star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Въпроси всякакви....
Страници: 1 [2] 3 4 ... 351   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси всякакви....  (Прочетена 945749 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #25 -: Юли 21, 2007, 19:48:56 »

Въпрос - скоро съм на вечерна лятна сватба, в която съм от централните лица - т.е. трябва да изглеждам на ниво. Според вас роклята ми повече вечерно-официална ли трябва да е или по-лятна. Т.е. - светла/тъмна; шикозна/ефирна? Smile
И подарък, ако ми измислите, ще сте супер  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #26 -: Юли 21, 2007, 19:51:34 »

Тъмна и ефирна!:thumbup1:

За подарък- не знам в качеството как каква ще се явяваш, в смисъл,доколко трябва да е сериозен подаръка. Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #27 -: Юли 21, 2007, 19:56:57 »

Еми ....достатъчно сериозен, но все пак най-вероятно ще съм сама (така предполагам, защото приятелят ми ще взема нещо голямо като за брат). Честно казано не мога да преценя.
Аз харесах един красив сервиз за суши, ама не знам дали е уместно и подходящо Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #28 -: Юли 21, 2007, 19:58:30 »

Ами , ако са новосъздаващо дом семейство, сервизите никога не са излишни.Аз лично бих си удряла дупето в тавана ако получа такъв сервиз. Cheesygrin Зависи си от хората , де Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #29 -: Юли 21, 2007, 20:01:41 »

Ами как да ти кажа ...няколко дена след сватбата правят 10 години, от както са заедно, живеят заедно и т.н. Smile А и няма нещо, което да не могат да си позволят. Засега на това съм се спряла, пък ще видим. Той ще взема нещо като компютър, аз абусрд да поема половината (ако подаръкът ще е общ), а той май държи на това. Та, като за сам човек нещо такова май ще подаря Smile
А нямам търпение да ходя да си търся рокля скоро, защото са ми страст и само при мисълта, че ще си търся някоя много красива и специална и ми става едно хубаво Cheesygrin.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #30 -: Юли 21, 2007, 20:05:41 »

И аз съм на мнение ,че роклята трябва да е тъмна и ефирна,мисля ,че тъмното  е и по-подходящо за вечерта,но не задължително. А за подаръка, щом могат да си позволят всичко,то тогава сервизът или нещо,което не е клише ( суши сервиз не е нещо,което всяко семеиство има в дома си) е перфектият подарък. Аз лично бих се зарадвала на сервиза  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #31 -: Юли 21, 2007, 20:07:37 »

Мерси ви много Smile
A съм решила да нападна ето този магазин http://mirofashion.com/home.htm , защото му се каня отдавна на витрините и не съм влизала върте, а сега ще хвърля едно око и на сайта Smile

Хм...на витрините има разни шикозни роклета, ама нещо в сайта по-друг е стилът.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #32 -: Юли 21, 2007, 20:16:33 »

Тази последната рокля в черно и зелено от последната колекция е супер стилна. Много ми хареса, лично мнение,разбира се. А имаш ли представа как са цените?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #33 -: Юли 21, 2007, 20:20:26 »

Ами не е са много народни цените. Моята колежка си е взела миналата година от намаление рокля за 60 лв, но не знам колко е било точно (между 50 и 30 %)
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #34 -: Юли 21, 2007, 20:24:29 »

Аз например бих предпочела нещо класическо или поне по-изчистено,в случай,че цените са по-високи,защото така поне ще облека роклята и по друг повод. А и по принцип не нося рокли,така че много пари за рокля,която ще облека само веднъж ,просто не са оправдани.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юли 21, 2007, 20:36:38 »

О не, аз съм решила, че ще е нещо оригинално и красиво. Нося само рокли и винаги ще има къде да я сложа Smile В смисъл - няма да е нещо шокиращо, просто няма и да е нещо просто и изчистено. Оф ...само докато си мисля как си избирам и пробвам и се ухилвам Cheesygrin
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #36 -: Юли 21, 2007, 21:52:01 »

Аз бих заложила на тъмна и шикозна. А според мен в тъмния основн цвят могат да се съчетават разни нотки, за да стои и достатъчно летно.

И също бих се зарадвала на суши прибори  Stuart
Активен
amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #37 -: Юли 22, 2007, 03:05:21 »

Задължително мини и през Дика и Дафне (мамчето от там си купи страхотна лятна рокля наскоро), в Миро обикновено имат доста ограничен избор. Иначе скоро ми пратиха снимки точно от лятна вечерна сватба, която за съжаление аз пропуснах, и там кумата беше облечена точно с една черна ефирна рокля с морско-синьо-зелени мотиви и изглеждаше страшно свежо. Беше си прибрала косата назад и гримът също беше с морско-зелени елементи. Много красиво и стилно, кажи ако искаш да ти пратя една снимка, за да видиш идеята, може пък да ти хареса.  Wink

Забравих да дам отзив за подаръка Smile
Идеята за суши сервиз е страхотна според мен. Ние с приятеля ми сме големи фенове, само че не си го правим сами, а поръчваме или обикаляме суши баровете, но ако ми подарят сервиз, обезателно бих се научила да си го "готвя" собственоръчно. Друга идейка е да им купиш едно хубаво стилно наргиле, ако се кефят на такива неща и имат градина или голяма тераса. Също сега са много популярни дигиталните рамки за снимки. Не знам дали са навлезли в БГ вече, но тук са на много прилични цени (от $40 до $100) и изглеждат много ефектно, защото можеш да си сменяш снимките всеки ден или просто да си направиш слайд-шоу с всички сватбени снимки. Още една идея - сега както е лято, можеш да им подариш преживяване. Има страшно много сайтове за такива неща, а ако не ти се занимава, просто отиваш на златните и им вземаш сертификат (гифт-кард) за някакво готино нещо. Например миналото лято с приятелят ми бяхме на пара-сейлинг (по 50лв на човек + още 10 за снимки) и беше страхотно. Зависи какви хора са, може пък и на тях да им хареса. Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 22, 2007, 10:14:29 »

Ще се радвам да пратиш снимка Smile Аз просто не съм по черното и затова ще се почудя малко първо сигурно Smile

Иначе това с дигиталните рамки е оригинално, но не знам дали го има тук.
В дафне не мога да си харесам рокля. Имат много простички модели, просто платовете им са невероятни. Но виж, за Дика не се бях сетила, там определено има красоти. Аз пак ще направя проучване все пак какъв ще е стилът на сватбата долу-горе де Smile Мерси ви, момичета, радвам се, че и първоначалната идея за подаръка е одобрена Smile
Активен

A.I.
Newbie
*
Публикации: 593

« Отговор #39 -: Юли 22, 2007, 12:00:44 »

Има такива рамки, вчера гледах и май бяха по 200лв  Confused  Confused  .Аз много искам такава, но не ми се дават толкова пари.. В Плесио ги видях рамките.
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #40 -: Юли 22, 2007, 12:13:55 »

200лв... тея са луди... то толкова струва един ЛСД монитор на старо  Lol
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #41 -: Юли 22, 2007, 13:14:45 »

На мен нещо не ми допада идеята с тези дигитални рамки. Аз по принцип съм си противник на всякакви електронизирани неща в дома. Дори електронния часовник се чудя в кой шкаф да го набутам,защото ме дразни.

Идеята за сервиз е страхотна. Дори да не е суши-някакъв друг. У Мина се влюбих в едни чинии-с четириъгълна форма и приличат на извит леко квадрат,в много наситени цветове(нейните са в черно и бяло). Много ми харесаха! Пък дори да не е цял сервиз,защото сигурно са цяло състояние,можеш да избереш една купа като аксесоар за маса. Нямам предвид фруктиера,ами от онези,които сега са по всички списания за интериорен дизайн и ги броят за "фън шуи" стил.

За роклята-ако не искаш тъмна,по-добре не залагай на нещо много шарено и светло. Според мен би било прекалено обикновено. На теб ти отиват всякакви пастелни цветове,а мисля,че комбинацията синьо и зелено просто би ти заспала. Ако в крайна сметка не намериш нищо достатъчно ефектно,винаги можеш да заложиш на косата.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #42 -: Юли 22, 2007, 20:01:13 »

От Миро скоро си взех едно панталонче.Понякога наистина вадят много стайлиш роклета.От Дика не бих си взела,защото колкото и да са им хубави моделите,са много разпространени и супер често виждам мадами с Дика рокли,и то от витрината.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #43 -: Юли 22, 2007, 23:08:35 »

Аз Бизар си я представям в лилаво  Rolling Eyes Първо, че сигурно ще и отива, и второ, че е стилен и интересен цвят  Rolling Eyes  Или пък пепел от рози  Smile
Колкото до сервиза за суши- няма ли начин да разбереш дали тези хора са почитатели?  Unsure  Защото честно казано ако на мен ми подарят нещо такова няма да съм много очарована  Unsure  Въпрос на вкус  Rolling Eyes
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юли 22, 2007, 23:12:24 »

Почитатели са определено, т.е. на екзотичните неща със сигурност. Жена му е домакиня, която обича да прави по-интересни чуждоземски гозби Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #45 -: Юли 22, 2007, 23:15:59 »

А, добре, значи няма да го гледа като голям камък, както аз бих направила  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #46 -: Юли 22, 2007, 23:29:56 »

Аз бих залегнала на красива рокля с хубави аксесоари.
Нещо шик, стилно. В любимата ми комбинация - червено и черно.

Нещо подно, но с червено коланче и подходящи обувки и чанта. Веднага си го представих с чантичката/портмоненце ти с азиатските орнаменти.  Red face  Shame

Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #47 -: Юли 23, 2007, 01:47:30 »

Сервиз за суши според мен е добра идея , но наистина ако обичат чуждоземна кухня , а и имат навик да си поръчват храна . Винаги могат да пожелаят да поглезят себе си или свои гости , но ако разчиташ да го направят - аз съм скептично настроена ( от мое гледна точна си е доста трудно ) А и какво представлява - предполагам има някаква чиния разделена за уасабито , соев сос или ...
Аз бих заложила на стилна рокля . Така след време ( на смнимките за поколенията )има по малък шанс да приличаш на кукавелка   Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юли 23, 2007, 09:16:01 »

Ами във Варна сушито напоследък е разпространено, ние лично си поръчваме доста често, направо умирам от кеф да хапвам.
А сервизът, аз търсих в нета, но не намерих, та представлява - 2 бамбукови "салфетки", 2 правоъгълни чинийки, една малка за соевия сос, 2 комплекта клечки и 2 поставки за клечките. Бял е с едни такива типични сини картинки. Хареса ми, че е за двамата. Защото на мен не би ми допаднала идеята някой да ми подарява ей така пълен сервиз, който един вид и за гости трябва да ползвам, та този вариант ми хареса много. Защото не е нещо, за което да съм убедена, че ще ползват винаги - просто суши сервиз за домашно ползване. А и ми харесва идеята за екзотика в дома и семейството (вече чак и над картичката се замислям  Lol  Lol ).
Още не съм го решила до край де, имам време да помисля.
Иначе приятелят и страшно се запали за идеята за фоторамка, та търси някоя наистина хубава (тези на Филипс стигат и до 500 лв).

А Дит, роклята е много хубава, аз съм си намислила една ...ама лошото е, че си я представям много детайлно и направо не вярвам някъде да мога да я намеря. В краен случай - мама ще шие Cheesygrin

Абе разглеждам наляво надясно ...гледам, че и в Биг Шоп имат интересен Азиатски сервиз, на картинката не се вижда много ясно, ще погледна в магазина. Но какво мислите за самата марка, в смисъл не е нещо крайно некачествено, нали? Че не съм вземала нищо от там

Уха, вижте каква красота:

http://dar.bg/product_info.php?products_id=952&osCsid=89117f75f207d637919c47e95adc5c82
Активен

amber4e
Newbie
*

the sea inside...

« Отговор #49 -: Юли 23, 2007, 09:42:50 »

Много се дразня така като надуват цените на нещо, което иначе не е толкова скъпо... 500лв според мен са твърде много за една дигитална рамка  Mad  Зависи колко е голяма де, колко памет има и каква марка е. Гледайте да е някой по-популярен бранд (Сони, Филипс), за да има и сервиз, включен в цената. Радвам се, че идеята ви е харесала.

Сервизът на снимките изглежда много хубав и стилен, само ме притеснява това, че е дървен, а не керамичен. Дървото задържа миризми, петна и е трудно за почистване (трябва задължително на ръка, което си е досадно). Тук най-често сервират сушито в бели керамични чинийки с малки картинки (точно така, както Бизар описа по-горе).

Идея за роклята - купи си семпла и класическа малка черна рокля (има ги във всеки от изброените магазини) и я освежи с широк интересен колан в тон с обувките/чантичката, които не трябва да са черни. Като са купени отделно, ще имат повече приложения за в бъдеще. Роклята, която е показала Дита, наистина е много стилна Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 351   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: