star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 359 360 [361] 362 363 ... 367   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1024408 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9088

« Отговор #9000 -: Юни 16, 2018, 09:45:55 »

И свеки така не дава, Ут, ама аз не съм толкова крайна. На горски полянки или просто жълтурчета сред тревата и подобни не виждам защо не. Специално засаждани от градини е друго разбира се.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16112

« Отговор #9001 -: Юни 17, 2018, 19:18:45 »

Моите обичат флора и фауна, не знам това отговаря ли на питането Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9002 -: Юни 20, 2018, 14:36:20 »

Аз мисля, че всички деца обичат природата и няма по-хубаво от това да им я показваме във всичките аспекти. Мен ме е яд, че не успявам да ги водя толкова често, колкото са ме водили мен из горите. Ина знае имената на някои цветя, за дървета не съм се сещала да именувам, освен широколистно и иглолистно, може би и Липа, понеже има много около нас.
Струва ми се, че децата се ограничават до познанията на родителите им (или хората от обкръжението като цяло), защото много пъти Инка показва някакво дребно, непознато цветенце или растение и ме пита как се казва, защото е разбрала, че всяко носи уникално име, аз нямам отговор. А бих искала да имам.
Като малка имах книга със снимки на породи кучета - и сега ги знам тези породи и не мога да сбъркам. Търся да купя нещо с реални и качествени снимки за цветя, за билки и растения като цяло, но не намирам точно такова за деца, а специализираните са с много текст и информация, която не би била интересна за дете, Енциклопедиите са много общи - от всичко по малко без да задълбочават...
Питала ме е и за птиците как се казват, но и тук не съм много полезна освен за най-популярните градски птици.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9003 -: Юни 21, 2018, 09:55:58 »

Аз покрай детето уча доста нови неща Smile) Един от плюсовете да имаш дете...Дори от бебешките енциклопедии 2-4г има какво да науча. Но май вече им минава времето и ще търся други подобни, Сияна, ако намериш такава книга, пиши.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #9004 -: Юни 21, 2018, 13:32:40 »

Тази поредица препоръчвам аз, нищо, че я водят за предучилищна възраст...Ама и вашите не са бебета вече. Цветна, интересна, с Мечо Пух и героите Smile и всичко интересно за природата.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1436

« Отговор #9005 -: Юни 21, 2018, 15:06:06 »

Тази от Пупи я имаме цялата - уникална е Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9006 -: Юни 22, 2018, 09:17:31 »

Тази поредица препоръчвам аз, нищо, че я водят за предучилищна възраст...Ама и вашите не са бебета вече. Цветна, интересна, с Мечо Пух и героите Smile и всичко интересно за природата.

Аууу, страхотно, нямам търпение да стигнем до книжарница (написах сладкарница първо  Lol).

Макар че напоследък не се радва на нови книжки както преди- може би има твърде много. Уж прибирам по-бебешките, но май още трябва да ги намаля...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9007 -: Юни 22, 2018, 09:23:02 »

Тези хич не са бебешки, Корни. Има за четене, има снимки за заучаване на видове и природни особености. Мен ме е яд, че не можем да си я помъкнем с куфарите, че са доста и тежат, а Роси е във възраст, в която всичко това предизвиква интерес. Опитайте с една-две от поредицата Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9008 -: Юни 22, 2018, 09:26:22 »

Не, аз говоря по принцип да прибирам по-стари книжки, да не се трупат, да не губи интерес. Сега  е на вълна приказки, Хензел и гретел е л'бима. А тези изглеьдат страхотно и баш за сега.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9009 -: Юни 22, 2018, 09:30:49 »

Ами нормално е Smile Вече всичко си имат и им е достъпно. Роси не си беше виждала играчките и кътовете от половин година. Да я видиш как играе с интерес и имаш надежда, че не си похарчил грешни пари за играчки  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #9010 -: Юни 25, 2018, 08:58:57 »

Препоръчайте ми нещо, с което да мажа рани.. Яна е половината в белези, другата половина в рани...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9011 -: Юни 25, 2018, 09:47:47 »

Ползвали сме и Урго спрей, който е като пластир и с противовъзпалителни функции. Ползвали см е Цикатридина спрей, горе долу със същия ефект е, но е с хиалуронова киселина. И го дават да предотвратява образуването на белези. И от двете съм доволна. За мен най-важното е да не позволяваш да се чоплят коричките.

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #9012 -: Юни 25, 2018, 10:21:35 »

Цикатридина, амааа...ако са големи рани мажи с Контрактубекс после. На Ади чак сега на морето се позаличи белегът от одрано на лицето.
« Последна редакция: Юни 25, 2018, 10:47:26 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #9013 -: Юни 25, 2018, 12:52:09 »

Яна от ухапване от комар, направи белег.. ужасна е! Не спира да ги чопли и ги доразранява.. снощи беше цялата омазана в крем. Ще взема това цикатридина, та поне да не пипа.. и като я питам - защо пипаш раничките.. отговорът е "ами ти защо не ми сложи лепенка!" .....
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9014 -: Юни 25, 2018, 13:29:32 »

Ами обясни й, че в горещото не е хубаво с лепенка. Спарва и зараства бавно. А тия спрейова оставят раната да диша и по-бързо минава.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9015 -: Юни 25, 2018, 13:30:29 »

Кате, пробвала си сигурно, ама има разни кремове за след ухапвания, Алергозан ако щеш, да не я сърби...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1729

« Отговор #9016 -: Юни 25, 2018, 13:38:43 »

Аз на този етап пръскам раните с алое.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #9017 -: Юни 25, 2018, 21:51:46 »

не я сърби.. просто като стане коричка и почва да чопли..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9018 -: Юни 27, 2018, 18:57:07 »

Баси, как ги оставяте тия деца на ясла, не знам, за утре ми предложиха да остане и да спи, понеже днес сама изяви желание и хапна с децата. Ще умра. Чувствам се просто кошмарно.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 624

« Отговор #9019 -: Юни 27, 2018, 19:11:57 »

Мъчно ти е? Притесняваш се?
Не знам, разбирам те, въпреки че аз явно съм гадна, нямах търпение да тръгнат на ясла и да спят там.
Браво на Ади, все така да върви адаптацията.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9020 -: Юни 27, 2018, 19:17:22 »

Ми мъчно ми е, ужасно ми е мъчно, направо ми се къса сърцето, чувствам се ужасно, че не оценявах времето, когато бяхме заедно по цял ден (въпреки че тогава исках да си прережа вените), а сега сякаш е безвъзвратно загубено това време и край. Направо все едно я изоставям се чувствам. Много ми се реве.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3153

« Отговор #9021 -: Юни 27, 2018, 19:29:32 »

Не мога да отговоря, не съм се чувствала така. Трудно ми е било да изградят доверие към персонала за първите дни. Но не чувствам, че ги изоставям. Вие пак ще сте си заедно, не само вечер,ами и сополиви епизоди идват.  Тя си е все твоето малко момиче, сега просто ще готви с пясък с други деца.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 624

« Отговор #9022 -: Юни 27, 2018, 19:44:14 »

Много мило  Smile.
А ти представяш ли си варианта да я гледаш до 5 годишна, би ли се чувствала добре? Аз например не бих могла, не е за мен това.
Не познавам майка, която да не е полудявала през първите години, особено през първите две, особено пък с неспящо и палаво дете. Може би има такива, които се наслаждават напълно на майчинството и са постоянно спокойни и щастливи и не искат да си прережат вените на моменти, ама аз не познавам такива.
Ако работата не ти носи удоволствие, мислила ли си за смяна?
Навлизате в нов етап, който е прекрасен. Детето ти е вече голямо, част от свободата ти ще се завърне, ще прекарвате времето заедно още по-пълноценно, колкото повече расте и разбира, бабата и дядото ще са по-навити да я гледат за повече Cheesygrin.
Ти си чудесна майка, Ади е умно и прекрасно дете и не се тормози, ами се потупай по рамото каква добра работа си свършила Cheesygrin.

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9023 -: Юни 27, 2018, 20:17:53 »

Аз ти казах, че на теб ще ти трябва време, тя ще се оправи Smile
Нормални чувства, дано поне и тя ти помогне да се успокоиш, като я видиш, че се чувства добре и щастлива!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9024 -: Юни 27, 2018, 20:59:58 »

Ааа, не до пет години не 😃 изтрещявам, знаете, ама пак ми е ужасно мъчно. Работата...трудно е там.
Активен

Страници: 1 ... 359 360 [361] 362 363 ... 367   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: