star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Моят домашен нов любимец:)
Страници: [1] 2 3 ... 93   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моят домашен нов любимец:)  (Прочетена 324721 пъти)
green`ocean
Newbie
*
Публикации: 375

« -: Октомври 04, 2006, 22:10:27 »

И да ви се похваля ..Smile имам си домашен любимец....морско свинче:),много съм щастлива:) ..иихи
Казва се БОБЧО и е ужасно сладък и малък...само дето сега е малко в депресия...в период на опознаване  е  все пак:)
Искам да помоля някой който е гледал такива животинки..да ми каже някои тънкости,щото ми е пълна кашичка....:(
Хайде ще чакам да пишете:)

Миси Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #1 -: Октомври 04, 2006, 22:14:05 »

морско свинче не съм имала, но преди 2 години гледах хамстери ... за свинчетата знам, че са много чувствителни (почти към всичко) и трябва да се внимава с температурата в помещението, храната, шума и т.н. ... Мога да кажа доста неща за мишките, но по-добре да разкаже някой, който е гледал свинчета.
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #2 -: Октомври 04, 2006, 22:15:56 »

Smile
Все пак миси мила...все пак си мисля че голяма разлика няма да има  в отглеждането им:)Ама ше се науча няма къде да избягам Smile нали така?
Активен

soni
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2006, 22:16:49 »

хаха Бибке честито и да те радва много , както и ти него.И аз незнам  много за тия животинки , ама намерих този сайт ;) има доста неща в него по темата ти Smile http://morsko-svinche.hit.bg/
Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #4 -: Октомври 04, 2006, 22:17:38 »

Честито любимче! Да си го гледкаш с удоволствие и много да му се радваш.  Cheesygrin  Kiss
И да го погалиш от мен. Cheesygrin
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #5 -: Октомври 04, 2006, 22:21:50 »

Дита непремено:) Още утре ще го снимам и снимк аще ви пратя...мал еколко епухкаво:)
Само знам че породата му се казва "РОЗЕТКА" ... много страно нали:)
Сонче..четах душицо из сайтовте обаче пише навсякъде различни еща...затова искам някой да ми каже тов аонова:)
Дне сколегите наработа цял ден ги разпитвам..аам те ми говорят само з ахамстери...пък тов ае различно и много с етваря така....
БОБЧО ВИ ПРАЩА ЦЕЛУВКИ И СПЕЦИАЛНО НА ДИТА:)
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #6 -: Октомври 04, 2006, 22:22:00 »

пусни някоя снимка като направиш ;) Ето  я моята Миши ... живя щастливо цели 2 години, което е доста като за мини хамстер ... много си я обичахме :(
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #7 -: Октомври 04, 2006, 22:24:30 »

Страхотна е била мила:)Съжалявам че вече я няма ...ей тоя момент най много го мразя :( Cry

Като гледам е Миши е била хамстер с характер...тоест като жена с твърд характер а:)
Активен

soni
Гост
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2006, 22:25:51 »

много сладичка е била ангелче , пухкавелка  Smile
Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #9 -: Октомври 04, 2006, 22:26:51 »

Фани, страхотно сладурче е.  Kiss
Този момент и аз не го обичам никак. :(  Unsure И много трудно го преживявам. :(
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #10 -: Октомври 04, 2006, 22:27:54 »

Аз като си спомня за първата ми немска овчарка какъв рев му дръпнах ...направо ми идв ада с ео беся...раздялата е тежк анаистина мамка му Unsure
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #11 -: Октомври 04, 2006, 22:33:10 »

много хубава беше ... ние си я взехме много импулсивно, без да мислим много много ... имахме пари, разхождахме се по Славейков и влязохме както винаги да погледаме животните ... всички хамстери с аквариума спяха, а тя скачаше по стъклото и сякаш искаше да дойде при нас ... и така си я взехме. Беше ми ясно, че няма да живее много дълго, но все пак не съжалявам изобщо, имам невероятни спомени с нея ;) Имаше си даже и топка, с която я пускахме да се разхожда из апартамента за ужас на съседите,  защото при всеки завой се блъскаше в нещо с ужасен трясък ... накрая счупи и топката  Cheesygrin
Активен

green`ocean
Newbie
*

« Отговор #12 -: Октомври 04, 2006, 22:35:52 »

Thumbup
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Октомври 04, 2006, 22:41:06 »

ех, сега ме връхлетяха спомени .. .ето още малко снимки, които мисля, че не съм показвала:

Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #14 -: Октомври 04, 2006, 22:59:54 »

Честито мишенце,green:)
И аз искам,но си имам кученце и то е страхливо и се дразни от такива животинки:)
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 646

lof Ico

« Отговор #15 -: Октомври 04, 2006, 23:15:54 »

Аз имам морско прасенце Smile От 4 годинки си го гледам.Ако те интересува нещо по-конкретно питай. Ще ти отговоря!

Мислех да ти кача снимки на моето сладурче обаче Windowsa ми нещо е повреден и не иска да ми отвори програмата..и  Mad

http://morskosvinche.bravehost.com/Porodi.htm
Активен

I want to spend my lifetime loving you,Ico!
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #16 -: Октомври 04, 2006, 23:40:57 »

Ангелче,то си е цяло човече  Kiss
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #17 -: Октомври 07, 2006, 19:15:07 »

УУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ, морски свинчета. Някой може да си спомня, че това са ми любимите животни. Имали сме много (не помня вече колко), но някои подарихме (новородени), а някои умряха и сега нямаме. Просто много плача и ми е много тежко като умрат и затова не искам да си взимам пак. А така искам да гушкам някое...

Аз всичките си ги обичах, но любимото ми беше Джени (тя беше от първите, които си взехме- тя и едно мъжко- Родни)- бяла розетка с малко кафявичко на главичката. Та тя обичаше да ме поблизва по ръката, като я държа и мъркаше постоянно. А аз много обичах, като беше бременна, да си я гушкам и да усещам как малките прасенца мърдат... Ох, отплеснах се нещо в спомените си :(

Та, Грийн, ако имаш някакви въпроси, питай. Или винаги можеш да ми пишеш на icq- то, ако има нещо спешно Smile

Осовното е да не го стресираш. Никакви чужди хора да не го мачкат!!! Ако имате гости, го премествайте в друга стая, да е на тихо. Не го оставяйте при чужди хора, защото може да умре от мъка, ако се е вече привързало към вас. Ние като пътувахме до провинцията си ги носехме с нас, в клетки (пак е стрс, но поне му говориш отвреме навреме и е няколко часа, а не няколко дни).
Аз като правех купон и винаги ги криех в едната стая, да не ги безпокоят Smile

Не го излагай на слънце или директно затопляне от какъвто и да е вид.

Мий винаги храната която даваш- лапад, детелини и други зелени отвреме навеме (най- много обичат марули и магданоз, тях може често да даваш); краставици, ябълки, моркови. Но да НЕ е и мокра, за да не настинат. Те също не могат да произвеждат вит С, затова трябва да се набавя външно- чрез храната или готови таблетки. Моите не обичаха таблетките и изобщо не ги гризеха, затова ги счуквахме посипвахме малко върху ябълка, например. Готова храна- има избор. Зависи с какви средства разполагате, но е добре да купувате и българска, и вносна. Ние имахме няколко кутии и ги редувахме. Много обичат едни кръгчета- ще ги видиш в магазините; има и вносни, и БГ, но българските май повече се харесваха. Та такива кръгчета винаги имахме в менюто ;)

Някои свинчета обичат да пия вода, някои не- ако не иска, не го насилвай. Ти им сложи епруветка, пък ще видите пие или не Smile Сменяй я всеки ден.
Сменяй им талаша често, за да не спят на мокро.

Хубаво е да се изваждат от аквариума по малко- да се разхождат по земята. Ако не искат, раздвижвай ги чрез храната- подаваш 1 стрък магданоз и то се повдига, за да си го хване Smile Моите така се мятаха из аквариума и такива пози правеха за любимия си магданоз..., хехехе

По принцип е хубаво да са по две, за да не им е самотно. Но за да не забременяват постоянно- да са от 1 пол (те се бият понякога и затова е добре да са купени заедно). Или може и мъжко, и женско, но в различни аквариуми- просто да си мъркат и да се гледат  и да ги срещате под наблюдение Big grin

Като е студено, гледате на тях да не им е Smile Проверявате и ако са им ледени крачетата, ги взимате при вас да се стоплят. Сменяте талаша, ако е мокър.

Хм, това се сещам засега.  Cheesygrin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

sexy
Newbie
*

« Отговор #18 -: Октомври 07, 2006, 19:19:58 »

Ейнджъл, много сладко животинче е било  Big grin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #19 -: Октомври 07, 2006, 23:37:57 »

Иии честито прасенци Cheesygrin
Аз нямам опит с тях, защото имам куче, но пък ако имах къде да гледам всякакви животни щях да си взема от всичко Love eyes
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #20 -: Октомври 08, 2006, 09:37:45 »

Сега се сещам за един приятел, който е имал няколко прасенца и хамстрери, и винаги ги кръщава с някакви неземни имена- Люцимир, Стамат, Айше, и да не забравяме за тарантулата Спиридон  Lol  Lol  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #21 -: Октомври 08, 2006, 09:55:32 »

ехх сега и аз се сетих за мойто хамстерче :(
толкова мнгоо си го обичкам, пусках си го да си обикаля из стайте, а като не го пусках той сам си бяхгаше от аквариума Smile и винаги го намирах зад гардероба скрит при имането си ( там си слагаше ядките, някой път).
ехх какъв ми беше сладък с надутите бузки и като исках да го целуна, а той не искаше, как се опитваше да ме избута с малките си лапички Smile)
бях си заминала на село и катп се прибирам първата ми работа да отида да си го видя, тук го търся, там го търся, никъде го няма :(. претърсих цялата къща и най нкарая вече усетих какво става и се обадих на баща ми в работата, да го питам къде е, а той ми каза че е умряло и го погребал  Cry ..........толкова мнго оплаках, гледах му аквариума, снимките, козината( защото много му ръстеше козината около дупето и аз му я постригвах, защото иначе си я настъпваше и се спъваше Smile )....ехх че гадно ми беше.
толкова са милички и сладки, ама лошото е че мнгоо малко живеят и после е голяма мъка и болка :(.
тогава като ми умря казах че това е било мойто хамстерче и че не ща никакво друго, защото наште искаха да ми вземат, че бях яко тъжна :(.
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #22 -: Октомври 08, 2006, 12:30:03 »

Сексита,не знаех,че си имала колония от морски свинчета. Много мило звучи. А и как сте ги размножавали... Мислех,че само в определени условия може да става това,но не и вкъщи. Освен това съм изумена,че могат да са толкова индивидуални характери. Моят Капет е ужасен чукундур и егоист. И в тая връзка искам да попитам и Котанка-как така се привързват животинките? Без да се обиждаш,но по принцип представата на хората за хамстерите и гризачите като цяло малко се доближава до тази на рибите-грижиш се,а те само си живуркат и не можеш да създадеш някаква по-специална комуникация с тях.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
sexy
Newbie
*

« Отговор #23 -: Октомври 08, 2006, 19:40:34 »

Колония  Cheesygrin
Ние не искахме да ги размножаваме, ама тогава още не бяхме наясно (нали ни бяха първите свинчета си мислехме, че са малки още) и ги държахме в един аквариум и... изненадааа  Shocked
После Родни умря и тряваше да намерим компания на Джени, затова се появи Томи ;)
А майка ми една Коледа реши да си самоподари свинче, ама с брат ми не могли да решат кое и затова взели 3 сладурски бебета- пак белички. Едното беше розетка, лудо същество, което (напук на мита, че свинчетата са бавно подвижни) постоянно тичаше с бясна скорост по спалнята, в кръг Smile Второто беше твърде слабичко и не живя дълго :( А третото, Пуфи, само дебелееше и си остана девствена Smile

Забравих, Грийн, внимавайте да не пада отвисоко Smile

А за привързването- много е странно наистина. Всяко си е с характер и много индивидуално. Някои издават повече звуци, някои по- малко. Научават се и като чуят стъпките ни или кутията за храна, започват да пискат и да подскачат. Аз страшно се дразнех, като мои приятели обясняваха, че съм имала мишки или хамстери. Различни животни са, мамка му.

Аз се учудих на себе си дори, защото в началото виках "Какви са тези? Вие ще си ги гледате", а после...  Wub
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #24 -: Октомври 08, 2006, 20:29:35 »

М/у другото,вчера ходихме до един магазин за животинки и там видях едни чудни същества  Wub Руски морски свинчета и Морски свинчета Романовски или нещо подобно  - същите като обикновените,но 10 пъти по-малки...бяха колкото орехче  Big grin едните - сивички на черни чертички,другите в светло сиво и бяло...пухчетата се бяха гушнали и спинкаха  Wub
Страхотни сладури бяха,но сигурно живеят много малко  :(
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 93   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: