star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Студени питиета за горещи дни и нощи..:)
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Студени питиета за горещи дни и нощи..:)  (Прочетена 10498 пъти)
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« -: Юли 23, 2007, 18:55:14 »

Каво ви разхлажда в горещите дни и нощи?
Какъв алкохол предпочитате през лятото?
Аз лично съм привърженичка на коктейлите и шейковете,когато ми се пие нещо безалкохолно. Smile
И в този ред на мисли - едни от най-готините коктейли в София са в Лагуната.. Cheesygrin

А ето и няколко идейки да се освежим вкъщи. Stuart

Мохито[/color]

Необходими продукти

100 мл бял ром
1 супена лъжица пудра захар
резенчета лайм (зелен лимон)
сода
листа къдрава мента
лед

Начин на приготвяне

Сложете рома и няколко бучки лед в шейкър и разбийте. Във висока чаша сложете листа от мента, захарта и лимоните. Отгоре изсипете рома и допълнете чашата със сода.

Украсете с няколко листенца мента и резен лимон

Желирани шотове[/color]

Необходими продукти:

300 мл. твърд алкохол

200 мл. вряща вода

100 мл. студена вода

1 пакет плодово желе

растителна мазнина

Начин на приготвяне:

Намажете няколко плитки чашки с мазнината. Изсипете съдържанието на желето в купа и смесете с горещата вода. Бъркайте около 2 минути докато желето се разтвори добре.

В същото време смесете алкохолът със студената вода, след което излейте получената смес в купата при останалите продукти. С черпак сипете получената смес в чашките и ги оставете в хладилник поне 4 часа докато желето стегне.

Повечето хора предпочитат водка, но вие може да сложите също така ром или текила. Желираните шотове са идеални за лятото защото са сладки и се консумират охладени. Бъдете разумни, защото алкохолът не се усеща на вкус и няма да знаете кога сте прекалили.

Млечен шейк с плодове

Необходими продукти

60 мл прясно мляко

30 гр пудра захар

4 топки сладолед ванилия

200 гр ягоди

1 банан

1 киви

Начин на приготвяне

Сложете млякото, захарта и сладоледа в електрически шейкър и разбийте добре.

Нарежете банана на шайби, а кивито и ягодите - на парченца. Прибавете ги към млякото и сладоледа и разбъркайте за кратко.

Изсипете в големи чаши, прибавете лед, малко украса и сламки и се наслаждавайте на лятото.
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 19:01:20 »

С две ръце за Мохито!!!  Thumbup
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 19:09:36 »

Между другото, аз плодовите шейкове си ги правя с кисело мляко - много по-вкусно и освежаващо ми е.

Иначе и аз си падам по разните шарени питиета, но лятото честно казано предпочитам просто джин с тоник и много лед.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 19:18:18 »

И аз лятото наблягам на коктейлите. Много освежаващо ми действат.  Rolling Eyes  Няколко пъти си правих фреш от пъпеш, но май тази вечер ще си направя от диня Smile  Ако сложа и кисело мляко дали ще стане хубаво?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #4 -: Юли 23, 2007, 19:23:21 »

Цитат на: "Лора"
Между другото, аз плодовите шейкове си ги правя с кисело мляко - много по-вкусно и освежаващо ми е.

Cheesygrin Аз преди правех кисело мляко + компот + пасатор. Ставаше супер, но отдавна не съм го правила Smile Напоследък бухам само айряни.

Иначе аз наблягам на вода. Газирано почти не пия, а алкохол по принцип не пия  Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #5 -: Юли 23, 2007, 20:05:37 »

Аз напоследък си правя котейл Бронкс,който съдържа джин, вермут и портокалов сок.Всичко се миксира в шейкър и се изсипва във висока чаша. На мен ми допада,но няма определен вкус и можв да не се хареса на почитателите на коктейли с отличаващ се вкус или аромат. Научих се да пия и ментов ликьор с прясно мляко.Много е фреш.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #6 -: Юли 23, 2007, 20:14:52 »

Лятото пия предимно коктейли (алкохолни и безалкохолни), фрешове, шейкове и много много минерална вода.
На морето пих и разни странични работи де (различни видове шотове и едната вечер няколко текили), но те бяха извънредни  Drinking
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #7 -: Юли 23, 2007, 21:09:07 »

Цитат на: "blonde"
едни от най-готините коктейли в София са в Лагуната.. Cheesygrin

А, стига бе! Shocked French girl откри топлата вода Lol  Lol  Lol

И аз залагам на ледени кафета и коктейли, като избирам такива с любимана ми мента... Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

blonde
Newbie
*

« Отговор #8 -: Юли 23, 2007, 21:13:10 »

Открила съм я още преди 5 години. Razz
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 21:13:52 »

Открила съм я още преди 5 години. Razz

Стига бе... Lol
Бутна ми очилата... 8)
 Kiss  Kiss  Kiss
Активен

blonde
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юли 23, 2007, 21:16:41 »

Присмехулничка такава. Razz
Какво като съм девойка-французойка? Lol  Lol  Lol

Kiss  Kiss
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 21:18:44 »

Какво като съм девойка-французойка? Lol  Lol  Lol

Амииии...
Не ме карай да отварям аналната тема в другия раздел... Devil  Tamer  Oops
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #12 -: Юли 23, 2007, 21:33:01 »

Моят летен коктейл е водка с мартини и джей би с минерална вода. Много рядко се случва да пийна някое коктейлче,залагам си на твърдичко. Но иначе харесвам тези,в които има всякакви ягодови ликьори,ромове и т.н. Демек-колкото по-сладко,толкова по-добре.

Най-хубавото място за коктейли в София е вкъщи на двора. Cheesygrin
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
alexia
Newbie
*

« Отговор #13 -: Юли 23, 2007, 21:38:39 »

Цитат на: "Blow"

Aуу,имаш късмет,че не знаем къде живееш  Wink  Ягодовият ликьор е супер просто. Strawberry Caipirigna: бял ром, лиметен, ягодов ликьор,кафява захар и много лед. Ето нещо като за твоя вкус  Wink
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Юли 23, 2007, 21:40:33 »

Цитат на: "alexia"

Aуу,имаш късмет,че не знаем къде живееш  Wink

Някои знаем. Ninja
Че даже сме на една улица разстояние Very drunk
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юли 23, 2007, 21:41:39 »

Тогава си късметлийка, феичке,ще пийвате зедно коктейлчета  Big grin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #16 -: Юли 23, 2007, 21:48:07 »

Коктейли, мартини и мента Tongue
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #17 -: Юли 23, 2007, 21:49:21 »

Алексия,това звучи много добре и си права,че е точно по мой вкус. Обаче си запазвам правото ти да ми го направиш,защото аз не се заемам да дозирам. Cheesygrin

Феята съм я поканила да се печем,ама пу да му се невиди-сега ще вземе и за коктейли да остане. Lol
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #18 -: Юли 23, 2007, 21:50:42 »

Единственото нещо, което ме спасява в жегите е огромно количесто ВОДАААА.
Активен
alexia
Newbie
*

« Отговор #19 -: Юли 23, 2007, 21:51:44 »

Алексия,това звучи много добре и си права,че е точно по мой вкус. Обаче си запазвам правото ти да ми го направиш,защото аз не се заемам да дозирам. Cheesygrin

Феята съм я поканила да се печем,ама пу да му се невиди-сега ще вземе и за коктейли да остане. Lol

На драго сърце  Wink
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #20 -: Юли 23, 2007, 21:53:52 »

Ау, и аз предпочитам сладки коктейлчета  Rolling Eyes Със сладки ликьори  Rolling Eyes  Особено чи-чи- кокосов ликьор, малибу, сок ананас и банан (нещо такова беше).
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #21 -: Юли 24, 2007, 00:03:10 »

Класиката: Джин+Тоник, Водка+Тоник, Вода, Айрян, Таратор, Бира, Цаца ... а какво домашно фрапе умея !!!  Stuart
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #22 -: Юли 24, 2007, 06:10:48 »

Нека да добавя към рецептата на Блонди за Мохито, че листенцата от мента трябва първо доста добре да се размачкат (счукат), за да пуснат повече аромат. Един приятел е спец по коктейли и ми направи мохито с счукани листа от мента (ама много), много лайм (също поразмачкан и нарязан много на дребно) и кафява захар... беше мммм супер Smile

Аз за лятото (а и през всеки сезон) обичам да пийвам Сухо Мартини с маслинки и Блъди Мери Smile Хем са ми засищащи, хем не много силни. Рецепти няма да пускам, тъй като са доста популярни. От сладките коктейли обичам всичко с малибу, шампанско и прасковен ликьор.
Също от безалкохолните айранче, coke zero, diet red bull и всякакви видове студен чай.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #23 -: Юли 24, 2007, 10:25:01 »

Ух ми аз не пия алкохол по принцип  Rolling Eyes но има едно място в Бургас където правят Мохитото приказно,та всеки път като ида там си го поръчвам  Wub
Иначе през лятото пия доста фрешове от различни плодове,цитронади и шейкове /по-рядко заради многото сметани сладоледи и тем подобни работи/.
Най-новото,което опитах наскоро е цитронада от кокос.Приказна беше макар че отначало бях скептично настроена към нея  Stuart
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #24 -: Юли 24, 2007, 12:07:24 »

Аз се разхлаждам по следния начин: смилам лед, сипвам Бейлис и пия Cheesygrin
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: