star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 360 361 [362] 363 364 ... 367   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1024401 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3153

« Отговор #9025 -: Юни 27, 2018, 21:33:04 »

За частта с работата,прекрасно те разбирам.

Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9088

« Отговор #9026 -: Юни 27, 2018, 23:06:06 »

За мен беше кошмарно като плака при оставяне първите 5 дена,а първите 3 се разплакваше и като го взимам (в стил- защо ме изостави, мамо?). Но всичко друго ми беше много приятно-тръпкаво- все едно започваме ново приключение- всяко ядене, спане, нова игра в градината...И първите дни като не плака беше рай също.

Но май и аз го имах това глождене, че твърде бързо мина бебешкото време и вече край, намалява ни времето заедно драстично...

Подписвам се под това изречение на Лилия обаче:

" Детето ти е вече голямо, част от свободата ти ще се завърне, ще прекарвате времето заедно още по-пълноценно, колкото повече расте и разбира, бабата и дядото ще са по-навити да я гледат за повече"
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #9027 -: Юни 27, 2018, 23:12:31 »

Убедена съм, че сте прави, но аз съм безкрайно чувствителна и много, много тежко го преживявам Sad Дано по-бързо свикнем и двете.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #9028 -: Юни 28, 2018, 17:28:43 »

Ути, при първите научени нещата от яслата и ще видиш колко хубаво ще се чувстваш. Като почне да се чувства пораснала и изведнъж ще ти се стува, че на много малко неща си я учила даже Smile Аз така се чувствах с училището, все едно край - вече тотално е изгубен контрола, но идват още по-хубави и интересни моменти.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9029 -: Юли 02, 2018, 15:26:40 »

Ще върна темата обратно към природата - водих каката в природонаучния музей. Доста отлагах, защото се чудех какво ще обясня за препарираните животни, но в този в нашия град всичко е много добре направено. Гледахме птички, змии, пеперуди, камъни, риби, отделях врем да прочета името на всичко, за което ме питаше. Смятам пак да отидем, с двете деца и ако мога 2-3 пъти годишно да ги водя ще си научат всичко. Добра алтернатива на енциклопедията, нали?  Cheesygrin

Иначе ние имаме тази и според мен е много добра .

Ути, много се радвам,че Ади е започнала безпроблемно яслата, много бързо ще свикнеш и ти и ще се възползваш пълноценно от времето, което имаш, докато започнеш работа, после няма да стига за нищо  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #9030 -: Юли 17, 2018, 10:09:47 »

Попадна ми тази статия и още уикенда ще тестваме първото приложение.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9031 -: Юли 17, 2018, 10:38:42 »

О, чудесно приложение, пробвах го току що със саксийните растения, работи!
Много благодаря!  Kiss Kiss Kiss
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2730

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #9032 -: Юли 24, 2018, 11:39:18 »

Едно време си спомням как ми се подигравахте, че ще ме изгонят от групата за захранване във фб. Аз обаче си мълча, чета им претрисаните въпроси, чета им търпеливите отговори. Така че не съм дала повод да ме изгонят още. Обаче, да ме извинявате, но много тъпи въпроси прочетох за 4-5-6 месеца. Липса на фундаментални знания за заобикалящия ги свят, че и деца отглеждат.
Та, обявявам напускането си на групата официално тука, да кажете ако изпусна нещо интересно. Просто ми става много трудно да не напиша някоя глупост вече. А и излишен стрес.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9033 -: Юли 24, 2018, 13:51:09 »

Аз за това се махнах от няколко майчински групи, ни моа.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #9034 -: Юли 24, 2018, 20:23:39 »

Аз още си вися. Макар една да я цитирам често с въпроса й: ако дам кокосово мляко, води ли се, че съм въвела млечни. Щото била чела навсякъде, че кокосовото мляко много полезно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9035 -: Юли 24, 2018, 21:10:46 »

И млечно 😂😂😂
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7757

Heart follower

« Отговор #9036 -: Юли 24, 2018, 21:28:06 »

Как ще излизате, бря, толкова са забавни  Lol Аз обикновено само чета, не пиша, но то си е като Виц парад. Тази за захранването съм я пропуснала обаче, чудя се как съм успяла да захраня детето без да членувам вътре  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9037 -: Юли 24, 2018, 21:32:09 »

Ама за какво са ви тия групи, като имаме форум, лично предадена се чувствам  Razz Няма да изневерявате на форума!!!

Май не съм членувала в нищо, освен една за бременни с термин моя месец (след раждането я напуснах) и ми излизат неща за Монтесори, явно съм член, но има интересни идеи понякога.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9038 -: Юли 24, 2018, 22:51:18 »

Тия в монтесори пък са толкова изчаткали! Чувстваш се затъпял, деградирал и некачествен родител! Може би седмица се задържах и напуснах. Виж, в русенски мами седя, там е купонът!   Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #9039 -: Юли 25, 2018, 09:18:49 »

Поради съображения да не създавам конфликти ,напуснах  всички групи за бебета конкретно. Умира ми мозъка, дори и в тези без правописни грешки. Цялото вглъбяване по час кой какво ял, кога излизал и отношенията с гърнето. Може би съм остаряла. Или нещо не ми е наред,че цялата ми мисъл и грижа не отиват в ядене и режим на децата.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9040 -: Юли 25, 2018, 16:37:53 »

Пребройте грешките  Lol
“Здравей те, имали бъдещи майки, който си водят бременноста в Тутракан във момента.”
Как се напуска такава група?
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #9041 -: Юли 25, 2018, 20:04:34 »

Пък аз обмислям и онази за ергономичното носене да напускам. Бива да се чудят за какво да дадат 400+ лева, бива да са навирили нос, че си носят децата МЕГА УЛТРА ергономично. Ама онея продажби тип ДИП ми бъркат да не казвам къде. Баси и хазартните мамета Lol
И сакън да не споменеш апокрифни думи като кенгуру или евтина раница Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #9042 -: Юли 25, 2018, 22:14:34 »

Не успях да я разбера какво е ДИП, порагледах, нещо като наддаване имаше,но не схванах. Целта на деня е кой какви раници ще пробва и все не си намерил неговата и само пробва. Как въобще издържаш. Аз следя за яслите и градините, въпреки ,че нямам вече работа там. Толкова злоба, превзетост, невроза на едно място.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7757

Heart follower

« Отговор #9043 -: Юли 25, 2018, 23:14:26 »

Тая бебеносещата и аз я напуснах, признавам си  Lol Сега съм вдигнала мерник и на кърмаческата  Razz
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #9044 -: Юли 26, 2018, 09:04:24 »

Официално се махнах от всички майчински, с изключение на вкарталната и отчетната. Защото са ми полезни fo real.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9045 -: Юли 26, 2018, 15:32:40 »

Аз изключих следенето на този тип групи и все едно не съм в тях. Ако целенасочено нещо търся може да погледна, иначе не. Бебеносещата и на мен ми идва фанатична, въпреки че до определена възраст е незаменимо носенето и препоръчам на приятелки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9046 -: Юли 26, 2018, 18:37:07 »

Я кажете някакви витамини за дребното, че не яде плодове иии малко за подкрепа на имунитета. Иначе пие имунобор, амаа...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9047 -: Юли 26, 2018, 18:40:24 »

А пробвала ли си да й нарежеш на много малки парченца и евентуално ако пак не ще, да смесиш със сладолед като мелба?

Много вкусно и полезно, защото можеш да комбинираш различни плодове, които иначе не яде.
А парченцата ябълки/круши могат да бъдат влакчета.

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9048 -: Юли 26, 2018, 18:43:19 »

Био баланс детския пробиотик е изписван на Мими за апетит и имаше ефект.
Апетонин, нещо с пчелно млечице също е за апетит и подсилване.
На смутита пробвала ли си? На моите като влязат във фаза да не ядат плодове, им правя плодова салата с животинска бита сметана. Убиват се да я ядат.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9049 -: Юли 26, 2018, 18:53:33 »

Да бе, сладолед ще ѝ давам с всеки плод, да не съм луда. Или сметана. Не искам :(  а и в интерес на истината ме мързи да се правя на клоун за всеки плод. Омръзна ми.
Тя апетит си има, такова не ми трябва. Витамини искам. Смутита не съм пробвала, нямам блендер, ама не си представям да ги пие, не е нейното нещо. Напоследък е голямо говедо и с храната. Понякога се лъже да яде пъпеш, ама рядко. Кисело мляко правя за закуска с пасиран плод, ама тя вече яде в градината, та това отпада освен за уикенда. Яде кухня, няма кога да пробутам нещо голямо и калорично.
« Последна редакция: Юли 26, 2018, 19:00:27 от utopia » Активен

Страници: 1 ... 360 361 [362] 363 364 ... 367   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: