star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какъв цифров фотоапарат да си купя?
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какъв цифров фотоапарат да си купя?  (Прочетена 69402 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« -: Юли 31, 2007, 20:42:52 »

моля всеки, който има някакви впечатления за някоя марка и съответен модел да си даде мнението......
общо взето съм се насочила към canon ixus 950 или към canon ixus 1000.....
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #1 -: Юли 31, 2007, 22:06:35 »

Е ти какво имаш да умуваш, харесала си си идентични модела, просто единия е вероятно с няколко месеца по-нов.

Не казваш и за какво ти е апарата. Аз наскоро видях идеалния за "домашно" ползване цифров апарат - Никон, която я хубава марка, много голям и хубав дисплей, супер качество на снимките, а дизайна е изклчително удобен за размотаване по джобове и чанти - малък, плосък и с предпазител на обектива. Само дето не мога да ти кажа точен модел, но ако аз тръгна да си взимам бих си взела точно такъв. Иначе на сестра ми е професионален Канон, а на баща ми - Панасоник.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #2 -: Юли 31, 2007, 22:21:39 »

Първо ако ще се чудиш за фотоапарат, седни и разгледай сайт различен от ebay. Има много сайтове с ревюта, примерни снимки и мнения, които ще ти бъдат полезни. Останалото е въпрос на вкус и нужди.
"А" серията на Канон е много читава. Приятел ми спомена и хубави отзиви за ixus-ите. Никончета имат много хубави и много стабилни фотоапарчета, малко по-скъпички обикновено.

Имаше една статия в списанието на фотосинтезис... за най-важното при избор на фотоапаратче. Ще се опитам да ти я намеря.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Юли 31, 2007, 22:44:49 »

Намерих я  Cheesygrin
http://www.photosynthesis.bg/?article=40
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 00:50:51 »

Лично аз доскоро си избирах апарат.Към 2 месеца рових, четох ревюта и пак рових.Ако си си избрала между канон и канон - вземи си канон.
Ако искаш хубав апарат който да ти прави снимки - fuji finepix f31fd.Това е легендарна фотка.Други подобни - Nikon Coolpix p5000, Nikon coolpix p4.Това са джобни апарати с огромни възможностти.Ако се касаеш само от дизайна - взимай каквото искаш.Снимам с полупрофесионален Фуджи -с6500фд , но мисля да го сменя с Никон.Канона са прекалено ярки като цветове, и слаби като контраст.Сони са скапани от всякъде.Фуджи се опитват да докарат нещо като качество, но стават само за нощни снимки с няколко изключения.Никон са страхотни но са скъпи.Горе-долу това е като подреждане.А ако все пак държиш на Канон - иксус 850 е най-добрия от тази серия.
Избягвай глупости като Вивитар, Панасоник и прочие.
Малка добавка - FD на Fuji означава face detection.ТОва значи че фотоапарата вижда лицата в кадър,и се фокусира сам върху тях.Резултатите са страхотни ако снимаш хора.Също така това е фотоапарата с най-добри показатели за снимки на тъмно - дискотеки, изкуствена светлина и прочие.Ето ти един линк към филмче с тестове на няколко фотки  http://youtube.com/watch?v=5qFiEna9p4U
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 12:05:17 »

Наскоро си взех апарат. Сони. Избирах го като гледах мегапикселите и зуума Cheesygrin
Доволна съм
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 13:19:40 »

Е, Алинчо, кажи кое сони е  Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 16:28:05 »

Ако не се лъжа W55 Confused
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 23:36:53 »

Не съм съгласна, че Сони са кофти. Първият ми цифров апарат ми го купиха през 2003 година, беше 3 мегапиксела Сони и още работи безотказно, нашите го ползват (а този фотоапарат е бил заливан с алкохол многократно и се е въргалял в пясъка всяко лято). Втората ми камера пак е Сони от миналата зима - страшно доволна съм. Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки - моите снимки са далеч по-качествени.
Въобще за всякаква техника много уважавам Сони, имат прекрасни продукти.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #9 -: Август 02, 2007, 00:48:55 »

Има много мегапиксели - за какво се използват мегапикселите?Ако е за качество - да.Значи е много качествен
Още работи - знам доста лади и жигули които още работят - значи са много добри.
Носи на бой, поливане с алкохол и прочие - значи прави хубави снимки
Сони е марка - правят чудесни телевизори и уредби - вярно е.Но фотографията е по-специфичен отрасъл.Там се иска не точно технологична фирма а такава с традиции във фотографията.Това Сони и Панасоник го нямат.
Готов съм да си направим дуел със снимки - моите срещу вашите и да мерим качество.Без злоба - споделям опит и ще се радвам да помогна.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 02, 2007, 00:56:01 »

Nakom, няма да ти противореча, прав си в това, което казваш. НО.. има и още нещо, което не трябва да се пропуска. Повечето хора искат сапунерка, която да прави "някакви снимки", да си гледат тези "някакви снимки" на екрана на компютъра, да си ги пращат по пощата и да се радват. И като отидат в магазина и видят, че сапунерката на никон струва 2 пъти повече от 2/3 от изложените сапунерки, ами няма да си го купят. Не и ако преди това не са държали в ръце такова апаратче Smile
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #11 -: Август 02, 2007, 01:27:03 »

Ама защо ми извъртате думите? Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки ( изглеждат най-реално, с най-добър контраст и цветове, с най-хубав фокус). Това за заливането с неща и работене след това показва, че машинката, въпреки че изглежда крехка и с лек дизайн, е здрава и не се чупи лесно (сравнението с лада и жигула беше крайно неуместно, по-добре ми сравни малката слийк червена камерка с ферари, изобщо няма общо със сапунерка, ще ме извинявате).  И последно, никога не съм се водела от цени, а от качество и  винаги съм избирала това, което ми грабва окото и сърцето, независимо колко струва, питайте татко ми  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 02, 2007, 02:12:11 »

Амбърче, лично аз изобщо не взех под внимание твоя пост, говорех по принцип.
Но не само мегапикселите имат значение. Значение има и обектива, и матрицата, и процесора на фотоапарата. И фотоапаратите не могат да бъдат сравнявани по мегапиксели.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #13 -: Август 02, 2007, 02:25:44 »

Оптичния зуум и дизайна гледам аз като търся апарати  Smile
Активен
amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #14 -: Август 02, 2007, 02:59:29 »

Аз изобщо не ги сравнявам по мегапиксели, напротив, това им е единственото общо нещо. Прочети ми пак поста.  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 02, 2007, 09:04:47 »

Пускам моя (на сестра ми) апарата, само заради Хриска, че и бях обещала. Иначе е непрактично да го препоръчвам като апарат, защото, както каза тя - има апарати и апарати. Човек като мен, който не разбира от фотография, ще търси като амбърчето апарат, който прави хубави снимки, здрав е и е удобен за разнасяне. Хората, които си разбират от фотография, и за тях оптичния зуум и много мегапискели не са никакви екстри, търсят нещо като този апарат.
Хриска - старичък е, да не кажа, че е на повече от 5 години, даже сега като се замисля за такава техника е много много стар Cheesygrin
С6 мегапиксела е, това му е модела - Canon PowerShot S3 IS

Имаме и такъв обектив:
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 02, 2007, 09:12:06 »

А и другата причина поради която си взех този апарат беше, че е много малък, компактен и мога да си го сложа в чантата при всички останали глупости Cheesygrin
Айде като почнете така да се обяснявате за тези фотоапарати. В крайна сметка си го взимаш за любителски снимки, а не за професионална фотография.
Хриси Kiss
Активен
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #17 -: Август 02, 2007, 11:43:02 »

наком , аз съм готова да си ги мерим Smile
кажи пак за сони и няма да пия повече с теб ! Smile
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #18 -: Август 02, 2007, 11:48:39 »

А с мен, а с мен?  Big grin
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 02, 2007, 11:54:31 »

ахаха , с теб искам и на пътешествие да ида ! Smile
и ще се поддържаме къркани ... по цял ден и нощ - ех , че живот ще е  Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

FroZen
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 02, 2007, 11:59:53 »

Дрийм он  Smile  Kiss Ти ще си къркана, аз ще пия като дама  Razz ( и ще си лягам после направо с токчетата на леглото  Wink )
Активен

TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #21 -: Август 02, 2007, 12:07:09 »

Никога няма да зарадвам мама аз , че съм дама Smile
Но и ти !
Smile
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 02, 2007, 12:29:44 »

Цитат на: "TinkerBell"
Никога няма да зарадвам мама аз , че съм дама Smile
Но и ти !
Smile

злобарка!  Lol  Lol  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Август 02, 2007, 14:08:00 »

Амбърче, не се заяждам, но ти каза това:
Цитат
Сравнявала съм го с Канон на приятеля ми и Самсунг на друг приятел ( и трите модела са 10 мегапикселови) и моят бие по всички точки

Цитат на: "amber4e"
Направих сравнението, че от три камери на различни марки и със еднакви мегапиксели, моята Сони прави най-качествени снимки.

Бизарски, това апаратче (с3) е announce-нато февруари 2006  Smile
Но и мен ми хвана окото щом го зърнах  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 02, 2007, 15:01:22 »

Да бе, сега като каза и се сетих, че имахме друг апарат преди Канон-а.
Значи не е чак толкова стар Cheesygrin
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: