star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 368   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 1064525 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 639

« Отговор #8575 -: Юли 04, 2017, 17:51:02 »

Аз не съм фен на вдигането през нощта за пишкане, но пък имахме един период, през който Маги се будеше към 12 да ме търси и използвах момента да я водя да се изпишка. Та ако Боби има такива моменти може да пробваш.
Аз нощния на Маги го махнах почти наравно с дневния, но това се случи едва преди няколко месеца, закъсняхме малко, ама пък поне стана много бързо и без драми.
При Теодор е по-трудно. При него използвах следния номер-купих му слипове с любими герои - спайдърмен, колите и т.н и му обяснявах, че не трябва да пишка в гащите, защото ще намокри спайдърмен и той ще плаче. Проработи Lol Засега няма инциденти през нощта, но той от съвсем скоро изобщо е без памперс и през деня и нощта, та е рано да дам категорично мнение.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #8576 -: Юли 04, 2017, 18:49:35 »

Аз вдигах само в началото.. то аз не мога да стана вечер, какво остава да се будя специално за това. Тя затова и Дея сама си ходи вечер, но Яна като се размрънка винаги я питам и слагам на тоалетната да пишка.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8577 -: Юли 04, 2017, 21:55:23 »

Аз я усещах Роси като почнеше да се върти неспокойно и я вдигах. Винаги около 3-4ч. се случваше. И все още понякога иска да пиша през нощта, като по навик взимам гърнето всяка вечер до леглото. По-трудно ми беше през деня, че се улисаше в игра и пропускаше да каже в точния момент. Предпочитам да вдигам, не виждам нищо лошо, то и възрастен става  понякога до тоалетна.вечер не позволявам да се налива с вода, сутрин с отваряне на очите е в тоалетната.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8578 -: Юли 05, 2017, 16:08:56 »

За памперса - не съм вдигала нощем. Ако чуех обаче, че е будна предлагах гърне. Вода нощем по време на вечерята никога не ограничавам, както и след това, но нощем не се пие, освен по изключение в най-големите горещини. Чела съм, че децата не пишкат когато спят, а се събуъждат или полусъбуждат и тогава пишкат. Вече дори не предлагам, чакам сама да стане, или ако много плаче, понякога е било, защото се стиска, а понякога подвиква от другата стая да си каже.
Пробвай методите, които е описала Лилия.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7759

Heart follower

« Отговор #8579 -: Юли 05, 2017, 16:38:23 »

Отдавна нищо не сме се питали, явно всичко си знаем  Lol

Чакай да мине неделя, затишие пред буря е това  Lol Lol Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17513

A believer

« Отговор #8580 -: Юли 06, 2017, 10:14:07 »

Аз ще питам нещо - около мен твърдят, че след спиране на кърменето децата почвали да спят по-добре. И се чудя как да процедирам вече, защото философията ми е принципно, че ми се бърка гадно АМ ако тя си суче, най-малкото ме мързи и не ми се занимава. Ноооо, вече не издържам на това безсъние. Тя не е от пристрастените кърмачета и не си търси сама, суче в 21.30-22 за заспиване (което бих могла мисля да го избегна като я приспивам в раницата), спи като пън до към 2 и после почва да се буди, да хленчи, да се мята, катери по нас, да заспива за минута-две, но не дълбоко, пак да реве итн, и така до към 5.30-6, когато давам цица, тя се успокоява и заспива до към 8. Закусва в 9. Абсолютно не ми пречи кърменето на тоя етап, но се чудя да махна ли това в 6 на първо време, но пък ако си има нужда от него нощем? Не знам вече, отчайвам се от безсъние, сериозно Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8581 -: Юли 06, 2017, 10:25:26 »

Аз не знам защо виждаш сложност в бъркането на АМ. Нагласяш дозата, нагласяш и вода и само смесваш преди яденето. После като станете - измиваш шишето. А иначе има вероятност ам да я засити повече и да удължи съня. Но не съм категорична в тая теория, защото моето не-кърмаче доста време си ядеше ам в 21, 1 и 3  Razz Едва изтиках едното хранене с вода, но пък изпиваше толкова мн, че сменях по 2 свръх напикани и преляли памперса, напикани дрехи и чаршафи. Просто трябваше да стане на 3 и почне да спи по цяла нощ. Пак си има фази някакви, но е веднъж-два пъти в месеца и не тежат.
Пробвала ли си да разместиш мебелите и да са с др разположение? Да е сама? Да не би да си пречите? При Роси и това видях като ефект, защото баща й доста хърка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8582 -: Юли 06, 2017, 10:53:29 »

Няма как да е сама, с двустаен сме, а аз в хола няма да спя, защото тогава със сигурност ще последва развод.
Разместихме мебелите наскоро - залепихме детското легло до нашето и така си има нейно си пространство и сякаш спи една идея по-добре, защото преди между нас беше голям ад. Но това е всяка нощ - от два до шест реве, мята се, чак в 5.30 - 6 суче и заспива. Обмислям да тествам при първото събуждане да дам АМ 1-2 нощи и да пропуснем сукането в 6 да видим как ще стане. Не се живее така.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #8583 -: Юли 06, 2017, 10:54:17 »

Вода вместо АМ? Предлагам с идеята, че няколко деца в групата на Боянин така ги заместиха среднощните
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8584 -: Юли 06, 2017, 10:57:22 »

Не става. Пие вода, но не се успокоява и не заспива. Тя не е като да си търси цица, тя иска само гуш, но аз в 6 давам цица, за да миряса, а и за да не ставам рано за закуска.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3164

« Отговор #8585 -: Юли 06, 2017, 12:56:52 »

Не ви е проблем в кърменето, няма смисъл от АМ, тя не ти виси цяла нощ. Давай и все пак по-сериозна вечеря, супа, каша, манджа. Но тя не се буди гладна явно. Ще заспи, когато си иска тя. Ако махнеш кърменето и яденето нощем, може просто да се редувате кой да спи с нея, за да се наспиваш по някоя нощ.
До пикането, моето още се напикава понякога и на обяд като спи 3 часа и вечер. Будих го в час, но за него това не стана навик да се буди сам. Сега в последно време май почна да изпаря в жегата водата и намали напикаването. Детето престава да се напикава, когато мозъкът може да контролира този процес да стиска и да усеща. Стига да няма някакъв конкретен физиологичен проблем, който уролог ще каже, няма да се напикава до сватбата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8586 -: Юли 06, 2017, 13:09:16 »

Ама на нея ѝ се спи, тя се мъчи да заспи, аз я виждам, задрямва и после пак рев. Сякаш я нещо я боли, знам ли вече и аз. Принципно и аз мисля, че не е гладна, ама пък ще взема едно АМ да тествам при първото събуждане, да видим яде ли, ко праи...
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1443

« Отговор #8587 -: Юли 06, 2017, 16:06:46 »

Аз не виждам как АМ ще помогне... а ако й дадеш да суче към 3-4 какво става?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8588 -: Юли 06, 2017, 17:14:16 »

Ми да ти кажа отдавна не съм пробвала, но тя не си търси да суче. По едно време искаше само да суче по 100 пъти на нощ, после почна само да иска да се гушка и аз реших, че не е гладна. То и с тия две полукърмения на ден няма почти никакво мляко и без това.

Честно казано не знам как ще помогне, но вече се отчайвам и искам да пробвам нещо различно. Току-виж станало чудо Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #8589 -: Юли 06, 2017, 18:39:34 »

Уте, от известно време исках да отбележа, че не може да продължаваш да правиш еднакви неща и да искаш различни резултати. Относно отделянето в друга стая например, защо го приемаш толкова сериозно, не, няма да последва развод, пък и няма да продължи до 1ви клас. Ако ще се развеждате за всяка простотия... Зная, че преувеличаваш!
И споко, сигурна съм, че е период, просто ще трябва да я изтърпите. Сега са жеги, растат й зъби, прекалено много впечатления получава. И моето е ревало като невменяемо, просто не съм се оплаквала. Знаете, че предимно съм я хвалила и разказвала злободневни нещица, рядко оплаквания. Ама си е имала и тя изблици. Потърпи го, мъничко доченце е, нямаш избор. Тъпото е, че дето викаш не спи през деня без твоя помощ и няма как да дремваш с нея. Като цяло нямам съвет, обаче ти пращам виртуално търпение и сили да оцелееш Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8590 -: Юли 06, 2017, 19:22:36 »

Спираш кърменето, редувате се да спите с нея,ако пие АМ пие,ако не да си реве. Тя не е чак такова бебе,за да и се прощава всичко. Не я слухтиш постоянно, като види че няма публика и ще се предаде. Задължително режим за дневен сън, за да не се превъзбужда. И нещо солидно за вечеря. Ако не помогне я омъжете. Честно казано на година и нещо казах на моя син,че ако стане ще го набия и го набих. От тогава не е ставал.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #8591 -: Юли 06, 2017, 21:02:15 »

Ох, хилих се с глас на Ди Lol Lol Lol Lol Луда гъбо!

Аз съм с Ди и Паяка, отдавна ти казах за смяна в друга стая и ще се повторя и за това да бъде слагана да спи от баща си и дондуркана от баща си при рев. А да видим! Като няма цици да й нюхат Razz

И ся само ми кажи, че мъжът ти бил на работа и не можело и ще дойда да те набия тебе, а него да го сложа да приспива детето! Hammer
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8592 -: Юли 06, 2017, 21:41:16 »

Оф, все едно казах, че живеем в мезонет, няма как друга стая и точка.

Паяк, ебати периода, половината ѝ живот. И не правя едно и също, разместихме спалнята, долепихме леглото ѝ до нашето.
« Последна редакция: Юли 06, 2017, 21:56:59 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8593 -: Юли 06, 2017, 22:18:53 »

Ди и паяк, просто не сте имали такова чудо в къщата. И за да не говорим само за мерене, ще кажа, че дори и 1000 неща да опита, пак ще си има същия демон вкъщи. Което не пречи разбира се, да тества нови неща, нещо, което и аз й повтарям от ден първи. С отричане не става, но и съм тествала какво ли не. Криех се зад леглото й, уж да няма публика, хлипала съм до нея, чакайки да се успокои, бял шум, съвместно спане, води, ам, разместване, сменен режим, смяна на часа за баня, каране, викане, заплашване...оставяне да се нареве n на брой часове и да не изброявам какви ли не щуротии не са тествани. В 11:30 висвахме до леглото, за да видим какво толкова се случва, че надава вой до небесата. А не кърмех от 4я месец, никва цица, никъв татко не вършеха работа, бабите не я искаха и изпитваха панически страх, ако се наложеше да я взимат, че майка й да открадне поне нощ сън. Това не беше период, това бяха 3 години от живота ни, побиват ме тръпки като си спомня. Не знам как оцеляхме, защото сериозно си разбих здраве, нерви и емоции, ако щете вярвайте.
Ама айде, глези се детето, цицата е зора  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8594 -: Юли 06, 2017, 22:51:50 »

половината ѝ живот

Lol Lol Lol

Детето е на 1 г! Ти просто идея си нямаш какво те чака Lol Lol Lol ЩЕ ВИДИШ.
Не, шегата настрана...Аз сега гледам 10-15 годишни и за главата се ловя, а ти погледни 5 годишните и тогава говори за половин животи...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8595 -: Юли 06, 2017, 23:09:53 »

Като не си в стаята и не я чуваш как се  да те изпапка. Моето бебе също дълго спеше неспокойно, въртеше се, пърдеше и навири гъз, реве насън и обикаля със забита муцуна в кревата. Или спи с нас и ми лежи на главата и сумти по цяла нощ. Ама след годинка не е бебе и трябва като родител да сложиш границата, а не като орел да се мяташ веднага щом заскимти. Когато и спреш кърменето, давай я на мъжа ти да спи с него, или на друг роднина. Даже в друга къща, поне да тормози други хора. И няма , няма. Ти сама определяш, че не искаш да я дадеш и от там идва претоварването. Оставяш и бягаш, няма да я изхвърлят.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #8596 -: Юли 06, 2017, 23:16:56 »

давай я на мъжа ти да спи с него, или на друг роднина. Даже в друга къща

Е ся отвори кутията на Пандора Lol

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8597 -: Юли 06, 2017, 23:36:26 »

Ма ти що реши, че се мятам веднага щом заскимти? Тя почва да реве, аз първо изчаквам да видя дали няма да се успокои, после ако не стане - почвам да говоря, шъткам, слагам си ръката върху нея, тупкам по дупето и като минат 20тина минути я гушвам, щото то очевидно не става. Обаче ако заспи, явно не заспива дълбоко все пак и при оставяне се повтаря същата процедура и това продължава до към 5-6.

А за тва за другата къща е просто несериозно. Какво, една-две нощи с някой друг ще ми решат глобално проблема ли? Тва са глупости. Направо да я продам в Гърция.

Пупи, честно казано и аз не мисля, че е от цицата. Изглежда все едно се мъчи милата и не може да заспи, онази вечер беше толкова зле, че мазах венци, дори дадох панадол (за пръв път в такава ситуация), спа час и половина и пак отначало. Но ще дам тази вечер АМ щом ревне да видя има ли промяна (тя бтв силно вероятно да не го иска изобщо, де), просто изпробвам варианти наистина. Местих легла, светло, тъмно, песнички, гушкане, тупкане по дупето, вода нощем, вече смених нещата и не заспива на цицата, а след това с гушкане само, т.е. нали да не асоциира съня с цица, промяна никаква!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8598 -: Юли 07, 2017, 00:10:17 »

Не, просто ще си починеш. Ще видиш, че може да оцелее без теб, като спи другаде.  И да , децата много бързо осъзнават правилата на ново място и може и да спре да реве. Тя може да реве до 5 годишна, ти не може да я слушаш всяка нощ. Дай го на някой това дете за един ден, пусни го на бебешка занималня за 3 часа (сега едва ли има, но от есента). Детето ми ходи на ясла от 1, 3 г. и е го ходи по земята. Отдели се от нея за малко.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8599 -: Юли 07, 2017, 00:21:41 »

И да , децата много бързо осъзнават правилата на ново място и може и да спре да реве.

Глупости.

Тя може да реве до 5 годишна, ти не може да я слушаш всяка нощ.

Да я подаря на някой освен?

С един ден няма да си почина, нито ще ми реши проблема. Нито пък с три часа. Всеки уикенд нашите я гледат 3ч и познай дали съм си починала мега много. Понякога си мисля, че така си ги дрънкате тия неща...Обикновено съжалявам, че съм поискала съвет.
Активен

Страници: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 368   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: