star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 343 344 [345] 346 347 ... 350   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 748981 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #8600 -: Юли 07, 2017, 03:16:33 »

Начиии експеримент номер едно - не пие АМ категорично. Експеримент номер две - цица по- рано.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #8601 -: Юли 07, 2017, 07:56:16 »

Яна беше същата - познай дали при бабите си не спи непробудно... майка ми на 6-7 месеца я взе и спеше цяла вечер при нея + отказахме цицата и почна да си пие от шишето, както е ревала при мъж ми 2 часа щото е гладна и не иска АМ, пък аз с Дея на РД.. Дея по същия начин - на 9 месеца при баба си и за 3 дена спря и да се събужда вечер и да търси цица..
Случва се да заспят следобед и двете /обикновено при нас не спят/ и след 40 минути са будни.. да не ти казвам как при свекървата спи по 3 часа всеки ден и те си влизат и излизат като луди, а ние се чудем как да не ги събудим.. дето вика Ди, мно0го бързо разбират къде им минават номерата.. ама ти си я продай в Гърция /забелязвам те, че някой като ти каже нещо много странни изводи правиш, все в някаква крайност/
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #8602 -: Юли 07, 2017, 09:25:49 »

Ди и паяк, просто не сте имали такова чудо в къщата. И за да не говорим само за мерене, ще кажа, че дори и 1000 неща да опита, пак ще си има същия демон вкъщи. Което не пречи разбира се, да тества нови неща, нещо, което и аз й повтарям от ден първи. С отричане не става, но и съм тествала какво ли не. Криех се зад леглото й, уж да няма публика, хлипала съм до нея, чакайки да се успокои, бял шум, съвместно спане, води, ам, разместване, сменен режим, смяна на часа за баня, каране, викане, заплашване...оставяне да се нареве n на брой часове и да не изброявам какви ли не щуротии не са тествани.

Ох, Пупи, понякога те чувствам като истинска сестра по съдба  Lol Само дето при нас продължи 1.5 години ,после само от време на време, затова и оцелях. Ама ми беше първо и се обвинявах в началото за всичко и изобщооо...После ми се чудят защо не сме направили второ "навреме", т.е. породени. Еми исках живот  Razz Тайно съм убедена, че вторите с малка разлика или са след бебе-еднорог, или са случайност  Rolling Eyes

Ути, понеже и аз като Пупи съм пробвала какво ли не с минимален резултат, няма да дам съвети. Само ще кажа, че ви предстоят страхотни моменти. От прохождането нататък се родих, имах си вече истинско дете,а не ревящ вързоп. Всеки ден откривах с него света и ми е супер интересно, а сега около 3 почти се чувствам почти като нормален човек, ама не смея да пиша колко е хубаво, да не урочасам работата  Cheesygrin

Според повечето хора все по-трудно става с годините, ама аз не съм съгласна, поне с 3-те ми години опит първата е най-гадна. Дано и ти го приемеш така.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #8603 -: Юли 07, 2017, 09:28:46 »

Тя Ути реално не иска съвет, иска само да си се оплаче Razz Освен това е от супер грижовните майки в едно със пупи и не може да ги убедиш, че лигнята си е лигня. И оооо да, може и малко бебе да е лигня и още как,в момента, в който усети кой му ходи по гъза, седи гледай. Как пък няма да седя цяла нощ будна щото чавето иска примък отмък, ако трябва и на терасата ще си легна. Обаче that's just me, cruel cruel person Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #8604 -: Юли 07, 2017, 09:33:46 »

Тя Ути реално не иска съвет, иска само да си се оплаче Razz Освен това е от супер грижовните майки в едно със пупи и не може да ги убедиш, че лигнята си е лигня. И оооо да, може и малко бебе да е лигня и още как,в момента, в който усети кой му ходи по гъза, седи гледай. Как пък няма да седя цяла нощ будна щото чавето иска примък отмък, ако трябва и на терасата ще си легна. Обаче that's just me, cruel cruel person Razz

Не е така, бре хора, нали ви казвам, че примерно с Пупи сме опитвали всичко, дори метода Cry it out. Има деца, при които минава, и други, при които не. Аз не съм мека майка, откакто започна да ми се тръшка, редовно го оставям да лежи по земята, докато му мине. На тази възраст работи вече, но преди/около годинката- не. Те са сънени бебоци и не разбират, че ги възпитаваш. Просто не проумяват защо мама не идва и това ги плаши още повече. Да не говорим на колко места пише колко е важно на едно бебе да му се удовлетворяват потребностите, за да има доверие към света и как това създава по-емоцианално стабилни личности. Пак казвам, говорим за ранния период, не да купуваш по 10 близалки на ден на 5 годишно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8605 -: Юли 07, 2017, 09:42:32 »

Добре де, явно не съм споделяла, но и Яна е така.. или поне беше до преди половин година - рев по нощите и не се успокояваше.. при родителите ми и свеки гък не казва!!! Ляга, заспива и се буди сутринта! Вие ми кажете как става този номер.. и аз бях пробвала всичко, пускали сме и ТВ вечер уж да се успокои няма и няма.. мляко, носене, гледане, броили сме звезди, гледали сме луна.. дундуркане и какво ли още не.. от рано изгасяхме навсякъде, гледахме да не ги превъзбуждаме, не и не.. не искаше да спи това дете.. да не говорим, че е истински дявол - не хареса ли нещо или не стане ли на нейното се почва едно издаване на звучи между ръмжене и мучене и не може да я накараш да реагира, т.е да ти каже нещо.. върти очите и не те гледа.. дето вика мъжо - просто не иска да порастне детето!!
А преди 2 дена госпожата в градината /понеже са сега в градината на Дея в сборна група/ каза - дете мечта - сама яде, първа си изяжда всичко, заспива първа и слуша.. това не е моето дете - в нас е ужас! Снощи рева 20 минути и подсмърча, защото не й дадохме да пие данон млекце с розова сламка!!! в 1 се събуди с рев и докато пишкаше ми ревеше, все едно нещо лошо прави.. а в 6:30 ме събуди с 'искам да ям пица'.........
не сте само вие с проблемите, тва се опитвам да обясня Smile мъжо го бъзикам, че ако не беше повръщането съм готова за 3-то, той вика, че заради Яна не ще друго...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8606 -: Юли 07, 2017, 09:43:05 »

Кате, защото сто пъти казах, че няма как примерно да спи в другата стая, просто не е удобно, не работи при нас, но тия съвети продължават да се леят, както и съветите да я дам на наште за 3 дена (втф?!?!) да ми я научат да спи, при положение, че те ако им я оставиш за два часа повече, вече ме гледат криво. Еми не става. Имам чувството, че никой не чете, а че просто така си пишете...

Корни, и аз съм я оставяла да реве примерно 5-10 минути, но не става Sad А и аз смятам, че не е ок да се оставя да се побърка от рев.

Ето снощи давах АМ, плю го. Реших да ѝ дам цица по-рано, сука, заспа, викам ето, това бил ключът от палатката, след 10мин рев и наново старата песен. Само дето в 7 като ревна, че си иска сутрешното хранене, а понеже кърмата ми е регулирана отдавна и нали яде в 3, нямаше нищо, 45мин се дра като полудяла, ни гуш, ни нищо не помагаше...явно си има нужда от сутрешното ядене, а и с АМ нищо няма да стане Sad

Паяк, ами жестока си, явно при вас това работи, обаче аз не съм такава и колкото и пъти да изтъкнеш как с жестокост имаш страхотно дете, хаха, аз няма да стана.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #8607 -: Юли 07, 2017, 09:53:07 »

Стой си будна тогава, да те разиграва до три годишна и после до 8 да търчи и да реве, че й се пие вода, сънува чудовище и има паяк, и малко я боли коремчето. Правилата ги определяш ти, но само,ако поискаш.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8608 -: Юли 07, 2017, 09:57:12 »

Т.е. ако нямаш баби на разположение, си обречен детето ти да реве до 8 годишно? Сиииигурно. Ок.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8609 -: Юли 07, 2017, 09:59:03 »

Няма смисъл. Това пък за грижовната майка не схванах що го заяждаш. И ти, паяк, и Ути, и Катето и всички, които се опитваме да измислим причина и решение, сме. Нито съм го отрекла, нито съм те нападала, та да ми подскачаш. И не е гот да категоризираш чуждото хлапе без да го познаваш и да си изкарала поне час от нощта с него. За мен е незряла психика, вхечатлителност, темперамент. При едни доста се отразява на всичко, при други хич. Лигня в някои случаи, но когато е ежедневие, не виждам как да е това. Пак казвам, само на челна стойка не пробвах да застана. Не е като да не е поревавала сама, без да утешавам, не е като да не е стапяла лагерите на бабите си всеки път като е оставала да спи. И когато споделих тук, че съм склоннна да пробвам чиста молитва, ми се изсмяхте и го сметнахте за несериозно. Защото ЯВНО не си се намирала в ПОСТОЯННА безизходица.
И аз не съм споделяла какво ми причини майчинството, но и понякога от оплаква имаш нужда. Поне 1 на 100 ще е на твоя хал и ще те потупа по рамото и ще ти каже, че вината не е в теб и бебето ти не е лигльо.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8610 -: Юли 07, 2017, 10:01:31 »

Е щом не виждате разлика между лигня и проблем, защо въобще дискутиламе  Confused
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8611 -: Юли 07, 2017, 10:02:49 »

Пупи, аз съм спала с нея в отделна стая.. дали хол-а или сама в спалнята.. при мен истината е, че в момента, в който тя ревнеше аз се изнервях да не събуди мъжо и Дея... и още повече се натежаваша положението при нас. За бабите - знам, писала си и е много кофти това:/ при нас обаче помогна, ама освен да ти заема една баба няма как да помогна ;)
Пупи като викаш за чистата молитва - колко ли пъти съм й мила лицето, уж да не е урочасана.. абе добре,ч е бяха бабите, че сигурно щях изкукуригам тотално.. При нас обаче с бабите нямаше проблем, а в нас наставаше трета световна:/ Добре, че порастнаха, че да почнем да спим с мъжо...иначе си беше само будуване.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8612 -: Юли 07, 2017, 10:09:26 »

Ами те сигурно ако ги помоля за една нощ няма да откажат, нооо ще се държат все едно ебати голямата жертва правят. Което е отврат и му се отщява на човек, ще ги ползвам ако сме канени някъде на сватба сигурно като краен вариант. Ама първо не смятам, че една нощ ще реши проблема, а и като ги знам какви са ще я оставят да си реве сама цяла нощ, което не искам да става.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #8613 -: Юли 07, 2017, 10:34:13 »

Ут, една нощ няма да реши проблема, но ще се наспиш. Има разлика, повярвай ми. После едно известно време аи по-свежа и адекватна. При мен са периоди, но далеч не толкова тежки като твоите. При мен самото приспиване вечер отнема 1-2-3 часа. Накрая аз съм крайно изнервена и обикновено заспивам преди него.
Тя биба ползва ли? Ако да, пробвала ли си да я мажеш с гелче Бочко при мрънкане? Не че успокоява особено венците, но е сладичко и ги забаламосва и в такова преуморено състояние, моят се е обърквал да заспи така. Също мисля, че имаше някакви билкови капки, които се капеха на възглавницата на бебето за успокояване. Виж дали ще измислиш нещо такова.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8614 -: Юли 07, 2017, 10:37:40 »

Не ползва биба, уви. Ползвам отдавна уж някакви успокоителни капки на доктор Бах, ама пълна простотия са Cheesygrin

А ако става въпрос за една нощ, със сигурност няма да мога да се наспя и ще я мисля Sad
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #8615 -: Юли 07, 2017, 10:59:00 »

и малко бебе да е лигня

Ама това вече изобщо не е "малко бебе". Това е дете на 1 година. Децата категорично започват да се усещат къде е на баницата мекото и да градят навици след 5ти месец. Това съм го видяла с двете си деца, а и го пише в книгите. Така че за какво изобщо обсъждаме.

Ути, скачай им и съжалявай, че си поискала съвет колкото си щеш, аз едно мога да ти кажа - няма да е добре за Ади това тотално залепване за теб. Казвала съм ти го и преди. И не е въпрос кой кви баби има или няма. Помисли си. Вариант има винаги. Човек няма деца, за да се вкопчи в тях като плевел.

И имам два въпроса: 1. Ти какво смяташ да правиш с отглеждането й - да я гледаш ти до 3 г вкъщи и да я пуснеш на ДГ или? и 2. С тоя апартамент как ги мислите нещата? До каква възраст ще спите тримата в една и съща стая?

Ути, заеби това АМ, човек! Ади е на 1 година. Махай всякакви млека и я храни Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8616 -: Юли 07, 2017, 11:10:38 »

Ще падна честно! Пишело го в книгите  Lol Апартаментът й е проблем.
Фей, ела да ми покажеш дали е залепено детето ми за мен и колко е зависима от майка си, при условие, че я гледах до 2 и 6м. Нелепо е вече, нищо рационално няма в заслюченията ви и абсурдните ви съвети. Много тъпо почнахте да обощавате, едва ли не всички са еднакви и няма изключения.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8617 -: Юли 07, 2017, 11:24:56 »

1. Смятам да я гледам до 2 и да я дам на ясла. И не, не съм вманиачена в детето, тя си има приятелчета, излизаме и си играе и самостоятелно, не знам защо си решила, че съм някаква майка орлица с мания, определено детето не ми е смисъл на живота.

2. Ми ела ми купи апартамент, бе, Фей, на цена 1400евро квадрата на зелено, мерси за съвета, честно. Някои си нямаме наследствени тристайни жилища, дето да ни ги дадат за ползване. Ако трябва, до петгодишна ще спи в нашата стая. Аз в хола няма да се изнеса. То пък и тва остава.

А ако беше чела в книжките, там пише, че между 1 и 2 години има separation anxiety и е най-нормалното и дори е признак на здравлословна връзка детето да е лепнато за майка си.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #8618 -: Юли 07, 2017, 12:24:23 »

Lol

Виж сега...заяждай се колкото искаш и се оглеждай в апартамента ми, проблемът ти си остава. Питах най-човешки. Аз също имам да го мисля, защото съм с разнополови деца и наследственият ми апартамет не ме оправя Razz
Не си вманиачена, а залепена. Има разлика. И не ми трябва никъде да чета, за да го видя Smile

Тези дето вземат майчинство: имате ли някакви пари от нои!? Аз днес мистериозно получих 400 лв!???
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #8619 -: Юли 07, 2017, 15:03:47 »

Фей, харчи докато не са се усетили  Lol
Ути, не знам как, но трябва да разплетеш проблема. И не, не трябва да я мислиш, ако я дадеш за една нощ на някоя баба. Тя трябва да се научи да се присписобява в ситуацията, защото това я чака в живота. Да наемете почасова бавачка, която да ти дава време без дете? Ако имате жена, може да договаряте една събота вечер месечно да излизате само двамата, а Ади да остава с бавачката у вас. Имаш нужда от въздух, жено! Спри да му трепериш на туй дЕте и измисли как да се облекчиш!
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #8620 -: Юли 07, 2017, 15:38:25 »

Ути, сега е момента да свикнеш и да намериш на кого да я оставяш с преспиване, защото за 1 вечер няма да си починеш, но ти гарантирам, че ще се чувстваш като нов човек... и колкото по-рано намериш начин толкова по-лесно ще е и за двете ви, защото децата си имат ритуали и номера при всеки...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8621 -: Юли 07, 2017, 17:03:17 »

Все едно са се гътнали всичките родители без баби и нямащи пари за детегледачка. А това категорично не води до зависимости. За Бога, спрете с тия обощения и клишета.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8622 -: Юли 07, 2017, 17:21:25 »

Мда, чието дете не е оставяно с преспиване някъде на годинка, е увредено за цял живот.

Ние си излизаме уикенда, просто е денем.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #8623 -: Юли 07, 2017, 17:23:38 »

Просто сме видели нещо, което се оправя с отделяне на бебето от майката ,дори и за малко. Явно е очевидно и нормално,като си лепнат година постоянно за дете да имаш нужда от себе си.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #8624 -: Юли 08, 2017, 14:04:45 »

Нищо му няма на детето ако не спи при баби и тн, ама за майката една вечер без него е добра почивка и Пупи, мисля, че ще се съгласиш с това
Активен

Страници: 1 ... 343 344 [345] 346 347 ... 350   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: