star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Маникюр и педикюр
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Маникюр и педикюр  (Прочетена 112106 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #450 -: Май 09, 2013, 16:03:14 »

Ути, коя е тази маникюристка-художничка в Перник, да не е моята?  Cheesygrin
Аз да се похваля, че утре става точно месец, откакто си сложих шилак и издържа въпреки че ме предупреждавахте, че не изкарва чак толкова и че може да се счупят ноктите. Малко е надраскан тук-там, доста е израснал (ама моят е френски маникюр безцветен, така че не дразни) и преди около седмица ми се отлепи малка част от едната рисунка. но като цяло съм много доволна. Сега само искам да намеря време да отида да ми го махне и може би да сложи друг, че от ангажименти няма кога.  Razz Добре, че си стои и не мърда  Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #451 -: Май 09, 2013, 17:08:37 »

Ето за какво мрънкам цял след обяд. Аз го издевателствах вече с добавяне на брокат и още малко розови по картинките... Но не знам дали ще го оставя да стои така...

Само още едно въпросче относно офертите на utopia - аз не намерих шилак (а обикновения лак по принцип си е около 12) Този OPI не е ли обикновен лак? Или аз не съм в час с нещата?
« Последна редакция: Май 09, 2013, 17:15:43 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #452 -: Май 09, 2013, 17:13:55 »

На мен ми изглежда супер, моята прави по-семпли неща засега, че не смея да тествам по-сложни Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13210

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #453 -: Февруари 08, 2015, 09:26:41 »

Бутам тая тема, за да си разясня някои моменти за Блу скай, ши лак или там каквито са. От септември ходя на маникюрист, мисля, че с Блу скай ми прави ноктите, доволно съм...до този месец. За 10 дни се обели, ноктите ми се налюспиха, меки са, не искат да растат. За 4 седмици придобиваха завидна дължина, бяха си здрави и твърди. Какво по дяволите се случи. Реве ми се, все едно съм ги гризала. В сряда съм пак, мисля да й кажа само да ги оформи и нищо да не ми слага...какво да си взема да ги подсиля, с какво да ги мажа? Масло някакво? Всъщност само кутретата в момента са ми големи, оформени, здрави и с лака  Lol Голяма картинка съм Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #454 -: Февруари 08, 2015, 10:37:44 »

Знам, че йод се слага, една моя приятелка така си оправи ноктите, ама това жълтото...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #455 -: Февруари 08, 2015, 10:38:58 »

Ам не знам какво е Блу скай, от типа на ши-лак ли е, гел лак? Имай предвид, че тия са само за здрави нокти, дори и на моите нокти ако сложа 2-3 пъти такъв последователно, после почват да се белят. Питай я дали има такова:

Това нещо прави чудеса, преди всяко лакиране го слагам и ноктите ми станаха железни. А мислех, че са пълни глупости тия заздравители. Но трябва да имаш търпение де, не действа моментално.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #456 -: Февруари 08, 2015, 10:46:30 »

Аз ако няколко пъти подред си направя ши лак и после ноктите ми стават ужасни. Пожълтяват, стават грапави... абе не ми харесват. А маникюристката ми говореше как може в годината само няколко седмици да направиш почивка, през останалото време не пречело да си с лак. Ами не. От два месеца не съм ходила и най-после ноктите ми изглеждат здрави.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #457 -: Февруари 08, 2015, 10:53:19 »

Да, Ути, гел лак е. Не са ми жълти, но се люспят, даже през средата и седят на едни бели фини люспи. Мен ме убеждаваше, че така ще заздравеят, факт е, че растяха много бързо и здрави. Сега за сефте така се сговняха. Аз ли нещо окапах, организма ли нещо се прецака. Мисля фолиева да почна да пия, тя даваше незабавно отражение върху нокти, коса и кожа...
Ути, много ми е малка тая картинка. Нещо линк, мога ли от някъде да си го купя?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #458 -: Февруари 08, 2015, 10:58:09 »

Да да, точно едни дълги люспи стават, съветвам те да не слагаш гел-лак. Аз си слагам всяка седмица нормален ОПИ-лак и заздравител и сега са станали много здрави (точно пък тая седмица счупих 3 броя и не знам как стана де, ама иначе са пушка). Ами честно казано не знам къде се продава, той май е към някаква професионална серия и маникюристите го имат - SNB diamond nail hardener се казва. Питай маникюристката, сигурно го има и просто да ти слага преди всеки лак.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #459 -: Февруари 08, 2015, 14:27:02 »

Мерси, ще си направя пауза тогава с гела. Явно им е дошло в повече на ноктите Smile А се чувствах много добре, поддържана  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #460 -: Февруари 08, 2015, 15:07:06 »

Не е готин гела, те много го рекламират, че бил безвреден, ама...по-добре да си инвестираш в твоите нокти Smile Бтв, моята маникюристка преди малко я питах, каза, че може да се поръча това от сайта на SNB, ако искаш виж, май не е много скъпо, но пък наистина е невероятно.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #461 -: Февруари 10, 2015, 11:52:14 »

Пупи, аз имам страхотни нокти и преди година-две ходих 3-4 пъти на шилак. Първо нали ти пилят пложката отгоре, за да има по-голямо сцепление, второ като се изпече това чъдо нокътя не диша. За 3 мсеца прекразните ми окто започнаха да се цепят и станаха на нищо. После ми отне половин година ходене без каквото и да е, за да се оправят.

Моето мнение е, че най-щадящият вариант си е класическия лак за нокти. Сега ми предстои пътиване за 20 и няколко дни и се чудя дали да не се жертвам или просто да си ходя без лак...
Активен

Моето име е Любов.
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: