star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Моят домашен нов любимец:)
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 93   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен нов любимец:)  (Прочетена 331565 пъти)
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #50 -: Октомври 11, 2006, 12:44:45 »

Да ви запозная с моята зоологическа градина  Lol
Алекс
 Рекс
 Папелина
 Папи
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #51 -: Октомври 11, 2006, 12:48:08 »

Ихааа, много животинки, много сладурковци Cheesygrin
Активен
ghoul
Newbie
*

« Отговор #52 -: Октомври 11, 2006, 12:50:02 »

При нас е весело, особено сутрин когато целият отбор е гладен  Big grin
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #53 -: Октомври 11, 2006, 12:52:33 »

Cheesygrin  Cheesygrin представям си ви. Аз имам едно куче и ми е предостатъчно Cheesygrin
Активен
ghoul
Newbie
*

« Отговор #54 -: Октомври 11, 2006, 12:54:49 »

Обаче с едно мога да се похваля...никога не ми е скучно в къщи Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #55 -: Октомври 11, 2006, 12:56:21 »

Дам и аз го потвърждавам. Мушмороците винаги намират да те изумят с нещо ново Stuart
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #56 -: Октомври 11, 2006, 16:09:03 »

Их, ама много сте добре с описанията. Точно този звук, като малка къртечница не се сещах как да го опиша Smile

Не вярвах, че свинче може да преживее операция. Нашата Джени направи абсцес на едната буза (беше към 4 годишна), рязахме я, инжекции, антибиотици, всичко. Уверяваха ни, че ще се оправи, но... Умря. Даже после съжалявах, че сме я подложили излишно на толкова мъки.
А Пуфи имаше голям тумор. Вероятно от старост- беше на 4 и половина, почти 5 години. Ветеринарите казаха, че нищо не могат да направят. Направо се поболях да я гледам, как едва диша с тоя тумор  No-no
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 646

lof Ico

« Отговор #57 -: Октомври 11, 2006, 19:59:49 »

Цитат на: "sexy"
Их, ама много сте добре с описанията. Точно този звук, като малка къртечница не се сещах как да го опиша Smile

Не вярвах, че свинче може да преживее операция. Нашата Джени направи абсцес на едната буза (беше към 4 годишна), рязахме я, инжекции, антибиотици, всичко. Уверяваха ни, че ще се оправи, но... Умря. Даже после съжалявах, че сме я подложили излишно на толкова мъки.
А Пуфи имаше голям тумор. Вероятно от старост- беше на 4 и половина, почти 5 години. Ветеринарите казаха, че нищо не могат да направят. Направо се поболях да я гледам, как едва диша с тоя тумор  No-no

Оу много тъжно ми стана...  Cry  Cry  Cry
Активен

I want to spend my lifetime loving you,Ico!
sexy
Newbie
*

« Отговор #58 -: Октомври 11, 2006, 21:04:18 »

Ох, и аз се върнах в спомените, толкова си ги обичах  :(

А представяте ли си, че в някои страни са специалитет??? Случайно попаднах на снимки и ми се доповръща  Mad
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #59 -: Октомври 11, 2006, 21:09:06 »

Добре де това с туморите е много странно. Явно или се е получило от селекцията. А още по-вероятно от условията на живот не знам :(

Чак ми стана гадно.. всеки пък си казвам че няма да си взимам нов домашен любимец, защото тези животинки трудно живеят дълго и всеки път ми е толкова мъчно и толкова празно без тях....
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #60 -: Октомври 11, 2006, 21:21:38 »

Ами не знам от какво се получават- може и от храната да е, може и от друго. Просто са много крехки създания.
Казвали са ми (ветеринар), че разболеят ли се, рядко могат да бъдат спасени.  :(
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #61 -: Октомври 11, 2006, 21:44:32 »

Дам, и бях обещала, че ще ти опиша по подробно относно пигито ми, Мила.

С риск да се повторяря, да кажа пак за храната.
Даваме му предимно свежи храни...като листа, трева, ябълки, круши, банани.. също много обича и обелките им. А да не говорим за семената на ябълките и крушите ... като му дадем една ябълка и това е първото нещо, което изяжда. Тъй като ние му даваме малки ябълки и му ги цепим на 4 да не се мъчи, че ми е жал да го гледам как се бори с нещо, за да го изяде. Обожава портокали и киви.. по тази част много си приличаме с него .. като беше мъничък и като му домиришеше от съседната стая и надаваше боен вик и не спираше до де не му се даде и на него.  Cheesygrin голямо е лакумнче. Като му дам няколко неща за ядене и той си има купичка и стъпва в нея ...Обръша я върху себе си естественно, защото е лекичка и нахапва всичко и след това .. го изяжда едно по едно. То като е само нахапва всичо пък камули ако са 2  Blink Тогава сигурно голям бой ще пада за храна  Unsure ... Та от земенииките ...много обича и цветята на мама...епиксия, индрише, калинка... по едно време ядеше и японската роза на мама ама сега не му харесва вече...А другите цветя на мама пак ги яде само че в момета не се сешам как се казват... май имаше едно отровно... ама не го помня.. А и мушкато яде моито праси  Lol  Lol  Lol Нали знаете доброто прасе всичко яде  Big grin  Big grin  Big grin хихи това в кръга на шегата Smile
един път малко да се отклоня пак от темата ... на мама и се бяха разболели цвеята и тя ги пръскала против листни въшки, а казват че това дето ги пръска е отровно...не съм запозната дали и за хората, но за животните да. Обаче аз съм забравила естественно и го гледам аз моя письо и посягам и късам от цветето и му дадох и той весел и щастлив си го ияде... и влиза мама и ме пита кво съм му дала и като и казах и като се шашна ... цяла седмицасме стояли ан тръни дали ще му стане нещо... Ама той ветеран и оживя Smile

Хм... какво друго му даваме... май от зеленииките с това... той се радва на всичко де що е свежо  Cheesygrin Иначе както преди казах му даваме смески от магазините ... те имам чувството че всеки месец я сменят ... Всеки път има някаква промяна в цветовете на някой от нещата вътре с изклщчение на едни зелени кръгли ...Незнам мисля че това е пресована трева или нещо на такова ми прилича... пък и него винаги първо си го хапва. Между другото точно това зеленото, което обяснявах незнам какво е, но преди някаде 3-4 години една от бифшия ми клас изяде едно такова... Каза че било вкусно ... ама аз не искам да пробвам  Crazy Та там в тези смески има и жито и царевица... и  също към това му добавяме .. аз преди си купувах мюсли ама са ми много бевкусни пък той като го видях как им се радва особенно на стафидките....  Tongue  голям е дебеленчо. Той на оная есимка е много малък ... аз наскоро не съм му правила много снимки де... Там той е на 1 след това толкова много надебяле... и сега заради тумора пак отслабна... ама в последно време го гледам като взе да се възтановява като че ли е понаддал  Lol  

А иначе относно спорта... според мен е по добре да се раздвижва... тати имаше един приятел, който децата му имаха пиги и тяхното никой не го пускаше да излиза  и си замина ей така... Според мен.. има атрофират мускулите на краката от много стоене.. То все пак като в затвор... 50см на 50см каде да мръднеш....То жовотното се мъчи! Иначе моето си има много нетрадиционен аквариум...тъй като счупи 3 аквариума за 1 година от много бягства и сменяне на местополужженеието на дома му и мама се ядоса и реши тя да мъ направи аквариум и стана с 5 стени от някаде взе различи дори по размер стъкла и му направихем 2те един аквриум по точно дом Smile Стана идеален.. от него вече нямаше как да бяга и се миряса.. Само като го пускаме ние и така свикна си. Обучихме го и го превъзпитахме. Много е интелигентно за мен... научих го да ми се качва на ръката само като му я подам и си знае името... и има един много спвцифичен звук, който идавам все едни се опитвам да селуна някой нали знаете има едно.. ох немога да го опиша все едно се опитвате да си поемете дъх обаче със стиснати устни като че ще целувате някой и ако ме разбрахе ... ок амко не...незнам как да го обясня. Та като го чуе този звук и си знае, че е време за манЖа Smile

Май не се сещам за груго...
О чушки... не не му давам ама иначе карфиолец зеленце.ааааааааъ обожава го ... сладки всякакеи обича бисквитки.. еий такива глезотиики които и аз ям и той ги яде... и много от манЖите на мамчето ... тя си го угоява... и така... Като член от семейството е.. ако се сетя още нещо ще пиша.
Пък ако някой има някой въпрос да пита  Wink
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #62 -: Октомври 11, 2006, 21:45:38 »

Ох, и аз се върнах в спомените, толкова си ги обичах  :(

А представяте ли си, че в някои страни са специалитет??? Случайно попаднах на снимки и ми се доповръща  Mad

Дам деликатес са ... направо ужас...  Crazy
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #63 -: Октомври 11, 2006, 21:47:58 »

Ами не знам от какво се получават- може и от храната да е, може и от друго. Просто са много крехки създания.
Казвали са ми (ветеринар), че разболеят ли се, рядко могат да бъдат спасени.  :(

Хм... и аз незнам от какво се е получило... даже на миличкото са мъ се получили 2 такива. Обаче ме съмнява да е от храната... Предполагам е като при хората...
А представете си те нали са били някога из природата тея пигите... ам как са оцелявали... Много ми е интересно шом сега неможем да ги опазим в домашни условия... ам ако са в припрдата...  Unsure
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #64 -: Октомври 11, 2006, 21:50:05 »

А представете си те нали са били някога из природата тея пигите... ам как са оцелявали... Много ми е интересно шом сега неможем да ги опазим в домашни условия... ам ако са в припрдата...

А те не са ли специално селектирани, а не свободно разхождащи се по улиците Confused
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #65 -: Октомври 11, 2006, 21:52:42 »

Цитат на: "alin"
А представете си те нали са били някога из природата тея пигите... ам как са оцелявали... Много ми е интересно шом сега неможем да ги опазим в домашни условия... ам ако са в припрдата...

А те не са ли специално селектирани, а не свободно разхождащи се по улиците Confused

Никой не говори за улиците.... Както има и диви зайци същото и със свичетата .... пък и са от Америка дошли все пак...
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #66 -: Октомври 11, 2006, 21:56:21 »

Wink
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #67 -: Октомври 11, 2006, 22:02:48 »

Big grin  Big grin  Big grin  Big grin
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #68 -: Октомври 11, 2006, 22:04:00 »

Вероятно са били основно храна на хищниците.
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #69 -: Октомври 11, 2006, 22:08:57 »

Cry  Cry  Cry  Е незнам какво ги яде ама.. тея от семейството на котките поне по книгите, които аз съм чела за морските свичета, не ги ядат  Wink
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #70 -: Октомври 11, 2006, 23:04:46 »

Представям ви семейство Морски Свинчови (нямаме снимка на новородените, много сме били смотани)  Big grin

Джени и Родни, като малки:

Лудата Розета, позира преди скок и похапва с Джени:

Малко гимнастика на Пуфи и Малчо (което така и не разбрахме мъжко или женско беше, остана си просто Малчо  Kiss ):

Гимнастика на Джени и Томи Smile

Хайде сега една обща:

Пуфи, вече като голяма:

И Джени, като голяма:

А ето го и Роки, който остана за малко с нас, защото беше боен тип (откъдето произлезе и името му  Tongue ):
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #71 -: Октомври 12, 2006, 00:08:33 »

Tongue  Tongue  Tongue  Tongue  Stuart  Stuart  Stuart  Stuart  Stuart  Ау сладурчета Smile Smile Smile
Активен

Мила
Newbie
*
Публикации: 269

« Отговор #72 -: Октомври 12, 2006, 11:30:31 »

Секси, супер за снимките Smile

А колко често се сменя талашът на прасчото? Аз гледам да не е мокро.

До тук информацията като цяло съвпада и с това, което аз знам Smile
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #73 -: Октомври 12, 2006, 12:07:59 »

Cheesygrin Секси какъв отбор е събрала Cheesygrin
Активен
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #74 -: Октомври 12, 2006, 13:24:33 »

Big grin
Като бях малък нашите се занимаваха с животновъдство-и не говоря за кози и свинчовци.То не бяха кучета,котки,хамстери и морски прасчовци,риби,костенурки,
зайци,папагали,канарчета,гълъби,змии,игуани,скорпиони,паяци....
94-95 бизнеса престана да е особено доходоносен,пък и по време на режима на тока
93-та повечето по екзотични гадове измряха от студ зимата.та нашите се отказаха и оставиха само обичайното..по две-три кучета и котки  Cheesygrin
Сега,като си живея отделно от нашите,единствените животни освен котките които
одобрявам и на които гледам с добро око са тези в чинията ми  Cheesygrin
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 93   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: