star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 368 369 [370] 371   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1232392 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #9225 -: Април 05, 2019, 16:58:51 »

Не пречи да опиташ тази толкова безумна идея, но съм 100% убедена, че още на втората нощ ще преустановиш сноването от стая в стая. Даже напротив, не малко от нас са кърмили легнали, точно с цел да си спестят ставане, светване и каквото и да е разбуждане и разсъмване  Cheesygrin
Кът в хола за през деня си имах. Една преносима кошара, в която арестувах бебето, за да свърша нещо, после стана и място за игра и идеално за бързо събиране на всички играчки. А и холът беше най-слънчевата ни стая.
Памперс често не сменях през нощта. Стига да няма мощен взрив, не пречи да тестваш колко би устискал памперсът Smile  И изобщо повечето неща ще си ги наместиш сама спрямо това колко и какво ти е удобно на теб самата. Аз например не можах да свикна на повивалниците и не съм го ползвала и с двете деца. А много ми ги хвалеха и препоръчваха. От теб зависи изцяло, но търси варианти, с които да ти е удобно, комфортно и да не си усложняваш живота
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #9226 -: Април 05, 2019, 17:41:34 »

Според мен в движение ще си наместиш нещата, както ще ти бъде най-удобно. Не пречи да пробваш различни начини и да си харесаш един накрая. Предполагам, че всички сме имали някакви странни идеи за първите месеци, които впоследствие сме се убедили, че не работят, но при всеки различните неща действат различно. Все пак много хора си оставят и новородените от ден първи в отделна стая, как става тоя номер не знам, но е факт.  Stuart Та не е изключено за теб да работи този вариант с ходенето в хола. Ако имате някакъв широк шкаф или скрин в спалнята, можеш да сложиш мобилен повивалник на него. Аз така направих, беше щадящо за кръста ми. Е, сега е голям и преобуването става на спалнята, но поне първите 7-8 месеца ми беше от помощ. Можеш да си имаш по един кът и в спалнята, и в хола.  Cheesygrin Ако ще стоите по цял ден в хола, задължително трябва да имаш нещо да го занимаваш там, в началото го зарязвах да спи на дивана, но почнат ли да шават и да се обръщат става екшън, та тогава шезлонг, активна гимнастика, кошарка, всякакви такива неща ще са ти от полза, при нас те си стояха в хола, защото там прекарвахме по цял ден. Аз го пренасях да го преобувам в спалнята. Stuart
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 527

« Отговор #9227 -: Април 05, 2019, 20:20:30 »

Аз най-вече се притеснявам от кърменето в леглото.. не мисля, че ще смея да го правя, защото не си вярвам достатъчно, че няма да заспя  Cheesygrin Таткото пък спи много леко, мен всеки път ме усеща като се измъквам като нинджа дори  Lol  и ще ми е съвестно да го държа буден.
А  това, че не се сменят памперси нощно време мнооого ми харесва  Big grin изненадах се хахахаха очаквах, че само това ще правя.
За евентуалното нощно разнасяне в хола съм намислила дискретна лампа на закътано, колкото да виждам къде стъпвам, но да не разсънва бебето... Абе то се е видяло, че ще е проба-грешка.. нищо не разбирам от деца  Razz 
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #9228 -: Април 05, 2019, 20:40:24 »

Ние първите 8-9 месеца спяхме на нощна лампа  Lol Колкото до разбирането от бебета - споко, никой не се е родил научен, а точно твоето дете не е съществувало никога досега и ти ще бъдеш най-големият спец по отглеждането му.  Stuart Аз като цяло избягвам да давам съвети, защото всичко е толкова индивидуално, има толкова начини да се гледат деца, че почти не си струва да се дават съвети. Даже с майки по принцип вече избягвам да говоря за деца, защото има много различия и всяка е убедена, че си гледа детето оптимално и или стигаш дотам да се чувстваш тотално некадърна, или да си мислиш, че другите майки са малоумни  Lol Общо-взето трябва да оцелее и да избягваш потенциално опасни ситуации, останалото е въпрос на лична преценка.  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17615

A believer

« Отговор #9229 -: Април 05, 2019, 21:10:06 »

О, няма лошо да заспиш, ако кърмиш странично и легнала, даже е удобно Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #9230 -: Април 05, 2019, 22:37:19 »

Аз за да не заспя докато кърмя през нощта, решавам судокута на телефона  Lol

За памперсите не бързай да се радваш. Настоящото бебе се събужда наакано и след като го нахраня, пак ака  Wacko Голямо миене пада по цяла нощ. Брат ѝ по същия начин беше.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9231 -: Април 05, 2019, 22:45:19 »

Моята беше мн мъничка и дълго време ѝ пропускаха памперсите нощем отстрани на крачетата и преобличах, чаршафи и всьо
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #9232 -: Април 05, 2019, 23:19:20 »

или стигаш дотам да се чувстваш тотално некадърна, или да си мислиш, че другите майки са малоумни  Lol

Много добро!  Lol

А судокото мисля, че ще ми подейства като мощно приспивателно  Cheesygrin

Знам, че ще се науча, но наистина някои уж прости неща ми убягват. Забелязвам, че повечето жени около мен имат някакви бебета в обкръжението си от преди да имат собствени деца, на братя, сестри, братовчеди, на приятелки...което си е някакъв опит, а аз нямам никакъв досег до бебета  Rolling Eyes  
Преди няколко дни търсих в гугъл какво е ,,камизолка,, която толкова често споменават в must have списъците  Lol
« Последна редакция: Април 05, 2019, 23:22:32 от foreveryours » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9233 -: Април 05, 2019, 23:31:49 »

Хаххаха, камизолка не се ползва от 88 година сигурно, не си ти изостаналата, споко Smile
Ми питай за всичко, което те интересува, с теб сме Smile

Искаш ли да ти пратя списъка си с необходими покупки, вярно за лятно бебе, но е отправна точка?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #9234 -: Април 06, 2019, 00:44:30 »

О, аз преди да си родя бебе за първи път пипнах такова като братовчедка ми роди, а аз бях вече бременна в четвърти месец. Lol Нито бях пипала, нито виждала отблизо мъничко бебе, нямах абсолютно никаква идея как се борави с такова, в болницата трябваше да ми обясняват като на идиот как се слага памперс, защото идея си нямах.   Razz Бързо се влиза в ритъм, не се тревожи, все пак чуждите бебета са си чужди, твоето си е съвсем друга работа Big grin Бе като цяло бъди спокойна и вярвай на интуицията си. Хубаво е да си информирана предварително за някои тривиални неща за кърмене, обличане, къпане и бла бла, но наистина 90% се учи на метода проба-грешка. Бебочето е чисто ново човече и единственото, което му е познато на тоя свят, си ти. Мама да го гушка, да му говори, да го кърми (ако има как), да е сухичко, това му трябва на едно новородено.  Wub
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #9235 -: Април 06, 2019, 07:53:12 »

Ути, искам разбира се! Където ти е удобно може да ми го изпратиш.
Ще се радвам и на други списъци, който има - изпращайте!   Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #9236 -: Април 06, 2019, 10:11:38 »

В първите месеци и аз сменях поне един памперс през нощта, тъй като Боян се осираше брутално. Имах период, в който ставах, кърмех го в другагата стая, връщахме се, хайде пак приспиване в кошарата, хайде аз пак докато заспя. Голяма мъка. Сутрин започваше с колики към 5-6ч. Абе някаква досада изтощителна беше всичко това. Докато не взех, че го взех при мен в леглото. Размрънка се - бутам цицата в устата и продължавам да си дремуцам, той не се разсънва. Ставахме само за смяна на памперс.
Кът в хола нямахме. Директно на пода беше. Върху килима сложих една постелка за игра от Икеа, имаше период и на просната активна гимнастика на пода. С шезлонг не се погоди Боян, бяхме взели назаем да пробваме. И бързо го върнахме.

Много от нещата по списъците, които се разпространяват из нета ще са ти излишни, ще ти пречат, отколкото да ти помагат. Но да. И аз съм купувала ненужни неща. По-скоро мога да ти кажа какви неща ми бяха полезни на мен.
Бях купила цели гащеризончета (или там как се наричат) долу с чорапче направо. Доста бързо ми се наложи да им отрежа частта с чорапа, защото краката му бяха дълги, нагоре му бяха ок. И за да не му стяга и да се налага да си свива краката - клъц и обикновен чорап. В даден момент, когато започна да си дърпа чорапите, бях взела Sock Ons - с тях на краката не можеше толкова лесно да се събуе сам.
Препоръчват и бархетни пелени - на мен си ми бяха много полезни, даже още ползвам. Но големи бархетни, най-обикновени. Използвам ги, за да му подсуша дупето след миене, подлагах му например под главичката някъде в периода, в който връщаше кърма (за да не пера постоянно чаршафи и прочие). В количката съм му подлагала. Бях си направила и от чаршаф парчета за коша на количката, защото лятото много се потеше от оригиналните подложки и се дразнех.
С времето ти ще си прецениш кое ти е по-удобно - цели гащеризони, дали тип "прегърни ме", дали през главата.

Иначе за кърменето - много съм съгласна, че трябва да си информирана предварително. За да можеш да не си причиняваш излишен стрес в самото начало след раждането.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9237 -: Април 06, 2019, 16:34:26 »

В Джъмбо има страхотни пакети памучни пелени за по 10лв 4 броя, още ги ползвам. Иначе за дрехи ползвах на 90% цели гащеризони, слагах ластици за коса на глезените, за да не ги изритва Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #9238 -: Април 07, 2019, 11:32:40 »

Аз в момента се чудя защо са толкояа големи тия списъци... Според мен за спокойствието на майката с първо бебе, че си има ВСИЧКО.
В момента мисля, че освен еднс кошара с памучни завивки/пелени, малко дрешки и панперси, нищо друго не му трябва на това бебе. Шишета и помпа ако се наложи само, стерилизатори, кантари са излишни. А най-тъпатс ми покупка е дървенито легло 3 в 1. Толкова място заема, не се мести, а Бор мразеше да спи в него и ср борихме над година, докато се предам... сега ще седи на тавана и ще сме само с кошара и киша от количката. Някой тук ме предупреждаваше, ама всеки сам трябяа да си извърви пътя... поне скрина с 3 чекмеджета още аи ползвам.А да, количка не знам дали имам, че е в сестра ми, дали и кога ще ми я върне и дали е ок шасито нямам идея, ама мисля, че да.
Чакам да ме хване бебешка вълна да пазарувам все пак нещо, ама след месец и нещо излизам в болничен и тогава ше е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9239 -: Април 07, 2019, 13:42:59 »

Е, що, помпа си трябва според мен, едно щише и стерилизатор, все някога ще излезеш без тва бебе. Иначе може и без, де, ако няма никога да го оставяш. Леглото още го ползвам, хем е 120см, количката до последно я ползвахме и още едно ще изгледа
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #9240 -: Април 07, 2019, 14:23:47 »

Е да, ама някои се цедят само с ръка, други не могат, трети чак след месеци оставят бебето... не винаги помпата е нужна от ден 1. Ама и аз ще имам под ръка де.
И ние още ползваме кошара на вилата и при баба му, а хем е 116 см, не знам как се събира :Д
Ути, стерелизатир защо? Миене с гореща вода и тива е... не мисля да се занимавам със стерилизране, исобено за бебе, което живее с куче и голямо дете...
« Последна редакция: Април 07, 2019, 14:27:09 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9241 -: Април 07, 2019, 17:01:58 »

Еми за помпата, биберони, шишета, Ади първите 2 седмици ядеше само от шише, но дори и само биберони да ползваш, не си представям само с гореща вода да миеш, нито пък с тенджерите да вариш нон-стоп. Те и не са много скъпи уреди, де
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #9242 -: Април 08, 2019, 07:03:22 »

На мен ми се наложи да ползвам помпа, тя си има шишенце и биберон така или иначе вътре в комплекта. Купиха ми още докато бях в родилното и ми донесоха.
Според мен е важно просто да се набележат няколко магазина, да им се знае работното време и какво евентуално може да се намери там, ако се наложи спешно. И така пращах мъжа на точно определено място за нещо точно определено.
И да не се прекалява с количествата. Особено дрешките. За Боян ми се наложи да купувам дрехи още на втората седмица. Той и се роди малко по-големичък и общо взето някои неща си останаха носени седмица само.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1457

« Отговор #9243 -: Април 08, 2019, 08:43:10 »

Аз пък кърмих вечер в хола, взимах си детето и отивахме на креслото... Никога не съм кърмила легнала на спалнята... Та всичко е въпрос на свикване, аз не можех да кърмя легнала. Но съм заспивала на креслото с децата на ръце, та това навсякъде е възможно Smile
Активен
Maggie
Newbie
*
Публикации: 1014

« Отговор #9244 -: Април 24, 2019, 14:55:16 »

Момичета, някой изследвал ли си е NK-клетки? При кого, нещо правили ли сте впоследствие?

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9245 -: Април 24, 2019, 22:35:56 »

Русев мисля го хвалят много, мисля, че точно имунолог беше. Ако не се лъжа, провери си.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #9246 -: Май 15, 2019, 19:26:08 »

Мацки, и по-специално тези от вас, които са имали проблеми с TSH. Пуснах си контролно изследване, никога не съм го проверявала тоя хормон, и ми излезе завишен - 3,330. Ще отида на ендокринолог в края на месеца или началото на следващия, но исках да ви питам с терапия горе-долу колко бързо се повлиява това нещо? Ясно ми е, че трябва да е под 2, че се пият хапчета и т.н., но ми е интересно тази стойност дали много трудно ще се коригира, все пак не е супер много въпреки всичко.  Confused Също така естествено ми излезе и умерен дефицит на вит. Д и Б12, но там ми се струва по-лесно за овладяване положението. Хормонът малко ме стресна обаче, надявам се лесно да се оправи.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #9247 -: Май 16, 2019, 08:14:23 »

Защо да ти е завишен, горната граница е 4.20? Под 2 се поддържа при бременност. Отиди си все пак на ендокринолог, трябва да се гледа жлезата от време на време, но не виждам нещо притеснително аз..
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #9248 -: Май 16, 2019, 08:42:17 »

Супер, благодаря ти , успокояваш ме Kiss Ами аз тъй като планирам бременност скоро и исках да се уверя, че всичко е наред Red face
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #9249 -: Май 16, 2019, 08:51:47 »

Aww  Wub Отиди на ендокринолог тогава, ама няма да се плашиш, то не знам има ли вече жена без нещо нередно в щитовидната Smile Коригират се стойностите за 2-3 месеца.
Активен

Страници: 1 ... 368 369 [370] 371   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: