star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 368   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1041235 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8925 -: Април 15, 2018, 01:12:15 »

Аз не съм от дълго кърмещите, но не виждам да са ми се увредили гърдите. Освен, че не са като лисичи муцунки, сега са по-плътни и пищни. Абе като на жена, не като на тийн. И определено си ги харесвам още повече.
Горещо препоръчвам масло от вечерна иглика. Преживявах ад с това ПМС, изпитвах болки дори при движение. А спя предимно по корем и мразех, мразех тия дни от месеца. Е, родих се с тая добавка, ПМС-то и неприятните болезнени гърди изчезнаха! Дори и цикъла си регулирах, трябваше още декември месец да послушам лекарката си.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #8926 -: Април 15, 2018, 10:02:50 »

Как го приемаш това масло?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17488

A believer

« Отговор #8927 -: Април 15, 2018, 10:14:32 »

На мен ми го изписа мамолога, ама не го пия, щото ме издразни, че без никакви обяснения на всички го буха.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8928 -: Април 15, 2018, 10:27:47 »

На капсули е, Смайли. Моите са от 1000мг, с толкова и беше препоръчала да започна, като мога да увелича в дните на ПМС, ако преценя, че не ми е добре, но да не минавам 3000мг на ден. Не ми се е налагало до сега, започнах да ги пия преди три месеца в първия ден от цикъла и наистина ефектът от тях е забележителен.
Ути, какви обяснения искаш? С доста доказани ползи са, а и това са омега-6 ненаситени мастни киселини, безценни са за тялото така или иначе. Аз също чаках два месеца да го взема и след като продължи да се държи така откачено цикъла ми, се сетих за рецептата, която на всичкото отгоре бях зарязала в България. Още на втория цикъл ми дойде на 28я ден, нещо, което не се беше случвало от септември месец. Освен другите ползи, за които съм чела, смело мога да кажа, че усещам промяната сама.
Като ти изпишат АБ, обясняват ли ти? Купуваш, четеш листовката и действаш.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8929 -: Април 15, 2018, 14:10:56 »

Е що за логика,  АБ не ти изписват без причина. Аз симптоми нямам, цикълът си ми е ок и редовен, пмс нямам. Беше ми бутнал едно разпечатано листче към амбулаторния лист, което явно дава на всички и пишеше 2-3 добавки без обяснение кога, защо итн. Тва ако ти се струва нормално, ок.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8930 -: Април 22, 2018, 09:26:32 »

Хора, мн съм притеснена - на Ади целите ѝ ръце са в обриви - сухи, белещи се червени петна - имала е и друг път единични по тялото, предимно зимата, мазала съм с А-дерма и са минавали, миналата зима също имаше. Но сега са по зоната, където вчера я е пекло слънце и са много! Не знам дали е реакция от слъцнето или от слънцезащитния крем, с който я мажа на Биодерма, на дерматолог ли да я водя, аз хич не вярвам да кажат нещо смислено, има ли някаква козметика за атопична кожа срещу слънце? Иначе не виждам как ще ѝ опазя ръцете от слънцето...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8931 -: Април 22, 2018, 10:07:03 »

Аз съм водила за кожни раздразнения, за обриви, че и за мен самата. Не виждам защо се чудиш.
С кремът само по ръцете ли маза? Други части на тялото? За да прецениш дали е алергия към мазилото.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8932 -: Април 22, 2018, 10:21:10 »

Пупи, щото за бебешките обриви само гадаят какво е и лекуват симптоматично, затва им нямам вяра. А и днес е неделя, нали тр да реша кво да я правя днес поне. Педиатърката веднага каза кортикостероиден крем, как пък не.

Иначе съм я мазала и по лицето с него, но тя носи шапка и не се пече толкова. Не е алергия към него, щото и преди е имала единични такива. По-скоро не я предпазва достатъчно или ѝ пресушава кожата.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1732

« Отговор #8933 -: Април 22, 2018, 10:30:58 »

Ути, пусне една снимка във фейса. Митака имаше подобни май. С едно кремче линола фет педиатъра каза да омазнявам и се оправи. Първопричината обаче не сме търсили, защото на тази възраст няма смисъл.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8934 -: Април 22, 2018, 10:55:03 »

Ами не си права Ути. Дори в наше село не изписват за всяко нещо кортикостероиди. Линола фет е супер мазило. Мими ми е правила обриви при авитаминозни състояния в периодите й на неядене. И подсичане, и обрив от суха кожа, само лл си е позволявала да изпише. Но дерматолог не! Така като го описваш, можеш да траеш до утре, заведи я на кожен обаче, пък той да прецени за какво мазило е. Повярвай ми, не е до гадаене, като опишеш как се проявява и види вида обрив, си знаят от какво е. Някак странно ти е отношението към лекарите...
Раздразнена кожа още повече реагира от слънцето. Днес бих измислила др по-сенчести забавления.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #8935 -: Април 22, 2018, 11:15:22 »

Има си слънцезащитно на А-Дерма.
Ути, избери една козметика, един прах за пране и изобщо един вид от всичко, което има съприкосновение с кожата й и не го сменяй докато не стане поне на 5-6 години. Защото ето ти сега - само гадаеш и се чудиш дали е от едно или друго. Освен това, ако наистина е с дерматит ще ти прави реакции на сменена козметика, та в чудо ще се видиш. Цвета постоянно беше така и просто я оставих на А-Дерма за вечни времена и се оправиха нещата. Чак като мина 5 със свито сърце я изкъпах с Биодерма за атопична кожа, защото бях взела огромна туба, уж за Тео, ама той веднага се опъпчи и си го върнах на А-Дерма него, а нея подкарах с Биодермата и нямаше проблем, но тя вече го израсна, рядко има кризи.
Съветът ми сега е да спреш козметика ВСЯКАКВА за седмица, само вода и ако имаш кокосово масло може да мажеш, за да видиш какво ще стане. Изчакай.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8936 -: Април 22, 2018, 11:43:34 »

Ами Фей, то аз никаква не ползвам по принцип, в смисъл не я мацотя профилактично, къпя я с едно и също от раждането. Но без слънцезащита няма как, навън е 25 градуса и пече...взех на Юриаж някаква слънцезащита за алергична кожа засега.

Абе, Пупи, нали трябва да намеря свестен дерматолог, то не става така от днес за утре, добрите нямат часове със седмици напред.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8937 -: Май 25, 2018, 11:08:47 »

Ох, аз не помня хвалих ли се, че ще ставам леля (стринка де, но наложих вето на тая дума).
Бебето си е ок, всичко е точно, но на етърва ми й направиха серклаж.
Май е доста гадничко. Много ми е мъчно, а тя изглежда притеснена...
Кажете тези с опит в това - нали не е страшно? Трябва ли да се ограничи движението до минимум? Кога ти го махат...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8938 -: Май 25, 2018, 11:16:09 »

Тук не една или две се сдобиха със серклаж и си изкараха хубави бременности. Сещам се за Бизар.
Честито, стринке хохо  и лека да й е бременността! Това от коя страна се пада, че хич ме няма в роднинските връзки  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8939 -: Май 25, 2018, 11:22:10 »

Тук не една или две се сдобиха със серклаж и си изкараха хубави бременности. Сещам се за Бизар.
Честито, стринке хохо  и лека да й е бременността! Това от коя страна се пада, че хич ме няма в роднинските връзки  Cheesygrin
Жената на брат му на мъжа ми.
Сестра ми няма намерения за деца грам.
Аз и за Лора се сещам...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #8940 -: Май 25, 2018, 11:23:02 »

Серклаж ми сложиха точно, за да не ми сведат движенията до минимум Smile Нищо не се усеща, само доста ме боля веднага след излизането от упойка. Но от там нататък нищо не съм усещала и махането не беше нищо особено. Махат го,  когато вече е безопасно за раждане. Ако все пак е проблемна бременност, предполагам, че могат да я накарат и да полежи, но самият серклаж сам по себе си не го изисква. Само секса спират де.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8941 -: Май 25, 2018, 13:51:14 »

Самата бременност си е ок, скъсена й е шийката.
Но мисля, че като първескиня (обожавам тази дума) тя малко повече от нужното се притеснява...
Казали са й да не ходи на работа, тоест да излезе до термин в болничен, 23 октомври е това. И тя ми обяснява как щяла да ходи да сдава работата с колата, за да не ходи МНОГО? Blink От спирката на метрото до работата й да са 200 метра...
Разбира се всяка бременна, особено тези с първо, има право да полудява както и за каквото реши, но понеже от вас тук не помня да е някаква мега драма, та реших да питам.
За секса ясно.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #8942 -: Май 25, 2018, 13:57:15 »

Еми ...Smile)) За мен много дами просто си имат необходимото оправдание за много неща вече, може просто никога да не й се е ходило с метрото на работа просто Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8943 -: Май 25, 2018, 14:35:35 »

Е то мн зависи от случая. На някои се налага да стават само до тоалетна, някои си правят планински преходи.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #8944 -: Май 25, 2018, 15:05:24 »

Ей, Фей, супер новина, след толкова време. Нормално е да е по-притеснена, представям си от колко години мечтае и планира, щом ще се шашка пък да ходи с колата.... Макар че на мен ми се вижда повече стрес да шофираш и паркираш в София, от колкото да се возиш на метро  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8945 -: Май 25, 2018, 16:03:18 »

Да бе, да прави каквото иска...Понеже аз не съм го изживяла (серклаж), та реших да видя тези дето са какво ще кажат, дали е чааааак такъв биг дийл и получих точно очакваният отговор Smile

Е, Лъвче, ако си караш и паркираш всеки ден в София, като мен, изобщо няма да ти пука Smile Аз това го правя по 4 пъти на ден минимум, не ми е драма грам.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #8946 -: Май 25, 2018, 18:59:17 »

Не е биг диъл въобще, то си е презастраховане и точно както казва Бизар, за да можеш да се движиш повече, а не обратното. Лошото е ако има много контракции, както бях аз, но ако е само за скъсена шийка (и това имах), да си ходи спокойно.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8947 -: Май 31, 2018, 11:07:01 »

Фей, успешна бременност за етърва ти!

Аз искам да попитам от каква възраст децата могат сами да си купят нещо?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8948 -: Май 31, 2018, 11:20:04 »

В какъв смисъл?
Кога да започне да ходи до магазина ли?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8949 -: Май 31, 2018, 11:23:44 »

Не, кога почват да работят на полето и да изкарват пари  Lol аххаха
Активен

Страници: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 368   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: