star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Дограма!
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дограма!  (Прочетена 16697 пъти)
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #25 -: Юли 22, 2007, 22:19:11 »

Мерси за бързите отзиви. Понабутахме се явно  Big grin  Дано все пак нещата се получат прилични при нас.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
lioness
Newbie
*
Публикации: 8429

« Отговор #26 -: Юли 22, 2007, 22:19:40 »

Цитат на: "Mina_21"
ПВЦ!!! Алуминиевите профили правят конденз.

Най-хубава е Саламандър, 5 камерна с КА стъкло.Немска е , и наистина се прави в Германия.Малко по-скъпа е от другите ,но си я взимаш за цял живот. Въпросното КА стъкло се явява "колектор" на топлината от слънчевите лъчи през зимата.Лошото е, че ако нямаш щори , през лятото ще ти нагрее стаята до 60 градуса Cheesygrin

Ъхъ. Ние във великия ремонт пролетта точно това сложихме. Аз на тоя колектор му викам хелеоматик  Cheesygrin  Че ми е по-лесно да го запомня  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11977

« Отговор #27 -: Юли 23, 2007, 00:46:04 »

Цитат на: "HappyHeart"
Лора Rolling Eyes Ще ми обясниш ли какво означават подчертаните думички Rolling Eyes И още нещо! Защо мислиш, че трябва да има повече профили- примерно три по-малки прозореца вместа един голям и един малък? Аз четох, че стъклата изолират по-добре от профила Blink Може и да не съм разбрала....

1. Тройният стъклопакет е просто с 3 стъкла. Нали при двойния имаш стъкло-профил-стъкло. При тройния е стъкло-1/2 профил-стъкло-1/2 профил-стъкло. Имаш два въздуха, които да ти служат като топлинни мостове.

2. Аргонът се слага между стъклата. Понеже е инертен газ и не променя температурата си, служи като топлинен мост между външния и вътрешния въздух => не се образува конденз. Този ефект се подсилва от К-стъклото, а пък вече за най-голям ефект трябва стъклата да са с различна дебелина - примерно ако вътрешното ти е 3-ка, външното трябва да е 5-ица, както и колкото се може повече камери - новите дограми са с по 6.

3. Растерът буквално е ритъмът, на който са разчленени плоскостите на стъклото - броя на крилата. При прозорците е логично дограмата (камерите й) да действат в краищата - най-вече в ъглите. Когато имаш един огромен прозорец се получава така, че в средата на стъклото се образува един голям кръг, на който камерите не действат и там се образува конденз. Ако по средата обаче се сложи още една шпроса (рамка един вид), този проблем се премахва.
Активен

aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #28 -: Юли 23, 2007, 01:06:53 »

PVC, не българско. С аргон. К-стъкла отвън (нали така се казваха). Това е. На нашия климат между 4 и 6 камерни профили няма разлика. Да му мислят шведите и норвежците  Lol
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #29 -: Юли 23, 2007, 12:57:17 »

Цитат на: "Лора"
Ако питаш мен, за жилищни помещения най-добре е дървена - от масивно дърво, само дето е доста по-скъпа от другите.
Иначе - ПВЦ.
Аз сега много се колебая, защото и на нас ни предстои същото. Не знам как ще го преживея този зверски конденз - нямаме много текстилни материи в къщи (освен кучето), които да поемат влагата, а не ми се иска нон-стоп да съм с парцала в ръка...

Иначе, най-добрите може би са Саламандър (немска е фирмата - тук във Варна май само една фирма работи с тях, не знам как е за София). Сега масово с използват турските, най-вече Блик, защото са най-евтини.
Вече вие си определяте показателите - трябва да е поне 6-камерна; добре е да си сложите различни дебелини стъкла на външния и вътрешния стълкопакет (стъклопакетът може и да е троен), като външното стъкло гледайте да е КА-стъкло - има най-добър коефициент на топлопреминаване. Искайте да ви сложат аргон между стъклата.
И още нещо - не си правете големи площи от стъкло - в  смисъл отделните крила да не са много големи, защото те бързо се охлаждат. По-добре е да са на по-дребен растер.

Ох, това се сетих на прима виста...

На приятеля ми саламандър слагаха ПВЦ...добре е. Smile
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #30 -: Юли 23, 2007, 15:32:01 »

За конденза и сътветно влагата има огромно значение и изложението, както и това дали се отоплявате с парно,климатик и т.н.  А влагата води до много лош мухъл, ако е северно изложение, така че внимавайте.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6343

« Отговор #31 -: Август 27, 2007, 09:50:34 »

Момичета какво мислите за "агнесика пласт" и Кьомерлинг????

Че майка ми се е разбързвала и мисли това да поръча Rolling Eyes
Активен

Моето име е Любов.
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #32 -: Август 28, 2007, 18:55:00 »

Много реклама - хилаво бебе

Ако се сещаш  Lol  
Същото е и с ролпласт, затова не ги харесват хората. Първата фирма за дограма, която ще ми хрумне е ролпласт, което означава - не поръчвай от тях.
Активен

Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #33 -: Август 28, 2007, 19:23:57 »

Фирмата ми е непозната, дограмата вкъщи е такава. Ми мисля, че е ок, въпреки че пак не е гаранция, че няма да имате мухъл.

Гледайте да са здрави механизмите, друго не знам какво да препоръчам.
Активен
Блондинка
Newbie
*
Публикации: 191

« Отговор #34 -: Септември 02, 2007, 13:38:45 »

Аз у дома имам ПВЦ и алуминиева. Честно казано, не искам да чуя повече за ПВЦ дограма  Mad  Поддържа се страшно трудно, засича се, пожълтява, старее бързо, и не с всички препарати може да се чисти. От ПВЦ ми се получи конденз, а от алуминиевата НЕ! Алуминиевата с едно движение се забърсва и блести, а за ПВЦ-то просто нямам думи.Това е мое лично мнение и никого не обвързвам с него.
Успех в ремонта!  Smile
Активен

Женското предположение е много по-точно от мъжката убеденост. Ръдиард Киплинг
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #35 -: Септември 02, 2007, 13:51:09 »

Цитат на: "Блондинка"
Аз у дома имам ПВЦ и алуминиева. Честно казано, не искам да чуя повече за ПВЦ дограма  Mad  Поддържа се страшно трудно, засича се, пожълтява, старее бързо, и не с всички препарати може да се чисти. От ПВЦ ми се получи конденз, а от алуминиевата НЕ! Алуминиевата с едно движение се забърсва и блести, а за ПВЦ-то просто нямам думи.Това е мое лично мнение и никого не обвързвам с него.
Успех в ремонта!  Smile

Златен дъб , тогава Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #36 -: Септември 02, 2007, 15:04:03 »

Цитат на: "Enti"
Много реклама - хилаво бебе

Ако се сещаш  Lol  
Същото е и с ролпласт, затова не ги харесват хората. Първата фирма за дограма, която ще ми хрумне е ролпласт, което означава - не поръчвай от тях.

ние работим с ролпласт  Tongue
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 15, 2007, 19:06:03 »

Нямах комп доста време и чак сега се сетих да погледна темичката. Поръчахме Кьомерлинг. Ще ви кажа как е като я монтират:)
Активен

Моето име е Любов.
ileana
Newbie
*
Публикации: 205

« Отговор #38 -: Март 12, 2008, 09:05:42 »

пвц-то е по-добра,ние в момента ще слагаме и то 5-камерната,имам инфо,защото браточвед ми се занимава с това,единственото което ме притеснява че ще ми разрушат стените а и съм си сложила страхотни тапети Sad сега и те ще идат по дяволите Exclamation
Активен

Човек е жив, докато има мечти.
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 12, 2008, 13:10:20 »

пвц-то е по-добра,ние в момента ще слагаме и то 5-камерната,имам инфо,защото браточвед ми се занимава с това,единственото което ме притеснява че ще ми разрушат стените а и съм си сложила страхотни тапети Sad сега и те ще идат по дяволите Exclamation
Не искам да те плаша, но трябва да се подготвиш за нещо ужасно. При нас стените бяха брутално откъртени. "Поправянето" отне около 2-3 седмици заедно с цялостно боядисване на стаята, защото трябваше да се чака да се стягат чудесиите там. Цялата стая беше в прах, боя и цимент защото накрая стените се шкурят. Съответно и по целия апартамент колкото и да пазехме се разнсяше. Намери си някакви сериозни майстори, че ние ....В момента гледам, че се е нацепила стената под перваза и само при мисълта, че след няколко години може да се наложи пак да се занимаваме с майстори ми се гади. Иначе дограмата е страхотна и в стаята ми е като в парник.
Тапетите можеш да ги смениш само на стената с прозорците.
Кураж!
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #40 -: Март 12, 2008, 21:30:02 »

И аз ще се разпиша с един глас за Саламандър. Златен дъб. Cheesygrin Наистина събира топлината,много добра шумоизолация,да не говорим колко е красива.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #41 -: Март 18, 2008, 08:55:15 »

Саламандър и аз съм виждала,харесва ми Cheesygrin
Гаджето е с ПВЦ и прави страшен конденз,тече по стената отвътре понякога...
У нас е алуминиева,на EXALCO.Скъпичка е,но не е правила никакъв проблем.
Други мои наблюдения са,че ПВЦ-то пожълтява от слънцето...и от времето.
Не разбирам много от дограма,казвам моите си наблюдения.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #42 -: Март 18, 2008, 10:05:48 »

И аз ще се разпиша с един глас за Саламандър. Златен дъб. Cheesygrin Наистина събира топлината,много добра шумоизолация,да не говорим колко е красива.

Шса сетите  Cheesygrin
Активен

simona ivanova
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #43 -: Юли 14, 2008, 14:45:24 »

до Happyheart : мисля че мога да ви помогна. Аз лично имах подобен проблем с избора на дограма за вкъщи.Спрях се на фирма Еридан М и въобще не съжелявам за избора си.Останах много доволна.Монтираха ми я за 1 седмица без никакви проблеми. Предишната ми поръчка в друга фирма ми докара сума ти семейни неприятности поради забавяне и лошо изпълнение на монтажа.Побеляха ми косите!Във фирма ЕРИДАН М ми взеха размера ,момчето беше много любезно.Обясни ми всичко най-подробно.Както обеща след 1 седмица беше извършен монтажа.Можете да позвъните на телефон 944 771 ,адрес- гр.Пловдив Васил Левски 138 зад метан станция Векта.И за мен по-добре е да си сложете PVC дограма.Надявам се да съм ви помогнала.Ако имате още някакви въпроси можете да ми пишете или тук или на e-maila : masida92@abv.bg
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11977

« Отговор #44 -: Юли 14, 2008, 15:06:51 »

Happyheart отдавна има дограма  Wink
Активен

simona ivanova
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #45 -: Юли 14, 2008, 16:06:26 »

аааа да видях , но малко късничко.Няма нищо все на някого ще му е полезна информацията ;) Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: