star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Моят домашен нов любимец:)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 93   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен нов любимец:)  (Прочетена 331325 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #25 -: Октомври 09, 2006, 21:47:19 »

Хихихи сещам се за ангорските прасенца-еднималки, рошави и много сладки. С едни много смешни перчемчета Weird
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 646

lof Ico

« Отговор #26 -: Октомври 09, 2006, 22:15:07 »

Ето и няколко снимки на моето пиги Smile  Stuart

http://xgvhxbgfcb.hit.bg/Picture1.jpg

http://xgvhxbgfcb.hit.bg/Picture2.jpg

Неможах да запаметя 1вата обърната, но пак се вижда Smile
Активен

I want to spend my lifetime loving you,Ico!
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #27 -: Октомври 09, 2006, 22:30:50 »

Във втората доста успешно се слива с обстановката Lol
Активен
Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #28 -: Октомври 09, 2006, 22:56:36 »

и аз съм имала и имам морско свинче.

Супер душички са, много са милички. В началото винаги са уплашени бъди внимателна и ще свикне с теб, особено като огладнее:)

Вода винаги трябва да има. На мен са ми казвали да не му давам кората на краставиците и разни други пълни с нитрати зеленчуци. Запомни, че на тях слабата им страна са коремчетата, т.е. храносмилателната система. Не трябва да преяждат, умират от това, те не знаят кога да спрат, повярвай ми. Храни ги с разнообразна храна. Много обичат плодове и зеленчуци, давай им, но по мъничко. В никакъв случай да не са от хладилника и да са студени.

Ако издава едно като мъркане, но по особено, значи не му е приятно. Примерно като се опитваш да го галиш обратно на посоката на косъма. ПОстепенно ще разбереш какво значат различните звуци и ще свикнеш.

Аз имам питане, понеже другарката на моята госпожица почина и се чудя как би реагирала на ново свинче , при това ще е малко, защото те такива ги продават. Някой да знае от личен опит? От магазина ми казаха,ч е нямало проблем , но аз им нямам вяра.

В краен случай ще взема и ако видя че не се спогаждат ще ги разделя но не ми се иска да се стига до там. Иначе винаги до сега съм ги взимала от едно котило и не е имало проблем , така се гушкат Smile

Изобщо ако са две е несравнимо, те си общуват, карат се но винаги спинкат гушнати. Като е едно спира да се движи толкова.
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #29 -: Октомври 09, 2006, 23:11:51 »

Да, определено е по- добре да са две.
Ами да ти кажа, Мила, не знам. Зависи дали ще се спогодят или не. Както казах, малко е проблемно, когато умре едното, защото ако са еднакъв пол с новото- се бият, а ако е от различен- забременяват веднага.
Според мен пробвай, повечето не са с чепати характери  Cheesygrin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Мила
Newbie
*

« Отговор #30 -: Октомври 09, 2006, 23:16:02 »

като ги знам колко са малки попринцип и каква дебелана е моята, направо ме е страх ... да си правя социални експерименти. Въпреки че понякога малките са по-хитри. Иначе мога да я покажа, ако ми кажете къде да я кача снимката Cheesygrin
Активен
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #31 -: Октомври 09, 2006, 23:21:36 »

www.imageshack.us
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #32 -: Октомври 09, 2006, 23:30:44 »

Ооо, тая малката розетка (тичащата) не даваше никой да й се "качва на главата". Нищо ,че беше малка  Big grin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Мила
Newbie
*

« Отговор #33 -: Октомври 09, 2006, 23:52:09 »

Ето го и моето "прасе" Smile

Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #34 -: Октомври 09, 2006, 23:57:53 »

Хихи, сладурка  Tongue

Ние никога не сме имали с толкова дълга козина. Решеш ли я?
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #35 -: Октомври 09, 2006, 23:59:54 »

Този рошльо прилича на бебе коте  Lol
Активен
Мила
Newbie
*

« Отговор #36 -: Октомври 10, 2006, 00:03:32 »

Има си гребенче, даже се налага да и постригвам задните косми, защото са много дълги и се заплитат, нехигиенично е така да се каже. Но много мрази да я скубя (защо ли) и рядко и прилагам тази процедура.

Не че си личи на снимките, че е ресана де:)

И има много големи уши, от малка си е такава Cheesygrin
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #37 -: Октомври 10, 2006, 00:17:03 »

Те ушичките на тея породи са им по- големички  Smile

А, иначе сега като се загледах, вярно си личи, че е ресана  Cheesygrin  
Може и аз да сканирам, като имам време, че ще падне едно сканиранееее  Cheesygrin
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #38 -: Октомври 10, 2006, 10:17:54 »

много е сладка Smile На колко години е  Confused
Активен

Мила
Newbie
*

« Отговор #39 -: Октомври 10, 2006, 20:52:57 »

Прасчото е на неизвестна възраст, взех го горе долу бебе, въпреки че си беше едро, преди малко по-малко от една година ;)

Секси пусни снимки когато можеш Smile

Това пискане не може да се сравни с нищо друго нали:))

Тук е нервна и издаваше специфични звуци нанападнато животно Smile Тая светкавица я стресна и според мен чакаше някой хищник да се появи Smile

Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #40 -: Октомври 10, 2006, 21:43:35 »

Много е сладурска Smile Smile Smile

Според мен не е хубаво да са 2, защото ако с едното стане нещо и другото или и то ще умре или изобщо няма да комуникира с хората. Моето мога да се похваля, че съм го обучила да ми се качва на ръката като му я подам в аквариума и знае, че ще го пусна малко да се поразтъпче Smile Явно му харесва да се разхожда из апартамента Smile много ми е готинко.... А всчка сутрин преди мама като ходеше на работа  и той ме будеше.. изправя се на задните си лапички и започва да писука. Обаче толкова силно пищи, че чак все едно му се затварят ушетата ..  Tongue  Tongue  Tongue Много ми е миличко ... жалко, че вече остаря...  Unsure
Активен

Мила
Newbie
*

« Отговор #41 -: Октомври 10, 2006, 22:44:55 »

Колко е голяма ?

Вярвай ми, много по-добре им е ако са с другарче, те са стадни животни, моята си имаше дружка както казах и изобщо не и се е отразило на комуникативността. Просто сега няма с кой да се гушка и топли. Много ми е жал така за нея, но ме е страх да не се сбият нещо с новото. Въпреки това мисля, че съм решила да и взема ново другарче, независимо от пола и ако се наложи ще го изолирам и само отвреме на време ще ги пускам заедно.

На мен са ми страст, в къщи вече не можем без тях. Кофтито е че умират без видима причина. Много е важен хранителният режим. И още много много фактори.
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #42 -: Октомври 10, 2006, 23:06:46 »

На 5 годинки и половина е моя сладур! Ама аз преди имах и женска, но ми я откраднаха... това е друга история..
Активен

Мила
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 10, 2006, 23:16:56 »

Мале твойто е ветеран:) Браво !

Разкажи нещо повече за това как се грижиш за него, ако имаш време. Явно имаш подход:) И бих се радвала да науча нещо полезно
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #44 -: Октомври 10, 2006, 23:28:56 »

Мале ма са сладкии!
Аз съм си имала хамстерчета-две.Розово(женско) и черно(мъжко).Много бяха готини и дългокосмести...
Сега си имам кутре вкъщи и е много страхлива.Ще я стресирам ако и доведа мишок Tongue
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #45 -: Октомври 11, 2006, 02:47:49 »

Ах, тези очи...

А за ушичките наистина е много смешно Smile Като се разпискат силно и се мърдат назад  Big grin
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #46 -: Октомври 11, 2006, 10:01:38 »

Как се грижа ли... Определено го обграждаме с много любов. Никога не е било с други животинки освен при раждането си, но ние го взехме още от много мъничък. Много малко е стоял при майка си не помня точно кога го взехме, но не съм сигурна имал ли е месец. просо много си го харесах и нямах търпение да си го взема и да си го гушкам. тогава много ми беше мъчно за това което ми откраднаха и наще решиха, че задължитело ще си вземем друго.

Иначе относно храната му даваме абсолютно всичко освен домати, защото казаха, че щяло да му стане нещо на нослето и не му даваме картофи, защото от тях ще вдигне температура, а нали неможе да се изпотява и тази топлина и просто умират. Храним го основно със смески от магазина има едни зелени кръгли и жито и там още много неща. Нямам си на идея какви са, но по всички зоо магазини ги има. Все още като има краставици го угояваме и до преди месец и диня си похапваше ама свърши то.Любилото му цвете е индрише и много му се радва даже то това цвете случайно се е паднало до аквариума му и като порастне цветето и той на задни лапи се изправя и запова да го хапва. Smile Даваме му малко хляб, мам му дава от цветята някой наположина увехнали листенца .. ние имаме ужасно много цветя.. даже стаята в която е той са почти всички, то в моята стая няма толкова колкото в неговата. Не полагаме кои знае какви грижи за него .. пускаме го в последно време пак на разходки ...преди преживя 2 операции и не можеше много да ходи милия, но сега е добре.
Има тумор на гърба и на дупето и незнам от какво се появи преди 2 години някаде...Водихме го на операция. Беше много тежка за него ние даже си мислехме, че ще го загубим, но оживя и уж почна да се оправя. След време пак избиха... Започнахме пак операции този път незнам как ги издържа, защото бяха още по тежки... обаче издържа и мам започна да му слага йод на раните и той за около 3 месеца се оправи и сега само там дето е било туморчето е малко обезкосмен и малко му е понадигната кожата, но се оправи и пак е жизнерадостен Smile

Ох дано не съм те отчаяла...  Unsure А иначе той е просо като член от семейството ...като ни дойде някой на гости и започва да го гали и той много се радва като му обръщат внимание. Даже като  е щастлив и издава някакъв много странен звук като малка картечничка и започва да си издава тоя звук и да се радва да се умилква... много е миличък..  Wub  Wub
Активен

Мила
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 11, 2006, 10:12:36 »

Това с тумора може би е от възрастта. Как разбрахте , че му има нещо:( Радвам, че вече е ок свинчето. Аз досега наистина не знаех за такъв случай на толкова дълголетно животно.

Ние си имаме детелинки, които са специално за него. Растат си в една саксия, от другите цверя не смея да пробвам да му давам, че нали са отровни някои. Много обичат глухарчета.

И аз и давам диня, чушки, моркови(обожава), ябълки и други такива. Гледам да не е по-много наведнъж, особено по воднистите, не знам защо все си мисля, че може нещо да и стане. Последно взимам смески от Метро, те са някакви вносни, и от тях яде всичко, докато другите отбира нещо и им нямам доверие. Витамини категорично отказа да яде. Поне от тези, които сега са на пазара. Преди имаше едни във формата на зелени сърчица, тях много ги обичат.

Какво друго... абе много ми е интересно да си комуникирам с някой друг с такова животно, защото аз за жалост все съм се учила сама как да ги гледам. Има информация , но определено според мен понякога не е достатъчна.

А и друго си е да видиш живото доказателство за гледано 5 годишно животинче.

На каква площ го гледаш. Аз преди имах аквариум, но сега съм взела от тези клетките, по удобно ми е за чистене. Но имам притеснения да не би да и е малко. Нали има два размера - по-малки и по-големи. Но големите са ужасно големи и имам чувството , че са за зайци. А и не знам къде бих могла да го сложа. А малките пък ми се струват малки, особено като са две:)

Разхожда ли се твойто свинчо? Ти от къде си между другото?

Мойто прасчо не иска много да се мота насам натам, сестричката й беше егати и беглецът, малко и проклето Smile За първи път ми се случи да имам свинче, което обича да обикаля кухнята и накрая заставаше под масата да си иска храна Smile Лошото е, че мисля, че точно заради тези излизания умря. Не знам... :(
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #48 -: Октомври 11, 2006, 10:17:33 »

Обещавам довечера, ще ти пиша всичко по-подробно. Имам едно контролно по физика, а нишо незнам ... довечера ще ти напиша един пощподробен пост Smile Аз сега малко бързах и съм по прпуснала това онова.  Smile bye za sega
Активен

Мила
Newbie
*

« Отговор #49 -: Октомври 11, 2006, 10:40:52 »

и аз имам лекции, така че до после Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 93   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: