star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 348   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 744839 пъти)
A.I.
Newbie
*
Публикации: 593

« Отговор #25 -: Юли 16, 2007, 17:48:07 »

Прекалено съм зелена и се надявам да не ми се наложи да раждам в близките поне 5 години.Но все пак искам да питам мамите - какво се случва с талията след раждането?Питам тези които са имали ясно откроена талия,защото може да си имаш слаба талия и без да се откроява от останалото, нали.Аз говоря за тази дето е като ефекта "пясъчен часовник" ако ме разбирате  Smile ,та Тази талия загубва ли се пагубно след раждането?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #26 -: Юли 16, 2007, 18:10:41 »

Тука явно всеки си пита за най-ценното Smile
Чакам някоя хубавица с хубаво дупе да пита какво става със задника след раждането Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #27 -: Юли 16, 2007, 18:30:35 »

Променя се, променя се и пак се променя на всичките тия въпроси. Дали ще стане малко по-пълна, т.е. не съвсем изтънен пясъчен часовник, или пък таза ти ще се разшири несъразмерно спрямо изтънялата след раждането талия - божа работа.
Тялото се променя от бременността. Става по-женствено, с по-меки линии. Увеличава се обиколката на бюста и таза, бедрата се разширяват. Ставаш от момиче - жена. Нищо лошо няма в това. Просто се научаваш да живееш с новото си тяло. И най-вече - да се харесваш. Хич не е лесно на моменти, но с малко повечко усилия, ставаш хубава, млада мама след която се обръщат нагляри и коментират: Мацка, пък и с бебе!  Razz
Активен

A.I.
Newbie
*
Публикации: 593

« Отговор #28 -: Юли 16, 2007, 18:33:11 »

Това беше много позитивно, успокои ми всичките притеснения за далечното бъдеще.Макар , че колкото и да се харесвам не бих се лишила от дечица заради тялото  Razz
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #29 -: Юли 16, 2007, 18:36:41 »

Ще се изненадам, ако има такава жена...  Wink
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #30 -: Юли 16, 2007, 18:49:27 »

Цитат на: "Anna T."
Ще се изненадам, ако има такава жена...  Wink

има и такива ;)

моето тяло не е перфектно и за това ми е най-малката грижа относно раждането .... от други неща ме е страх много, но няма да питам за тях ... предполагам, че все още ми е рано да знам  Lol
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #31 -: Юли 16, 2007, 18:49:34 »

Не винаги от раждането тялото се променя значително, всичко е до ген и начин на хранене. Има жени, които си развалят тотално тялото, има жени, които си го запазват. Колкото до талията, на мен винаги ми е била проблем, защото дори и да дебелея там си оставам слаба. Малка талия и пищен ханш е не много хубава гледка, по-добрият вариант е да си напълнееш равномерно. Мисля, че всяка жена трябва да роди поне по едно дете и тогава ще разбере, че всичките и предишни терзания са били нещожни, независимо от какво естество са били. Много е по-трудно да си родител, отколкото да си възстановиш фигурата. С всяка изминала година и колкото повече растат децата става все по-трудно. Smile
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #32 -: Юли 16, 2007, 19:31:18 »

Аз мисля, че номер 1 си е генът...
Е, това не означава да се тъпчеш, но има жени, които дори с доста контролирано хранене пак бая се ...хммм...променят от бременността...
Все пак мисля, че най-важното е да не забравяме, че това е НАЙ-НОРМАЛНОТО, КОЕТО МОЖЕ ДА ИМ/НИ СЕ СЛУЧИ! В повечето случаи бременните се променят доста, по-рядко са случаите на бременностти като на Алекс - почти без промяна във фигурата и със светкавично възстановяване. Това са по-скоро изключения, които потвърждават правилото. И е неразумно аз, която знам, че съм генетично предразположена да напълнея доста през бременността да се ограничавам жестоко в храненето само и само недай Боже да напълнея...Все пак има нещо по-важно от фигурата и това нещо ще е вече по-важно от нея. Сетете се сами кое е то. Smile
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #33 -: Юли 16, 2007, 20:26:50 »

мерси на фей за думите.  Big grin

аз си имам същата талия, но си имам и любовни дръжки, каквито преди нямах.
иначе и гръдния кош и тазът ми са разширени. малко тесни дрехи отпреди ми стават, въпреки че съм на съшите кила..
моите мами казват, че до една година ще си върна съшите обиколки.
Активен
Bianka
Newbie
*
Публикации: 264

« Отговор #34 -: Юли 17, 2007, 14:28:28 »

В този ред на мисли искам да попитам добре ли е и по-важното безопасно ли е да се прави лека гимнастичка   по време на бременността,колкото за тонус,не нещо по-хард.

Знам,че раздвижването улеснява раждането ,но до каква степен не ми е ясно, аи винаги на консултации ме вълнуват много друго въпроси,свързани с бебето и забравям да попитам за гимнастиката.

Ако някой знае,ще съм благодарна да ме светне по въпроса.Не съм напълняла много-около 4кг до 21 г.с.и не се лишавам от храна особено,ям каквото ми се яде,стига да е здравословно и добро за бебето.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #35 -: Юли 17, 2007, 14:37:54 »

Ходене пеша му е майката, при това без никакво натоварване.Плюс това йогата за бременни е много полезна. Wink
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #36 -: Юли 17, 2007, 15:03:22 »

Имах една учителка преди време - никога няма да я забравя. На мен когато ми преподаваше беше просто парче и половина - стегнати гърди, задник-минимален, но не изпит някакъв гаден такъв, бедра 6, просто парче отвсякъде, много и се кефех. После се оказа, че е преподавала и на брат ми, с когото имаме 7 години разлика и когато на него му е била учителка още не била раждала. Брат ми като я видя беше изумен! Разказва ми колко била пухкава на границата с увиснала преди да забременее.... Аз съм страшно обнадеждена от това - понякога наистина има драстична промяна, но тя е страшно позитивна ;)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #37 -: Юли 17, 2007, 15:08:07 »

Това с гимнастиката и мен ме интересува! В моя случай със салсата обаче. Едната ми инструкторка, както и жената на инструкторът ми, са танцували почти до края на бременността си. Та това добре ли е или не? Или е индивидуално - ако се чувстваш ок - денсаш, ако не- си сядаш на д-то...?
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #38 -: Юли 17, 2007, 15:10:43 »

Аз до колкото знам ако си поддържал висока физическа активност е грешка по време на бременността да спреш всякаква такава. В този ред на мисли, тя е била тренирана и подготвена и не е било никаква тежест за организма й да продължи. Сигурна съм, че не си е счупвала краката от танци чак, така че, лошо няма Smile
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юли 17, 2007, 15:20:52 »

бянка, има специално разработена гимнастика за бременни, която набляга основно на разтежението на мускулите и на тонизиране на мускулите на седалището и гърба, които ще бъдат доста натоварени.
на курса за бременни преди всякак лекция имахме 40 мин гимнастика. чувствах се превъзходно след нея. знам, че в интернет има филм на fitmama с подобни упражнения. за жалост съм изтрила сайта, но ти препоръчвам да го потърсиш.

мина е права за йогата. не съм практикувала, но от приятелки знам, че е чудесна.
аз лично много ходех и много качвах стълби.
Активен
Bianka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 17, 2007, 16:20:43 »

Благодаря Lips

Аз намерих в нета една гимнастика и днес я разглеждах,от утре мисля да започна малко по малко да я правя,но все пак ми беше важно вашето мнение Kiss

Ето и линк към гимнастиката
Активен

Bianka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Юли 17, 2007, 16:21:57 »

Сега се зарибих да потърся и йога Red face
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #42 -: Юли 17, 2007, 19:09:27 »

Аз пък вчера ходих на йога, ама не за бременни и съм много доволна Smile
Тъкмо като за мързеливи като мен Smile
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #43 -: Юли 17, 2007, 20:00:39 »

Нашите мами от балета и двете поиграваха.Едната си играеше всичко,без да се пести до 5 месец,когато вече започна леко да и личи все пак корема и не вървеше да се подпличква по сцената.Иначе си правеше гимнастика.Другата-тя е хореографка на малките деца,си водеше групата до края,естествено с децата не са толкова натоварени репетициите.
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #44 -: Юли 17, 2007, 20:28:35 »

то и аз играех физическо до шестия месец, пък нищо ми нямаше Lol
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #45 -: Юли 18, 2007, 10:38:28 »

Аз веднъж някъде ви бях питала из темите за това как се сънувате  Smile Дали в съня сте бременнни Smile Та вече след раждането различно ли е? Сънувате ли се още с коремче или никога не сте били с коремчето Smile
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 18, 2007, 11:33:59 »

сънувах, че съм бременна преди да забременея. някъде четох, че предвещавало трудни дни.
после като забременях, никога не съм се сънувала с корем.
напоследък сънувам само щурории.
Активен
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #47 -: Юли 18, 2007, 14:04:15 »

Не съм се сънувала бременна докато съм бременна.

За спорта - плуване и ходене пеш са най-добрите помощници.

Чак салса и т.н. ми се струва малко натоварващо, т..е не знаеш отде ще изскочи заека..

Фигурата - според мен ако искаш ще я запазиш, ако спортуваш ще я поправиш, ако мързелуваш и само ядеш си загубен.
То и при небременност е същото..

Йогата ми е най-тъпото нещо..не се спазарихме с нея, прекалено бавно и мудно и никакво движение. Само на духа..а аз съм далеч от това..
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #48 -: Юли 18, 2007, 14:41:00 »

Аз пък сънувах само котки с котенца докато бях бременна. Според съвонвниците значело, че ще имам отроче. Де, у 6-ия месец нямах нужда от подсказки  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #49 -: Юли 26, 2007, 11:52:50 »

Мини спомена в друга тема за някакви превръзки за родилки. По какво се различават от обикновените?  Confused Аз за първи път чувам
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 348   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: