star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 344 345 [346] 347 348   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 744841 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8625 -: Юли 08, 2017, 14:14:54 »

Това е съвсем друго и никога не съм го отричала. Тезата беше за майката не оставяща отрочето си на баба и как видиш ли то било залепено, зависимо и не било самостоятелно.
Детето й е в трудна вазраст. Само тя си знае какво й коства да не спи по цяла нощ и да се пита къде греши. Една нощ нищо няма да реши, докато системно не започне да се наспива. А това не е никаква форва на болезнена привързаност към детето, защото нито на нея ще й е спокойно, като си знае детето, нито ще се наспи, а вероятно и този, който гледа малката.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #8626 -: Юли 16, 2017, 09:48:04 »

Ох, трябва ми успокоение малко. Вчера Бо си удари главата на една водна пързалка доста силни, плака към 5 мин, че много го боли. Не е повръщал и губил съзнание, макар че баща му го извади от водата и не знам тези няколко секунди. После с целия си акъл го оставихме на детската площадка и едно дете го завъртя на една люлка до степен, че като погледнах, се беше отпуснал, явно му беше станало лошо от завиване на свят. Гушнахме го и си беше ок, говореше и тн. То няма връзка според мен между 2те, ни знам, че след черепна травма трябва спокойствие и се обвинявам сега. Освем това днес трябва да го оставим за 2 седмици на баба му ма вилата и адски се притеснявам, далеч от лекари и нас, ако покаже признсци някакви... нали има и сътресения и състояния без повръщане. Не знам какво да правя. А тук на лекар няма чного смисъл, няма скенери и тн, а то няма нищо видимо, дори цицина не напипвам. Освен да го оставим и по телефона да следя как е, при необичайна сънливост да се върнем...?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #8627 -: Юли 16, 2017, 10:21:25 »

Корни, спокойно, нали е било вчера, нощта как беше, силно ме съмнява ако досега не се е проявило нещо - повръщане, виене на свят, главоболие, отпуснатост, тепърва да се прояви. Явно си е добре детето.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8628 -: Юли 16, 2017, 10:29:19 »

Ох, да, и аз така мисля, мерси. Ок беше нощта, само дето спа подозрител о добре, ама то е мрачно и дъждовно. А и сега си търчи и тормози кучетата, ок ми изглежда, ама ми е притеснено да го оставя :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8629 -: Юли 16, 2017, 11:17:34 »

Нищо му няма, ако има сътресение, според мен щеше да се чувства зле и да разбереш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8630 -: Юли 16, 2017, 11:30:11 »

Уфф сега има и лека т, 37.4... не че има връзка, ама явни ще ми е на тръни този път и това е. Пък не беше боледувал 3 месеца.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #8631 -: Септември 07, 2017, 12:23:55 »

Има -20% и безплатна доставка в HM на детските неща
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8632 -: Ноември 09, 2017, 18:22:02 »

Дайте акъл за подарък за двегодишно. То не че моето не е близо до тая възраст, ама пак нямам идеи. Confused
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #8633 -: Ноември 09, 2017, 20:35:19 »

Момче-момиче?
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #8634 -: Ноември 09, 2017, 22:06:46 »

Дуплото е на мода вкъщи. Зависи и от бюджета де.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8635 -: Ноември 09, 2017, 23:27:53 »

Момиче. Ами до към 40лв, ама лего видях, че имат...едва ли имат нужда от още, знам ли.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8636 -: Ноември 10, 2017, 00:28:53 »

Количка за кукла (има много файски с всякакви екстри), кухнята също е много тачена играчка, както и от тоя тип магазин/сладкарница (за третия РД подариха на Роси и още си играе с нея). Пак за втората година й купихме от трамплините (батут ли му се вика), голям кеф беше, брах страх да не падне, но нито веднъж не е имало инцидент.
На Плей до комплетите са готини, има всякакви разновидности. Стига да не реши, че се яде. Но моите на тая възраст проявиха интерес към моделините.
В тая връзка, какви коледни подаръци мислите да взимате? Обикновено пишем писмото до дядо Коледа още в края на октомври, направо закъсняхме. Да не говорим, че съм без идеи. А трябва да мисля и за рожден ден преди това  Rolling Eyes
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 00:30:56 от Pupi » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8637 -: Ноември 10, 2017, 09:35:06 »

Ути, да, и Цвета на тази възраст беше с дуплото и пластелина. Също и пъзели обичаше, ама то си е доста до дете.
Ето това е много яко, например.
В ИКЕА може да наобиколиш. Там има яки играчки. Примерно на 2-3 и до момента Цвета супер много се кефи да играе на магазин, а в ИКЕА имат кошнички с продукти от плат по 15тина лева и дървен касов апарат също за толкова.

Иначе за Коледа...Цвета иска МайкиТъч и съм й казала, че това ще отнеме много време на дядо Коледа и може само него. Но като гледа Дисни Чанъл постоянно иска още някакви неща, които разпределям по родата Cheesygrin На Тео ще вземам конче-люлка, което не успях да смогна да му купя за РД. Дано се кефи, а не така да си прашлясва...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #8638 -: Ноември 10, 2017, 10:09:51 »

Пупиии, пиши из темите как си, как се чувствате на новото място? Kiss
На две години, моите деца пластелина го ядяха, чак сега играят много.
Кукла бебе с шише, гърне и книжка с хубави илюстрации беше последния подарък, който купих на две годишно за рд, иначе наистина се радват на количка за кукли, разни готварски играчки и принадлежности, докторски комплект.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8639 -: Ноември 10, 2017, 10:42:58 »

Има и количка и кухня...ама ми дадохте идеи, ще разгледам. То тук в комплекса на детската площадка има буквално всякакви играчки и им омръзват и не знаем какво да взимам вече и за Ади
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #8640 -: Ноември 10, 2017, 15:28:13 »

Сега се сетих за ето тези магнити, много са хубави, интересни са, децата много обичаха да си ги редят по хладилника и да казват кое животно какво е.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8641 -: Ноември 11, 2017, 17:25:03 »

Сега се сетих за ето тези магнити, много са хубави, интересни са, децата много обичаха да си ги редят по хладилника и да казват кое животно какво е.

Яко. Ще взема на Тео за Коледа!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8642 -: Ноември 11, 2017, 18:25:52 »

Стига си якосвала, ами давай идеи. Сигурна съм, че си написала писмото до Дядото   Cheesygrin
Сега осъзнах и че трябва така да подбера подаръците, че да не са обемисти и тежки  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8643 -: Ноември 14, 2017, 14:42:17 »

Пуп, Цветиното да...Ама тя иска Майки Тъч и съм казала, че това е много времеемко и трябват много части на дядо ти Коледа за него и затова само това може. Разбира се добавихме и някаква безумна барби къща с кукла, за 50!!!!!!!!!! лв, но майка ми ще й я купува. И така. Предполагам момчешко-бебешките дарове не те касаят Lol
Чудя се дали Тео ще инвазира елхата...дали изобщо да я вадя...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8644 -: Ноември 14, 2017, 14:44:24 »

Че 50лв много ли са за барби къща, те са абсурдно скъпи обикновено. За Ади също нямам идея какво да ѝ купя, нищо не я занимава за дълго. Дали ще ѝ допадне някаква кухня или нещо такова, или е рано?

За елхата не се чудя - убедена съм, че ще е пълен погром, но без елха няма Коледа за мен Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #8645 -: Ноември 14, 2017, 14:50:24 »

Говорете ми за подаръци. Освен, че сме затрупани, вчера се прибрахме и с цял багажник от детския рожден ден.. 18 парчета бяха, смятайте колко торби има в нас. И на пук сутринта ми се тръшка, че видиш ли, нямала да е с дрехите, които аз избрах /защото да се лигави от снощи е с леки сополи/, а искала които тя си избрала. Забранила съм на бабите повече от 1 подарък, че ми писна. И те на свой ред се сърдят, а лапетата с почти нищо не си играят. Часовници имат, ама не са тъч. Ама и моите са малки още.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8646 -: Ноември 14, 2017, 15:16:40 »

Презадоволени са, факт. Пък и моите са близо до Коледа родени, както и Катето каза, заринати сме. А като вземат за РД на едната, не остава капо и другата.
Нищо не ми измисля главата. Обаче избистрих концепцията за рождения ден на голямата - пижамено парти с приспиване вкъщи с още 4 момичета. Ще им измисля забавления, пуканки, за гризане...мисля, че идеално се вписва в представата за купон на 9 годишна. И пак опирам до подаръците. Тук на близо има Argos, уникален магазин. Да видим от там дали ще харесам нещо.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #8647 -: Ноември 14, 2017, 15:39:53 »

Яка идея си измислила Smile Те нашите не са чак толкова до коледа, обаче е ужас.. по принцип каквото иска, щом има обратно положително развитие, примерно слуша, подрежда, добре се справя сега на английски.. получава. Обаче са много презадоволени.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8648 -: Ноември 14, 2017, 17:04:00 »

Моят поне докато е малък, не го мисля по Коледа. Толкова подаръци ще получи, защо трябва и от нас, нали знае, че всички са от дядо Коледа...Записвам си идеи и раздавам. Сега иска робот и си събира стотинки в една розова чантичка,която му се падна от зрънчо  Cheesygrin
Подаръци купувам само за други хора, ще се опитам да се сдържа за моето (миналата година успях).

Обаче да се оплача, татко му много го глези. Всяка сутрин (айде, 3 пъти, когато той го вози) имат ритуал да ходят за кафе преди градина и той да си избере нещо (зрънчо/сок, а един път седмично бонбони). Освен това онзи ден в хиполенд бяхме за подарък на друго дете, уж нищо нямаше да взимаме за нашия, ама си хареса една линейка на вълците на Маша и баща му я взе. Хем ме радва да си имат връзка/ритуали и не искам да налгам пълен контрол, хем и на мен ми е приятно да купя играчки, ама се сдържам с възпитателна цел и е тъпо така...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #8649 -: Ноември 14, 2017, 17:40:23 »

Какво лошо има да се купи играчка? Купувам наистина много играчки, детето си играе с тях. Прибирам, после пак показвам. От миналата година имам кораб и къща от Лидъл, тогава ми се струваше , че доста пари дадох за тях. Но той си играе вече година, пидрежда, нарежда, измисля си игри. Само го изтървах да занесе един часовник на Бен тен в градината и едно момченце тъжно питало мъжа ми, може ли да му купиме такъв и на него. Стана ми тъпо, защото сме пидразнили друго детенце.
Активен

Страници: 1 ... 344 345 [346] 347 348   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: