star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Моят домашен нов любимец:)
Страници: 1 ... 91 92 [93]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен нов любимец:)  (Прочетена 324538 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #2300 -: Февруари 12, 2017, 17:05:10 »

Стиснете ни по един палец за мацинка, моля!  Cry Цяла седмица едвам хапва, все спеше сама някъде, много изморена. В петък вечерта започна да диша тежко, което го правеше и като я прибрахме от доктора, предположихме, че още я наболяват шевовете. Вчера сутринта все още дишаше три пъти по-бързо от нормално, не се показваше. Заведохме я веднага на доктор, рентген, оказа се че дробчетата са пълни с течност. Cry Правиха й изследвания, биха антибиотик, взехме си я вкъщи и ни поръчаха да идем днес пак. Цяла нощ не сме спали, тя се влошаваше, плачеше, едвам се мърдаше и не можеше да си намери място от задух, звъннахме на доктора и веднага я прие по спешност в 4 сутринта, каза да се сбогуваме. Тази сутрин ни се обади малко по-късно, че е изтеглил вода от дробчетата и е живнала, занесохме храна и довечера пак ще се чуем, за да каже как е и дали ще може да си я приберем. Засега няма причина за заболяването, докторът смята, че е от падането на имунитета след операцията, което е събудило вродена болест. Дано да има лечение, тя е само на 6 месеца!!  Cry
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2301 -: Февруари 12, 2017, 17:44:22 »

Eeeee Unsure Мучинкото мъничко Kiss Kiss Kiss Дано прескочи трапа и да си се гледате още дълги години!! Clover Clover
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #2302 -: Февруари 12, 2017, 17:52:17 »

Оххх, сви ми се сърцето  Cry Знам, че може да се получи някакво усложнение след кастрация, ама уж рядко се случва, как сте изтеглили късата сламка  Unsure Стискам палци да се оправи душичката и да си се гушкате скоро вкъщи!  Clover
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #2303 -: Февруари 12, 2017, 18:03:31 »

Оооохххх, милото душанче!!! Стискам всички налични семейни палци Smile Clover
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2304 -: Февруари 12, 2017, 19:19:11 »

Ох, златни сте! 

Сега се чух с доктора, каза че днес дори е хапнала малко от тяхната храна, нашата не я е искала. Живнала е малко душичката ми, дават й медикаменти, смята че има някаква инфекция в дробчетата, вероятно от вирус, но тази вечер ще я задържат при тях, за да я наблюдават, утре пак ще се чуем и ще видим как е, но имало МАЛКА светлина в тунела и можем да спим тази нощ спокойни. Страх ме е да се зарадвам, но поне е добра новина, щом хапва, значи се чувства по-добре, тъй като последно при нас отказваше да яде.  Clover Sad eyes
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #2305 -: Февруари 13, 2017, 09:14:25 »

Да се оправя котана..!
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2306 -: Февруари 13, 2017, 09:43:41 »

Да се оправя!
Има ли новини?
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2307 -: Февруари 13, 2017, 20:00:26 »

Благодарим за стиснатите палци! Котанка преди малко си я прибрахме вкъщи - диша, мърка, хапва и е най-важното - жива е! Причината за събирането на вода в дробчетата , за съжаление, все още не е ясна, но отхвърлиха вирус, тъй като не е дигнала температура, но по-важното е, че не е ФИП! Диагнозата й е плеврален излив, като усложнение от операцията. Утре ще идем да й сложат пак медикаменти, още е слабичка и не хапва много.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2308 -: Февруари 14, 2017, 10:21:03 »

ооо, душичка  Clover Clover Clover
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2309 -: Февруари 14, 2017, 11:29:22 »

Много се радвам! Пийс, на котарака на една приятелка се случи абсолютно същото премеждие преди половин година, сега като разказваш и си спомням. След кастрация си го прибра немощен, не искаше да яде, ставаше все по-зле, заведоха го на ветеринар, правиха снимка и се оказа с вода в дробовете и някакви други екстри. Май така и не се разбра окончателно какво е станало, но го закрепиха мацан и сега си е добре, жив, здрав и жизнен. Важното е, че сте реагирали навреме и мацинка вече се оправя!  Kiss Стискам ѝ много палци!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2310 -: Февруари 16, 2017, 15:10:24 »

Все още ни викат всеки ден за инжекции и преглед, но маца определено е по-добре, търси си манджичката, хапва си с апетит, пие много вода, но това май е защото все още й слагат диуретик. Кат, докторката каза, че такова усложнение се случва веднъж на сто хиляди кастрации  Unsure За втори път тая година вадим къса клечката при някакви вероятности с хиляди възможности, да взема да пусна тото освен?  Razz
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2311 -: Март 05, 2017, 20:55:07 »

Пийс, как е мацинка, оправи ли се напълно вече?

Ние вчера кастрирахме нашия дребосък по спешност, защото от 1-2 седмици положението вкъщи стана нетърпимо. Чашата преля като открих, че ми е напикал една кутия за дрехи в спалнята.  Razz Така че замина скорострелно за кастрация. Та вчера бях болногледачка и само слухтях дали е добре. Абе толкова пъти съм минавала през това и пак е отвратително  Cry Само че диванът, който 4 години бяхме опазили да не бъде напикан нито веднъж, пострада, защото нашият хубостник се качи докато беше неадекватен и се изпусна  Razz Ама здраве да е... третирах го моментално с оцет и май спасих положението.
Аз честно да си призная, колкото и да ме е срам, нещо така и не успях да си изградя връзка с това коте, лоша майка  Sad eyes Само му се карам, само го хокам, само си мисля колко добре си бяхме без него, като направи някоя беля... и ми е толкова виновно сега  Cry Вчера като го гледах колко беше неадекватен миличкият, напишка се, повърна, оставяше кървави следи където седне... аз само сновях след него да чистя, но нито за момент не се ядосах, дори и за дивана... просто ми беше толкова жал и исках да го гушна и да го успокоя някак  Cry А той душкото все търсеше да се нагуши в мен, все едно се успокояваше, бях му постлала любимото одеялце на пода, но той не спеше спокойно на него и само се будеше и, олюлявайки се, идваше при мен да се гуши. В тоя момент разбрах, че си го обичам също толкова, колкото другите, и вече не мога да си представя живота без него.  Unsure Голямо диване е, ама на...  Razz
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2312 -: Март 06, 2017, 16:21:21 »

Ами няма що, похвалих се и нещата рязко завиха на зле  Cry Ще ви помоля да стискате палчета на кот, защото както уж всичко се беше разминало, до вечерта изгуби всякаква сила и желание за каквото и да е, от изключително палаво и жизнено коте с огромен апетит се превърна в едно блуждаещо, омърлушено парцалче, което гледа в една точка с празен поглед, отказва да се храни и само лежи...  Sad eyes Късно вечерта снощи забелязах, че нещо се случва, цяла нощ съм спала на пресекулки, взехме го при нас в спалнята, само се будех да го проверявам и в повечето случаи го намирах седнал на ръба на леглото и блуждаещ в празното пространство. Дишаше много учестено и плитко и наистина все едно някой му беше изсмукал всички жизнени сили. Сутринта веднага го заведохме при нашите ветеринари. Изследванията излязоха нормални, но всички признаци подсказват, че е направил алергична реакция към упойката, която се е проявила с ден закъснение, защото преди това все още е бил под влияние на противоалергичните, които са му били преди операцията. Оставиха го при тях до вечерта да му бият инжекции и да го хранят със спринцовка. Казаха, че ако има нещо, ще се обадят. Засега не са се обадили, дано това е добра новина. Към 19 ч. трябва да отидем да си го вземем. Много ми е свито и не спирам да се обвинявам за всички неща, които написах в предишния пост. Тази сутрин сериозно мислех, че го губим, просто изглеждаше, че се е отказал да се бори изобщо  Sad eyes Толкова не съм плакала и аз не помня откога  Cry Искам си котето, никога вече няма да го приемам за даденост, само да се оправи...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2313 -: Март 06, 2017, 16:28:35 »

Кат, точно пишех, че се радвам, че сте добре и че кастрацията на котьо е преминала добре  Unsure Стискам палци тази вечер да си го вземете жизнен от доктора и всичко да е наред!  Clover  Clover Clover Той е улично коте, ще издържи!!! Не се обвинявай за тея мисли, аз ги имах същите, не си лоша котешка майка!  Kiss

Нашата котанка е добре, в петък бяхме на снимка на дробчетата, които са изчистени, но за всеки случай ще я водим другата седмица на специалист да й видят сърчицето на ултразвук, за да сме сигурни, че няма пак да й се случи същото. Единственият проблем е, че специалистът е на 40км от тук,а тя милата много плаче в колата, като я водим на нашия доктор, който е само на 1,5км, та не ми е ясно как ще издържи такова разстояние, ама няма начин.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2314 -: Март 07, 2017, 09:54:30 »

Кат, как е котан? Прибрахте ли си гo вкъщи?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2315 -: Март 07, 2017, 11:27:40 »

Много се радвам, че маца се подобрява  Kiss
Ние вчера си взехме пациента, за съжаление без подобрение  Cry Добре поне, че не се беше влошил. Дадоха ни две спринцовки лекарства да му бием в абоката и течна храна да му даваме със спринцовка.  Sad Тази сутрин мъжът ми го занесе пак на ветеринар, такава беше уговорката. Стори ни се, че диша малко по-добре, направили са рентгенова снимка и действително се е виждало малко подобрение в бронхите (вчера казаха, че са много уплътнени и това говорело за алергична реакция). Следобяд ще си го вземем пак. Десетина дни ще трябва да е на противоалергични и се надяваме бързо да започне да се оправя, че ми е такава мъка... това коте, пълно с живот, да го гледам как само лежи, коте, което яде като прахосмукачка всичко, което става за ядене, да се дави и да плюе храната, която му бутаме в гърлото... абе трагична картинка.  Cry Поне сам пие водичка и макар че ходи като в транс, винаги си намира тоалетната и пишка в нея. Много се надявам да почне да се оправя както трябва, че толкова сълзи изревах последните два дни, направо не съм очаквала, че съм способна на толкова рев. Не искам да се тормозя заради бебето, но не мога да се контролирам, те и майчинските ми хормони са полудели и е страшно  Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #2316 -: Март 07, 2017, 11:29:15 »

Нищо му няма на бебето, не се тревожи Smile Да се оправя бързо кот! Пращаме му котешко-бебешка енергия Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2317 -: Март 07, 2017, 12:52:45 »

Нашето бебе коте пък си счупи бедрената кост Lol Начи няма толкова тъпо същество. Хем не може да слиза, хем се катери на един висок шкаф в банята. Явно този път не е успяла да се приземи, защото чухме как измяка събота сутринта и после се жалеше... Оперираха я, на антибиотик е. Поне най-после махнаха абоката, че това е най-голямото мъчение на света! Сега се опитва да скача насам натам, но не ѝ позволяваме доколкото можем, ходи с яка и непрекъснато я ближе Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2318 -: Март 10, 2017, 11:21:13 »

Леле, Паяк, имаш котка-камикадзе  Cheesygrin Как е успяла да се подреди така...

Нашето котче се подобрява много бавно, но има напредък. Днес с мъжа ми щяхме и двамата да ревнем от умиление, че сам хапна малко сос от пауч (от тези супестите с белия сос на Уискас). Досега беше голяма борба и никакъв интерес не проявяваше към храна. Сега му загребах сос с лъжичка и му топнах муцуната. Като се облиза и видя, че е вкусно, и сам продължи да хапва. Опита се и парченца да яде, но му изпадат от устата, много странно, все едно е забравил как се дъвче  Confused Казаха, че не е страшно това, важното е, че има апетит за нещо. Не пускайте палците, че още има белодробен оток и заради това е цялата драма. Намалява, но много бавно. Водим го по два пъти на ден при ветеринарите за инжекции и хапчета, ходи си с абокат, сложиха му на другата лапа пък сега, хич не е доволен, ама това е положението. Вече почна да се бори и да не иска да влиза в клетката, и това си е напредък, досега се оставяше да го напъхаме без да се съпротивлява, никаква сила нямаше. Сега даже и мяука, знае какво го чака милото и протестира, ама няма начин  Cry
« Последна редакция: Март 10, 2017, 11:26:12 от Catherine » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #2319 -: Март 12, 2017, 20:15:24 »

Да ви уведомя, че кот се оправи.  Clap Внезапно и почти неочаквано живна, прояде и почна да се държи като нормална котка, дишането се нормализира, буквално за някакви часове. Оттгогава два дена не е спирал да се гушка и да мърка. Спи при нас в леглото, до възглавницата ми, нощем усещам натрапчиво мъркане до ухото си и един мокър нос упорито се търка я в носа ми, я в бузата  Wub Според нас си е видял живота на лента и този експириънс го е разтърсил из основи, та оттам и промяната в характера  Lol Дано да се задържи, че ми е много миличък колко е разлигавен, все едно се радва и е благодарен, че се чувства добре и е получил втори шанс. Ако ви кажа, че ревах, когато го видях да яде сам за първи път, ще ми се смеете сигурно.  Lol Сега само го гнявя и мачкам и не искам да го оставя на мира, толкова адски много се радвам да виждам, че се чувства добре  Sad eyes А той е просто една мека топка любов, направо си би всички рекорди по гушкане, милото ми бебе.  Wub
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #2320 -: Март 13, 2017, 19:15:31 »

Мнoгo се радвам за кот! Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2321 -: Март 13, 2017, 19:17:57 »

Браво на кот!  Kiss
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2322 -: Май 18, 2017, 19:59:34 »

А ние в работата отглеждаме бебе коте на 5-6 дни ;) тъй като само аз имах опит с толкова малко, инструктирах колежките и сега е обгрижвано 14 часа на ден от 10 майки 😀 Много се молим да оцелее, обичаме го и му търсим дом ...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #2323 -: Юни 21, 2017, 12:34:28 »

и двете кучета са с бронхит... идва ми да убия някой и по-специално майка ми .................
Активен

Страници: 1 ... 91 92 [93]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: