star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar За намаленията,моловете,Манго,Зара и още нещо :)
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За намаленията,моловете,Манго,Зара и още нещо :)  (Прочетена 22224 пъти)
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« -: Юли 23, 2007, 12:20:30 »

кво сте се запалили по тва Манго  Blink  Lol  Lol  Lol  в тенерифе тва е най-евтиният магазин  Lol 4 евро блузка Lol

Блоули , как няма да има магазини бе  Lol Smile
Активен

Don’t feed the forum trolls
alexia
Newbie
*
Публикации: 1494

« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 12:26:17 »

Тук обикновенно когато правят големи намаления в Манго,дрехите са наистина ужасни,въобще не са същите като тези преди намалението  Blink  Да не говорим,че има измама с цените,защото като отлепиш няколкото червени етикетчета,които показват колко много е намалена стоката,лъсва цената,която не се различава супер много от тази след например 70% намаление. Ужас! това май по-скоро беше за оплакванията...
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 12:28:39 »

Ееее, айде , айде...Ужасни били...Вярно , че няма кой знае какво общо с Мангото в Испания, но каквото е , тва е!
Аз съм пазарувала в Манго във Валенсия през 2001 година,когато в България изобщо не се знаеше за съществуването на тази марка, и така и не намерих блузка за 4 евро, но както и да е Smile И без това цените бяха все още в песети Smile
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 12:35:48 »

e kak be Мини 2001 май си имаше манго в бг  Blink  Lol ама както и да е Smile
Активен

Don’t feed the forum trolls
alexia
Newbie
*

« Отговор #4 -: Юли 23, 2007, 12:42:06 »

Аз например в България в Манго винаги си харесвам повече неща отколкото си харесвам в Германия,може и да си втълпявам  Blink
Активен
blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #5 -: Юли 23, 2007, 12:44:54 »

И аз във френското Манго почти нищо не си харесвам. Rolling Eyes
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #6 -: Юли 23, 2007, 13:11:02 »

Манго и Тера Нова са ми доста омразни магазини-големи,губещи време и в крайна сметка и аз нищо не си харесвам.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #7 -: Юли 23, 2007, 13:12:44 »

Аз като вляза там и имам чувството, че продават домашни дрехи.
Изобщо не харесвам такъв тип мода - трикотажна и раздърпана. Тук таме има по нещичко, но като цяло нищо не мога да си харесам. Зара също ми спада към тези магазини и никога не съм разбирала манията да си пазаруваш само от там.
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Юли 23, 2007, 13:17:25 »

Бизи,съгласна съм..но все пак тук Зара имат само аутлети с парцали..което е обидно,защото във Франция на почти всичките им дрехи пише 'Made in Bulgaria'.
Та френската Зара не е лоша,има много готини обувки. Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 13:19:45 »

Когато за първи път отидох в Зара, беше в Милано и като ми я описваха звучеше все едно магазин със страхотни дрехи.
Извинявам се, ако някой си пазарува от там, но първата ми асоциация беше "Какви са тия парцали"
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юли 23, 2007, 13:20:12 »

Ммм да,Зара се шие в България,тоест доста от стоките и ако намерите магазини на шивашките цехове,които шият за Зара,Манго или Н&М например, може да си купите блузки за по 2-3 лева или панталони по 6-10 лева без да имат някакви дефекти,поне не видими.
Активен
blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 13:20:52 »

Честно казано и аз не си пазарувам от там,но преди да си дойда имаха една страхотна колекция с официални сандали и обувки. Smile
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юли 23, 2007, 13:30:50 »

Явно аз съм нещо сбъркана Confused
Вчера в Зара имаше много хубави ленени поли,панатлони, ризки и рокли,и единствения им недостатък беше, че от почти всичките беше останал номер XS.Не видях разни раздърпани парцали.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #13 -: Юли 23, 2007, 13:38:55 »

Защо да си сбъркана, въпрос на вкус  е Smile ,аз по-скоро мисля,че не са тип магазин,където можеш да намериш всичко и наистина е въпрос на късмет дали ще има размер точно от това,което ти харесва.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #14 -: Юли 23, 2007, 13:41:46 »

Ествствено , че не можеш да намериш всичко.Аз мисля, че ставаше въпрос за ежедневно облекло Smile. или поне аз така го възприемам
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #15 -: Юли 23, 2007, 14:43:04 »

Аз съм тотално против Манго вече,защото последните ми 3 покупки оттам са абсолютни боклуци. Вече дори няма да вляза,в знак на протест.

Значи съм безочливо излъгана за магазините в Малага,за да не ми бъде купено нищо. Sad eyes
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #16 -: Юли 23, 2007, 14:52:21 »

Дрехите на Теранова са ми толкова боклучарски на външен вид, че дори и 5 лв. не ми се дават за тези парцали, от които висят конци и се подават криви шевове.

Манго не е мой тип магазин. Всеки път влизам с надеждата да открия нещо, но си оставам разочарована.

А Зара в Мадрид нямаше нищо общо със Зара в София, само това мога да кажа - хем с по-големи намаления, хем с по-яки дрехи..
Активен

Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #17 -: Юли 23, 2007, 15:29:01 »

Аз харесвам Манго, защото ежедневието ми е такова, че спортни семпли дрехи ми пасват най=добре. Нашето тук е изключително добре заредено, но в България никак не ми допадат тези папагалски шарении. Лично мнение обаче. Да не говорим, че се облещих, когато в Тели Уейл в София  гледах някакви космически цени от 80 лв за дънки, които тук струват 19 евро! Колкото до Манго в Испания, нямам поглед нито отпреди, нито отсега- имам поглед само от миналото лято, когато родителите на приятеля ми бяха там и ми разказаха за намаленията, та даже ме и затрупаха с подаръци. Не знам дали там нещата са по 4 евро, но тук е нещо нормално- дънките са максимум 30 на намаленията, а блузите са между 3 и вечерните са до 20. чантите са между 5 и 30, обувките- между 20 и 30. Портфейлите им са по 5-7 евро, а коланите- 7-10. Пуловерите също варират между 5 и 25 евро. Такива са цените два месеца общо в годината- един път целия януари и втори път- целият юли. 70% си е 70%  Wink
Активен
JanaSchmull
Newbie
*
Публикации: 171

« Отговор #18 -: Юли 23, 2007, 16:24:09 »

Терранова са много боклушки магазини... особено тази година- колекцията за нищо не става....Ходих преди около седмица, беше фрашкано с лутащи се хора и чаках 20 мин за пробна... Взех си само едно черно потниче, защото стоеше много сладко. Повечето неща обаче бяха размъкнати... и едни такива цветови комбинации...ум да ти зайде просто...
Между другото, от този тип магазини H&M не са чак толкова лоши, въпреки че и там има достa боклуци,но от тази пролет имам едни супер сладки къси панталонки, които доста дълго бяха на първата страница на сайта. Много удобни, страхотна материя и стоят чудесно. Също и едно спортно потниче, което е много приятно за носене. Ще си снимам,ако не ме примързи. Мисълта ми беше, че там цените въобще не са толкова високи ( по-евтино е от терранова, когато няма намаление), а има много повече избор. Жалко, че нямат магазин в България...
Активен

img]http://img511.imageshack.us/img511/4250/copyofmbfpbw3be5.jpg[/img]
Ich zähl die Tage und die Stunden,
bist du kommst und wiedergehst,
vielleicht heilen meine Wunden,
wenn du dich zu mir legst
Smiley
Newbie
*
Публикации: 4994

Усмивка

« Отговор #19 -: Юли 23, 2007, 16:37:40 »

Говорите за Манго, Теранова, Зара и т.н. Все марки, от които аз нямам дреха, дори когато е имало намаления не съм влизала. Аз по принцип каквото си купувам си купувам сама. От родителите рядко искам пари и си спестявам от стипендии, джобни и т.н. Не ми се дават много пари за дрехи... колкото и готини и маркови да са. За мен марката не е знак за "готино". Последния път като влязох в Манго беше някакъв ад. Имаше хем намаление, хем беше пристигнала новата колекция. Вътре беше фраш! Гледах някакви тениски - обикновени памучни, имаха само една щампа МНГ отпред и това беше. Мисля бяха към 60лв! Никога не бих дала толкова пари за тениска!  Razz
Не съм свикнала да ходя "маркова" и не се срамувам от това. Имам приятелка, която не си купува нищо немарково. Наскоро я слушам как си харесала някакви къси гащи - 45лв, на райе такива, готинки, да излезеш вечер на клуб с тях дъра бъра... Тя мислеше да си ги купи, за да тича с тях! Не да влезе в един магазин за спорни стоки да вземе нещо за 10лв... Но.. дори когато спортува тя трябва да е маркова и издокарана...
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юли 23, 2007, 16:50:33 »

Ако си влизала в Теранова по време на намаление - каквото е в момента, щеше да намериш парцали по 6-7-10 лв. За мен това не е никаква марка, камо ли пък скъпа. Едно време преди години имаше добра линия, но това беше толкова отдавна, че не се брои изобщо.

Тук не става въпрос кой от къде взима парите, за да си пазарува дрехи. Нека не отива натам посоката, защото тук сме на различна възраст, някои самостоятелни отдавна, някои не. И изобщо няма какво да се коментира.

Въпросът е в това, че има марки, които си заслужават парите. Има такива (като някои от изброените), които дори и намалени не си заслужават парите.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юли 23, 2007, 16:51:20 »

Mного е сложно да говорим кое е марково и кое не,кое е скъпо и кое не,защото тук в Германия Манго и Зара не са някакви супер скъпи марки.Само че за стандарта в България и заплатите,които вземат хората,това са сравнително скъпи марки и не по джоба на всяка дама. Иначе и аз съжалявам,че няма Н&М, стоките са им на добро ниво. И за друго съм съгласна,не е нужно дрехите да са скъпи,за да си например модерен и да се чувстваш удобно в тях.
Активен
alexia
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юли 23, 2007, 16:53:18 »

Цитат на: "Mermaid"
Въпросът е в това, че има марки, които си заслужават парите. Има такива (като някои от изброените), които дори и намалени не си заслужават парите.

Абсолютно съгласна  Wink
Активен
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юли 23, 2007, 16:54:11 »

Цитат на: "alexia"
Mного е сложно да говорим кое е марково и кое не,кое е скъпо и кое не,защото тук в Германия Манго и Зара не са някакви супер скъпи марки.Само че за стандарта в България и заплатите,които вземат хората,това са сравнително скъпи марки и не по джоба на всяка дама.

Точно така. Това не са кой знае какви марки в интерес на истината. Но за Бг все още се броят за нещо по-така заради стандарта ни.
Активен

amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #24 -: Юли 23, 2007, 17:52:11 »

Като бях в гимназията, редовно пазарувах от теранова и от манго - бяха ми като двете библии. Сега не ми се поглеждат - има толкова по-свестни магазини в чужбина, но за съжаление в БГ все още  ги няма или цените са космически. Есприт често имат хубави и евтини неща, но нямат магазин във Варна. Харесвам магазини, където има повече от една марка - тип Мейсис, Блумингдейлс или Нордстром, много по-лесно е да си намериш дрехи и номерация там и изборът е огромен. Например наскоро открих аутлет на Сакс Фифт Авеню, където има чанти, обувки, дрехи и аксесоари на Прада, Гучи, Майкъл Корс, Джуси Котюр и т.н. от минали сезони - на 70, 50 и 30% от оригиналната цена, че и по-малко в редки случаи. Напоследък си купувам обувки и дрехи само от там и са страшно качествени. Причината за това е, че в Щатите хората пазаруват като обезумели и нови колекции на безбройно многото марки излизат едва ли не всеки 2 седмици, при което "старите" неща се носят в тези аутлети. Например ако си харесаш нещо в магазин, твърде възможно е на следващия ден изобщо да не го намериш - сменят стоката страшно често. Така в аутлетите могат да се намерят неща, които преди няколко седмици са били в списанията. Често тези доскоро страшно скъпи дрехи са на оригиналните цени на не-толкова висок клас марки. Пример - за $98 си купих обувки на Сакс Фифт Авеню, които преди 2 месеца са стрували $350. Невероятно удобни са! Марки като Найн Уест, които до скоро много често уважавах с покупки, струват по $100-150 на оригинална цена и като сравнявам качеството, просто си струва човек да изчака 2-3 седмици и да се порови в някой аутлет. Да не говорим, че постоянно зареждат нови неща - всеки ден в 2 следобед и не е само на една марка, а на 50-60 много популярни скъпи марки, които реално никога не бих могла да си позволя. Много съм горда с откритието си Smile
Ей това ако може по някакъв начин да се направи в БГ, би било много хубаво. Засега поне Мангото и Терранова имат намаления, така както трябва.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: