star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 367   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1022112 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9082

« Отговор #8850 -: Февруари 21, 2018, 17:20:32 »

Сияна, напълно те разбирам и съм зад думите ти.

Но да сменя темата. Искам да питам при прорезна рана (от ръб на маса), сравнително дълбока, задължително ли се слага тетанус?
Ходихме до Пирогов, залепиха го и искаха рентген и ваксина. Аз отказах и двете (по-точно- питах нужно ли е и какъв е рискът, но там ако си отвориш устата, те правят на 2 стотинки и диалог не става). Поне смутолевиха, че не е нужна ружда, при всяка рана се слагало.
Ама моето дете е с рани всеки месец, всеки път ли да бия?

Наистина не ми е ясно как да преценя кога се слага. За рентгена мисля, че не сгреших- няма показания (те ясно, че се презастраховат), но за ваксината ме гложди. Четох колко опасно и с фатален изход е заболяването. Не искам да рискувам. От друга страна при малък риск ваксина и то при често пребиващо се дете...наистина не знам.

Вие как процедирате?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #8851 -: Февруари 21, 2018, 17:22:25 »

Аз бих сложила ваксина. Все пак, ако е ваксиниран в близките 6 месеца с такава по календар, си важи.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8852 -: Февруари 21, 2018, 17:38:41 »

Аз бих сложила ваксина. Все пак, ако е ваксиниран в близките 6 месеца с такава по календар, си важи.

е, повече са минали, по календар е на 13ти месец, ни я отложхме малко, но пак са минали 2 години.

Уф, ще говоря с баща му и ще мисля пак, освен да търсим дежурен кабинет, би трябвало да я има тази ваксина поне навсякъде.омръзна ми вече да нося отговорности, не се свършва :( не съм аз за второ дете (от другата дискусия)
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #8853 -: Февруари 21, 2018, 17:41:09 »

Хм, тетанус не е ли бактерия някаква, в смисъл не трябва ли да се зарази отнякъде, а не просто при всяка рана да се бие, не ми звучи логично.

А за отговорностите прекрасно те разбирам, ама то където едно, там и две...специално по тая част.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 18:05:55 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #8854 -: Февруари 21, 2018, 19:55:03 »

От рани от мръсни предмети по принцип, не знам сега каква е тази рана, но по принцип,ако ми кажат,че трябва,бих била. Рентген също не бих отказала (не знам къде е раната де). Като цяло,ако му се случват рядко тези неща,не мисля, че има от какво да пестиш. А като не си сигурна - четеш Smile Пък с второто няма и да се замисляш Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8855 -: Февруари 21, 2018, 19:56:55 »

Да, и аз мисля, че рядко се случват и не си струва да пестиш от такива ситуации

Някой да препоръча ясла в района Витоша, Студентски, Дървеница, Дианабад? Корни? Много ми хареса Албертиното, ама да видя и други все пак...
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 20:27:29 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3150

« Отговор #8856 -: Февруари 21, 2018, 20:36:15 »

Бих сложила ваксина, притисне от ми е. Ути, монтесори кара градина има и ясла. Приятелка работи там и хубави неща ми разказва , освен ученето по монтесори и самото отношение. Например имало си момиченце,което заспивали само,ако държи коса или го галят. Ми изпълнява се. Но цената не я знам.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 20:42:56 от D.Dimitrova » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8857 -: Февруари 21, 2018, 20:48:08 »

А? Как се казва градината и къде е? До нас има една такава, ама цената е космическа.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8858 -: Февруари 21, 2018, 20:50:10 »

Подозирам, че е тази същата Монтесори къща, излиза на ул. Яна Язова.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8859 -: Февруари 21, 2018, 21:53:54 »

А, да, там четох, че са 4цифрени суми и някакви безкрайни интервюта с родители и.тн.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8860 -: Февруари 21, 2018, 23:23:55 »

Всъщност каква е драмата за рентгена? Аз и двете нямаше да откажа. Но за да те успокоя, ще ти кажа, че предимно се заразяват възрастни.
Луда глава е Бо, пък твоята ще е побеляла  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8861 -: Февруари 22, 2018, 10:17:03 »

Луда глава е Бо, пък твоята ще е побеляла  Cheesygrin

Говори ми...вече имахме сцепена устна, в Хърватска дълбока рана на крака на ръжда!!, абе още от 6м като скочи с глвата напред от количката върху плочките си знаех с какво си имам работа  Lol

Ние все пак бихме тетанус вчера, намалена доза уж заради възрастта. Сега 1г ще ми е спокойно, после пак се почва...

Но вчера изживях кошмара на всяка майка, даже увеличен: аз съм в болница с абокат и ми се звъни "стана инцидент с Б."... дали не ми се обърна всичко и не се изписах сама моментално. В крайна сметка е добре, залепена раната не е така страшна, но го сваляха от планина специално, обикаляхме болници (само в 1 болница в София има лепило за рани!) и си беше екшън...

И с кучето напоследък все някакви проблеми и вече и двамата с мъжа сме на ръба на силите си и много сме се разколебали за второ...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #8862 -: Февруари 22, 2018, 10:19:42 »

Деца са, нормално е да са бясове и да се нараняват.. за жалост ние го изживяваме 10 пъти по-зле от тях.
На теб какво ти има ?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8863 -: Февруари 22, 2018, 11:30:00 »

Права е Катето. Ти ще го помниш ако не за цял живот, то поне месеци, че и години. Децата ще са го забравили след няколко месеца. Драмата е в нашите глави, което не пречи да им набиваме в канчетата на децата как да се пазят и да внимават. Току виж се е набеснял сега, а през пубертета е кротък и не ти прави тийнски изпълнения. Щото и това не е за подценяване. Абе станеш ли веднъж родител, спокойствието е някакъв мираж  Cheesygrin
Ти защо си била в болница и с абокат?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8864 -: Февруари 22, 2018, 11:54:42 »

А какво е станало с Бо, на ските ли? Колкото и да ги пазим, изпадаме в такива ситуации. И коя е болницата ....за един приятел питам да е подготвен.
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 11:56:25 от D.Dimitrova » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8865 -: Февруари 22, 2018, 12:16:38 »

Пирогов е с лепилото.
НА мен ми правиха една лека операция, безкръвна, като миналия път, ама всичко е ок, забравих го в момента, в който ми се обадиха  Lol
Да, на ски е бил, но падането е било по време на обяд- хлъзнал се на мокрия  под. Лош късмет просто.
Утре пак мисля да е на ски, няма да го държим под ключ, трябва сам да се научи да се пази.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #8866 -: Март 07, 2018, 00:42:09 »

Как се слага бебе да спи, без носене и без биберон/гърда/шише? С галене пo главичката и oчичките се получава частично. Има ли начин баща й да легне с нея и да я приспи без описаните пoмoщни средства? В носилка заспива веднага, ама и тoй иска да седна, докатo тя спи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8867 -: Март 07, 2018, 09:41:42 »

Никак 😃 на мен ми отне много месеци приспиване с раница и седене с часове а нея, а после вече ставаше и изсипване от раницата на леглото. После ставаше само с гушкане върху мен.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8868 -: Март 07, 2018, 10:19:43 »

7 месеца е добра възраст за приучаване да заспива в леглото си. Можеш да пробваш с потупване по дупето, галене или държане на ръчичката. Или по-драстичното повтаряне на едно и също действие, а именно рев-монотонно говорене и успокояване в леглото докато свикне да заспива само. Иначе рискуваш да се докараш като мен, на 4г и половина да приспиваш  Lol Щото аз нямах търпението да го правя това второто.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1729

« Отговор #8869 -: Март 07, 2018, 15:03:44 »

Бял шум.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16109

« Отговор #8870 -: Март 07, 2018, 22:26:53 »

За денем ли питаш? Ние денем още си го приспиваме на ръце с биберон. Две залюшвания и е отцепил.
Вечер, обаче, го слагам в леглого, биберон и го галя малко по главата и в общия случай заспива бързо, но има случаи да го дразни нещо и да плача (изключително рядко) и тогава пак си го залюшна малко на ръце и заспива. Обаче го люшкам седнала, че вече е много тежък да разнасям.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #8871 -: Март 08, 2018, 07:31:56 »

То по-скоро споделям, отколкото да питам. Диването не дава да му четкам зъбите. Преди даваше. Бях пробвала с напръстник - не го накефи. Купих четка (това още преди година). И криво ляво четкахме зъбите. Напоследък обаче не ми дава. Лапа четката и я гризе. А знае, че трябва да търка. Преди се кефеше аз да държа и той да си клати главата Lol  сега нъцки. Взех пак напръстник. Няколко вечери успех и снощи рев. Не ще. Даже така брутално ме захапа, че на сутринта още ги виждам очертанията на зъбите му по пръста ми.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #8872 -: Март 11, 2018, 10:51:42 »

Питам за денем, докатo се гледат с таткото. Заспива самo в раницата и тoй навърта пo 10км. на ден, за да спи. С мен си заспива на гърда, биберон се плюе и се реве възмутено. Едва намерих шише, oт кoето да пие вода, тъй катo и мляко отказва oт шише да пие.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8873 -: Март 11, 2018, 13:46:59 »

Мда, и аз бях така, заспиваше само в раниата, на тъмно и с часове ходех навън. После можех да стоя на едно място, докато не се случи чудото да може да се прехвърли от раницата на леглото. Докато се научи да заспива сама мина година, много беше трудно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8874 -: Март 16, 2018, 15:44:29 »

Не се сещам в коя тема обяснявах за домашните забавления. Ути, специално за теб, с less mess Cheesygrin
http://whatmomslove.com/kids/active-indoor-games-activities-for-kids-to-burn-energy/
Активен

Страници: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 367   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: