ли,че е добър  Rolling Eyes
Или пък ако имате впечатления от друг...споделете ми ги  Unsure
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #177 -: Октомври 12, 2010, 18:19:06 »

Не е
Смотан е
За какво точно ще го ползваш, че си помъкнала ( в мечтите си ) такъв  тукмак?
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #178 -: Октомври 13, 2010, 16:26:39 »

Искам качествени снимки и горе-долу видео.Омръзна ми от боклуци-фотоапарати  Rolling Eyes
Съгласна съм да дам повечко пари,но да е наистина качествен и с дълъг живот  Rolling Eyes
Ако имате предложения...давайте  Rolling Eyes
Този ми го препоръча една фотографка,каза че е със сравнително добро качество за цената си  Rolling Eyes
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #179 -: Октомври 13, 2010, 16:35:42 »

Снощи в пиано бара, един древен канон какви снимки направи - скри ми шапката.А като модел и марка - 2.50 няма да дам за него
Ти сигурна ли си, че искаш да ходиш на дискотека мъкнейки такова чудо.Уточни си размерите.За жена са подходящи компактни модели.

Ще правиш ли нощни снимки - ако да, препоръчвам ти фуджи, олимпус, някои модели на канон
ще правиш  снимки за обработка във фотошоп - търсиш фотопарат който снима в сурови формати (raw)
имаш ли нужда от голям зуум - търсиш си фотопарат с обектив с 10x увеличение

итн инт
Най-прост съвет
отваряш dpreview.com, и гледаш comparison статиите.
аз лично този път си купих Casio Ex FH-100
Но първо погледнах семпъли в споменатият сайт, и реших че това е моят фотопарат.Но за нощни снимки не е подходящ, иска нагласяне и за дискотеки и разни тъмни събития не върши работа.
така че седни, помисли си за какво ти трябва изделието, и си избери подходящ модел."Да прави добри снимки" не е параметър
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #180 -: Октомври 13, 2010, 17:27:37 »

Само ще кажа, че за мен канон са връх, имат идеални компактни дискотечни и 'почивни' апарати, ако това се търси, както ги категоризира ти.
Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #181 -: Октомври 13, 2010, 17:32:18 »

браво
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #182 -: Октомври 13, 2010, 17:35:43 »

хвалА, още.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #183 -: Октомври 13, 2010, 17:53:17 »

И за твоя справка ще кажа, че близки си купиха "Оли" за към хилядарка, и зуума, за такъв апарат му е потресаващо смешен. И е тежък. И леко грозен. Да, качеството на близките снимки е хубаво, ама за тия пари - няма връзка.

Активен
Nakom
Newbie
*

« Отговор #184 -: Октомври 13, 2010, 18:40:21 »

А пък мои близки си купиха канон, и са много, много недоволни
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #185 -: Октомври 13, 2010, 18:48:21 »

Аз да си пофаля новия Никон Д90. Ох на мама. Ако знаех и как да го ползвам, цена нямаше да има, ама ще се науча пък! Поне знам всичките милиони копчета за какво са, сега остана да хвана цаката на ръчните настройки, че автоматичните са смешна работа. От време на време успявам да изкарам някоя супер снимка. А който ме знае съм учила един семестър фотография...

Старото ми сапунерче Панасоник в нашата компания се ползва с особена почит, пред всичките канони и прочие, като стане въпрос за снимки в заведения, по купони, че и на открито ги минава и грам не размазва. Вече 8 години не му мърда качеството.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #186 -: Ноември 09, 2011, 18:22:18 »

Вече се отнесох лияно към Нако, но тъй като съм малко на зор откъм време, все пак да питам и на всеослушание-някой с мнение за Nikon Coolpix P500?
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #187 -: Ноември 13, 2011, 13:11:57 »

Кате, не мога да дам мнения за тоя Никон, но мога да те посъветвам да погледнеш Алфите на Сони. Една приятелка си купи преди година Alpha NEX-5 и аз се влюбих в тоя апарат. За лаици, които не могат да работят с професионални фотоапарати, прави уникални снимки (основно аз го ползвах). Тя се сдоби с него точно когато аз размених моята стара Сони сапунерка за новия Канон Иксус на баща ми, който каза, че му е прекалено сложен за употреба. Разучавах ги и двата паралелно. Канонът прави хубави снимки, но постоянно иска да се настройва, да се сменят режими и т.н., не можеш само да цъкнеш Ауто и да си щракаш на воля (подозирам, че с Никон може да имаш подобен проблем). Сонито се държи прекрасно на Ауто. Ей сега за Коледа като си ида до Бг му взимам кутията и инструкциите на Канона и го обявявам за продажба.. Просто Сони за мен правят прекрасни апарати в сапунерския клас, преди всичко заради леснотата на снимане.
Активен

C’est tout!
Nakom
Newbie
*

« Отговор #188 -: Ноември 27, 2011, 08:48:07 »

1. Всички компании правят страхотни апарати.
2. Всички компании правят скапани апарати.
3. Добрия фотограф ще прави добри снимки и със скапан апарат. Лошият фотограф няма да направи хубави снимки с какъвто и да е апарат.
4. Филма е също толкова добър, колкото и дигиталното. Също и толкова кофти.
5. Скъпите обективи не правят по-хубави снимки от евтините, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с евтините не би могъл.
6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече.
8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
9. Няма такова нещо, като необработена снимка.
10. Можете да прецените колко е добър един фотограф по големината на кошчето му(където си изхвърля снимките).
11. Повечето ви снимки не струват. Както и на всички други.
12. Ако някой ви каже, че апарата му е по-добър от вашия и всички снимки излизат чудесно – лъже. (виж Истина #11)
13. Когато “ъпгрейднете” вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора.”
Активен
Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #189 -: Декември 31, 2011, 17:30:10 »

Nakom, имам въпрос, много ще съм благодарна да се включиш.
Брат ми е решил да си купи фотоапарат, бюджета е до около 1200лв. Той си има малък Канон, но иска нещо по-добро. Аматьор е, но пък има желание да се научи, ходи много по ралита и иска да снима колите, което понякога предполага снимки от поне 10м.
Спрял се е на тези двата:
Canon 500D
и
Nikon D3100

Съвет?
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #190 -: Януари 01, 2012, 12:36:29 »

И двата са бюджетни, със съответните недостатъци.
Ревюта

http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS500D/page2.asp

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/page19.asp

Четейки характеристики, повече клоня към Никона, въпреки че имам резерви към тая марка.Не че всичко произведено от Канон е връх на сладоледа.

Обаче има и една засада, брат ти иска да снима спортно.Това е най-скъпата фотография, където се вкарват най-много пари - иска се качество и бързодействие итн.Моят съвет - да отиде някъде, където ги има и двата апарата, и да направи тестови снимки - с една флашка, няма да му откажат.И после да си ги сравни.Ако отиде във фотосинтезис на попа - там поне коли минават непрекъснато, няма да има проблем да щракне 10тина кадъра.Тъкмо ще си ги премери на ръката и двата модела.Защото и двата апарата по мои наблюдения са компромисни като качество, никона не работел с всички обективи, канона имал HD видео но снимките му били калпави итн.Само лична проба ще му реши проблема
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #191 -: Януари 01, 2012, 14:00:48 »

Благодаря. Предадох му, ще видим какво ще реши. Иначе той си чете ревютата в нета, ориентира се вече в характеристики и т.н. Сега остава само да ги пробва. Лошо, че не живее в София, гледахме в Технополис Канона, като му бях на гости. Няма да ти казвам колко бяха наясно. Ще го накарам да дойде в София и да избира.
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #192 -: Януари 01, 2012, 14:32:04 »

Аз си взех Канон 500D лятото тогава пак с Наком си говорих на темата, прави много хубави снимки, но ако разчиташ на автоматичните настройки само мисля, че и 2-та апарата ще се изложат . Определено трябва солидно да се чете и поснима за да започнеш да правиш добри снимки. Другото което и 2-та обектива за много малки- няма как да приближаваш и да снимаш детайли така, че ако му трябва по сериозен обектив няма никакъв смисъл да купува обетив с апарат, по-добре да вземе само апарат и да вложи пари в обектив.
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #193 -: Февруари 04, 2012, 11:53:59 »

Shushi, чак сега виждам, че си писала. Благодаря ти.
В крайна сметка брат ми си купи този - Nikon D5100, надявам се да не е сгрешил. Жалко, че живее на 300 км от мен, та не мога и аз да му се порадвам Cheesygrin.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 11:56:44 от Liliq » Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #194 -: Февруари 08, 2012, 14:13:47 »

Чудесен избор! Според мен ще остане доволен.
Наки , що така за Никона?
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #195 -: Февруари 08, 2012, 17:24:17 »

Щото не е като твоят, ми е пръчка  Cheesygrin
Като е речено че е никон, не всичко им е най-доброто.Нали се сещаш че имат и евтинджосчета
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #196 -: Февруари 08, 2012, 17:32:51 »

Сетих се за това - http://9gag.com/gag/2187044Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #197 -: Октомври 24, 2012, 15:16:00 »

оп, пак съм аз на линия Smile

Пиша тук за да питам някой дали знае хубава оферта за някой от тези апарати?
http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-650d-rebel-t4i
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/
Понеже съм се подвуомила и разглеждам тела и обективи Smile
Дайте някоя оферта Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #198 -: Октомври 24, 2012, 22:23:48 »

www.bhphotovideo.com -  английски сайт, една идея са по-евтини от тукашните ценодери.Виж там.имат си и доставка до чалгалъ булгаристан, и гаранциите си спазват.Може и Алина да далдиса да ти го купи ако си извади главата от черната си еротична сесия Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #199 -: Октомври 25, 2012, 11:55:52 »

да и аз от този сайт ги гледах. Харесах си новия модел на Канон ЕОС-а и мисля да го взема с този обектив както е тук комплекта...С обективите съм малко скарана още но предполагам като поснимам ще ги разуча и ще имам мнение Smile
http://www.bhphotovideo.com/c/product/870177-REG/Canon_EOS_Rebel_T4i_Digital.html

п.с. теб чаках да се включиш Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #200 -: Октомври 25, 2012, 13:25:04 »

Абе какво да ти кажа, тоя 18-55 е стандартен - нито дълъг нито къс.Един такъв никакъв.Ако искаш да снимаш пейзажи- взимаш си широкоъгълен (18ка) ако искаш да снимаш детайли (лица например) - твърд - примерно 50ка.Ама не 18-50, а само 50.Ако искаш зуум - 80-220 или нещо от сорта.

Всеки един обектив, си има някаква зона в която вижда най-добре.Примерно 50ката си вижда най-добре (по спомен) от 2-3 метра.Каквото и да снимаш преди и след това - мазнее, не е същото.
И тоя 18-55 някъде по средата си има една зона, в която снима по-добре от другите си дължини.Но за начинаещ любител става, снимал съм с такова нещо.Затова си взех малко сони, да ми се побира в джоба и да не влача една раница обективи, отделно парите които наливаш за тия стъкълца.

Обективи Джъсти, ако ходиш по европа, в почти всеки град (град, не село наречено столица) има магазинчета за обективи втора ръка.Там има страшни попадения, с до 300% дискаунт спрямо магазина понякога.Ама е хубаво да си лично присъстваща, пък и да знаеш какво искаш.Ама ти знаеш, нали си ми градски Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #201 -: Октомври 26, 2012, 09:18:37 »

взех го.....попадна ми една оферта и не се сдържах, вървеше с китовия обектив 18-55...така че засега съм с него...след време можеби ще си купя още 1-2 специализирани а не китови Smile Но първо ще свикна с този Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #202 -: Октомври 27, 2012, 16:32:46 »

www.bhphotovideo.com -  английски сайт, една идея са по-евтини от тукашните ценодери.Виж там.имат си и доставка до чалгалъ булгаристан, и гаранциите си спазват.Може и Алина да далдиса да ти го купи ако си извади главата от черната си еротична сесия Smile
Накоме, B&H са в New York Wink
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #203 -: Октомври 27, 2012, 17:47:50 »

Може, но тук знам че поръчват от англия.Или поне от там идват доставките
Активен
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: