star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 351 352 [353] 354 355 ... 362   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 969643 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17284

A believer

« Отговор #8800 -: Декември 28, 2017, 22:39:14 »

Ут, и аз съм с инфрареда на микролайф и си дава бая отклонение независимо дали мериш в точка или местиш.

Да, аз сега местих и пак същото. Пф. И електронния под мишницата ми показва 36.1-2. Абе живачен/галиев си му е майката.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #8801 -: Декември 29, 2017, 10:32:48 »

Абе живачен/галиев си му е майката.

Аз това преди години съм го констатирала. Радвам се, че Цвета отдавна е способна на това мерене. Тео още малко с мекия връх, но той пък за сега един път е вдигал Т, и ще го свиквам и него под мишничка, нека стигне годинка и половина поне.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15243

« Отговор #8802 -: Декември 29, 2017, 11:00:19 »

Аз не ползвам от години термометър. Откакто ми се счупи живачния и изпробвах какви ли не електронни, дето си мерят, както искат и накрая пак на моя преценка завършвах, просто спрях да ги използвам. Те и моите и не вдигат и супер високо де, ама съм пълна хипарка в това отношение вече, но много се изнервих на поредния за 60 лв, дето не свърши работа. Сега като казвате ще видя за тоя галиевия.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8803 -: Декември 29, 2017, 11:06:34 »

Ами той е баш като живачен, мерси също толкова бързо, евтин е, само дето мноооого трудно се смъква
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4289

« Отговор #8804 -: Декември 29, 2017, 13:14:46 »

хаха да, голямо тръскане е.. ние имаме вече един счупен щото се изплъзна..
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8805 -: Декември 29, 2017, 17:36:35 »

То май и нашият живачен всъщност е галиев Confused След като Цвета миналата година счупи живачния, пратих мъжа за нов термометър и той се върна с един и вика - казаха, че е същият като живачния. И на вид беше същият и започнах да си го възприемам като живачен, а той най-вероятно е галиев. Все тая. Вярно мери.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8806 -: Декември 29, 2017, 17:49:49 »

Да, ахха, те отдавна не продават живачни Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8807 -: Декември 29, 2017, 18:58:54 »

Свеки има един дето е набор на мъжо Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8808 -: Декември 29, 2017, 21:03:15 »

И аз имам един, но по-млад Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13676

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8809 -: Декември 29, 2017, 21:36:51 »

Последно си бях купила нелегално като лежах бременна с Мими в патологичното, тъкмо ги бяха забранили. Тогава нали по два пъти на ден ни караха да си мерим Т. После го подарих на свеки и си боравя с електронния. Не знам, аз не съм имала ядове с моя. Даже бих казала, че лекинко ме е страх от живачния и за това гледах да го разкарам.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8506

« Отговор #8810 -: Декември 30, 2017, 07:36:38 »

И аз имам контрабанда от Украйна от преди 5/6 г. Три термометъра, единият счупих почти веднага. Сега вече от вас знам и ще търся галиев Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8811 -: Януари 03, 2018, 16:15:22 »

В Украйна разрешени ли са и ползват ли се все още живчни термометри? От любопитство питам.

Аз използвам електронни, обикновени, имам 2-3. Не дават някаква голяма разлика едн от друг, а и 2-3 десети от градуса не са голяма работа,  идеална работа ми вършат, друг не ми трябва.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8506

« Отговор #8812 -: Януари 03, 2018, 21:26:55 »

Еми тогава от там ми ги донесоха, дали все още се продават не знам.  Rolling Eyes
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8813 -: Февруари 04, 2018, 15:27:15 »

Я кажете кога се научават да карат баланс байк? На 2 години ок ли е? И кое е по-готино, той или тротинетка?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13676

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8814 -: Февруари 04, 2018, 15:43:30 »

И двете предпочитаха тротинетка, но с две предни колела и завиващи с накланяне. Роси подкара на кака си около втората година и все още си остава любимото превозно средство. Опитахме я скоро на балансово, но не й се получи и предпочете пак тротинетка да й вземем.
А велосипедът така си седи. Твърде тежък идва и не може да завърти педалите.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8815 -: Февруари 04, 2018, 16:23:39 »

Тротинетка на около година и половина подкараха двете..къде успешно къде не Smile
За баланс май към 2 взехме на Дея, кара го известно време, доста се забавляваше. На Яна хич не й е кеф.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8816 -: Февруари 04, 2018, 16:32:24 »

Аз за втория рожден ден се чудя, да, тя обожава колела във всякаква форма Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8817 -: Февруари 04, 2018, 18:37:17 »

Ами вземи Smile едва ли ще се откаж да я кара.. все в някой момент ще й хареса Smile Яна не можеше да завива и непрекъснато си я вдигаше и наместваше, но не я оставяше.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8818 -: Февруари 04, 2018, 20:46:03 »

Цвета не е карала баланс. Караше си обикновено колело с помощни, в началото на това лято си го подкара и без.
Има и тротинетка, малко я е ползвала.
Тази есен взехме ролери, доста бързо се научи и сега си кара сама. Има голямо желание и нали се падна топла зима, та...Кара си ги детето.

Тео ще започне тази пролет с това, което имаме от нея, пък ще видим, може да му вземем и от тротинетчиците със седалка.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8819 -: Февруари 04, 2018, 20:53:18 »

Дея тази година също полудя за ролери Smile Сменихме бебешките и купихме за по-големи и много им се кефи.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3094

« Отговор #8820 -: Февруари 04, 2018, 21:15:23 »

Всичко сме имали от безумно пластмасово розово колелце (разпродажба, кво да прави), баланс байк,тротинетка, голямо колело без спомагателни. Всичко обича и всичко сме му купили да се движи. Сега поръча ролери. Вземете и баланс и тротинетка, ще си ги сменя. Сетих ,че по трудно се научи на тротинетка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8821 -: Февруари 04, 2018, 22:59:13 »

Тя почти се е научила на тротинетка, ма май не я кефи особено. Виж за колела умира. А баланс байка, гледам всички са луднали по дървени, има ли някаква разлика, или за гъзария само
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8822 -: Февруари 05, 2018, 08:37:06 »

Ние имаме 2 размера Пуки. Започнахме на 2г с най-малкия размер, после на 3г по-голям със спирачка. На 3 взехме и тротинетка направо на 2 колела. Харесва и двете, овладяла е баланса много добре, сега около 4г мисля да вземем вече колело с педали и без помощни, а малката като стане по-топло ще стартира с баланса. Недостатък на тротинетката е, че и най-малката разбита плочка на тротоара създава опасност. С тези малки колелета само по равна алея се кара добре. Аз лично съм по-спокойна с колелото.

Ако взимаш дървен гледай как се регулира седалката. Да има малка височина за Ади и до колко може да се вдигне, обикновено са с 2-3 фиксирани позиции при дървените, кормилото не знам вдиг ли се. На нашия се вдигат и кормилото и седалката колкото ние преценим, според мен е по-добре. Марката е скъпичка, но второто колело взехме 2-ра употреба, здрави са, според мен заслужават.
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 08:42:45 от syanna » Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #8823 -: Февруари 05, 2018, 08:54:00 »

Нашето баланс колело е Драг -https://dragzone.bg/detski-velosiped-za-balansirane-drag-kick. Доволна съм много, леко е и удобно, лесно се научиха.
Всъщност Маги повече караше тротинетката, към баланса така и не прояви голям интерес. Тротинетка взехме Микро, с три колела, хубава е. В декатлон тротинетките също са много сполучливи, а са четири пъти по-евтини😀.
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 08:55:43 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9027

« Отговор #8824 -: Февруари 05, 2018, 09:14:58 »

Твърдо ЗА баланс байка. Обаче гледай да ти е лек и удобен за носене, че поне до 2.5 години се изморяват бързо и накрая влачиш/носиш дете и носиш колело в другата ръка.
Идеята му е, че ги учи да пазят равновесие и да карат колело след това. Умението е полезно и мисля да минем без помощни, директно на колело за големи това лято (или ако е рано- по-натам, но никакви помощни).

Това е единственото нещо, което съм купила втора ръка и не съжалявам.  Даже бих ти го дала да пробвате, защото си взехме по-голям, пак баланс- старият му умаля. Ако й хреса, може да го вземете, но е доста износено вече (макар че е колело- нищо му няма). Мога да го снимам като ида до гаража. Той още не си го дава, но ще го излъжа някак, понеже му  е ниско и няма смисъл вече.
Активен

Страници: 1 ... 351 352 [353] 354 355 ... 362   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: