star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Скенер спешно!
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Скенер спешно!  (Прочетена 22882 пъти)
amorita
Newbie
*
Публикации: 467

« Отговор #25 -: Юни 29, 2007, 20:17:08 »

Здравейте, благодаря за милите думи , подкрепата и помощта. направиха скенера, даже 2 скенера, други изследвания цял куп...показват тумор:( ама още не знаят дали е доброкачествен или злокачествен, лошото е ,че той има болки, което ни притеснява, че фазата е напреднала. казали са ,че ще опитат с операция, след като направят биопсия, зада видят как е положението, има разсейки на много емста доколктоо се разбира- бял дроб, вероятно в бъбреците, виждат и по лимфните възли някакви неща(но лимфни в корема), а горе при гушата не Rolling Eyes вероятно ще се наложи химио или лъчетерапия. едното доколкот знам е вливане на лекарства през система, адругото облъчване. Болезнено ли е докато го рпавят, а ефекта от него болезнен ли е. чувала съм за опадане на косата и т.н. , ама дали болките са големи и кое е по-доброто. Те ще му препоръчат де, ама аз искам да знам предварително, леле много ме е страх Cry
Активен

quot;La tristesa es el vacio del alma por la aucensia del ser amado"
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #26 -: Юни 29, 2007, 20:54:53 »

Ох,  .... не знам какво да кажа... :( Само , че ще те подкрепяме.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #27 -: Юни 29, 2007, 21:15:29 »

Ами виж-никой не може да ти каже кое е по-доброто,защото никой тук не е запознат с изследванията и обстоятелствата около тумора.Щом смятат,че има разсейки явно е злокачествен,но това ще се потвърди след биопсията.Специалистите ще направят схема за лечението-може да е лъче- или химиотерапия,операция или и трите,или само двете-всичко зависи от вида,локализацията,лъчечувствителността на тумора,възрастта и общото състояние на твоя близък.Ако има някаква възможност за избор-те ще му я предоставят и ще го информират-ако има нещо неясно-да пита,докато му се изясни.Не казваш къде е първичния тумор?Дано има късмет и лечението даде резултат.Давайте кураж на човека,че е много важно да не пада духом.Успех!
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #28 -: Юни 30, 2007, 22:04:48 »

благодаря ви, дано скоро разберат какъв е, че всичко напредва много бързо Unsure
Активен

Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #29 -: Юли 01, 2007, 00:31:11 »

Аморита, искам да ти кажа да не се отчайваш!Нито ти, нито близките ти! Моята баба преди 30 години е страдала от злокачествен тумор, огроооомен! И е жива! Сега се разболя от друг- на панкреаса, най-зловещият вид- не се диагностицира от изследвания почти никога и ако е над 2 см не се оперира и се счита за безнадежден. Според лекарите, трябваше да си е отишла преди половин година. Пак според лекарите храносмилателната й система не работеше...уж...седмици беше само на системи, а сега изведнъж почна да се храни със страхотен апетит. ...Баба винаги ми е казвала,че ако искаш достатъчно силно да живееш, няма по-добро лекрство от самото желание. Бъдете силни! Борете се! И нека  човекът не заспива и да се събужда със съзнанието,че е неизлечимо болен, а с желанието да оздравее! Стискам палци всичко да се оправи!Вярвайте в чудеса!
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #30 -: Юли 01, 2007, 22:12:49 »

Пухи-искам иа з да те подкрепя с пример-лелята на мама е към 80,ако не и повече-преди 3 години и откриха ужасно злокачествен и разпространен в цялата коремна кухина рак на яйчниците,отказа се от всякакво лечение,защото и се видя безсмислено,кара само на симптоматично-обезболяващи и такива неща,и за куриоз не само,че още е жива,ами и си работи и си гледа съвсем сама градинката на село.С това не призовавам хората дас е отказват от лечение,а просто искам и аз да потвърдя колко важно е желанието за живот и борбената настройка на психиката.
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #31 -: Юли 02, 2007, 13:01:29 »

ех момичета, повдигнахте ми духа. Благодаря ви!  Kiss Не мога да кажа, че сме се отчаяли, даже имаме надежда, чета по разни места кой от какво се е лекувал, лечебни храни и т.н. За всякакви чудеса съм чувала и вярвам в тях, дано и той повярва, че не е от най-силните. Знаете ли не сме му казали, не си дава сметка, той мисли, ч ее нещо друго. Не знаем как ще реагира. Разбрахме днес ,че със сигърност има тумор и на белия дроб и на бъбрека...Биопсията ще покаже какъв е, но аз не спирам да се надявам. Четох за някакво лекарство, което е хранителна добавка по-скоро- Натанал хербал- на основата на чесън и билки. търсихме в аптеката, ама няма, ще ходя и по дрогериите. четох, че помогнало на хора, които са с 4 степен на метастази и им е отказано лечение, че нямало смисъл, а пък се оправили. Е , имало и случаи, в които не е помогнала тая добавка, но ще търсим да опитаме, дано го намерим. Ако сте чували нещо за него пишете плсс, благодаря за подкрепата Smile
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #32 -: Юли 02, 2007, 13:48:13 »

И аз искам да ти кажа,че те подкрепяме.
Знам какво е близък човек да е в такова състояние.Брат ми имаше тумор.Много бяхме изплашени.Биопсията показа,че е злокачествен.С последна надежда майка ми говори с един професор да го отворят,за да го извадят.Лекарите казваха,че е безмислено.Когато го отвориха се случи чудо!Туморът се оказа доброкачествен и го премахнаха!Незнам как са възможни такива грешки,но съм щастлива,че сега е един здрав човек!
Желая ти да се окаже доброкачествено образованието и да се справите с това!Много късмет и се подкрепяйте! Clover
Активен
Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #33 -: Юли 02, 2007, 15:10:21 »

Аморита, искам да те насоча към една немска ЛЕКАРКА, която е и химик и е посветила целия си живот на борбата срещу рака. 90% от пациентите й са били самите те лекари, отписани от медицината и са спасени. Казва се Йохана Будвих. В България продават нейна книга отскоро, но името й е записано като Йоана Будвиг. Потърси книгата! Не казвам в никакъв случай да се отказвате от медицинско лечение, но тук става дума за здравословно хранене, преборващо и отслабващо тумора. Баба ми за един месец с него постигна чудодейни резултати- кръвните й изследвания са като на млад здрав човек. В основата на храненето е лененото олио и прецеденото кисело мляко. Ненаситените мастни киселини в лененото олио в комбинация със сярната киселина, съдържаща се в киселото мляко, спомагат по естествен начин излекуването на клетките. Защото тя обяснява, че туморът представлява невъзможността на клетките да дишат. Могат да се ядат много неща и разнообразни храни, но най-важното е от мазнините да се приема ленено олио, да се консумира всеки ден, да се смесва с прецедено кисело мляко, да се консумират фрешове от моркови, сок от кисело зеле (в Германия е МНОГО разпространен), сок от ябълки, да се консумира манго, папая и т.н. От месата са полезни птичите меса. Ужасно е противопоказен маргаринът. Йохана Будвих е посветила живота си в борба с пазара на маргарини, но естествено поради икономически причини не е могла да се пребори с отстраняването му, но е доказала по научен път канцерогенното му влияние. Прочети книгата- аз ходих заради баба тук на консултация с хомеопат и жената ми каза, че дори и тя и семейството й са преустроили режима си според нейните методи- профилактично. За жалост при баба ми този метод се оказа безсмислен след време, защото при нея туморът е на панкреаса и с времето тя не можеше да преработва и усвоява храните, които приема. Това възспря лечението й. Но ефект имаше. Интересувайте се от книгата или потърси в гугъл. Немската страница е www.johanna-budwig.de
Успех и наистина- най-най-важното е осъзнаването, че в никакъв случай диагнозата не е смъртна присъда. Безбройни са примерите на успешно лечение. Важна е позитивната нагласа! Smile Желая ти много сили и усмивки, с които да радваш лекуващия се Smile
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6209

« Отговор #34 -: Юли 02, 2007, 15:59:55 »

Аморита, желая ви много късмет и сили. Борете се, мила!!!! Борете се!
Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юли 02, 2007, 21:07:15 »

Освен това Саменто помагало за по-лесно понасяне на химио- и лъчетерапията.
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #36 -: Юли 02, 2007, 22:40:06 »

Пухи, благодаря ти много за инфото, ще потърсим книгата непременно- тази ли е? http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=5502 Много полезна информация, вдъхвате ми надежда много, зареждате ме със сили и вяра, БЛАГОДАРЯ на всички ви! Kiss

Кристъл , радвам се , че брат ти се е оправил, тъпо е да има такива грешки, така шашкат хората, дано никга повече не го преживявате това.

Катерина, чух добри отзиви за саментото, но още не е назначено лечение и не е започнал приемът. Ще изчакаме биопсията след 1 ден.
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юли 03, 2007, 01:05:43 »

да, това е книгата, която се продава в България. Ако се интересувате сериозно, мога от сайта да ти преведа допълнително някои неща, които установихме,че ги няма в книгата, но първо я прочетете. Продават я в Хеликон- от там я взе леля ми за баба. Наистина надеждите, които ти вдъхват всички тук, са напълно основателни. Медицината напредва с всеки изминал ден, точно по тези въпроси се работи и съм оптимист като смятам,че съвсем скоро ще дойде денят, в който туморът вече няма да бъде считан за прокоба, а ще бъде преборен категорично.  Wink
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 03, 2007, 23:02:11 »

Puhilinka, а това ленено олио в БГ има ли го? Днес търсих в няколко магазина не го знаеха даже Shocked
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #39 -: Юли 04, 2007, 08:22:42 »

Аморита, търси в  дрогериите, абусрд да го намериш в нормален магазин.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #40 -: Юли 04, 2007, 08:53:56 »

Аморита желая ви много късмет  Clover Бъдете силни и не се отказвайте каквото и да ви говорят лекарите и другите хора. Kiss
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Юли 04, 2007, 11:31:26 »

Аморитка, ленено олио има в България, но примерно ние в Бургас не открихме по магазините и се оказа,че просто няма. Поръчва го майка от интернет- мога да я питам за фирмата. Не излиза много скъпо...мисля, че е 10 лв литъра, но един литър стига за доста време, все пак...Доставят ни го до вкъщи, но вие може и да попитате в София къде може да го откриете по магазините. Във Варна примерно майка го е открила веднъж, но в целия град е имало само 3 бутилки и понеже трябваше да открием неограничен начин да се сдобиваме с него, почнаха да го поръчват от интернет.
Активен
Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юли 04, 2007, 11:36:42 »

Извинявам се, че така флудя форума, но, Аморитка, не се стърпях и влязох в пощата на майка, за да мога по-бързо да ти кажа координати на фирмата снабдител на ленено олио:
Соня Стоянова
Търговки отдел
Балчо Агро Продукт ЕООД
1362 София, ул. Кирил Христов 50
тел/ факс: 02/920 9595, 920 9596
sales@balchoproduct.com
www.balchoproduct.com
ICQ 326220905
Това е, което открих- добре,че се сетих, защото така не се наложи да чакам майка и да губим време.
Успех! Wink
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 07, 2007, 00:07:21 »

Puhilinka, много ти благодаря за всичко! Задължена съм ти! Купихме книгата вчера. Лекарят каза да му даваме имуностимулатори на базата на котешки нокът, имало някакви немски, които били много добри. Ще ровя сега в нета. Купихме и някакъв друг стимулатор от растение, виреещо в Южна Америка- гравиола, дано и това помогне Rolling Eyes

Благодаря на всички ви сърдечно Kiss  Kiss  Kiss
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юли 10, 2007, 02:25:21 »

за нищо, аморитка! Не си ми задължена!Ако искаш да ми се отплатиш, зарадвай ме, моля ти се, след време, с радостни новини за оздравели хора  Wink Това ще е най-хубавото нещо, което може да се случи. Успех и много усмивки ви желая  Kiss  Smile
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юли 10, 2007, 17:47:37 »

Kiss  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss
Активен

Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 17, 2007, 00:25:39 »

Привет отново, Аморитка!
Исках само да ти дам кураж и да те питам има ли развитие някакво по вашия случай.
Моята баба я оперираха за трети път за последната половин година сега на петък 13ти. Тя е едно медицинско чудо, ама да видиш дух! Не й се умира и това си е! Господ да ми я пази!
След като всички лекари вече ни отказват каквото и да е лечение и дори в частната клиника отказаха да се грижат за нея, последната ни надежда беше Варна, а нямаше и друг начин, понеже състоянието й се влоши пак. Лекарят беше във възторг от духа й и единственият, който не вдигна ръце и не й каза,че ще се мре. Докторът я прекръстил и казал: Бъди благословена! Ще опитаме!
Тъй като баба е вече под 50 кг, понеже от два месеца се храни чрез системи, не се знаеше дали ще издържи операцията. Мама ме посъветва да й се обадя и да се чуя с нея, защото за първи път баба се почувствала несигурна в себе си, изразявайки го с ненатрапчивото: Молете се за мен! Когато я чух обаче, тя на мен вдъхна кураж, а не обратното. Каза ми: хайде идвайте с Боби да се видим! Специално заради вас сега ще се оперирам, за да може като дойдете вече да съм здрава! И го каза с такова спокойствие, че все едно казва, че е сготвила някаква манджа- нещо абсолютно рутинно и подразбиращо се. Направо никой не искаше да повярва колко е фатално положението. Дори аз в себе си се чувствах ужасно беззащитна, безпомощна и мислех какво ли не. Сттрахувах се! Обаче...тя е жива! Преживя и това! И се възстановява прекрасно. Целият екип е очарован от нея! И тя с вссеки изминат ден е по-добре. На втория ден вече е ставала от леглото! Лекарят е овладял положението със запушването и е взел проба за изследване на тумора, защото иска да се опита да го отстрани след 3 месеца, живот и здраве.
С това искам да ти кажа, че по думите на лекарите тя трябваше да е още преди 4 месеца някъде на някой друг свят. Постепенно всички ни казаха да чакаме края и че нищо не може да се направи. Само че това не е така. Когато човек търси начини да направи нещо, той успява. Само не трябва да се примиряваш с лошото! То е, за да се борим с него, а не за да свикваме. Баба е страхотна! За пореден път не ме разочарова! За пореден път показа воля и дух, по=силен от този на нас здравите. Вдъхни кураж на твоя човек и му кажи това, което знам от баба ми- когато искаш да живееш, ще живееш. Но под искаш разбирай да се бориш, да търсиш начини, да не признаваш отказ за отговор...Успех! Бъдете усмихнати и помагайте със силната си любов и силния си дух! И нека човекът иска да се бори и да живее. И ще!  Smile  Kiss
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 17, 2007, 20:09:14 »

Smile Пухи.Във възторг съм от твоята баба.Наистина. Kiss
Активен
Puhilinka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юли 17, 2007, 20:23:09 »

всички сме във възторг! Днес казала на майка ми,че иска да й купи сатенена нощница, защото не искала да ходи по памучни пижами в болницата! Страшна фурия е! Lol Гордея се с нея и ви разказвам всичко това, защото тази жена е пример за подражание. Пожелавам никой да няма нейната съдба,но всеки да има нейната сила и желанието й да живее!
Активен
amorita
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юли 18, 2007, 21:59:32 »

Puhilinka, страшно много ме зарадва новината за баба ти, искрено се радвам за нея и й се възхищавам, наиситна е достойна за подръжание Big grin
ние с нашия болен ходихме при един лекар за фунготерапия и той каза да пие едни хапчета от китайски и японски гъби, ама струва 84лв на месец:( нямаме възможност да купим, лечението траело от 3 месеца до 1 година,з атова пие само имуностимулатори и гледаме да се храни съобразно с болестта. Гледаме все да има някого около него и да му подържаме духа, на моменти е свеж, после като го приболи и се поотчайва, но прави панове как ще работи(той не знае, че има тумор). Та ще видим какво ще стане, търсих инфо в нета за тая фунгоерапия, ама само на руски има , на бг почти нищо и се чудим дали е ефективна или само ни залъгва фунготерапефта? Някой да е чул нещо за тая терапия, все пак това са 840лв, колкот семейството ми на месец не изкарва. Поне да знаехме дали си струва, макар че знам ли дали и 1-2 месеца можем да продължим това лечение:'(
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: