star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Сергийка :)
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сергийка :)  (Прочетена 8112 пъти)
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« -: Юли 29, 2007, 17:38:37 »

Тъй като сме в ремонт (по-точно АЗ съм в ремонт,защото половинката реши да се спаси в Испания) и подреждам всичко в кашони и пликчета,се замислих,че всъщност всеки вкъщи има неща,които хем не са му нужни,хем не може да ги приложи,хем пък не му се разделя с тях.

Защо купуваме в изобилие от нещо,след като реално не можем да го използваме?

Всичко,което имате вкъщи ли ви влиза в употреба?

Хайде,изложете си сергийката,пък може и да изтъргуваме нещо. Cheesygrin
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #1 -: Юли 29, 2007, 17:58:55 »

кутийки , стари играчки , много книги , дето няма място за тях Smile
даже някакви дрехи , дето хем няма пак да ги облеча , хем не искам да ги хвърлям ...
всякакви забравени неща изникват
единственото спасение е да дойде някой и да ги изхвърли , без даже да ти казва , защото аз продължавам да си ги складирам Smile
стига да не знам какво е станало , няма да се сетя ! Smile
Ако искаш аз ще дойда да похвърлям малко от вас , после ще ми върнеш жеста  Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7044

« Отговор #2 -: Юли 29, 2007, 18:01:12 »

уф ... аз не съм много по пазаруването на дрехи например, но като стане дума за нещо за къщата .. .леле майко !!! Обаче преди две години правихме ремонт и се наложи принудително да се отърва от всички боклуци. Сега почти не се сещам за неща, които да не ползвам. Страст са ми свещи и миризливи масла - купувам в промишлени количества, а всъщност изключително рядко се сещам да паля .... Обикновено такива неща нося на нашите, защото те пък няма и да си купят ;) Подозирам, че има много за махане от гардероба, но все не намирам нерви да се занимая .... За това пък днес изхвърлих два човала транспортни саксии, които не знам за какво съм събирала ... та сега поне шкафа на тераса ми е подреден ;) Ти какво имаш за махане ???
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #3 -: Юли 29, 2007, 19:18:09 »

О, и аз съм голям прибирник и никак не обичам да изхвърлям неща, дори и да не ми трябват и да не ги ползвам. Като се започне от хартийки, бележчици, тефтери и тетрадки, мина през гардероба и стигна до разни "красоти" за полиците вкъщи. Преди месец някъде си подреждах шкафчето и ми беше много болно да изхвърля едни стари червила, кутийки от какво ли не и подобни глупости. Е, не изхвърлих всичко, само каквото ми е откъсна от сърцето, другите ги подредих прилежно пак да заемат достатъчно място  Cheesygrin  Lol  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #4 -: Юли 29, 2007, 19:19:52 »

Аз често си преравям шкафовете и хвърлям това-онова, но си имам любими вехтории, които никога не хвърлям. Едното е едни оранжеви дънкени панталонки, които бяха много модерни, както и полата ми на ананасчета, с която бях на 7-я си рожден ден. Смешното е,че полата е толкова переста, че преди няколко години се набутах в нея, само дето не ми покриваше цялото дупе и изглеждах просто неустоимо  Lol Като се прибера вкъщи ще я снимам и покажа- много е фешън  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #5 -: Юли 29, 2007, 19:24:35 »

Ама да не забравиш да се набуташ първо в нея 8)
Активен

las cuentas
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #6 -: Юли 29, 2007, 19:27:36 »

Аз живея в къща. Познайте в маза 4 на 4 какво има, направо си е като пещерата на Али Баба. Доста боклуци е насабрало бабчето ми и като издебнем да я пратим някъде започва едно лудо изхвърляне. Иначе и аз имам доста чудесии за хвърляне и то не стари, а подаръци от една дружка която за 20 години не се научи, че аз не мога да понасям стауетки и формата на фея с тюлени крилца или пък керамични слонове с толкова злтисти орнаменти, че чак очите те заболяват....както се казва ужасен ужасон Mad
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #7 -: Юли 29, 2007, 19:33:56 »

Защо купуваме в изобилие от нещо,след като реално не можем да го използваме?
Това е сложен маркетингов въпрос. Отговор всеки има сам за себе си. Купуваме, защото ни доставя удоволствие. Има случаи в, които с нетърпение чакам да свърши някое шишенце, за да купя следващото. С нетърпение чакам да свърши крема ми за лице, за да обикалям и да избирам нов. Това е щастие за някои, за други досада. Купуваме в изобилие, защото ни доставя удоволствие. Това е простия отговор. А сложният - казах вече - маркетинг и реклама.

Всичко,което имате вкъщи ли ви влиза в употреба?
Не разбира се, случва се да купя нещо и да го подаря след месец - употребено или само веднъж или нито веднъж. Разчиствам чекмеджетата поне веднъж на 6 месеца и хвърлям буквално торби с разни работи. А част от тези, които оставям хвърлям следващите 6 месеца. Сега като се преместихме подредих на тоалетката САМО онези шишенца, които ползвам в ежедневието, защото ми е малко мястото. Останалите сложих в скрина. Нямате си идея колко МНОГО неща има в скрина. Факта, че не съм го отваряла ми говори много..
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13568

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Юли 29, 2007, 20:21:47 »

Колко боклуци буквално, има вкъщи. Като ми се наложи един ден да се изнеса, ще ми трябва доста голям камион. Толкова детски дрешки си пазя, давам мило и драго за тях, а са безполезни. Отделно играчки, барбита, дрехите им Lol , учебници от 5 и нагоре класове. Лекции по математика (те особено са супер непотребни Razz ), куп ластичета, гривненца, свешници, шнолички и сякви джаджи. Чак си се чудя за какво са ми, ама не ми се иска да ги изхвърлям  Unsure
Имам си една любима дървена лъжица от Троян, с името на града и една къща нарисувана. Толкова хубави спомени ми навява, а е просто...една дървена лъжица. И още куп други чудесии, за които просто не искам и да се сещам  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16003

« Отговор #9 -: Юли 29, 2007, 20:35:19 »

Срам ме е да кажа, че у нас цялата къща е такава сергия... Unsure
Но е факт. ВЕХТУШАРНИК!
Незнам от къде да започна...
Ще карам по ред...В коридора имаме 2 шкафа за обувки, единият много голям, вътре е пълно със стари обувки, които баща ми никога не обува, но и не позволява дума да се издума да се хвърлят. Blink По този повод новите ни обувки няма къде да се приберат и тъпча по едни високи висящи шкафове...Те на свой ред до скоро бяха пълни с наши (мой и на сестра ми) бебешки дрехи, но тъй като майка ми, за разлика от баща ми, има проблясъци от време на време Rolling Eyes , събрахме всичко и го занесохме в дом..., а по-парцаливите изхвърлихме. В коридора има и един огромен гардероб, в който се разполага баща ми и освен признавам - потребни инструменти държи и купища Бог-знае-какви боклуци... Razz Та, така, като влезеш у нас по коридора те посрещат купища обувкти... Unsure
После нашата стая, детската, има две легла, едно бюро (вечно отрупано поради факта, че няма място за нощни шкафчета), една библиотека (буквално натрупана с книги като има на последния ред купчина, която стига до тавана), една етажерка с два реда, която е с козметиката ми и според баща ми има опасност да падне Lol Един гардероб за мен и сестра ми, като моята половина НИКОГа не е в порядък, защото мястото не ми стига и се обличам като изсипвам съдържанието му на земята всеки път... Rolling Eyes Отгоре на гардероба имаме уредба, която никой не слуша, но пък през нея ни минава звука от телевизора, незнам точно защо...Отгоре на гардероба е и самият телевизор...Да, да - не се шашкайте - ДРУГО МЯСТО НЯМА! Стаята е много малка, както и целият апартамент. Wink Под леглото на сестра ми има едно голямо чекмедже на колела пълно главно с тетрадки и учебници от моите и нейните ученически и студенски години, има и още книги, списания, противогаз, игри, писма, мартеници и ...всичко, което се чудя къде да завра...Изобщо - натурия!
В хола е най-зле... Lol На една масичка в ъгъла е стария комп, който стои като паметник и трупа прах. На другия край на едно бюро е настоящият ни комп + колони и амперметъра на баща ми. На секцията е най-зле. Горе има три шкафа. Първият на майка е пълен с книги (нищо ново Lol тя има книги в ТРИ АПАРТАМЕНТА), средният (витринен) е пълен с чаши и чинии, и кутия с лекарства, третият на баща ми е пълен ...пак с боклуци некви и дрехи де Cheesygrin  После има барче, телевизор и един рафт, на който баща ми държеше купища каестки, като че ли някой слуша такива Surprised Добре че го убедихме и вчера ги изхвърлихме... Lol Отдолу е огромната ни уредба...ПРАИСТОРИЧЕСКА, но баща ми държи на нея, защото има плоча... Rolling Eyes После имаме отделение пълно с натрупани енциклопедии, речници, книги...После са двд-то и видеото и най-сетне на отделението на баща ми за радиостанциите му...Няма човек, който да дойде за първи път у нас и да не съпостави хола ни с гаража на Уили Танер... Lol (от АЛФ Wink ).
Най-отдолу има шест шкафа - два са пълни с полезни неща: покривки и такива, а 4 са с видеокасети и боклуци на баща ми...Кой ще гледа, моля ви, видеокасети... Razz  Razz  Razz
И да не пропусна: отгоре на секцията има две ОГРОМНИ колони, от тия "щайгите". Stuart
В кухнята е горе-долу добре, въпреки че ни се наложи да си сложим втори ред шкафове... Rolling Eyes
В спалнята...Почти всички шкафове са пълни с книги на майка ми, с чантите ни и със завивките ни...Има и един скрин пълен с книги, а отгоре е телевизора. Под спалнята има КАШОНИ с вестници. Майка ми чете по сто вестника...и си изрязва всяка полезна рецепта (не само за ядене), по тази причина има около 3-4 папки с илачи и рецепти...А един шкаф е само с готварските й книги, които след 30 години готвене и диплома за готвач изобщо не й трябват...
Мога да кажа, че моя оазис е в банята... Lol  8) Привсе, че там е най-натрупано, защото 3 жени държат козметиката си за баня...
О, щях да забравя...Имаме и балкон..
Един скрин с компоти и провизии и една етажерка, както и маса със столове, но рядко ядем на нея дори лятото... Rolling Eyes

И на тази картинка мила, скъпи приятели сложете и едно куче следен размер и ще получите какво - дядовата ръкавичка... Lol

Извинявам се, че ви отегчих, но аз намирам, че на мен цялата ми къща е една претрупана сергия... Unsure Причината отчасти е, че 4 души и куче споделят 64 кв., а от части, че баща ми упорства яростно за всяко нещо... Razz
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #10 -: Юли 29, 2007, 21:35:51 »

Аз много мразя да имам натрупани неща. Идва ми да изкарам всичко от стаите и да оставя по два стола. Обичам свободните пространства.  Cheesygrin
Периодично изхърлям непотребните неща. Най-трудно се разделям с разни стари козметики, които не ползвам, но и не хвърлям. Но като ми кипне, всичко отива по направление в коша. Така съм се докарвала до състояние да имам по едно червило само. След това идва презапасяване и така до безкрай.  Cheesygrin
Иначе ме е срам да кажа каква бъркотия е в гардеробите ми в момента.  Red face  Red face  Red face  Shame Трябва да си ги подредя, но пусто...максимум седмица остават подредени.  Red face
Много искам да си прибера някъде книгите. Само ми заемат място, а както казах - много обичам свободните пространства. Но тъй като не обичам многото натрупване на мебели, просто няма къде да ги дяна и съм принудена да си държа библиотеката.  Unsure
Не обичам статуетки, разни гипсови неща, картини и подобни. Единственото подобно нещо в момента е един сувенир от Истанбул, който ми подариха наскоро. Но скоро и него ще прибера в шкаф. Само картини и предмети, които са лично направени от мои приятели са оставени на показ, защото са ми скъпи и много лични.
Слава богу проявих здрав разум и всички ученически неща раздадох на съседски или приятелски деца. Само лекциите от студенството и учебниците от това време съм запазила.
Та така, сергии не обичам, но малко или много трупам.  Cheesygrin Докато ми дойде акъла в главата и изхвърля всичко непотребно.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юли 29, 2007, 22:29:25 »

Ами и нашата къща е пълна сергия. Вярно,няма никакви секции,но за сметка на това една цяла стена в гардероб. В двора си в момента имам 16 кашона,за които просто нямаше място сред другите,които съм ги наредила вкъщи.

Като се започне от дрехи,ама разбирайте дрехи на цялата ми рода,защото през последните 5 години всички се изпопреместиха в нови жилища и "временно" оставиха някои неща в нас. Та дрехите са 7 кашона и половина без моите,които не са извадени от гардероба.

-Комплект плетени кубински столове и маса за тераса(ако някой си ги хареса-моля да каже,защото иначе ги давам на циганите).
-Малка секцийка за младежка стая в синьо и жълто.
-Сигурно един тон дървения.
-Няколко десетки квадратни метра дъбов паркет.
-Кръгла маса и 6 стола.

Ако някой има нужда от подпалки или от мебели,които да си занесе на вилата-моля да се обажда.

Отделно днес установих,че имам прекомерно голямо количество потници. Не знам защо,за Бога,съм складирала този брой. Unsure

Отделно към н-брой свещички,фигурки,1 чувал плюшени играчки и тетрадки и учебници сигурно от 5-ти клас.

Не,аз съм просто изумена как е възможно да сме такива Плюшкини всички! Когато бях във Франция,например,се бях обзавела изцяло от боклука. Не се смейте,имах страхотни попадения-телевизор,дивиди,бюро,велоергометър,стол за бюро,кафемашина.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юли 29, 2007, 23:43:24 »

Цитат на: "TOI"
Ама да не забравиш да се набуташ първо в нея 8)

Ще пропусна  Cheesygrin
Като ви чета, аз определено съм друга крайност  Unsure  Не понасям прекалено стари и неизползваеми неща да ми се бутат наоколо. И понеже апартаментът ни е малък, предпочитам всичко да е семпло и изчистено. Гардеробът ми особено  Unsure  Началото на всеки сезон основно го почиствам и всички дрехи, които не стават за носене ги бракувам за парцали за прах. Имам само няколко любими неща, с които съм дълбоко-емоционално обрързана  8) .
Шкафовете в бюрото ми са почти празни- от гимназията още миналата година разкарах всички стари учебници(без поредиците учебници по английски и немски), запазих само няколко любими тетрадки. От уни-то нямам много учебници, защото всичко е наследено и след това предадено на следващото поколение. Имам няколко джоба с лекции и мисля да си купя една дебела папка с твърди корици да си събирам висшето образование в нея за спомен.Rolling Eyes  
Единствено в един шкаф имам разни стари неща, но те след всяко разчистване стават все по-малко  Rolling Eyes
Уф, утре ще си снимам любимите антики и ще ги покажа, че ме мързи  Smile
Активен

amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #13 -: Юли 30, 2007, 03:23:13 »

За две години съм насъбрала толкова дрехи, обувки, мебели, приспособления, козметика и т.н., че направо ми се видя сметката докато успея да събера и изхвърля всичко - отне ми една седмица да изровя боклуците от нещата, които ще ползвам и около десет огромни чувала за боклук. А дойдох в това жилище само с един куфар !
Иначе Енти е права, че това лудо пазаруване и трупане доставя удоволствие на някои хора. Майка ми и някои мои приятелки много ми се чудят как прекарвам по няколко часа по магазините. На мен ми е голям кеф, обожавам да купувам (горкият ми татко  Lol  ).
Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #14 -: Юли 30, 2007, 10:07:20 »

Оф, то в коя ли къща няма разни такива неща дето само заемат място ама.... стоят си ;)
В моята стая на видно (и доста претрупано вече) място - стоят фигурките ми от шоколадови яйца, ама не си давам Big grin Стоят ми в картонения замък и са много сладки  Tongue
Книгите, както и при другите - набутани във всички възможни шкафове и пак остават. Уж само най-важните, тези които ми трябват са отгоре ама пак са множко Rolling Eyes . Въпреки изключително малките размери на стаята ми (Фей на бас, че е по-малка от твоята  Lol ) - видно място заема топковидния ми фотиойл (от кит кат Clap ), което значително смалява пространството за разминаване в тази стая  Lol
Абе ненужни неща почти няма (според мен  Cheesygrin ). Нямам мания з акупуване или такава потребност - ако нещо ми трябва ок купувам го, но дотук Rolling Eyes
А, едиствените неща, които може би вече нямат място са рисунките им от уроците, коитопазя незнайно защо и до днес и голямата ми колекция от училище Lol , ама ме кефи като си ги разглеждам и не мога да ги изхвърля Rolling Eyes
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #15 -: Юли 30, 2007, 11:42:49 »

Добре де, всички имаме стари неща за изхвърляне, дали дрехи, дали козметика. Можем да ги съберем и да ги дадем на някой дом. Аз имам неизползвани дрехи, обувки, якета..вие също. Дайте да се организираме ?

Фей, в кой дом сте ги дали вие?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Юли 30, 2007, 11:48:02 »

Цитат на: "Enti"
Добре де, всички имаме стари неща за изхвърляне, дали дрехи, дали козметика. Можем да ги съберем и да ги дадем на някой дом. Аз имам неизползвани дрехи, обувки, якета..вие също. Дайте да се организираме ?

Един в Младост на който е директор позната на майка ми.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юли 30, 2007, 12:17:54 »

Цитат на: "Enti"

Първо да минат през мен. Cheesygrin  Lol
Активен

amorita
Newbie
*
Публикации: 467

« Отговор #18 -: Юли 30, 2007, 21:03:21 »

за личните ми вещи- нямам толкова излишни неща и гледам всичко да ми влезе в употреба, но се намират общи неща, които баща ми не дава да хвърлим Blink
Активен

quot;La tristesa es el vacio del alma por la aucensia del ser amado"
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15219

« Отговор #19 -: Юли 31, 2007, 09:58:01 »

Напоследък съм вехтошарник на тема козметика. В момента имам толкова много шампоани и лосиони за тяло, които съм харесала на пръв поглед и съм взела, а след това са се натрупали, или защото не съм ги харесала или просто, защото са големи опаковки, омръзват ми бързо и се застояват. Гримове също имам натрупани, но за такива неща вече бързо бързо събирам смелост да хвърлям.
Моята практика е такава - за да ми е по-подредено всичко, нещата, които не ползвам често прибирам в кутии. Съответно при следващото почистване или след 2-3 месеца поглеждам кутията и ако не съм се сетила за нищо вътре през това време, просто я изхвърлям.
Сменили сме много квартири и просто ми е останал навика непотребните неща от време на време да ги прочиствам.
Пак се насъбират всякакви боклуци, разбира се, но номерът с голямата кутия е много полезен, защото преди да ги изхвърля си правя оценка дали ще ми потрябват и дали ще ми липсват Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юли 31, 2007, 10:42:51 »

Привечер ще изхвърлям обувки. Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юли 31, 2007, 10:55:22 »

Цитат на: "Fei4ka"

направо си го кажи - елате на контейнера след 21 часа  Lol  Lol  Lol
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юли 31, 2007, 11:01:38 »

Цитат на: "angel_sin"

Четеш мисли...
Смятах да напиша ако тук чете някой от братята роми да заповяда на контейнера на Теодосии Търновски на кръстовището със Свети Наум Lol
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юли 31, 2007, 12:53:11 »

Цитат на: "angel_sin"

Четеш мисли...
Смятах да напиша ако тук чете някой от братята роми да заповяда на контейнера на Теодосии Търновски на кръстовището със Свети Наум Lol

Lol  Lol  Lol  Lol  Lol  Lol
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6343

« Отговор #24 -: Юли 31, 2007, 21:33:39 »

В нас е ужас направо! Пазят се дори тетрадка, в които съм писала в първи клас. Имам си кутия със спомени от едно гадже(неговите спомени са в кутия, е бяхме повечко време и няма как да си ги сложа на друго място). В кутията имам неизползване кърпички, клечки за зъби...луда работа!!! Решила съ да си я пазя понеже след години ще я отворя случайно и ще ми стане мило:)

Пазят се не само мои детски дрешки, но и на майка ми. Събрала съм ги и мисля да ги дам в някой дом, но дочух, че вече искат да са дезинфекцирани по специален начин. Знаете ли нещо по въпроса?

На затворения ни балкон е къта с обувки....има един кашон от ТВ пълен с обувки. Наскоро изхвърлихме разни на майка ми от преди моето разждане. Въобще това лято с доста неща зарадвахме ромите- тоест с всичко, което не става за домове.

Блоу, аз не съм от братята, ама да те питам дали имаш някакви етажерки/библиотека или шкаф, в който могат да се набутат стари книги Lol

Като се разровя пак и се въмутя какво пазим ще пиша!

ПС Това лято е лятото на голямото разчистване така че ме чакайте скоро!
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #25 -: Юли 31, 2007, 21:37:04 »

уф, сега се сещам за едни човали с обувки на майка ми от преди 30 години (на тавана на село седяха) .... Като бях на 15 си умирах да се навирам в тях и да крача по плочките на двора. Обаче след година вече не ми ставаха, защото тя е дребосък и носи 37 номер .... Помня, че всички бяха на много висок ток ...
Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #26 -: Юли 31, 2007, 22:43:09 »

Цитат на: "HappyHeart"
Блоу, аз не съм от братята, ама да те питам дали имаш някакви етажерки/библиотека или шкаф, в който могат да се набутат стари книги Lol

Нямаш грижи,сестро. Lol Имам едно като секцийка,в което в момента са ми книгите. В синьо и жълто е. Ще ти го снимам и утре го пращам на лична. Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #27 -: Юли 31, 2007, 23:23:02 »

Ох, Ели, от къде я спомена тази кутия със спомените  Lol
Тази кутия е ръчна изработка от моя приятелка. В нея съхранявам почти всички любовни обяснения, които съм получавала. Сега ги поразгледах и направо се върнах в ранния пубертет  Lol Кутията е буквално наблъскана с малки парченца хартия с ценни слова  Lol  Щях да снимам някое-друго листче, но честно да ви кажа ме е срам, пък и много грозно са писали младежите, та едва разчитам  Lol

Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #28 -: Юли 31, 2007, 23:26:31 »

Лиони, имаш като моята клавиатура Big grin А кутията е много готина  Wink
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 01, 2007, 09:59:05 »

Като казахте кутия и аз имам такава Smile Пазя си мили гимназиални неща там и направо умирам от кеф да видя как са се променили нещата от тогава.
А понеже в училище се бях запалила по гледанки и всякакви гадателства, си пазя и тефтера с такива простотийки, там имам и текстове на Металика, спомени, писани от приятелите ми, всякакви мили нещица и от време на време го вадя и приятелите ми се попикават от смях просто Smile
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2185

« Отговор #30 -: Август 01, 2007, 10:15:21 »

А сега текстове на Хулио Иглесиас имаш ли?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 01, 2007, 10:20:05 »

Ужасен си Cheesygrin

Даже в тефтера си имах ...табу...как се казваше, дето ти показва как се свири на китара Cheesygrin Та, бях се научила да свиря началото на Enter Sandman Cheesygrin
Ехх, хубави времена бяха
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2185

« Отговор #32 -: Август 01, 2007, 10:39:24 »

Табулатури.
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #33 -: Август 01, 2007, 23:49:21 »

Аз освен любовните писма, си пазя и всички стари лексикони и направо се попикавам от смях като ги чета. Имам и разни стари касети, където сме си правили радио-шоу с приятелките ми от детство, както и сме измисляли историйки за еротичен телефон, много са смешни. А с една приятелка се правехме на конкуриращи се поп-фолк диви и си пращахме писма с уж изрезки от вестници показващи колко сме успели (всъщност ги рисувахме сами). Други такива луди като нас няма Smile
Активен

prosto-az_f
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #34 -: Април 13, 2008, 12:48:08 »

Аз пък много обичам да изхвърлям разни неща Big grinНемога да търпя нещо което не служи на никой да стой в къщи Stuartмайка ми и баща ми хич не обичат да хвърлят, само в краен случай го правят с големи мъкии  Lol Ако има някакъв спор и недават да хвърля нещо.. го хвърлям следващия ден като ги няма.. и те квито са шматки хич не забелязват или ако забележат викат малко и им минава. Та така в къщи е подредено и просторно  Stuart Smile
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #35 -: Април 16, 2008, 19:06:53 »

Болна тема ми е това. Всеки път като се местим, всичко пристига в кашони. В момента в мазето имаме около 100 кутии от които поне половината са пълни с боклуци. Все си казваме с мъжът ми "този уикенд ще ги отворим всичките и ще изхвърлим каквото не ни трябва". Но уикенда винаги идва и си отива, а кашоните си стоят. Като дойдохме в Белгия отворихме малка част от тях и какви ли глупости не открихме - от военната униформа на баща му (носена преди десетки години) до старата и изгнила посуда, завещана от прабаба му... лошото е, че хем тия неща са за изхвърляне, хем мъжът ми не иска да се раздели с тях, заради сантименталната им стойност. Аз обаче съм голяма чистница-всичко изхвърлям без проблем. Например от детските и юношеските ми години само няколко дневника си пазя (добре, че са на български, та само аз си ги разбирам Cheesygrin) и една мини снимка на първото ми гадже.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 17, 2008, 10:28:12 »

А Ели, защо мъкнете всичко това? Защо не си оставите старите сантиментални неща в Щатите в къщата на техните, или у вас - да си стоят там, а вие кат обикаляте света да си носите само нещата, които ползвате.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2298

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #37 -: Април 17, 2008, 20:31:55 »

И у нас е големия бардак,  Blink което по принцип много ме вбесява и не мога да се споразумея с майка ми... От време на време правя чистка в нейно осъствие след което тя едновременно полудява за някои изхвърлени неща и едновременно се радва че е чистичко и подредено. Моите дрехи са събрани в едно не голямо отделение от гардероба, всичките ми останали джаджи се помещават в собственоръчно направено от дядо ми бюро за започването на първи клас... въпросното бюро вече ми е леко ниско за да се ползва по предназначение и освен за шкаф за друго не става, но има огромна сантиментална стойност и когато се установя някъде да живея за постоянно неминуемо смятам да си го взема. В момента временно съм в  безкранйно малка натрапчиво бяла и чиста стаичка, в която освен най-необходимото друго няма. На моменти ми е некомфортно и неуютно, сякаш съм в болница... Rolling Eyes
За сметка на това умирам от кеф като съм на гости на новото ми гадже, където има какви ли не старинни джунджурии, които за него са голяма скъпоценност. Обожавам и пожълтелите графични рисунки окачени по стените изровени от кой знае какъв скрин, както и плакатите за разни важни за него събития (дори да са били преди години  Lol). Библиотеката му е нарастнала с един рафт за последната година, стария му компютър прашасва в ъгъла... и като го гледам такъв неизползваем ми става тъжно защото се сещам колко често миналото лято този компютър ми беше оправдание да му отида на гости  Lol
Не мога да не споделя как беше направена завеса на една от етажерките в килера - парче плат с "подгъв" който не е зашит с конец а е залепен с изолирбанд и дупки за закачване на завеската пробити с перфоратор  Lol Lol Така и не получих отговор на въпроса как ще се пере въпросната завеска  Cheesygrin Cheesygrin И в цялото това помещение, въпреки огромния брой потребни и не чак толкова вещи, царува една много нетипична за моите навици подредба, създаваща завладяващо уютна атмосфера, която мр кара да се чувствам сякаш съм си у дома, но в друг век... Wink
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #38 -: Април 18, 2008, 14:16:29 »

Боже Господи, Бизар, как така родителите на мъжът ми ще направят такава жертва заради нас? Blink Мъжът ми има една разглобена спалня в мазето на брат му (което е около 150 кв.м., и е полу-празно), заема точно 2 метра в ширина и 20 см. в дълбочина, и откак се помня не е спрял да ни подканва да си я вземем. Кво да ти обяснявам, просто. Имахме толкова хубави мебели, някои от които се скапаха тотално от постоянното висене по разни складове, ама какво да се прави. Ако чакам помощ от родителите на мъжа ми за каквото и да е ще си умра с чакането.
Активен

mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #39 -: Април 19, 2008, 12:29:44 »

И аз си пазя един лексикон и един мисленик абе много работи си пазя ама по 1 брой от всяко защото майка ми ме принуди да разчистя всичко ненужно или тя щяла да го разчисти хахах .. а и тя е луда на тема чистота подредено без излишни неща луда работа .. много е изнервящо понякога ..
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: