star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!
Страници: [1] 2 3 ... 349   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за въпроси към вече мамите-питайте, не ни жалете!  (Прочетена 747045 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« -: Юли 11, 2007, 19:26:15 »

Бизи ме подсети , че може би е добре да има такава тема за тези ,които са решили да стават мами, предстои им раждане или просто са любопитни,какво и как става ,когато чакаш или вече имаш дете. Ние, мамите, ще отговорим с удоволствие Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #1 -: Юли 11, 2007, 19:30:15 »

Ами аз си продължавам ....уф чак не мога да повярвам, че е толкова голяма разликата преди/сега. Някаква превенция помага ли? Надявам се и алекс и Ели да се включат. Мина, между другото на снимките бюстът ти изглеждаше страшно хубав и женствен. Сега, знам, че е едно с дрехи, друго без ...
Оф абе не знам, имам сравнително големи гърди, направо не ми се иска да вярвам, че след раждене ще станат цомби :(
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #2 -: Юли 11, 2007, 19:52:28 »

Абе да ти кажа никаква превенция не помага.То физичните закони си важат със страшна сила.Не може ти до вчера да си носил примерно сутиен 85Б и изведнъж скачаш на Д,както се случи с мен.Не знам каква е тая кожа, дето няма да реагира на такъв тормоз. Cheesygrin Само искам да опровергая едно погрешно схващане , че гърдите се развалли от кърменето.Няма такова нещо.Гърдите се развалят от самата бременност!

Бизи , ти го каза! С дрехи е друго! Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Юли 11, 2007, 19:54:37 »

Уф, значи ще си стои един голям минус засега Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #4 -: Юли 11, 2007, 19:57:43 »

Аз не посмях да питам в темата в другия радел, щото не беше там мястото.
Мини, разкажи ни за силиконовите зърна за кърмачки Smile Какво правят, удобни ли са, бебето не ги ли засмуква и отлепя някакси?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
lioness
Newbie
*

« Отговор #5 -: Юли 11, 2007, 20:00:14 »

И друг въпрос към всички мами- получиха ли ви се стрии от бременността по тялото? Мазането помогна ли?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #6 -: Юли 11, 2007, 20:08:26 »

На първия въпрос:

Силиконовите зърна

са много удобно нещо,особено ако имате чувствителни зърна като моите.На мен в началото свитки ми излизаха от болка, защото Яна си е голямо бебе и си смуче здраво.
Та за силиконовите да кажа.Имат 2 размера.Направени са от много фин силикон , и като ги сложиш, сами залепват за кожата.И бебето си яде без никакви проблеми.Единствения минус им е , че с тях то поема повече въздух и е възможно да се поувеличат коликите, ако не се е уригнало добре.

За стриите...много зависи. Някои казват, че е генно заложено, но при мен явно нямат нищо общо с генетиката.Зависи колко ще ви е голям корема, съответно бебето, зависи колко ви е еластична кожата...При мен колкото и да ми беше еластична кожата ,и с каквото и да се мазах (накрая дори със свинска мас Crazy ) ,накрая горкия ми епидермис не издържа на напрежението, и в последната седмица така безумно се нацепих, че сега най-вероятно трбва да си правя пластика Smile
Та мисълта ми е , че понякога и суперскъпите козметики не могат да спасят положението
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #7 -: Юли 11, 2007, 23:14:27 »

Уф.  Unsure  Дано и другите мами се включат. На мен свинската мас не ми изглежда гнусно, дори с удоволствие бих се мазала, ако знам, че ще помогне. Не че това е кой знае колко важно, но е желателно да избегнем някои поражения  Unsure
И още нещо за кърменето ми е интересно- само от една гърда на всяко хапване ли суче бебето? Или го въртите от лявата страна на дясната?
Мин, а на теб как ти се отразява кърменето? Алекс го беше описала като доста приятна част от бебе-гледането, но
Цитат
На мен в началото свитки ми излизаха от болка

не ми звучи много окуражаващо  Unsure .
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Юли 12, 2007, 06:28:03 »

Мин, мажи с нещо за белези стриите и сега, пък пластика пак можеш да си направиш. А и онези прахчета, които ти казах, те са 100 % колаген, би трябвало да ти помогнат. Между другото има някакви прахчета Дона, те пък май са точно за това, но не съм сигурна.
Абе като цяло едвам си представям какъв е шока на 21 да си свикнала с красиво тяло и след раждането да се промениш доста, но мисля, че е минало малко време просто. Аз се обнадеждавам от аватарите на майчетата в бг-мама, има някои много свежи мами Smile, което означава, че или са се възстановили напълно, или не е имало от какво да се възстановяват.
Ето и Ели ме обнадежди в друга тема.
Мини, ти си майка герой обаче, много ме кефиш. Радвам се, че не си с някаква лабилна психика, защото има много майки, които едва ли не намразват децата си, защото видиш ли им развалили фигурата.
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #9 -: Юли 12, 2007, 10:25:41 »

ето включвам се.... Big grin

въпросът за бюста не го видях. аз скочих от 75В на 85С. и големият бюст е гадна работа. много ми пречи, особено да спя по корем. засега не виждам да е увиснал. аз сутиен вкъщи така и не се научих да нося, но все още гърдите ми са пълни с мляко. ще видя какви са пораженията като спра да кърмя. много е болезнено, когато нощем ави е сънена и суче само от едната. на сутринта другата е като камък твърда и поли само като я докосна. да не говорим, че всеки ден си пера нощницата, понеже постоянно ми изтича кърма. ужасно секси, няма що  Mad

силиконови зърна имам, но не ми се е налагало да слагам и нямам впечатления.

по отношение на килограмите няма да говоря. то и без друго никой не вярва авинка да е мое дете. само ще кажа, че от недоспиване много се слабее. и друго - сега, заради кърменето и жегите пия по 3 бутилки по 1.5 минерална вода. коремът ми е постоянно пълен с течности и почти не ям.

стрии нямам новополучени. останаха ми тия от пуберитета. мажех се активно всеки ден с 'мама дона' на чико. много съм доволна. но и това си е до ген. моите приятелки ползваха много по марковата 'мустела' и пак се нацепиха.  :(  птк и аз имах малък корем и много малко качели кила - лично тегло.

друго?  Wink
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юли 12, 2007, 11:28:23 »

Цитат на: "bizzare"
Мин, мажи с нещо за белези стриите и сега, пък пластика пак можеш да си направиш. А и онези прахчета, които ти казах, те са 100 % колаген, би трябвало да ти помогнат. Между другото има някакви прахчета Дона, те пък май са точно за това, но не съм сигурна.
Абе като цяло едвам си представям какъв е шока на 21 да си свикнала с красиво тяло и след раждането да се промениш доста, но мисля, че е минало малко време просто. Аз се обнадеждавам от аватарите на майчетата в бг-мама, има някои много свежи мами Smile, което означава, че или са се възстановили напълно, или не е имало от какво да се възстановяват.
Ето и Ели ме обнадежди в друга тема.
Мини, ти си майка герой обаче, много ме кефиш. Радвам се, че не си с някаква лабилна психика, защото има много майки, които едва ли не намразват децата си, защото видиш ли им развалили фигурата.

Ами шок си е да ти кажа,още повече  при положение , че преди страшно се харесвах.Имах си гладко,стегнато дупе,носех прашки на плажа(както на снимките)  никога не съм имала корем ,стрии и такива хубавини. Сега корема ми е увиснал , със стрии, дебели колкото пръста ми, паласки, целулит и разширен таз...и общо взето не мога да си представя как някой ден бих могла да се появя по бански някъде.Вярно, малко време е минало, но пак си е яка депресия като се погледнеш в огледалото.Добре поне, че Бубчо е навит да финансира всякаква хирургическа намеса. Е, аз не съм тръгнала да се хвърлям първо на това, де, щото много ме е шубе.Първо ще пробвам всички възможни начини,и ако нищо не помогне-пластика!
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юли 12, 2007, 13:22:30 »

мин, едва ли е толкова зле положението.
следродилната депресия и аз я имах, макар и не порордена от това как изглеждам.

вчера се видях с едната мама от курса ми за бременни. и тя има същите оплаквания и притеснения, но казва, че масажите и фитнеса правят чудеса.

пък и все пак 9 месеца си се разширявала, не може за 2 да се стесниш, нали?

пак ще носиш прашки и ще се фръцкаш по плажа, не се тревожи.  Smile

като казах следродилна депресия....колко от мамите я имаха.  Confused
моята се изразяваше в постоянно мрънкане как трябва да си седя само у нас, да тъпея и да действам изключително домакинска работа. само се молех да ми дадат домашна интелектуална работа. голямо мрънкало бях. чак сама не се понасях. вече посвикнах, ама пак като мина по главната край офиса ни и ми се приплаква.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юли 12, 2007, 15:15:59 »

Аз следродилната я минах вече.Това сега е осъзнаване на реалността...Алексия, по лошо е положението отколкото можеш да си представиш...Ама както казах, въпреки, е изглежда безнадеждно, нямам намерение да се отчайвам, и мисля да постигна това,което съм решила, пък ако ще да ми струва много хиляди левове.Все пак съм ан 21 години!

А иначе моята следродилна депресия[/color]трая точно 2 седмици.Изразяваше се в постоянен рев.Пръст да ми покажеш, и надувам гайдата  Cheesygrin  Lol И постоянно се притеснявах, ама сега да ме питаш за какво- не мога да ти отговоря. Тва беше в общи линии
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #13 -: Юли 12, 2007, 15:28:43 »

Цитат на: "Mina_21"
..Ама както казах, въпреки, е изглежда безнадеждно, нямам намерение да се отчайвам, и мисля да постигна това,което съм решила, пък ако ще да ми струва много хиляди левове.Все пак съм ан 21 години!

Добре дошла в клуба Cheesygrin
Не се отчайвай всяко нещо се оправя. Аз успях да изглеждам перфектно дълги години и ти ще можеш. Сега вече ми е доста по-трудно, но проблема ми се окава май далеч по-сериозен от това, което си мислех.  Smile
Съвет, не прави нищо докато не мине поне една година. Горе долу толкова време е необходимо да се възстанови напълно тялото. След това се огледай и прецени какво да корегираш. Аз досега пластични корекции не съм си правила, но съм сигурна, че и до там ще се стигне скоро време. Не се отчайвай, ако имаш силно желание и воля ще се справиш Kiss
Активен
aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #14 -: Юли 12, 2007, 15:35:01 »

На мен лошата ми е нещо като идеала за млада майка като фигура, скоро едва ли ще ти трябват пластики Kiss
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #15 -: Юли 12, 2007, 16:15:20 »

Цитат на: "aaa"
На мен лошата ми е нещо като идеала за млада майка като фигура, скоро едва ли ще ти трябват пластики Kiss

Недей приказвай такива работи, че ще ти се смеят момичетата, които са ме виждали. Нещо си се объркала, за какъв идеал говориш, мина това време, останаха ми само спомените Kiss
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #16 -: Юли 12, 2007, 17:13:12 »

Хайде и аз да се включа Smile

За стриите - незнам колко е до ген-майка ми например все още има жестоки белези по целия корем и по бедрата (поражение от мен), аз засега имам само по 2-3 отстрани на корема и няколко на краката, точно над свивката. Имах и някакви точки по д-то, ама изчезнаха. Тези поражения се появиха точно в 9-ти месец, когато си мислех, че са ми се разминали... да, ама не Smile честно казано не ме притесяват, понеже се забелязват трудно, а и са малко. Мажа ги с едно масло на Палмърс, но и да не се заличат няма да ме притесняват Smile

За бюста-увеличил се е съвсем малко. Забелязва се главно, когато Раян заспи и изпуснем някое хранене, тогава кърмата определено ми идва в повече. Алекс, защо я слагаш само на едната? Аз го кърмя по 10 минути на всяка.

Ако бебето захваща правилно няма да боли. Мен ме болеше малко в началото, защото Раян засмукваше много силно, но сега или спря от самосебе си или аз свикнах-незнам? Понякога иска да суче не защото е гладен, а защото това го успокоява. Та като го сложа и махна 5 пъти за един час и става малко болезнено, но и това се преживява. Силиконови зърна не съм ползвала.

За килограмите-с това кърмене и с тези безсънни нощи доста бързо свалих - само 2 седмици след раждането се побирах във всички дънки, а имах доста голям корем-все пак Раян се роди 3.900 Wink, но както казах-кърменето на всеки 2 часа си казва думата. По едно време имах чувството, че малкият ми изпиваше всички жизнени сокове, постоянно бях жадна Lol Това което ми остана от бременността обаче е т.нар. линия негра, при вас кога изчезна? При мен си седи и не избледнява Unsure

Следродилна депресия също имах за кратко - ревнеше ли малкият и аз реввах с него (горкият ми мъж се чудеше какво да ни прави), но това Слава Богу не трая дълго. Напоследък адски много ми е домъчняло за България-искам да съм там с малкия, да го развеждам и показвам на всичките ми приятели Cry  Cry  Cry като изпадна в такива мисли си слагам слушалките и си пускам любимите ми песни на макс. Ако не друго, поне си имам спомени...  :( айде спирам да пиша, че пак се сдухах.....
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юли 12, 2007, 20:50:26 »

Мааму стара, само аз ли не отслабнах от това пусто кърмене? Confused
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #18 -: Юли 12, 2007, 20:53:48 »

Кога ще имате второ дете? Smile
Това аз искам да питам родилите!
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #19 -: Юли 12, 2007, 20:55:13 »

За момента аз мога да кажа единствено-никога.
Не знам , може след време да ми дойдат други акъли,но за момента нямам желание нито за втора бременност, нито за второ раждане.
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юли 12, 2007, 21:14:34 »

ели, и аз ги редувам на всяко хранене, но понякога вечер е доста сънлива и се нахранва само от едната и така остава за мен да се събуждам от болка в другата гърда сутрин рано.

за второ ще мисля минимум след 3 години, даже и повече.
аз имам по-голям брат и за мен този модел е печеливш. ще ми се да имат разлика дечицата. и този път, ако може момче, та да е различно.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #21 -: Юли 12, 2007, 22:55:15 »

И аз мисля,че е по-добре по-голяма разлика.С моя брат имаме само година и 4 месеца и ме е яд,че съм била още малко гламаво  и ревниво дете,когато той се е родил и е бил най-милото бебе на света,просто не съм го нагушкала достатъчно,докато е било време,пък той вече порасна :(
Активен
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #22 -: Юли 15, 2007, 20:48:19 »

Аз за сега се включвам за стрии и гърди.
Стрии имам по гърдите, гърдите ми определено не са това, което бяха - размер 80B, сега съм 90C, ако не и 95..Абе..гърдите ми ги мразя, бяха стегнати, красиви, с малки зърна, които Слави обожаваше. Сега са поувиснали, с големи потъмнели зърна и стрии около тях - приличам  на майка сомалийка невиждала сутиен през живота си. Не мога да повярвам, че се стигна до момента, в който уж ей така гася лампата вечер преди да си сваля сутиена  :(  Ужасно е повярвайте. Преди се чудех как да ги навра в лицето му уж небрежно преобличайки се пред него, а сега...................................
МЕ Е СРАМ! Много ми е мъчно. Говорих с една приятелка, която си сложи силикон преди няколко месеца и тя каза, че като разговаряла с лекари установила, че силикона е много по-добър вариант от повдигането, защото то изисквало много повече рязане и кърпежи. Не знам какво ще правя, аз съм непримирима в това отношение. Искам пак да ходя по монокини, искам пак да се чувствам секси. И знам, че ще го постигна. Мечтая за момента, в който ще си взема карта за някой хубав фитнес и ще си върна самочувствието на младо момиче, грижещо се за външния си вид и то с видим ефект. Знам, че дори това, че правиш нещо за себе си ти носи самочувствие.
Разбирам я Мина, споделям напълно болката й, но знам, че след месец-два, когато си седим с нея в южния парк ще си вдъхваме кураж и ще се нахъсаме и ще успеем! А ако диетите и спорта не помогнат - лягам под ножа. Както казва Мина - твърде сме млади, за да се оставим така.

Второ дете - нека първо се роди Ентиел..жив и здрав, а второ сме говорили, че ще е след поне 5-6-7 г. Няма смисъл да се бърза, нека поживеем, нека се порадваме на младините си, едно дете не е малка грижа. Второ вече ще ме върже за дома със сигурност. А аз искам да работя, искам да съм съвременна мама. Принципно не одобрявам майки споделящи идеята "отдадох се в този живот на децата си" - това за мен е най-грешното нещо, което можеш да направиш. Бих казала - нека се отдадем на живота заедно с децата си. А и значимостта на собствения ни живот не приключва с раждането на децата. Пак ще се напия в някоя кръчма, пак ще приказвам глупости, пак ще съм перверзна съпруга, но и любяща майка, надявам се.

Kiss
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #23 -: Юли 16, 2007, 09:34:57 »

Включвам се и аз - макар още да не съм родила Big grin
За сега кожата ми не се е нацепила, само дето имам усещането, че коремът ми е половин километър пред мен...Нямам почти никакви други промени по тялото освен него и малкото разширение в задника...Даже на моменти ми е смешно като си гледам крачетата на фона на корема над тях Lol
Гръдната обиколка - мръднала съм най много с половин размер - ползвам се старото бельо, просто му махнах банелите Smile
За второ дете, макар първото да не се е родило, бих искала, а и с мъжа ми съм дискутирала, да нямат голяма разлика - така, че живот и здраве фъстъка щом навърши към 2 години почваме на ново за братче или сестриче Big grin
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #24 -: Юли 16, 2007, 13:38:27 »

Ух, даут, че си оптимистична  Lol
Аз искам да имам второ дете, но определено не съм забравила болката от раждането, страха, че утре може съвсем реално да ме няма... Пък и според мен разликата трябва да е минимум 6 години. Живот и здраве, кой знае какво ще се случи дотогава.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 349   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: