star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 355 356 [357] 358 359 ... 362   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 973062 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13679

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8900 -: Март 27, 2018, 18:13:41 »

Много си мила, Лъвче  Kiss
Нищо им няма на децата, добре си приемат промяната и се радват на различните и новите моменти. Това с класа беше по инициатива на класната, което ужасно мн ме трогна!  Изключителна жена.
Аз смятам, че е редно да има някакво съобразяване, най-малкото така възпитавам децата си. Не можеш по цял ден да си киснеш в съседите и да си на пълен пансион. Моето детство е като на Тони. Дори и на село лятната ваканция всеки си ядеше по къщите и се разбирахме за час, в който пак да се съберем.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15243

« Отговор #8901 -: Март 27, 2018, 23:05:03 »

На мен ми се струва много готино, макар и мен да би ме изнервило. По-скоро според мен е време за нов етап в живота си мисля. Ние нали много гости приемаме, приятели често се отбиват с повод и без повод и никой никога не ми нарушава пространството, даже ми е повече от приятно и забелязвам, че като има на децата приятелчета вкъщи и ми е едно с една идея по-напрегнато. Но пък от друга страна си представям колко по-готино е за тях и колко е хубаво, че свикват така (то и на какво да ги научим като само това са виждали). Даже в пъти по-добре, отколкото да не ги знаеш къде са например. Те нямат ли си стая - да остава, но да ги пращаш да си играят в стаята?

В градината на Бояна има едно момиченце, което постоянно води приятелчета у тях (говорим за 7 годишно), Бояна също е спала у тях, направо евала на тази майка, аз нещо не мога да се пречупя още. Но го осъзнавам като мой проблем де, на мен толкова не са ми давали нито да ходя, нито да водя, а приятелите ми така се кефеха.

Можеш също така и в твоя полза да го извадиш - да са подредени, да ги включваш да помага нещо. До колкото разбирам, освен, че виси у вас нито е невъзпитано, нито притеснително детето, та просто се нагоди към ситуацията и се радвай, че дъщеря ти има такава здравословна обстановка Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9029

« Отговор #8902 -: Март 28, 2018, 21:19:39 »

Добрее, как се наричат половите органи за пред 3 годишни? Пенис и вагина ли ги наричате от самото начало, или ползвате евфемизми?

Току-що мъж ми ме извика, щото чели книга и детето питало  Lol Измъкна се този път с "момчето има пиша, момичето няма", но сигурно пак ще пита как се нарича при момичето.
Иначе за момче баба му беше въвела думата "пишата" и остана така, мисля, че е ок.

По принцип не обичам бебешки думи и подобни, но пък се чудя ако отиде в градината и се изцепи "момичетата имат вагина" как ще звучи  Cheesygrin

Ама не ми хрумва друга подходяща дума...гениталии?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17292

A believer

« Отговор #8903 -: Март 28, 2018, 21:58:01 »

Нямам идея, много ми е тъпо като казвам дай да ти измия дупето и после да те измия отпред. Вулва ли да кажа или пеперудка. Ужасен ужас 😃😃😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1704

« Отговор #8904 -: Март 29, 2018, 00:43:24 »

При Митака ми е лесно. Той има пишон или пишка. При София още не ми е ясно как ще е, но предполагам, че и там ще е някоя пишона. Искам да го възприемат с физиологичната му функция - да пишка. Пенис и вагина ще станат като попораснат малко. Ненавиждам всякакви патета, петлета, дуди и подобни.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4289

« Отговор #8905 -: Март 29, 2018, 09:21:31 »

Чурка и дуда..
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #8906 -: Март 29, 2018, 09:51:12 »

Докато беше малка Цвета - предно и задно дупе...Свикна си така обаче и сега четем книжки, че било "вагина", ама нещо не е особено навлязло в терминологията ни (нито моята, нито нейната, за баща й да не говорим), на Тео си е пишка за всички, там поне не се напъвам... Razz
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #8907 -: Март 29, 2018, 11:04:21 »

При Тео е пишка, май и пишок го нарича понякога, в яслата го бяха на научили да казва паца, което ме изкарваше извън нерви.
Маги не знам тя ли си го измисли или от яслата нещо, но казва "пишето".Смешно е малко, но за момента ме устройва.
Иначе е интересно при разнополовите близнаци, от съвсем малки научават разликите между момичетата и момчетата, кой какво има и няма, кой как пишка и така. Даже си спомням Теодор като беше на две и както си стоеше, изведнъж гордо заключи, че той има пишка, а Маги има само дупе Cheesygrin.
« Последна редакция: Март 29, 2018, 11:07:33 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8908 -: Март 29, 2018, 13:43:05 »

Анатомично и вагина не е, абе няма ли по-малко ужасни думи за момичета бееее. Пишето е сладко, харесва ми.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8909 -: Март 29, 2018, 14:09:56 »

И аз се чудих, обаче, както писах в другата тема още на 3 въведох термините  Lol
Пенис, вулва и вагина. Знае ги, но не ги употребяваме ежедневно, в банята казвам, че мием дупето за всичко.
Предполагам ги е казала в градината веднага, много важно, не ме притеснява, тъкмо и другите деца ще научат, нищо вулгарно няма. Не знам там какво са обяснили, но малко след това ги казваше шепнешком, а после изгуби интерес. Предпочитам аз да съм източник на информация за детето си от колкото другите деца по тези теми.

Имаме енцикопедия ларус, първата страница е точно мъж и жена под завивките, после етапите на бременността, много обича да обяснявам точно този страница, как расте бебето в коремчето, вече иска да става майка, пита кога ще е голяма и ще има сутиен  Lol Аз казвам, че трябва да има тате и мама, да се обичат и тогава бебето отива с коремчето на мама, първо е толкова мъничко (показвам колко), после как расте (показвам) и накрая излиза. Обаче тя е мъничка, има малко коремче и не може да има бебе вътре все още. Толкова ми се струва достатъчно на този етап.

От същата книга изобщо не я интересуват земетресенията и климата. Ходихме в музейко, същата работа и там, нямаше смисъл да се хабя да обяснявам много-много, повече игровата част я инересуваше.
« Последна редакция: Март 29, 2018, 14:14:09 от syanna » Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7068

« Отговор #8910 -: Април 05, 2018, 12:09:55 »

Можете ли да ми препоръчате детски психолог ?
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13679

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8911 -: Април 05, 2018, 13:13:27 »

От софийските съм чувала добри отзиви за Петя Хрозова, която се занимава с деца, страховете им, такива, преживели стрес и имащи трудности с ученето. Та е специфично и какъв точно търсиш и за какво.
Провери и в бг-мама, там има цели теми за детските психолози.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1704

« Отговор #8912 -: Април 05, 2018, 13:33:30 »

Много ми препоръчаха този център за Митака http://ebox.nbu.bg/medbio12/index2aa.php?id=ne3/09.Sudurjanie%20papka.htm&z=Център%20за%20терапия%20на%20комуникативни%20и%20емоционално-поведенчески%20%20%20нарушения%20в%20детска%20възраст%20на%20НБУ
Така и не стигнахме до там, че правихме другаде консултация, но ако се наложи, ще ги пробвам.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7068

« Отговор #8913 -: Април 05, 2018, 13:40:22 »

ами да, то всъщност има значение за какво го търся .. Няма проблем с концентрация, общуване или учене .. Но получи тикове, бях писала преди месеци, сега има още един - нов, от два дни. Според мен е прекалено чувствителна и разговорите вкъщи не могат да помогнат, за това ще търся мнение навън. Изживява разни неща много драматично (на кого ли се е метнала  Rolling Eyes) и започнах да се притеснявам да не се задълбочи проблема.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8508

« Отговор #8914 -: Април 05, 2018, 17:49:03 »

Фани, Диляна зимата малко ме беше притеснила, правеше едно преминаване с окото, особено като се притесни нещо. Имаше и други неща - мънкаше и стенеше несъзнателно, особено като се загледа или рисува. Сега няма и помен от тези моменти, а продължиха няколко месеца. Но при нея открих източника на стрес, и като я отписаха от логопеда почти веднага спря със всички притеснителни неща. Освен това много се старая да и обръщам достатъчно внимание, да говорим, слушам я, а тя ПОСТОЯННО бърбори. Понякога ме заболява главата чак, само като заспи млъква за малко и после продължава на сън. Но ефект има. Успокои се детето, аз също.
Хубаво е да и помогнете от сега, защото предстои кардинална смяна на средата и не се знае как ще го понесе.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8915 -: Април 14, 2018, 19:10:35 »

Питала съм вече, ама ме мързи да търся пак. Абе, циците пооправят ли се малко след спиране на кърменето, имам предвид остават ли меки и виснали или все пак се поизпълват пак някога? Cheesygrin И кога? Когааа Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6317

Усмивка

« Отговор #8916 -: Април 14, 2018, 19:32:11 »

Аз моите си ги харесвам. Изглеждат си ми пълни и не мисля, че са по-виснали от преди Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8917 -: Април 14, 2018, 19:33:53 »

О, виснали са със сигурност, преди имах вирнати, стегнати цици, сегааааа, имам поувиснали, полупразни и меки. Със сутиен не си личи, ама без...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #8918 -: Април 14, 2018, 19:35:23 »

Моите някъде 2-3 години след раждането, т.е. 2 години след кърменето някъде. През този период особено плашещо ми беше, че даже преди цикъл не се напрягаха и после някак си се получи. Ама на мен като много време ми се стори.

Вече почти нямам спомен как са изглеждали моите моминските, но съм си съвсем доволна от сегашните. Не са никак перфектни като преди, но пък преди цикъл стават плътни, както си му е реда, а иначе ...мекички, но съвсем не са безплътни като както след спирането на кърменето. Имай вяра Smile)
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #8919 -: Април 14, 2018, 19:37:25 »

Това предцикълно напрежение хич не ми липсва да ви кажа. Много ужасно ми беше. Понякога (като нямаше никой наоколо) си ги придържах дори като слизах по стълби. Толкова болезнени бяха...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #8920 -: Април 14, 2018, 19:38:43 »

Абе да, ама съм на принципа "Трай бабо за хубост" Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #8921 -: Април 14, 2018, 19:47:12 »

Не бих отказала да са ми малко по-малки :/
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8922 -: Април 14, 2018, 19:59:40 »

Моите са големи все още, т.е. пак същия размер нося, нооо са меки и дълги Cheesygrin

Вяра имам, Бизар! Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3094

« Отговор #8923 -: Април 14, 2018, 20:26:05 »

Първият път не са се разваляли, бяха си както преди да кърмя, сега ще видим дали ще увехнат.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8924 -: Април 14, 2018, 21:04:25 »

Бах. Какъв размер са 😃
Активен

Страници: 1 ... 355 356 [357] 358 359 ... 362   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: