star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Маникюр и педикюр
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Маникюр и педикюр  (Прочетена 111993 пъти)
Stilno_f
Newbie
*
Публикации: 3531

« Отговор #25 -: Юни 22, 2007, 13:47:24 »

Оу Блондиела аз чак сега виждам ноктетата ти  Tongue Супер са  Cool Thumbup  Cool Thumbup  Cool Thumbup  Clap
Активен

img]http://img233.imageshack.us/img233/7523/adrianalimasmallphoto00rv5.jpg[/img]
[size=18]PASS:[/size][size=18]I`M NOT ALONE[/size]
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #26 -: Юли 03, 2007, 08:54:53 »

Напоследък съм започнала сама да си правя ноктите пак, ще пусна снимчица на последно какво си правих Smile Не, че е кой знае какво де, но съм доволна дори от факта, че сама се справям с френския си Cheesygrin
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #27 -: Юли 03, 2007, 14:45:00 »

Много са ти хубави ноктенцата,Бизи. Kiss
Активен
Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #28 -: Юли 03, 2007, 14:47:38 »

Цитат на: "bizzare"
Напоследък съм започнала сама да си правя ноктите пак, ще пусна снимчица на последно какво си правих Smile Не, че е кой знае какво де, но съм доволна дори от факта, че сама се справям с френския си Cheesygrin

С четчица или лепенки си правиш френския?  Smile
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #29 -: Юли 03, 2007, 14:53:48 »

Възхитена съм! Моите ръце така треперят и всичко яко размазвам. Браво на теб, Бизи!  Love eyes
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #30 -: Юли 03, 2007, 14:55:28 »

Abe Бизи много си я бива в рисуването, кво се чудите.Талант има! Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #31 -: Юли 03, 2007, 16:22:53 »

Вие ако и бяхте видяли предния маникюр- с миниатюрни сини цветенца  Surprised
Аз днес в изблик на висша форма на съсредоточеност и изкуство сътворих 2 смешни цветенца на безименните си пръсти, съставени от 4 точки лак.  Rolling Eyes  Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #32 -: Юли 03, 2007, 17:25:04 »

Мерси Red face  Red face  Red face, това ми е просто емнайстия опит вече, затова се е получило добре, иначе допреди месец нищо не се получаваше.
А крайчетата на френския ги правя с четка, на ръка т.е. Просто по едно време му хванах цаката да ги правя със замах от едно минаване. Ужасно ми е трудно с лепенки, непрекъснато се размазвам с тях. Цветенцето го правих с такова как се казва  - декораторски лак на водна основа, много лесно се рисува с него, защото не е гъсто като лак.
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #33 -: Юли 03, 2007, 17:33:59 »

И аз се запалих покрай Бизи и ето резултата :

Активен
Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #34 -: Юли 03, 2007, 18:30:12 »

аз само веднъж в живота  си съм била на маникюрист и останах недоволна.Правя си маникюра винаги сама и съм много доволна. По-назад в темата съм дала линкове с модели
Активен
Мила
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юли 03, 2007, 18:31:05 »

Цитат на: "blonde"
И аз се запалих покрай Бизи и ето резултата :

Не се виждааа ;)

Бизар, аз ако го направя със замах, най-много да се фрасна Smile Особено като боравя с лявата ръка. Иначе е много готино ;)
Активен
Мила
Newbie
*

« Отговор #36 -: Юли 03, 2007, 18:36:48 »

Цитат на: "Puhilinka"
аз само веднъж в живота  си съм била на маникюрист и останах недоволна.Правя си маникюра винаги сама и съм много доволна. По-назад в темата съм дала линкове с модели

Много е относително - и мен са ме правили на нищо, при това за пари. Т.е. лака стана на мехурчета (беше на свършване), издържа ми само 2 или 3 дена, при това беше с готините ОПИ. Не знам в какво се състоеше този провал, но ме беше яд. Пък уж беше на хубаво място.

А последно ходих в едно много долнопробно място (нямаше свободни часове никъде), ами рисуваха ме с обикновен лак (на перфект белия за рисуване), вярно че иначе беше лореал лака, и издържа 1 седмица !! (мия чинии понякога), хубаво стана като цяло.

Я да препоръчате лакове, аз май само ревлон и буржоа съм ползвала, като цяло съм доволна, но все ми се иска нещо още по-хубаво ;)

За домашна поддръжка какво е  нужно? Че гледам, всеки маникюрист си има собствен похват. Единственото общо бяха тия малките клещички.
Активен
blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юли 03, 2007, 18:43:59 »

Вече се вижда. Smile

П.С. Препоръчвам Лореал. Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 03, 2007, 18:49:24 »

Клещички и ножички не ти препоръчвам. Най-добре си избутвай кожичките.
Ще напиша как протича моя маникюр Smile
По възможност си избутвам кожичките, дори само с пръстче (с нокът), докато са меки след банята. От време на време ги минавам с пилиращата пила, използвам стъклена за оформяне. За френски маникюр съм си взела комплектът за френски на Перфект. Основата е много хубава и интересна Smile Та - основа, бялло крайче - топвам хубаво четката и когато е достатъчно напоена много лесно се движи по нокътя. Отгоре слагам полупрозрачен лек и безцветен отгоре. Аз лично не ползвам нищо повече, но пък имам здрави и хубави нокти, които просто не се нуждаят от кой знае каква поддръжка. Единствената разлика между домашния ми мюникюр и в салона, който ходя е, че ми правят масаж с пилинг на ръцете и после кремче.

За лаковете - мисля, че повечето ми се на Перфект. Имам няколко на Севънтийн и един на Arcancyl, от който съм много доволна. Ползвам само пастелни цветове, защото не си харесвам колко са ми извити ноктите и този ефект малко се тушира с тези лакове. А за издържането  - с топ лак отгоре, определено издържат повече.
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юли 03, 2007, 20:38:50 »

аз разполагам с машинка за маникюр с различни приставки за пилене, полиране и почистване на кожички. Освен това ползвам кристална пила за нокти и другата ми е най-обикновена. Имам масло за нокти, което не е с четка, а с капкомер и екстракт от костилка от праскова, както и крем за нокти- и двете за избелване и заздравяване. Освен това ползвам заздравител- без претенции какъв и вече лаковете ми са всякакви- Лореал, Мейбълин, но и Голдън Роуз и Еври. Все ми е тая за лаковете- ползвам на лореал заради един определен цвят, който доскоро не го бях откривала на никоя друга марка, но вече намерих на една тукашна същия. Френски маникюр си правя с тънки линии- повече ми харесва, а и ноктите си ги поддържам по-къси- става съвършен. Докато маникюристката ми го беше направила леко крив на единия пръст и това ме изнерви тотално. Рисувам си по ноктите с лакове за рисуване- сребрист с тънка четка, бял за точки с метално устие, черен, и розов. Имам и златист, но понеже нося сребро, ми пасва повече сребристият. Има м страхотни попадения на маникюри, които съм си измисляла сама- имам снимки, но не са качени на компютър. Правя и изряден педикюр- или е френски, или много харесвам един друг: основата е млечно лилава или ярко розова, като върху нея само на палците се рисуват две съвсем мънички и много нежни цветчета с бели точици и сребриста точка в средата. Става много ефектно и с едно цветче с извита по диагонала на плочката дръжчица от бледо перлено зелено с листенца. А на ръцете правя...просто всичко.
Активен
Мила
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 03, 2007, 23:57:37 »

Пухи, кога да идвам да ми правиш маникюр и педикюр  Lol Евала на всички вас Smile

Ами аз да кажа, че няма как да не си махам кожичките, много са големи. Знам, че като ги режеш ставали още по. Но просто явно аз съм си се родила с такива, докато съм виждала хора, които нямат изобщо. Иначе и аз се побърквам като ми кривнат френския, или пък ми разръфат кожичка - та това и аз сама мога да си го сторя.

А за педикюр, абе срам ме е да ида да ми го прави друг човек. Не знам защо, но се притеснявам. Всички мои обувки (не защото са скапани те, ами краката ми и по-точно кожата ми) ми правят ранички. И се сещайте лятото колко са ми готини краката. Та сигурно затова. Но може и да се навия де ;) Почвам да се блазня ;)

Значи да си похваля ноктите  - здрави са ми, със сравнително равна плочка и изобщо харесвам ги като големина и форма. Затова и честно казано не ползвам пилираща пила ( да ги заглаждам). Не знам, не ми е естествено, а ако им сложа един безцветен лак ефектът си е достатъчно добър. Но нещото, което ме ужасява е, да не вземат да пожълтеят. Знам, че се случва при тъмни лакове. Нали е така? Аз не съм толкова сериозна в това отношение и затова мисля че поне за момента няма такава опасност...
Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #41 -: Юли 04, 2007, 00:02:55 »

Аз в последно време ползвам предимно агресивни лакове като цвят - бордо и всички нюанси на червено. Пазя се от пожълтяване като мацам задължително един слой безцветен лак под червеното. В противен случай това червено така ми се пропива в ноктите, че няма махане. А и се запазва по-дълго лакчето ми с добра основа.  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #42 -: Юли 04, 2007, 00:11:17 »

Уф, на мен преди 2 месеца неизвестно от какво брутално ми пожълтяха ноктите  Unsure  Много беше нелицеприятно и постоянно ги лакирах с плътни лакове да не си личи. Като порастнаха и плочката ми беше наполовина жълта- наполовина розова.  Unsure  Накрая с пилираща пила малко по малко разкарах гадния жълт слой и сега пак са си розови.

Една приятелка ми каза, че никога не си оправяла краката. Като била малка майка и режела ноктите, а още от началото на гимназията започнала всяка седмица да ходи на педикюр да и сменят лака и през седмица да и оформят ноктите. Било и неприятно да си изрязва сама кожички, нокти, и да си търка петите, стъпалата и т.н.  Confused  И беше много очудена като разбра, че аз никога не съм ходила на педикюр и сама се оправям там.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 04, 2007, 08:19:34 »

Аз обичам да ходя на педикюр, защото имам ужасно много работа по краката, сама просто не мога да си ги оправя. Кожата ми е много суха, а на места и дебела, заради обувките и просто не мога. Но понеже сега са модерни разни неагресивни методи за оправяне - т.е. да не се изрязва нищо, само да си пили кожата и в крайна сметка в последния скъп салон, в който бях за педикюр ми направиха това, което бих направила сама вкъщи и ме доядя на педикюристката, че толкова не можа да обърне внимание, че не са ми краката в толкова добро състояние, че да ги пилне малко и да им сложи кремче. Та, сега се замислям да си взема разни инструменти за педикюр и да се почвам сама.
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юли 04, 2007, 11:27:03 »

Бизарче, само един съвет: ако искаш да омекотиш кожата на краката си и да ги поглезиш малко, направи им баня с портокалово масло, след което ги поизпили и стъпълцата  ще ти се отблагодарят с много хубав вид. Иначе трябва да ви кажа, че за мен няма нищо по-приятно от времето, което посвещавам в грижи на себе си. Обичам сама да полагам грижи за вида си и той с нищо не е по-лош от този, които постигат специалистите. Е, уважавам професиите им и в никакъв случай не ги считам за излишни- има хора, които не могат да се поддържат сами достатъчно умело, което не значи, че не искат да изглеждат добре, а има и такива, които имат сериозна нужда от професионална намеса поради деликатност...Просто моето тяло няма нужда от нищо по-специално, а пък аз обожавам да си се глезя сама. Ако имате желание, мога да кача в снимка.бг снимки на маникюри, които съм правила на себе си и на жената на баща ми
Между другото,  Wink Стига само да имате желание да гледате...те са 2-3 снимки- не повече
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юли 04, 2007, 12:26:56 »

Само, че нямам проблем с петичките, а с напречния свод, а те не се пилят така лесно :(
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 04, 2007, 12:58:29 »

опитай тогава с тези машинки за маникюр и педикюр- те пилят изключително нежно и в същото време удачно!И опитай това с портокаловото масло- действа много отпускащо и освежаващо на стъпалата като цяло!
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #47 -: Юли 04, 2007, 13:03:22 »

Аз пък имам друг проблем. Стъпалата ми са ужасно изнежени и меки отдолу и лятото ми е абсолютен ужас да ходя боса. Когато съм със сандалки, все едно ходя във вряла вода - много е болезнено. Да не говорим на плажа какъв ад е... Всяка стъпка по пясъка е придружена с нечленоразделни възклицания...  Help
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #48 -: Юли 04, 2007, 13:07:23 »

Цитат
Да не говорим на плажа какъв ад е... Всяка стъпка по пясъка е придружена с нечленоразделни възклицания..
това май при всички е така Cheesygrin Иначе твоя проблем май няма лек , поне аз не се сещам за такъв.
Активен

Don’t feed the forum trolls
Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юли 04, 2007, 13:17:49 »

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133407&photo=3
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133407&photo=6
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133407&photo=10
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=133407&photo=11

Това са малко идейки за маникюр. Последните две снимки са ужасни- правил ги е баща ми, който снима от толкова близо, че ръката ми и тази на жена му (в млечнолилавия лак- предпоследната снимка) изглеждат като на 80-годишни  Lol  И другото което е: нейните нокти не ги пиля аз- точно когато правехме този маникюр имаше доста счупени нокти, а по принцип има страшно хубави тая жена...Но все пак- идеята ми е да видите моделчетата ми  Wink Ако ви харесат, ще кажа на баща ми да ми изпрати още няколко снимки на нейни нокти, които съм правила аз.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: